گوگل adwords چیست؟

گوگل adwords چیست؟
مقالات

گوگل adwords چیست؟

گوگل adwords چیست، سیستمی است که گوگل برای کمک به شما در بازاریابی محصولات یا خدماتتان در موتور جستجوی گوگل و سایت های وابسته به آن توسعه داده است. در روش تبلیغاتی گوگل ادوردز متن تبلیغ در نتایج گوگل برای کوئری های مرتبط نشان داده می شود. این یک سیستم پرداخت به اندازه کلیک ( PPC یا Pay-per-click) است. این موضوع بدین معنی است که شما می توانید از طریق سرمایه گذاری و مزایده برای یک سری عبارات جایگاه تبلیغ را مشخص کنید و تنها زمانی هزینه پرداخت می کنید که مخاطب بر روی تبلیغتان کلیک کرده باشد.

در گوگل ادوردز تبلیغ به شکل متن کوتاهی نمایان می شود که در برگیرنده دو عنوان، توضیحات و لینک URL به سایت یا صفحه خاصی از سایت است. تبلیغ جایی از صفحه نتایج دیده می شود که شما می خواهید. به عنوان مثال بالا یا پایین صفحه اول نتایج جستجوی گوگل.

معمولا تبلیغات در بالا و پایین نتایج جستجوی طبیعی نمایان خواهد شد. شما می توانید بر اساس مزایده خود، جایگاه تبلیغ را نیز مشخص کنید.

تحقیقات انجام شده نشان داده است که 87 درصد از کاربران صفحات بعدی جستجو را بررسی نمی‌کنند. علاوه بر این هر چقدر تبلیغ شما جایگاه بالاتری داشته باشد بازدیدکنندگان بیشتری به خود جذب می کند و مخاطبین بیشتر از سایر تبلیغ ها بر روی آن کلیک می کنند.

آیا گوگل ادز کارساز و موثر است؟

گوگل adwords چیست در موقعی که تبلیغات گوگل ادز به درستی تنظیم، راه اندازی و مدیریت شوند در بیشتر کسب و کارها می‌تواند مفید و کارساز باشد. انتخاب کلمات کلیدی درست، تنظیم هزینه درست برای کلمات، تنظیمات صحیح برای هدف قرار دادن صحیح مخاطبین هدف، نوشتن تبلیغات جذاب و هدفمند، انتقال صحیح مخاطبین به صفحات سایت و در نهایت سیاست درست و هدفمند در سایت برای جذب مخاطبین از جمله مواردی هستند که می توانند تاثیر مستقیمی بر تاثیرگذار بودن تبلیغات ادوردز داشته باشند.

متاسفانه برخی از اشخاص به دلیل اطلاعات کم استفاده نادرستی از ادوردز می کنند و به این نتیجه می رسند که این تبلیغات به صرفه نیست. استفاده از راهنمایی های یک مشاور تبلیغاتی ادوردز می تواند نظر این اشخاص را به کلی تغییر دهد.

گوگل adwords چیست؟
چرا باید از گوگل adwords استفاده کنیم؟

گوگل adwords چیست واضح است که تفاوتی بین نوع بازدیدکنندگان در سایت وجود دارد. بازدید کنندگانی که امکان دارد سایت را در نتایج طبیعی گوگل پیدا کرده باشند رفتار گوناگونی با بازدید کنندگانی که از طریق گوگل ادوردز وارد سایت شده اند خواهند داشت. دلیل این امر بسیار ساده است. ترافیکی که از طریق جستجو و گشت و گذار بعبارتی سئو به دست آمده باشد.

مربوط به بازدید کنندگانی است که اغلب به دنبال اطلاعات هستند. این در حالیست که بازدید کنندگان تبلیغات پولی به خوبی می دانند که بر روی تبلیغ کلیک می کنند و به دنبال خرید محصول یا خدمات موردنیاز خود هستند. بنابراین شما به میلیون ها بازدیدکننده مروری (از طریق نتایج طبیعی) نیاز ندارید. در عوض به بازدیدکنندگان خاص و هدفمندی نیاز دارید که از طریق ادوردز وارد سایت شده اند.

تبلیغات در گوگل به همین سادگی نیست!

گوگل adwords چیست برای اینکه بتوانید جایگاه و ترافیک خوبی به دست آورید باید مزایده زیادی بر روی عبارات داشته باشید. شما می توانید اکانت گوگل ادوردز و کمپین خود را در عرض چند دقیقه تنظیم و راه اندازی کنید، اما بدون مدیریت درست قادر نخواهید بود از بودجه خود به خوبی استفاده کنید و نتایج خوبی به دست آورید.

گوگل adwords چیست اگر مدیریت عالی نداشته باشید امکان دارد کاربر بعد از ورود به سایت به خاطر نامرتبط بودن متن تبلیغ و محتوای سایت نا امید شود. در چنین شرایطی مخاطب به عقب بر می گردد و همین امر باعث می شود بودجه و مشتری احتمالی خود را از دست بدهید. علاوه بر این، از طریق مدیریت موثر گوگل ادودرز نه تنها کمپین شما در به دست آوردن ترافیک هدفمند و مرتبط به سایت خوب عمل خواهد کرد، بلکه مقدار هزینه ای که برای هر عبارات دلخواه پرداخت می‌کنید، کمتر از رقبا خواهد بود.

گوگل چگونه تبلیغات را دسته بندی می‌کند؟

گوگل adwords چیست گوگل زمانی که در مورد جایگاه تبلیغ و مزایده تصمیم گیری می‌کند، فاکتورهایی در مورد مزایده  bid (یا هزینه‌ای که برای هر کلمه در نظر گرفته‌اید) و تعداد اشخاصی که از طریق هر تبلیغ بر روی آن کلیک کرده اند را در نظر می‌گیرد. گوگل ادوردز به تبلیغات موثر اولویت بیشتری می دهد.

اگر تبلیغ و مقصد آن به عبارت موردنظر مرتبط باشد، بازدیدکنندگان بیشتری از طریق پرداخت به ازای کلیک (تبلیغات گوگل) به سایت شما خواهند آمد. بازدیدکننده خوب می تواند به مشتری خوبی تبدیل شود.

هزینه تبلیغ در گوگل ادز

گوگل adwords چیست همانگونه که قبلا توضیح داده شد شما تنها زمانی هزینه ای به گوگل پرداخت می کنید که مخاطبین بر روی تبلیغ شما کلیک کنند.بعد از عضویت و ساخت اکانت گوگل ادز که به صورت رایگان است، شما باید یک کمپین برای کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود ایجاد کنید.

سپس می توانید هزینه کلیک پیشنهادی خود را به گوگل اعلام کنید.

گوگل adwords چیست هزینه تبلیغات در گوگل ادز فعلی که همان گوگل ادوردزقدیمی میباشد، شامل دو پارامتر و متغیر میباشد که باید خودتان آن را انتخاب و به گوگل اعلام نمایید:

1 – هزینه هر کلیک روی تبلیغ شما که CPC ( cost per click) یا اصطلاحا bid نامیده میشود.

2 – حداکثر هزینه ای که روزانه برای تبلیغات خود در نظر میگیرید که همان بودجه روزانه تبلیغ یا budget.

انتخاب میزان درست برای هزینه کلیک و بودجه روزانه در تبلیغات PPC گوگل ادز کار ساده ای به نظر میرسد اما بسیار حساس و مهم و نیازمند تجربه و تخصص بالا در این زمینه است.

کارشناسانی که مانند کارشناسان برتینا به صورت تخصصی در زمینه فعال سازی گوگل ادز وکمپین تبلیغات گوگل فعالیت میکنند ، با تجربه ای که از سایت های مختلف و نحوه رفتار گوگل با آنها برای نمایش تبلیغاتشان دارند میتوانند حداقل هزینه ممکن را برای بهینه سازی کمپین تبلیغ گوگل ادز شما انتخاب نمایند.

گوگل adwords چیست بودجه روزانه وابستگی کامل به بودجه کارفرما و برنامه های دیجیتال مارکتینگ کسب و کار دارد که البته گاها در نمایش تبلیغات توسط گوگل نیز تاثیرگذار است و نباید خیلی پایین باشد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه