چگونه یک کسب و کار موفق راه اندازی کنیم؟

کسب و کار موفق
مقالات

چگونه یک کسب و کار موفق راه اندازی کنیم؟

شروع کسب و کارموفق یکی از دغدغه های بسیاری از کارآفرینان و استارت آپ هاست. اگر شما و دوستانتان هم در فکر راه اندازی کسب و کارموفق هستید پیشنهاد می کنم حتماً این نکات مهم را بررسی کنید تا بتوانید با موفقیت استارت آپ و کسب و کار موفق خود را راه اندازی کنید. ما در بهترین ایده سالهاست تلاش داریم بستر کارآفرینی را در ایران ترویج دهیم و کاری کنیم که جوانان ما طرز فکر کارآفرینی داشته باشند.

در این مقاله می خواهم پاسخی جذاب، علمی و کاربردی به شما بدهم و گام به گام شما را برای راه اندازی یک کسب و کار موفق هدایت کنم تا شما هم بتوانید در کار خودتان موفق شوید. پس در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

نکات مهم برای انتخاب شغل

انتخاب شغل کار ساده‌ و راحتی نیست و باید برای تصمیم‌گیری در این مورد نکات حساس و دقیقی را مد نظر قرار دهید تا بتوانید در کسب کار خودتان موفق شوید. برخی از این نکات شامل موارد زیر هستند:

 • اول از همه علاقه‌تان را در نظر بگیرید. کاری را که از آن لذت می‌برید انتخاب کنید تا راحت‌تر مشکلات آن را تحمل کنید.
 • سرمایه و ایده کاری را متناسب با هم انتخاب کنید.
 • در زمینه‌ای که اطلاعات و تخصص دارید شروع به کار کنید.
 • نیازهای جامعه را بررسی کنید و کسب و کارتان را متناسب با آن تنظیم کنید.
 • زمان بازدهی کار را در نظر بگیرید.
 • توقعات و میزان بازدهی کسب و کار مورد نظر را با همدیگر مقایسه کنید.
 • هر گاه تمام این نکات را در نظر گرفتید، می‌توانید در انتخاب کسب و کار هوشمندانه‌تر عمل کنید و به سود بیشتری هم برسید.
کسب و کار موفق
اصول راه اندازی کسب و کار موفق

ر کاری اصول بخصوص خود را دارد. اگر بدون هدف و ناشیانه شروع به کار کنید، ممکن است آنگاه که به خود می‌آیید، غرق در مشکلات کاری ریز و درشت باشید و نه تنها چیزی عایدتان نشود بلکه ضرر های بزرگ هم از نظر مالی و زمانی متحمل شوید. برای راه اندازی کسب و کار هم باید اصول آن را رعایت کنید و برای قدم به قدم آن برنامه‌ریزی های لازم را داشته باشید. همچنین از نظر رفتاری و عملکرد نیز به بهترین نحو ممکن عمل کنید. میزان موفقیت شما بستگی به این دارد که چقدر در پایه‌ریزی اولیه‌ کارتان موفق بوده‌اید.

 

1. مواجهه با بهانه ها :

افراد زیادی در اطراف ما هستند که رویای راه اندازی یک کمپانی و تجارت را در سر می پرورانند اما هرگز این کار را انجام نمی دهند. دلیل آن هم وجود ترس ها و بهانه هایی است که به دلیل قبول نکردن مسئولیت ها دارند و در واقع برای شروع نکردن یک کار و راه اندازی نکردن یک تجارت می توان هزاران دلیل آورد که آن دلیل ها اصلا منطقی نیست. رئیس بودن می تواند ترسناک هم باشد که در بیشتر موارد، صاحبان تجاری ازخطرات این کار می ترسند اما باید بهانه های خود را شناسایی کرده و درصدد رفع آن ها بربیایید. این بهانه ها مانند یک سرعت گیر عمل می کنند و باید یک بار دیگر علایق خود را برای راه اندازی تجارت مرور کنید و راه حلی را برای کنار گذاشتن افکار منفی بیابید.

 

۲- تحقیقاتی جامع در زمینه کسب و کارتان داشته باشید

اولین گامی که باید بردارید تا بتوانید به عنوان یک کارآفرین موفق و خوب عمل کنید، داشتن ایده‌های جدید است. ابتدا بررسی کنید که در چه زمینه‌ای بهتر عمل می‌کنید و چه محصولات یا خدماتی ارائه ‌می‌دهید که نیاز روز جامعه باشد. بهتر است در دفتری از همان ابتدا ایده‌ها کاری و روش‌های معرفی کسب و کارتان را بنویسید. سپس خواهید دید که روز به روز ایده‌های بهتر و بیشتری به ذهنتان می‌رسد که شما را شگفت‌زده می‌کند.

برای ایده پردازی می‌توانید از شنیده‌ها و دیده‌هایتان در زمینه کسب و کار حتی در مسیر رفت و آمد خود نیز استفاده کنید که بنظر من این روش جالب و کارآمدی است. حال که ایده‌ مناسبی پیدا کردید، باید تحقیقات خود را شروع کنید. اکثر اوقات نداشتن تحقیقات کافی قبل از شروع کسب و کار مشکلاتی را پدید می‌آورد که در میانه راه شکست می‌خورید. در مورد نیاز بازار، رقبای احتمالی خود، قدرت رقیبان، نقاط ضعف و قوت آن‌ها و … تحقیق کنید و از نقاط ضعف آن‌ها برای تأمین بهتر نیازهای جامعه بهره ببرید. این کار سبب می‌شود تا ضریب ریسک کارتان به مراتب کاهش یابد.

 

3. هر چیزی را جذب کنید :

به چیزهایی که از خانواده ، دوستان، متخصصان یا حتی خودتان می شنوید ، گوش دهید و از آن ها استفاده کنید.در واقع باید افکار بکر دیگران را بقاپید و سعی کنید که ایده هایی را که به دستتان می رسد را در ذهنتان به مرحله اجرا برسانید. تمام منابعی که دارید را یادداشت کنید تا به موقع از آن ها استفاده کنید.

زمانی که از شروع کار تجاری خود به دیگران خبر می دهید ، زبان بدن آن ها را به خاطر بسپارید. ببینید که سعی دارند شما را تشویق کنند یا در کار تان کار شکنی کنند ؟حتما از آن ها بخواهید که با شما صادق باشند و ایده های خود را مطرح کنند. قدرت توصیه ها و نظرات دیگران را هرگز فراموش نکنید زیرا این افراد از دید یک مشتری نظر می دهند.

 

۴- سرمایه راه اندازی کسب و کار را تأمین کنید

افرادی هستند که فقط ایده پردازی می‌کنند و ایده‌های خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند؛ اما برخی افراد نیز خودشان سرمایه لازم را برای ایده‌هایشان نیز تأمین می‌کنند. باید حساب و کتاب خود را درست و منطقی پیش ببرید. جزو هر کدام از گروه‌ها که باشید، تأمین هزینه‌ کسب و کار شخصی بسیار اهمیت دارد و می‌تواند یکی از محدودیت‌های مسیر راهتان باشد که باید همواره به آن فکر کنید. اگر باید سرمایه‌گذار برای ایده‌تان پیدا کنید، باید هنگام ارائه ایده، آن‌قدر قوی عمل کنید که بتوانید سرمایه‌گذار را متقاعد کنید و به او اطمینان خاطر دهید که طرحی پربازده دارید.

 

۵- بزرگ فکر کنید اما کوچک شروع کنید

همیشه ایده‌های بزرگ، انگیزه‌ بیشتری به فرد می‌دهند؛ ولی ممکن است آن‌قدر به نظر دست نیافتنی باشند که از همان ابتدا نگرانی ایجاد کنند. همچنین کسب و کارهای بزرگ بازدهی طولانی مدتی دارند. بهتر است بدانید که هر ایده‌ای می‌تواند به بخش‌های کوچک‌تری نیز تقسیم‌بندی شود که به مرور توسعه یابد.

پس ایده اولیه‌ خود را بزرگ ترسیم کنید و ابتدا در مقیاس کوچک آن را شروع کنید. حتی در صورتی که سرمایه‌ لازم را برای راه اندازی کسب و کار شخصی دارید، بهتر است به یک‌باره ریسک نکنید و اجازه دهید تا راهی که پیش گرفته‌اید هم خودش را به شم‌ا اثبات کند. به آینده‌ دور خود نگاه کنید و برای آن برنامه‌ریزی کنید. بدانید در هر مرحله چه تعداد نیروی کار نیاز دارید و همین طور مشکلات سر راهتان را پیش‌بینی کنید.

کسب و کار موفق
کلام آخر

شروع کسب و کار یکی از مهمترین و اساسی ترین گام های کارآفرینی و استارت آپ است. ما برای راه اندازی کسب و کار، نکات مهم ارائه کردیم تا بتوانید با موفقیت استارت آپ خود را راه اندازی کنید.امیدوارم این مقاله برای راه اندازی کسب و کار شما خوب بوده باشد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه