کیورد استافینگ چیست؟

کیورد استافینگ
تولید محتوا مقالات

کیورد استافینگ چیست؟

کیورد استافینگ به دنبال آموزش مفهوم کیورد استافینگ می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید یعنی تدریس24! امروزه، یکی از روش‌های رایج کسب درآمد، راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی است و افراد زیادی از این روش در حال کسب درآمد هستند. اما کسب و کارهای اینترنتی نیز مانند کسب و کارهای سنتی، اصولی دارد که برای موفق شدن، نیاز است تمامی آن‌‌ها را به خوبی رعایت کنید. لازمه موفقیت در کسب و کارهای مختلف چه به شیوه سنتی و چه شیوه آنلاین، دیده شدن آن است.

 کسب و کارهای اینترنتی در صورتی دیده می‌شوند که رتبه خوبی در نتایج گوگل داشته باشند، زیرا آمارها حاکی از آن است که بیش از نیمی از افراد مختلف هنگام جستجو در گوگل، یکی از سه سایت اول را انتخاب می‌کنند. بنابراین لازم است که برای کسب رتبه خوب که در نهایت منجر به موفقیت در کسب و کار خواهد شد، تلاش کنید که این مهم با رعایت اصول سئو، امکان‌پذیر است. یکی از تکنیک‌هایی که در گذشته، تاثیر بسیار زیادی در کسب رتبه بالا داشت، کیورد استافینگ است.

 

کیورد استافینگ چیست؟

 

کیورد استافینگ(Keyword Stuffing) یک تکنیک بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو است. «کیورد استافینگ» ترکیبی از دو واژه Keyword(کلمه کلیدی) و Stuffing(پر کردن) است. می‌توان گفت که «کیورد استافینگ» در واقع یک روش قدیمی سئو برای کسب رتبه بالا در نتایج گوگل به حساب می‌آید؛ به این صورت که افراد برای تولید محتوای سایت خود، کلمات کلیدی را در محتوای خود اصطلاحا بمباران می‌کنند.

اگر بخواهیم بگونه‌ای دیگر شرح دهیم، می‌توانیم اینگونه بگوییم که به پر کردن صفحات یک وبسایت با کلمات کلیدی، کیورد استافینگ، می‌گویند که در گذشته، تاثیر بسیار زیادی در افزایش رتبه وبسایت در نتایج موتورهای جستجو داشت.

اگر بخواهیم به درک درستی از مفهوم کیورد استافینگ دست پیدا کنیم، لازم است که درک درستی از کلمات کلیدی داشته باشیم. در واقع همانطور که به احتمال زیاد میدانید، افراد مختلف، صفحات وبسایت را به وسیله کلمات کلیدی، پیدا می‌کنند. به عبارت دیگر، تمامی کاربران هنگامی که یک کلمه و یا عبارت را در گوگل یا هر موتور جستجو دیگر، جستجو می‌کنند.

 دوست دارند که در حداقل زمان ممکن، مرتبط‌ترین محتوا به آن‌ کلمه یا عبارت کلیدی نمایش داده شود و اینجا است که اهمیت و کاربرد کلمات کلیدی معنا پیدا می‌کند، چرا که بدون استفاده درست از کلمات کلیدی، وبسایت شما دیده نخواهد شد.

پس نقش کلمات کلیدی برای دیده شدن وبسایت مورد نظر شما، بسیار حائز اهمیت است، اما باید به درستی از آن‌ها در محتوای خود استفاده نمود تا منجر به عدم رضایت کاربران نشود. همانطور که در مقدمه مقاله هم اشاره شد، کیورد استافینگ یکی از روش‌‌های سئوی کلاه سیاه محسوب می‌‌شود که قرابتی با استانداردهای سئو ندارد.

کیورد استافینگ
تاریخچه کیورد استافینگ

 

در گذشته برای بدست آوردن رتبه بندی برتر موتور جستجو و نمایان بودن عبارات خاص، از پر کردن کلمات کلیدی(کیورد استافینگ) استفاده می‌شد. همانطور که اشاره کردیم، این روش قدیمی است و امروزه دیگر هیچ ارزشی برای رتبه بندی به ارمغان نمی‌آورد. به طور خاص اگر بخواهیم اشاره کنیم، Google دیگر به صفحاتی که از این روش استفاده می‌کنند، رتبه خوبی نمی‌دهد.

جالب است بدانید که در گذشته، حجم زیادی از کلمات و عبارات کلیدی مورد نظر را بصورت نامرئی به وسیله روش‌های فنی و برنامه‌نویسی پشت صفحات وبسایت ها قرار می‌دادند. به این صورت که تعداد پر حجمی از کلمات کلیدی در صفحه وجود داشتند اما بازدیدکنندگان آن صفحه، قادر به دیدن آنها نبودند ولی برای موتورهای جستجو قابل شناسایی بود و باعث بهبود رتبه آن صفحات مورد نظر می‌شد.

پنهان کردن متن از بازدیدکننده به روشهای مختلف انجام می‌شود. مثلا متن رنگی برای ترکیب با پس زمینه، موقعیت CSS “Z” برای قرار دادن متن پشت یک تصویر و… همه از روش‌های معمول هستند تا مخاطب نتواند متن مورد نظر را ببیند. اما جالب است بدانید که از سال 2005 ، بسیاری از تکنیک‌های متن نامرئی به راحتی توسط موتورهای جستجوی اصلی شناسایی شد.

برچسب‌های Noscript روش دیگری برای قرار دادن محتوای پنهان در یک صفحه است. اگرچه آنها یک روش بهینه‌سازی معتبر برای نمایش جایگزین محتوای اسکریپتدار هستند، اما ممکن است از آنها سوء استفاده شود، زیرا موتورهای جستجو ممکن است محتوایی را که برای بیشتر بازدیدکنندگان قابل مشاهده نیست ، فهرست بندی کنند.

البته برخی معتقدند که کیورد استافینگ روش خوبی بود که حتی شاید میشد آن را جزو سئو کلاه سفید در نظر گرفت، اما رفته رفته به سمتی رفت که با کلمات نامرتبط، کاربران را به صفحات وبسایت می‌کشاندند. به این معنی که مخاطب کلمه ای را جستجو کرده بود، این کلمه در محتوای اصلی یک وبسایت وجود نداشت ولی بوسیله کیورد استافینگ در صفحه قرار گرفته بود و هنگامیکه مخاطب از طریق موتور جستجو به آن صفحه می‌آمد، متوجه می‌شد که کلمه مد نظر او اصلا در این صفحه وجود ندارد و محتوایی راجع به آن موجود نیست. در واقع می‌توانیم بگوییم کیورد استافینگ روشی بود که کم کم توسط افراد بخاطر استفاده‌ی نامناسب به سمت اشتباهی هدایت شد و موتورهای جستجو دیگر ارزشی برای آن قائل نیستند.

آیا تکنیک keyword stuffing می تواند سبب موفقیت سایت شود؟

بهتر است نظر گوگل را در این باره بدانیم؛ گوگل در صفحه developers وب سایت خودش به این موضوع اشاره می کند که : بمباران کلمات کلیدی سبب می شود کاربر یک تجربه منفی نسبت به سایت شما بدست بیاورد؛ بنابراین به جای استفاده از تکنیک کیورد استافینگ، بهتر است بر تولید محتوای مفید و کاربر پسند تمرکز کنید.

پس نتیجه میگیریم نظر گوگل درباره این تکنیک منفی است؛ اما همیشه هم نمی توان به نظرات گوگل اعتماد کرد. به عنوان مثال نظر گوگل در مورد ساخت بک لینک این است که به هیچ عنوان خودتان اقدام به لینک سازی نکنید. اما ساخت بک لینک یکی از تکنیک های مهم برای افزایش رتبه سایت است، البته اگر اصولی ساخته شود.

 

چطور کیورد استافینگ شما را پنالتی می کند؟

 

برخی از وبمستران ناخواسته از تکنیک کیورد استافینگ استفاده می کنند؛ در ادامه می خواهیم روش هایی را به شما بگوییم که ناخواسته و یا آگاهانه این تکنیک را در محتوای خود پیاده می کنید. شاید در نگاه اول تصور کنید که گوگل یا کاربران متوجه این موضوع نخواهند شد، اما باید به این نکته توجه کنید که هر آنچه در سایت خود پیاده می کنید را گوگل درک و ضبط می کند.

1. استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی به جای Alt تصاویر

تعداد زیادی از وبمستران به اشتباه کلمه کلیدی اصلی محتوا را به عنوان متن جایگزین یا برچسب تصاویر استفاده می کنند. آنها تصور می کنند که با تکرار بیش از اندازه کلمه کلیدی اصلی محتوا در توضیحات متا یا عنوان، می توانند نظر گوگل را جلب کرده و رتبه آن محتوا را افزایش دهند. اما در واقع تکرار این کار به گوگل می فهماند که شما از تکنیک های اشتباه و یا کلاه سیاه استفاده می کنید.

اما کلمه کلیدی اصلی محتوا را در توضیحات متا و عنوان چند بار تکرار کنیم؟

بهترین کار استفاده از 3 الی 4 کلمه کلیدی اصلی و فرعی در توضیحات متا و استفاده از حداکثر 2 کلمه کلیدی در عنوان محتوا است.

2. همرنگ کردن کلمات کلیدی با زمینه محتوا

یکی از تکنیک های قدیمی و بسیار خطرناک سئو کاران، همرنگ کردن کلمات کلیدی با پس زمینه محتوا است. آنها با تکرار بیش از اندازه کلمه کلیدی و سپس همرنگ کردن آن با زمینه محتوا، سعی می کنند که چگالی کلمه کلیدی را افزایش دهند.

برخی از آنها نیز با پنهان کردن کلمه کلیدی در پشت تصاویر محتوا، تکنیک کیورد استافینگ را پیاده می کنند. شاید اینطور تصور کنید که گوگل این کلمات کلیدی را ندیده و متوجه آنها نخواهد شد؛ اما سخت در اشتباه هستید!الگوریتم های گوگل با پیشرفتی که داشته اند، توانایی تشخیص این تکنیک های اشتباه را داشته و در اولین فرصت رتبه محتوا را کاهش داده یا شما را جریمه می کند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping