SEM چیست؟

SEM چیست؟
سئو مقالات

SEM چیست؟

 

SEM چیست؟در این مقاله از تدریس24 قصد داریم راهکار Sem و تفاوت آن با Seo را بررسی کنیم. در بیشتر موارد، افراد تصور غلطی از این دو اصطلاح دارند و به اشتباه آن‌ها را به جای هم به کار می‌برند. در مقالات گذشته به طور مفصل راجع به سئو صحبت کردیم. اکنون می‌خواهیم بدانیم تبلیغات Sem چیست، Sem یا Seo ، کدام برای کسب و کار ما مناسب‌تر است؟ آیا به هر دوی آن‌ها نیاز داریم؟

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو است. در نتیجه سئو یعنی بهینه سازی محتوا به صورتی که بتواند در نتایج طبیعی موتورهای جستجو قرار گیرد.

موترهای جستجو با بررسی عوامل مختلف، مشخص می‌کنند که کدام صفحات، برای عبارت جستجوی کاربر باید رتبه‌بندی شوند. مهم‌تین این عوامل در 3 بخش سئو داخلی، سئو خارجی و سئو فنی قرار قرار می‌گیرند.

سئو داخلی: وب سایت را به صورتی بهینه سازی می‌کند تا یک کلمه کلیدی را هدف‌گیری کند و این کلمه از نظر موتورهای جستجو تایید شود. این راهکار شامل تحقیق راجع به کلمات کلیدی، بهینه سازی کلمات کلیدی، ایجاد محتوا و… است.

سئو خارجی: اتصال وب سایت شما با سایر وب سایت‌های مفید، باعث اعتبار و ارزشمندی سایت شما می‌شود. روش‌های سئو خارجی شامل دریافت لینک از وب سایت‌ها، مدیریت لیست‌های محلی و پروفایل‌های دایرکتوری است.

سئو فنی: در نتیجه فرآیندی برای آماده سازی وب سایت است تا ربات‌های گوگل از محتوای صفحات و ارتباط آن‌ها با یکدیگر درک بهتری پیدا کنند. سئو فنی تجربه کاربری و جستجو را بهبود می‌بخشد و باعث دریافت رنک بالاتر می‌شود.

اما Sem چیست؟ گفتیم سئو یک فرآیند طبیعی برای رسیدن به رنک بالا در صفحه نتایج موتورهای جستجو است. در دنیای دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال مفهوم دیگری به نام Sem نیز وجود دارد که در ادامه این مفهوم را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

SEM یا بازاریابی موتورهای جستجو (Search Engine Marketing)

 

SEM مفهومی بسیار گسترده‌ تری نسبت به SEO دارد. به این معنا که SEO (سئو) قسمتی از آن محسوب می شود. در حقیقت می توان گفت تمام فعالیت های بازاریابی و تبلیغات یک سایت در راستای افزایش درآمد در سطح موتورهای جستجو را SEM می گویند. بازاریابی به کمک موتورهای جستجو به دو بخش کلی بهینه سازی سایت (سئو) و تبلیغات کلیکی (PPC) تقسیم می شود.

SEM چیست؟
تبلیغات کلیکی (Pay per ClicK)

 

SEM چیست؟در این شیوه تبلیغاتی، شما به ازای تعداد کلیک های صورت گرفته روی تبلیغ، هزینه پرداخت خواهید کرد. هزینه این شیوه از SEM نسبتا بالا است. شناخته شده ترین شیوه تبلیغات کلیکی در سطح وب، مربوط به تبلیغات کلیکی گوگل است.

 در تبلیغات گوگل (ادوردز)، هزینه تبلیغ و کلمه کلیدی هدف مشخص می شود و بر اساس تعداد کلیک بازدیدکنندگان روی تبلیغ، از هزینه تبلیغ کسر می شود. مبلغ پرداختی به سیستم Adwords گوگل بصورت دلار می باشد و با توجه به اینکه هزینه دلار شناور است، هزینه این روش نیز متغیر می باشد.

 

مزایای تبلیغات کلیکی (PPC)

 

SEM چیست؟در مقایسه بین SEO تنها و PPC، سرعت بالای PPC در نتیجه گیری بسیار چشمگیر است. اگر شما بخواهید به سرعت و در مدت زمان کوتاه بازدیدکنندگان سایت تان را افزایش دهید، می توانید با پرداخت هزینه و استفاده از تبلیغات کلیکی به هدف تان برسید. اما روش سئو روشی است که در درازمدت نتیجه می دهد و شما نیاز به صبر و زمان بیشتری برای موفقیت دارید.

 

معایب تبلیغات کلیکی (PPC)

 

از معایب اصلی تبلیغات کلیکی این است که کاربران اینترنتی می خواهند تا چیزی را که در گوگل سرچ کرده اند بیابند. بنابراین شما در تبلیغات کلیکی تنها چند ثانیه برای جلب رضایت کاربران زمان دارید و اگر آنچه را که آن ها می‌خواهند ارائه ندهید، روی لینک شما کلیک نخواهند کرد و به سایت شما مراجعه نخواهند کرد.

 شما باید در زمان اندک، کلیه جوانب را برای جذب بازدیدکنندگان در نظر بگیرید. تبلیغ باید از لحاظ محتوایی و نحوه ارائه برای بازدیدکنندگان جذاب باشد، در غیر این صورت شما به سرعت از ذهن کاربران فراموش می شوید و یا به عنوان سایتی نامناسب در ذهن آن ها باقی خواهید ماند.

 

تفاوت Seo و Sem چیست؟

 

SEM چیست؟بازاریابی موتور جستجو و بهینه سازی موتور جستجو چه فرقی دارند؟

با مقایسه این دو مفهوم، متوجه می‌شویم آن‌ها علاوه‌بر نقاط مشترک، تفاوت‌هایی هم دارند که باعث تمایز آنها از هم می‌شود. در این بخش تفاوت‌های Seo و Sem را بررسی می‌کنیم

اولین و مهم‌ترین تفاوت، این است که Sem برای ظاهر شدن در نتایج جستجو از استراتژی‌های پولی استفاده می‌کند، در حالی که Seo در این زمینه از استراتژی‌های طبیعی کمک می‌گیرد.

تاثیر Sem سریع‌تر از Seo است. به این صورت که با تبلیغات پولی می‌توانید نتایج موردنظر خود را با چند کلیک برای مخاطبان نمایش دهید. کافی است کمپین موردنظر خود را راه‌اندازی کنید، تبلیغات شما فورا نمایش داده می‌شود. با استفاده از راهکار Sem می‌توانید تبلیغات خود را فعال کنید تا قابلت مشاهده را افزایش دهید، یا برای توقف نمایش، آن را خاموش کنید. در حالی که پیاده‌سازی استراتژی Seo قبل از دریافت رنک از موتورهای جستجو، به زمان زیادی (حداقل چند ماه) نیاز دارد.

برای انجام بررسی و ارزیابی، راهکار Sem بهتر و انعطاف پذیرتر از Seo عمل می‌کند. به عنوان مثال، شما می‌توانید تبلیغات پولی Sem را به سرعت خاموش یا روشن کنید، یا خیلی سریع در رونوشت تبلیغاتی خود تغییر ایجاد کنید، برای وب سایت خود مخاطبان هدف جدید در نظر بگیرید، محتوای صفحه فرود خود را تغییر دهید. در حالی که ایجاد این تغییرات و نظارت بر آن‌ها از طریق Seo به زمان زیادی نیاز دارد.

SEM چیست؟استراتژی Sem تا موقعی فعال است که شما برای نمایش نتایج، پول پرداخت می‌کنید. در صورتی که تبلیغات خود را خاموش کنید، Sem نیز به پایان می‌رسد. اما عملکرد Seo برعکس است. سئو در طول زمان رشد کرده و باعث ایجاد نتایج پایدار می‌شود. به بیان دیگر، ارزش Seo در طول زمان مشخص می‌شود.

در راهکار Sem ، شما می‌توانید مخاطبان هدف خود را تعیین کرده و مشخص کنید مثلا کدام مخاطبان با ویژگی‌هایی مانند سن، جنس، میزان درآمد، محل سکونت و… نتایج جستجو را مشاهده کنند. اما در سئو شما نمی‌توانید انتخاب کنید کدام افراد نتایج جستجو را ببینند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping