گوگل ترندز چیست؟

گوگل ترندز
مقالات

گوگل ترندز چیست؟

گوگل ترندزحتما با این چاقوهای سوئیسی همه‌کاره آشنا هستید. گوگل ترند یا گوگل ترندز (Google Trends) در واقع چاقوی سوئیسی متخصصین سئو به حساب می آیند. یک ابزار همه‌کاره و در دسترس برای سئو و بهینه‌سازی سایت.اگر تنها می‌توانید از یک ابزار سئو برای توسعه کمپین بازاریابی اینترنتی خود استفاده کنید، مطمئن باشید که گوگل ترند اگر بهترین انتخاب برای شما نباشد، قطعاٌ یکی از بهترین‌ها خواهد بود.

در این مقاله از تدریس24 قرار است ابزار گوگل ترند را بشناسید.

گوگل ترندز چیست؟

 

گوگل ترندز یک وب سایت خوب و مفید است که میزان محبوبیت یک عبارت جستجو شده توسط کاربران را در گوگل نشان می‌دهد. با این ابزار می‌توانید مشاهده کنید که آیا این روند محبوبیت در حال افزایش است یا کاهش. همچنین می‌توانید اطلاعات آماری، موضوعات مرتبط و پرسش‌های مرتبط را پیدا کرده تا به شما در درک و استفاده بهتر از الگوریتم‌های گوگل کمک کند.

داده‌های Google Trends را می‌توان برای هفت روز گذشته یا بر اساس یک محدوده خاص مثلا از سال ۱۳۹۰ تا الان، مرتب کرد. این ابزار همچنین بر نحوه انجام انواع مختلف مطالعات تحقیقاتی تاثیر گذاشته است.

گوگل ترندز
گوگل ترند چه کاربردی دارد؟

گوگل ترندز در جواب به این سوال باید گفت که یکی از دغدغه های همیشگی صاحبان کسب و کار پی بردن به سلیقه و خواسته های مشتری می باشد. خدمات و محصولاتی که محبوبیت بیشتر و درخواست بیشتری برای آن ها وجود دارد از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

در حوزه دیجیتال مارکتینگ و کسب و کار آنلاین نیز با خبر شدن از عبارت پر سرچ در گوگل بسیار مهم و ضروری می باشد زیرا با خبر شدن از کلمات کلیدی محبوب که در بین کاربران شما از آمار سرچ بالاتری برخوردار است به تولید محتوای هدفمند جهت بهبود سئو سایت و کسب رتبه ای بهتر برای آن عبارت در صفحه اول گوگل کمک خواهد کرد که نتیجه ی این کار میتواند افزایش چشمگیر ترافیک سایت شما باشد.

گوگل ترندز آمار کلی و روند جستجوهای مردم را ارائه می دهد که از این اطلاعات می توان بعنوان ایده هایی برای سئو، تولید محتوا در سایت و یا برای انتخاب کلیدواژه مناسب در کمپین تبلیغاتی گوگل ادز (Google Ads) و همچنین برای توسعه و گسترش تجارت خود استفاده کنید.

گوگل ترندز به صورت ساده ابزاری است که اطلاعاتی درباره کلمات کلیدی جستجو شده در گوگل به کاربران می دهد. به عنوان مثال با استفاده از آن می توانید ببینید که کلمه ی “طراحی سایت” در کدام شهرها، چه مقدار و در چه بازه ی زمانی مورد جستجو قرار گرفته است؟ گوگل ترند یک تجزیه و تحلیل کامل و صحیح در مورد کلمات کلیدی به شما می دهد.

این ابزار تحلیلی و کاربردی در سالیان اخیر با توجه به ظهور پدیده های مختلف در زمینه ی موتورهای جستجو، گوگل و بهینه سازی وب سایت، دستخوش فراز و فرودهای زیادی شده است. به همین علت با توجه به کاربردهای زیادی که برای طراحی سایت داشته، ابزاری زیادی مناسب برای کاربران است.

معرفی فیلترهای موجود در گوگل ترند

گوگل ترندز این امکان را فراهم کرده که آمار جستجو در گوگل را بر اساس اعمال یک سری فیلترهای مفید و اساسی بدست آورید این پارامترهای قابل تنظیم به شرح زیر می باشند :

 • نوع جستجو
 • دسته بندی موضوعی جستجو
 • بازه زمانی جستجو
 • منطقه جغرفیایی جستجو

با استفاده از فیلتر “نوع جستجو” شما می توانید مشخص کنید تا تنها آمار مربوط به جستجو در کدام یک از دسته های مختلف گوگل مورد بررسی قرار گیرد:

 • جستجو در صفحات وب (Web Search)
 • جستجو در تصاویر گوگل (Google Image)
 • جستجو در اخبار گوگل (Google News)
 • جستجو محصولات فروشگاهی (Google Shopping)
 • جستجوهای مربوط به یوتیوب (YouTube search)

فیلتر “دسته بندی موضوعی جستجو” که در حالت پیش فرض بر روی All categories (همه دسته بندی ها)می باشد معین می کند که میخواهید آمار جستجو در زمینه چه موضوعاتی مانند : هنر و سرگرمی ، ورزش، کتاب و ادبیات و… مورد بررسی قرار گیرد.

با استفاده از فیلتر “بازه زمانی جستجو” که در حالت پیش فرض بر روی Past 12 months (12 ماه گذشته ) می باشد  بررسی روند تغییرات میزان سرچ های انجام شده در بازه زمانی های مشخص از  چند ساعت، چند روز، چند ماه و در نهایت یک یا چند سال امکان پذیر می باشد.

گوگل ترندز با استفاده از پارامتر ” منطقه جغرافیایی جستجو”  می توانید آمار کلی و روند جستجوهای مردم سراسر جهان را به تفکیک منطقه جغرافیایی یا کشور در اختیار داشته باشید. در صورتی که این فیلتر را در حالت ” Worldwide” قرار دهید سرچ های انجام شه در کل جهان بررسی خواهد شد همچنین می توانید کشور مورد نظر خود را جهت بررسی انتخاب نماببد.

در آخر هر چقدر فیلتر های اعمال شده را خاص تر انتخاب کنید آمار هدفمندتر و محدود تری را در اختیار خواهید داشت.

ارتباط گوگل ترند و سئو سایت

گوگل ترندز ارتباط مستقیم گوگل ترند و سئو سایت ، شاید جذاب ترین نکته ی این ابزار محسوب شود. جایی که کاربران و مراجعه کنندگان به این نکته نیاز دارند که با استفاده از ابزارهای سئو ، رتبه ی سایت خود را بهبود ببخشند یا حجم ترافیک های روزانه ی سایت خود را افزایش دهند. علاوه بر این جداولی که توسط این ابزار تولید می شود یکی از موثق ترین منابع برای دستیابی به ایده هایی برای تولید محتواهای مفید و کاربردی است.

تولید محتوایی که به تنهایی رکن مهم بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو محسوب می شود. برای بهینه سازی بهتر همواره به این موضوع نیاز دارید که کاربران شما به چه عناوین و موضوعاتی علاقه ی بیشتری دارند و از چه طریق می توانند به مطالب شما برسند. گوگل ترند این موضوع را به طور شفاف در اختیار مدیران سایت و صاحبان کسب و کارهای مختلف قرار می دهد.

گوگل ترندز پس گوگل ترندز می تواند یک ابزار فوق العاده برای پیشنهاد دادن محتواها و موضوعات به روز و تازه باشد. بدون شک این عناوین و ایده ها منشا جذب تعداد زیادی از بازدیدکنندگان و درنهایت بهبود رتبه ی سایت شما خواهند بود.

گوگل ترندز شیوه ای مفید و کاربردی برای کمک به مدیران وب سایت ها، کارشناسان و صاحبان مشاغل اینترنتی در زمینه سئو است تا با استفاده از آن بتوانند کلمات کلیدی مناسب و مقدار جستجوی کلمات کلیدی در مکان های مختلف جغرافیایی را تشخیص دهند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه