چگونه با استفاده از کنسول سرچ گوگل بازدید سایت را افزایش دهیم؟

کنسول سرچ گوگل
مقالات نرم افزار های تحت وب

چگونه با استفاده از کنسول سرچ گوگل بازدید سایت را افزایش دهیم؟

کنسول سرچ گوگل ابزاری است که گزارش های مختلفی را در اختیار وبمستران قرار می دهد. با استفاده از این ابزار می توان عملکرد سایت در موتور جست و جو را بررسی کرد و به این ترتیب با شناسایی نقاط ضعف سایت و اقدامات لازم سئو، میزان بازدید و ترافیک آن را افزایش داد.

یکی از مفیدترین گزارش هایی که کنسول سرچ گوگل ارائه می دهد، Search Traffic است که داده های مربوط به ترافیکی که سایت از سوی موتور جست و جو کسب کرده است را نمایش می دهد.در این نوشتار روش فعال سازی سرچ کنسول را به بیانی ساده و بصری شرح داده و سپس روش کار با گزارشات مهم Search Traffic را ارائه می دهیم.

در اامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید تا شمارا بیشتر در این زمینه راهنمایی کنیم.

اهمیت افزایش بازدید گوگل در چیست؟

کنسول سرچ گوگل با پیشرفت بازاریابی اینترنتی، داشتن یک وب‌سایت از جمله پیش‌نیازهای یک تجارت به شمار می‌آید. با داشتن یک وب‌سایت، مشتریان احتمالی با کسب و کار شما بیشتر آشنا می‌شوند. به عبارت دیگر، یک وب‌سایت، بخش اول ورود مشتریان به قیف فروش است و در این وب‌سایت، بازدید از سایت (ترافیک) کنسول سرچ گوگل پارامتر مهمی به شمار می‌آید که می‌توان از آن به عنوان نشانه‌ای از رشد کسب و کار استفاده کرد.

بازدید گوگل می‌تواند بیانگر نحوه عملکرد بازاریابی یک کسب و کار را نشان دهد و تصمیمات کاربران را به هنگام خرید بیان کند و در نهایت سبب افزایش مشتری‌های بالقوه (لید) و فروش شود. بنابراین، افزایش بازدید از گوگل، تمامی این موارد را تقویت می‌کند.

ترافیک ورودی به سایت سبب بهبود رتبه سایت خواهد شد و همین امر نیز ترافیک بیشتری را به همراه دارد. اما این افزایش بازدید باید با افزایش تعامل نیز همراه باشد. اگر ترافیک ورودی به سایت شما افزایشی اما «نرخ تبدیل» (Conversion Rate) یا فروش، کاهشی باشد،کنسول سرچ گوگل به این معنی است که ترافیک صحیحی به وب‌سایت شما هدایت نمی‌شود.

راه‌های زیادی برای افزایش بازدید گوگل وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به طراحی بنرهای تبلیغاتی، رپورتاژ آگهی یا بهره‌گیری از روش‌های مختلف بازاریابی از جمله بازاریابی شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد.کنسول سرچ گوگل اما اولین گام این است که مخاطب مورد نظر خود را جذب کنید به این معنی که مخاطب جذب شده تمایل داشته باشد تا از یک مشتری احتمالی به یک خریدار تبدیل شود.

کنسول سرچ گوگل
چه عواملی در افزایش بازدید گوگل موثر هستند؟
 • به کار بردن کلمات کلیدی

کنسول سرچ گوگل کلمات کلیدی، کلمه‌هایی هستند که کاربران با جستجوی آن‌ها در گوگل، به سایت شما دسترسی پیدا می‌کنند. برای افزایش بازدید گوگل، چگالی کلمه کلیدی یعنی تعداد دفعاتی که باید یک کلمه کلیدی در متن تکرار شود، اهمیت دارد.کنسول سرچ گوگل کلمه کلیدی نباید به صورت غیرعادی در متن تکرار شود؛ زیرا الگوریتم های گوگل متوجه غیرعادی بودن چگالی کلمه کلیدی می شوند و به سایت شما رتبه نمی دهند.

در انتخاب کلمه کلیدی به خاطر داشته باشید که بعضی کلمات چند معنی دارند، مثلا کلمه «مک» هم به معنی لپ تاپ شرکت اپل است و هم مارک لوازم آرایشی. پس دقت کنید که با چه کلمه‌ای به دنبال بالا بردن بازدید سایت در گوگل هستید. برای پیدا کردن کلمه های کلیدی می‌توانید از سایت هایی مانند kwfinder، Moz یا ابزارهای گوگل استفاده کنید.

استفاده از کلمات کلیدی LSI: LSI کوتاه شده عبارت Latent Semantic Indexing و  به یکی از قابلیت های گوگل گفته می شود که می‌تواند ارتباط بین کلمه ها و عبارات را درک کرده و مفاهیم مشترک بین آن‌ها را شناسایی کند. استفاده از کلمات کلیدی LSI در تگ عنوان یا توضیحات صفحه سایت شما، باعث می شود گوگل تفاوت بین کلمه های مترادف را تشخیص بدهد و مانع از افزایش بازدید گوگل نشود.

 • میزان به روزرسانی محتوا

کنسول سرچ گوگل تولید محتوا نباید تنها برای مدت زمانی کوتاه  انجام بگیرد و تمام شده تلقی شود؛ بلکه باید به مرور زمان و با آپدیت شدن مباحث، مطالب سایت نیز به روز رسانی شوند تا در افزایش بازدید گوگل موثر باشد. گاه لازم است بعضی کلمات موجود در متن تغییر کنندکنسول سرچ گوگل اما برای به روز رسانی سایت، عدد مشخصی وجود ندارد.

 می‌توانید بر اساس استراتژی بازاریابی خود، روزانه، هفتگی، ماهانه یا هر چند سال یک بار، مطالب سایتتان را به روز رسانی کنید تا موفق به افزایش بازدید گوگل بشوید. فرایند تولید محتوا و به روز رسانی محتوا، مداوم است و هیچ گاه پایان نمی‌پذیرد.

 • ویرایش محتوا

هرگونه تغییری در متن که فاکتورها و کلمه های کلیدی جدیدی را وارد متن کنند، در بالا بردن بازدید سایت در گوگل تاثیر چشمگیری دارند. حذف کامل بخشی از محتوا نیز در فرایند ویرایش محتوا انجام می‌گیرد و نباید با حذف چند پاراگراف نگران کاهش رتبه سایت خود باشید؛ زیرا کلمه های کلیدی جدیدی را وارد متن کرده اید. می‌توانید هنگام ویرایش محتوا، تصاویر جدید را به سایت خود اضافه کنید.

 • چگونگی استفاده از کلمات کلیدی

برای افزایش بازدید گوگل، باید کلمات کلیدی متن شما در ۱۰۰ کلمه اول، استفاده شده باشد تا نشان دهنده مرتبط بودن سایت با کلمه کلیدی باشد. کلمه کلیدی را باید درون تگ عنوان، تگ H1، H۲  و تگ متا دیسکرپشن استفاده نمود تا به بالا بردن رتبه سایت در گوگل منجر شود.

 • ترتیب قرار گرفتن کلمات کلیدی در متن

استفاده از کلمه کلیدی به تنهایی نمی تواند بازدید گوگل را افزایش دهد. باید مراقب ترتیب قرار گرفتن کلمات کلیدی در متن باشید. بهتر است از عبارات کلی تر استفاده کنید؛ مثلا «روش های تمیز کردن خانه» پرجستجوتر از عبارت «چگونه خانه خود را تمیز کنیم»کنسول سرچ گوگل است و بیشتر موجب افزایش بازدید گوگل می شود. بنابراین پیش از استفاده از کلمات کلیدی، درباره کلمات کلیدی مناسب، تحقیق کنید.

 • تولید محتوای تخصصی

سعی کنید محتوایی که برای وبسایت خود انتخاب می‌کنید حول یک موضوع مشخص باشد. به عنوان مثال در زمینه کاری خاص مانند طراحی وبسایت و بهینه‌سازی سایت باشد. دلیل آن این است که گوگل علاقه‌مند به شناسایی محتوایی است که حول کلمه‌های کلیدی بهم مرتبط باشد. در صورتی که زمینه کاری مشخصی نداشته باشید و محتوای سایت شما تخصصی نباشد.

 گوگل نیز اعتبار زیادی برای شما قائل نخواهد شد. تولید محتوا سئوشده بی‌تردید موجب افزایش ورودی گوگل سایت شما می‌شود اما از خاطر مبرید که محتوا تنها شامل متن نیست و تصاویر، ویدیوها، اینفوگرافی‌ها و پادکست‌ها را نیز در برمی‌گیرد. تولید محتوای سایت خود را به وب24 بسپارید.

 • کپی مطلب با ذکر منبع

در صورتی که مطلبی را از جایی کپی می‌کنید حتما منبع آن را ذکر کنید. به این دلیل که مطلب کپی می‌تواند رتبه شما را در گوگل پایین آورد، اما سعی کنید همیشه محتوای جدید مرتبط با موضوع کاری خود ایجاد کنید.کنسول سرچ گوگل کپی کردن مطالب از سایت های دیگر باعث خواهد شد که امتیاز منفی کسب کنید و از طرف دیگر کاربران نیز اعتبار کمتری برای شما قائل می شوند.

 • اشتراک‌گذاری مطلب در گوگل پلاس

محتوایی را که ایجاد کردید در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید تا در نتایج گوگل ظاهر شوند که می‌تواند کمک کننده افزایش ورودی گوگل باشد. در نظر داشته باشید که اشتراک گذاشتن محتوا، میتواند باعث شود که کاربران جدیدی با مطالب شما آشنا شوند و از طرف دیگر روباتهای گوگل نیز اعتبار بیشتری برای شما قائل شوند.

 • بازنشر مطالب قدیمی

به دلیل آنکه که قوانین گوگل مدام در حال تغییر است می‌توانید مطالب قدیمی وبسایت خود را که در گوگل رتبه خوبی نگرفته‌اند بر اساس قوانین گوگل دوباره بازنویسی کنید و یا می‌توانید آنها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید کنسول سرچ گوگل تا به این طریق گوگل متوجه نشر آنها از طریق این شبکه‌ها شود و رتبه‌بندی بهتری به آنها بدهد. بنابراین این روش هم می‌تواند به افزایش ورودی از طریق گوگل کمک کند.

 • بروز رسانی مداوم وبسایت

در حوزه تخصصی خود آخرین اخبار را منتشر کنید تا به این ترتیب باعث بهبود رتبه خود و در نتیجه افزایش بازدید گوگل شوید. با بروز رسانی مداوم مطالب وبسایت خود می‌توانید به طور غیر مستقیم بک لینک بسازید و همچنین این ویژگی را برای شما دارد کنسول سرچ گوگل که سایت های معتبر مرتبط با زمینه کاری شما مطلب وبسایت شما را با ذکر منبع منتشر می‌کنندکنسول سرچ گوگل البته برخی وبسایت‌ها مطلب شما را کپی می‌کنند که این هم در طولانی مدت به معنی اعتبار وبسایت شماست.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping