گوگل ادموب (Google AdMob) چیست؟

Google AdMob
مقالات نرم افزار های تحت وب

گوگل ادموب (Google AdMob) چیست؟

Google AdMobافزایش فزاینده کاربران تلفن همراه، استقبال چشمگیر آن‌ها از اپلیکیشن‌های گوناگون و بالا رفتن زمان استفاده از این برنامه‌ها، توسعه‌دهندگان و صاحبان مشاغل را به بهره‌گیری از این بسترهای مناسب و بالقوه و ارائه تبلیغات گوگل ادموب در آن‌ها واداشته است.

تبلیغات ادموب به صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا نظر مخاطبان بیش‌تری را به کسب‌وکار خود جلب کنند. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان هم می‌توانند از این راه به کسب درآمد دلاری پرداخته و بیش‌ترین سوددهی ممکن را تجربه کنند. در این مقاله از تدریس24، تلاش خواهیم کرد ضمن معرفی تبلیغات Google admob، شما را با مزایای آن آشنا کرده و نحوه کسب درآمد از این طریق را با شما به اشتراک بگذاریم.

Google AdMob چیست؟

Google AdMob تبلیغات ادموب یکی از بهترین روش‌هایی است که به توسعه دهندگان برنامه‌های تلفن همراه این امکان را می‌دهد تا به سادگی از این راه کسب درآمد کنند. این پلتفرم با بهره‌گیری از عوامل مهمی نظیر میزان و اولویت‌های تقاضای تبلیغ کنندگان جهانی، فرمت‌های خلاقانه تبلیغاتی و فناوری پیشرفته کسب درآمد از اپلیکیشن، ارزش هر ایمپرشنی را به حداکثر ارتقاء می‌دهد.

نمایش تبلیغات در این پلتفرم این امکان را در اختیار سازندگان برنامه‌ها قرار می‌دهد تا در عین تمرکز بر ایجاد و توسعه اپلیکیشن‌های با کیفیت، به منبع پایداری برای کسب درآمد دسترسی داشته و کسب‌وکار خود را رونق بیش‌تری بخشند.

از طرف دیگر، صاحبان مشاغل نیز به طیف گسترده‌تر و گزیده‌تری از مخاطبان دسترسی خواهند داشت. در عین حال، کاربران هم در ضمن استفاده از اپلیکیشن به طور رایگان، می‌توانند محصولات و خدمات مورد نیاز خود را به سادگی پیدا کنند. بنابراین، بهره‌برداری از امکانات google admob برای همه گروه‌های تبلیغ‌کنندگان، کاربران و توسعه‌دهندگان گوشی‌های همراه مفید و لذت‌بخش خواهد بود.

Google AdMob
Google AdMob چگونه کار می‌کند؟

Google AdMob روند کار در گوگل ادموب به این شکل است که تبلیغ‌دهنده ابتدا تبلیغی طراحی می‌کند تا در اپلیکیشن‌ها به مخاطبِ هدف او نمایش داده شود. گوگل تبلیغ مورد نظر را با معیارهایی که نمایش‌دهنده از قبل تعیین کرده است، مطابقت می‌دهد. در مرحلهٔ آخر گوگل تبلیغ را به کاربر در فضایی که نمایش‌دهنده مشخص کرده است، نشان می‌دهد.

به عبارتی، گوگل با تبلیغ‌کنندگانی همکاری می‌کنند که برای نمایش تبلیغ مرتبط با ویژگی‌های کاربران نمایش‌دهنده، هزینه می‌کنند. درصدی مشخص از مبلغی که تبلیغ‌کننده پرداخت می‌کند به نمایش‌دهنده داده می‌شود تا بتواند از این طریق درآمد کسب کند.

گوگل ادموب در حقیقت واسطه‌ای است که تبلیغ‌کننده را به نمایش‌دهندهٔ مناسب متصل می‌کند. نمایش‌دهنده کافی است که فضایی مشخص برای تبلیغات در اپلیکیشن خود در نظر بگیرد و سایر کارها را به گوگل بسپارد. گوگل فضاها را در اختیار تبلیغ‌کنندگان می‌گذارد و پول را به‌ دست نمایش‌دهنده می‌رساند.

توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها ابتدا باید حساب کاربری ادموب خود را ایجاد کنند. آن‌ها سپس باید اطلاعات مختلفی مانند نوع اپلیکیشن، اندروید یا IOS، نام کاربری و جایگاه‌های نمایش به گوگل ارائه دهند. گوگل، کیت توسعهٔ نرم‌افزار (SDK) را پس از بررسی اطلاعات در اختیار آن‌ها می‌‌گذارد تا بتوانند درآمدزایی از طریق ادموب را آغاز کنند.

این کیت به آن‌ها اجازه می‌دهد تا اطلاعاتی دربارهٔ محل زندگی و نوع دستگاه کاربران اپلیکیشن جمع‌آوری کنند. داشتن چنین اطلاعاتی باعث می‌شود که محصول یا خدمتی به کاربر نشان داده شود که به آن نیاز یا دسترسی دارد. آیا تا به‌حال با نمایش برخی از کسب‌وکارهای ایرانی در اپلیکیشن‌های خارجی مواجه نشده‌اید؟ این همان کاری است که گوگل ادموب انجام می‌دهد تا دو طرف ماجرا به هدفشان نزدیک شوند.

Google AdMob همچنین سعی می‌کند تا تقاضا برای جایگاه‌های نمایش را با کمک منابع مختلف مانند گوگل ادز افزایش دهد. هدف گوگل این است که بالاترین نرخ‌ برای هر هزار بازدید به‌ دست نمایش‌دهندگان برسد.

مزیت گوگل ادموب (Google Admob)

میزان درآمد از گوگل ادموب (Google Admob)، تنها مزیت این سرویس نیست. گوگل با ارائه‌ی سیستم ادموب نه تنها به درآمدزایی، بلکه به راحت‌تر شدن امور شما هم کمک می‌کند. گوگل با دراختیار قرار دادن این امکان، به شما اجازه می‌دهد که از مزایای زیر بهره‌مند شوید.

 • افزایش درآمد

Google AdMobدرآمد، بخش مهم و کلیدی در کسب‌ و کارهاست. برخی از کارشناسان، درآمد کسب ‌و کارها و استارت‌آپ‌ها را همچون قلب تپنده می‌دانند و باور دارند که اگر درآمد به درستی حاصل نشود، استارت‌آپ با شکست مواجه می‌شود. با توجه به اهمیت درآمد که همگی از آن مطلع هستید، تبلیغات ادموب گوگل (Google Admob) می‌تواند سرویس مناسبی باشد که بدون دغدغه به پیشرفت و توسعه‌ی کسب ‌و کار فکر کنید و نگرانی و دغدغه‌ی درآمد را نداشته باشید.

گوگل ادموب (Google Admob) از طریق تبلیغات خلاقانه، سیستم‌های مزایده‌ای و قالب‌های گوناگون تبلیغاتی، کسب درآمد را برای شما و کسب و کارتان فراهم می‌کند.

 • افزایش نرخ تعامل و بهبود ارتباط با کاربران

احتمالاً تا به حال تجربه کردید که وقتی درحال یک بازی هیجان‌انگیز هستید، تبلیغات تکراری شما را کلافه می‌کنند و در برخی موارد حتی تصمیم می‌گیرید که برنامه را به ‌طور کلی از تلفن همراه خود پاک کنید. اما در تبلیغاتی که توسط گوگل انجام می‌شود.

 نه تنها این اتفاق نمی‌افتد، بلکه باعث ایجاد تعامل با کاربران هم می‌شود. به این خاطر که تبلیغات را، داخل پاداش‌ها و جوایزی که در داخل اپلیکیشن وجود دارد، جای می‌دهد. این اتفاق باعث می‌شود که کاربران با میل خود برای دیدن تبلیغات کلیک کنند و تعامل آن‌ها با اپلیکیشن بیشتر می‌شود.

 • تبلیغات مرتبط و ایمن

برای کسب و کارها مهم است که چه تبلیغاتی را در اپلیکیشن خود نمایش دهند، به دلیل اینکه اگر محتوایی که تبلیغ کردند، مناسب نباشد، می‌تواند به نام برند آن‌ها صدمه بزند و این بهایی نیست که کسب‌ و کاری به خاطر درآمد بیشتر حاضر به پرداخت آن باشد.

به همین خاطر گوگل ادموب (Google Admob) تضمین می‌کند که تبلیغاتی را در اپلیکیشن شما به نمایش درآورد که متناسب و مرتبط با کسب و کار شما باشد و خدشه‌ای به نام برندتان وارد نکند.

 • انجام خودکار کارها

یکی دیگر از مزیت‌های مهمی که تبلیغات ادموب دارند این است که، کل فرآیند را به صورت خودکار انجام می‌دهند. این اتفاق برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن بسیار عالی است؛ زیرا دیگر زمان خود را صرف کنترل تبلیغات و مواردی از این دست نمی‌کند و به پیشرفت و توسعه‌ی کار راحت‌تر می‌توانند بپردازند.

 • شناخت بهتر کاربران

برای هر کسب و کاری مهم است که بداند کاربران خود از چه مواردی بیشتر خوششان می‌آید. با اتصال گوگل ادموب (Google Admob) به سرویس دیگری از گوگل، به اسم گوگل آنالیتیکس می‌توانید رفتار کاربران را متوجه شوید.

Google AdMobاین اتفاق به شما کمک می‌کند که در آپدیت‌های بعدی، اپلیکیشن خود را به سمتی ببرید که کاربر بیشتر می‌پسندند. همچنین، متوجه خواهید شد که مخاطبان هدف شما از چه نوع تبلیغی بیشتر خوششان می‌آید و جذبش می‌شوند. بنابراین، در تبلیغات بعدی خود نکات آن را درنظر می‌گیرید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping