5 نکته در طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت
طراحی سایت مقالات

5 نکته در طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت از یک سری اصول استاندارد پیروی می‌کند که رعایت آن موجب بهبود عملکرد سایت در ارتباط با کاربران مجازی می‌شود. در این مقاله شما را با نکات مهم طراحی سایت و طراحی پورتال آشنا خواهیم کرد.تعداد بازدیدکنندگان هر وب‌سایت به راحتی قابل مشاهده است و هر بازاریاب می‌داند که چه مقدار ترافیک دریافت می‌کند. اما آنچه پس از آن اتفاق می‌افتد به وضوح آشکار نیست.

به همین دلیل نکات طراحی سایت سخت است و تحت تاثیر عوامل زیادی قرار دارد. حتی پس از انجام دادن 1000 پروژه موفق وب برای ما دشوار است که بدانیم چه چیزی به بهترین وجه کار می‌کند.در این مقاله از تدریس24 نکته طراحی وب سایت برای شما آورده شده است. بسیاری از این نکات طی تحقیقات انجام شده است و می‌تواند برای طراحان مبتدی و مشاغل کوچک و بزرگ کارآمد باشد.

چرا طراحی سایت مهم است؟

پاسخ به سوالاتی که در زمینه طراحی سایت مطرح می شوند، برای گروه طراح، بسیار حساس است زیرا طراحی سایت اینترنتی، و پاسخ درست به مشکلات و برطرف کردن آن ها به عهده گروه سازنده و طراح  می باشد و با این سوال و جواب هاست که مشتری با صداقت گروه در گفتار و عملشان آشنا می شود و زمانی که به حرف و عمل گروه اعتماد کرد.

 اکنون با افتخار سفارش طراحی سایت مشتری پذیرفته می شود و در نهایت دقت و عمل آن را به انجام رسانده و تمام تلاش خود را کرده تا رضایت صد در صد و بلکه بالاتر از آن را برای شما عزیزان به ارمغان بیاوریم.

برای شناختن یک گروه طراحی سایت کافی است به قسمت نمونه کار های آن ها سری بزنیم و نمونه کارهای  آنها را ملاحظه کنیم، مطمئنا شما مشتریان باهوش میزان توانمندی شرکت ها را با یک نگاه می سنجید. بعد از آن در صدد برمی آیید که با شرکت مورد نظر پروژه طراحی سایت خود را نهایی نمایید و شروع به انجام آن کنید.

حتی شما مشتریان عزیز می توانید مراحل کار روی پروژه خود را تا نهایی شدن به صورت زمانبندی شده از مسئول مرتبط در شرکت طراحی سایت جویا شوید. ایشان نیز موظف است پروژه را تا جایی که پیشرفت کرده به شما نمایش دهد و رضایت شما را حاصل نماید.

 به این صورت شما می توانید میزان نظم و تخصص آنها را در پروژه های محوله محک بزنید و بعد با خیال راحت و آسوده، ادامه کار را به آن ها واگذار نمایید و به دنبال سایر موارد مورد نیاز برای کسب و کارتان بروید.

طراحی سایت
سایت ها براساس چه ویژگی هایی با هم مقایسه می شوند؟

طراحی سایت مواردی که در مقایسه سایت های اینترنتی مورد توجه قرار می گیرد از دید یک کاربر ساده که فقط قصد جستجو در اینترنت را دارد و یا موتورهای جستجو: مثل گوگل که به رتبه بندی سایت ها مشغول هستند و یا  طراحان حرفه ای ، قطعا با هم تفاوت زیادی دارند.

ولی ما در اینجا ملاک هایی را بیان می کنیم که دیدگاه های هر سه گروه را نیز مورد توجه قرار دهد و بر افزایش کار آمدی سایت در تمامی عرصه های شخصی و تجاری ، خرید و فروش و بازاریابی و کسب موقعیت برتر در بازارهای آنلاین داخلی و خارجی کمک می کند.

 • بهینه‌سازی‌شده برای انواع صفحه‌های نمایشگر

یک سایت حرفه‌ای، سایتی است که با در نظر قراردادن تمام مخاطبان خود، تمامی نیاز‌های آن‌ها را برآورده کند.

طراحی سایت نکته قابل‌توجه، این است که هر مخاطبی با توجه به سیستم و کامپیوتر در دسترس خود، از صفحه نمایشگر متفاوتی از وب‌سایت شما دیدن می‌کند و اینجاست که شما باید یک نکته را در نظر گرفته و به‌درستی آن را اجرا کنید.

اولین چیزی که با دید مخاطب ارزیابی می‌شود، شکل و شمایل و خوانایی سایت شما است، حال اگر این وب‌سایت، برای صفحه‌های نمایشگر متفاوت بهینه‌سازی نشده باشد یا همان ریسپانسیو نباشد و از اندازه‌های استاندارد برای محتواها استفاده نشده باشد، مخاطب، به‌خوبی قادر به تماشای محتواهای شما نخواهد بود و در نتیجه از سایت شما خارج می‌شود. با از دست‌دادن هرکدام از این مخاطب‌ها، شما یک شانس و یک فرصت را از دست خواهید داد.

 • رابط کاربری زیبا و ساده

در هر کتاب موفقیتی که تا به امروز چاپ شده است، یکی از رمز و رازهای موفقیت، ایجاد نظم و هماهنگی در تمامی زمینه‌هایی است که با آن، دست و پنجه نرم می‌کنید. جالب است بدانید که این جمله در هر مسئله‌ای غیرقابل‌انکار است.

نظم، به روح و روان آرامش می‌بخشد و اگر نظم در مکانی که در آن هستید، حاکم باشد، بدون شک، شما تمایل بیشتری برای ماندگاری در آن مکان، دارید. این موضوع برای سایت‌ها نیز صادق است. اگر هدف شما بالابردن ماندگاری مخاطبان است، رابط کاربری‌ای شیک و در عین حال ساده خلق کنید که کاربر هدف شما با این ظاهر زیبا و پسندیده، ارتباط برقرار کند.

توجه داشته باشید که منظور از ظاهری زیبا، به هیچ عنوان طراحی‌های شلوغ و درهم برهم نیست. شما می‌توانید با دقت در هارمونی، ترکیب رنگ‌ها و اشکال مختلف، طراحی مینیمال و کاربر پسندی را به ارمغان بیاورید.

 • ایجاد محتوای جذاب

هرچقدر که نسبت رضایت مخاطبانتان به محتوای شما بیشتر از محتوای رقبایتان باشد، بدون شک، موفق‌تر خواهید بود. برای رشد کسب‌وکار اینترنتی خود، باید خلاقیت راضی کردن مشتریان و مخاطبان خود را داشته باشید. بخش عمده راضی نگه‌داشتن مخاطبان به رفع نیازهای آنها، وابسته است، یعنی هرچه محتوای مفیدتری ارائه دهید و به سؤالات و نیازهای مخاطبان خود، پاسخ دهید، در راضی نگه‌داشتن آنها، موفق‌تر بوده‌اید.

منظور از محتوای مفید، محتوایی است که مخاطب، زمان خروج از سایت، محتوای شما به‌تمامی سؤالاتی که در خصوص آن موضوع در ذهن داشته است، پاسخ داده باشد نه اینکه گیج و مبهم از سایت شما خارج شود. در واقع هرچه خلاقیت و زمان بیشتری برای طراحی محتوا در نظر بگیرید، بازدهی بهتری خواهید داشت.

 • بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو

تا به اینجا، ملاک‌های جلب رضایت مخاطبان که پایه و اساس یک سایت حرفه‌ای را بنا می‌کند، مورد بررسی قرار دادیم؛ اما اکنون می‌خواهیم زمان را به عقب بازگردانیم، درست به قبل از اینکه مخاطب، سایت شما را پیدا کرده و سؤال و نیاز خود را جستجو کند.

حال فرض کنید که مخاطب، با جستجو کردن نیاز خود، سایت شما را پیدا نکند، در نتیجه؛ هرچقدر هم که محتوای جذابی طراحی کرده باشید، اگر مخاطب آن را پیدا نکند تمامی کارهایی که برای افزایش زمان ماندگاری مخاطب انجام داده‌اید، بیهوده خواهد بود. نیازی به نگرانی نیست، شما با بهینه‌سازی سایتتان، مسیر ورود مخاطب به سایت خود را باز می‌کنید و ترافیک و ورودی‌های صفحه شما، افزایش می‌یابد.

 • توجه به اهمیت UI و UX در طراحی یک سایت حرفه‌ای

دو ویژگی مهم در طراحی سایت های حرفه ای که به صورت ویژه به آن ها توجه می شود،UI و UX سایت ها هستند. UI مخفف کلمه user interface design و UX مخفف عبارت user experience design است. در واقع UI به معنی تمامی فعالیت هایی است که برای طراحی روی ظاهر وب سایت انجام می شود.

تمامی کدنویسی ها در قسمت Frontend و هر آنچه که در ظاهر سایت دیده می شود مربوط به UI است. تلاش بیشتر در این زمینه و کدهای تاثیرگذار و حرفه ای باعث لذت بیشتر از سایت می شود. در واقع تمام کارهایی که جهت زیبا نموندن ظاهر یک سایت از جمله طراحی و انیمیشن و تصویرسازی و آشنایی با مقوله روانشناسی رنگ ، عناصر و ترکیب رنگ ها همه پیرامون مبحث UI صورت می گیرد و آن ها را پوشش می دهد.

ولیUX به کد نویسی هایی که در قسمت Backend روی آنها کار می شود مربوط است. از جمله دستوراتی که امکان انجام یک سری کارها مثل ورود به سایت ، ثبت نام ، خرید ، جستجو کردن بین محصولات و خدمات و کالاها ، ثبت و به روزرسانی مطلب ، ثبت نام و حذف کاربران توسط مدیران سایت و همچنین ارتباط راحت تر با پایگاه های داده و غیره .

 در واقع مبحث UX یک سایت میزان بازخورد یک سایت را مشخص می کند که تا چه اندازه از بخش های مختلف یک سایت بازدید به عمل آمده و نظر کاربران راجع به دسترسی به آن ها چگونه است؟

 • افزایش سرعت لود سایت

در طراحی سایت باید به سرعت سایت دقت شود. انتخاب یک هاست مناسب یکی از راه های دست یافتن به سرعت بالا می شود.

بعد از این خرید یک هاست و دامنه مناسب ، نوبت به نوع طراحی و برنامه نویسی می رسد که شما حتما باید این نکته را در درجه بالای اهمیت قرار دهید.

در طراحی سایت وردپرس سرعت به قدری مهم است که کاربر وقت زیادی برای لود شدن و بالا آمدن سایت شما نمی گذارد ودر صورت طولانی شدن لود سایت ، به راحتی سایت شما را ترک کرده و به سراغ سایت دیگری می رود . به نکات زیر جهت بهبود سرعت سایت توجه کنید:

 هرچه کمتر از کدهای Java و CSS به هنگام طراحی سایت استفاده نمایید بهتر است به دلایل ذیل :

اگر از کدهای جاوا به هنگام طراحی سایت استفاده می نمایید حداقل سعی کنید این کدها را در انتهای صفحات سایت قرار دهید تا سایت شما سنگین نشود و سرعت لود شدن آن پایین نیاید.

از ساختن چندین فایل CSS برای بخش های مختلف سایت بپرهیزید چون باعث دیر لود شدن سایت خواهد شد

به اندازه و به جا از مولتی مدیا به هنگام طراحی سایت بهره ببرید :

در نهایت اگر مجبور به استفاده از مولتی مدیا ها شدید از سایتی دیگر لینک ندهید و سعی کنید از هاست خودتان اجرا شود و یا از برنامه های موجود جهت کم کردن حجم استفاده نمایید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping