چند نکته مهم برای طراحی سایت با وردپرس

چند نکته مهم برای طراحی سایت با وردپرس
طراحی سایت مقالات وردپرس

چند نکته مهم برای طراحی سایت با وردپرس

چند نکته مهم برای طراحی سایت با وردپرس طراحی وب سایت از یک سری اصول استاندارد پیروی می‌کند که رعایت آن موجب بهتر کردن عملکرد سایت در ارتباط با مخاطبین مجازی می‌شود. در این مقاله شما را با نکات مهم طراحی سایت و طراحی پورتال آشنا خواهیم کرد.تعداد بازدیدکنندگان هر وب‌سایت به آسانی قابل مشاهده است و هر بازاریاب می‌داند که چه اندازه ترافیک دریافت می‌کند. اما آنچه پس از آن اتفاق می‌افتد به وضوح آشکار نیست.

به همین علت نکات طراحی سایت سخت است و تحت تاثیر عوامل زیادی قرار دارد. حتی پس از انجام دادن 1000 پروژه موفق وب برای ما سخت است که بدانیم چه چیزی به بهترین وجه کار می‌کند.در این مقاله از تدریس24 چند نکته طراحی وب سایت برای شما آورده شده است. بسیاری از این نکات طی تحقیقات انجام شده است و می‌تواند برای طراحان مبتدی و مشاغل کوچک و بزرگ کارآمد باشد.

طراحی سایت وردپرس چطور انجام می‌شود؟

 

چند نکته مهم برای طراحی سایت با وردپرس وردپرس به روی یک وب سرور نصب می‌شود. شما می‌توانید خودتان تنظیمات وب سرور و نصب وردپرس را انجام دهید که بیشتر کار پیچیده و پردردسری برایتان خواهد بود، به همین دلیل است که بیشتر افراد ترجیح می‌دهند این کار توسط ارائه دهندگان خدمات هاستینگ و وب‌سایت انجام شود تا بی‌نقص بودن آن تضمین شود.

وب سرور فضایی در اینترنت است که شما اطلاعات و فایل‌های مربوط به سایتتان را قرار می‌دهید تا توسط دیگران دیده شود. وردپرس این اطلاعات را طوری نظم می‌دهد که مدیریت آنها راحت باشد.

در حقیقت، وردپرس نقش یک واسطه بین شما و کدهای پیچیده مربوط به توسعه وب‌سایتتان را دارد. علاوه بر اینها، وردپرس قالب‌هایی برای ظاهر وب سایت در اختیارتان قرار می‎دهد و یک چارچوبی برای ساختار سایت و مدیریت محتوای آن ایجاد می‌کند.

برای استفاده از وردپرس نیاز به استفاده از هیچ کدی ندارید و بدون هیچ سختی و پیچیدگی خاص می‌توانید از این سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید.

چند نکته مهم برای طراحی سایت با وردپرس

 

طراحی سایت با وردپرس مناسب چه کسانی است؟

 

چند نکته مهم برای طراحی سایت با وردپرس طراحی سایت با وردپرس برای همه قابل اجرا است چرا که پلتفرم وردپرس با سایر پلتفرم های مدیریت وب‎سایت فرقی ندارد. برای اضافه کردن یک صفحه فقط کافی است به روی «اضافه کردن صفحه» کلیک کنید و برای اضافه کردن پست «اضافه کردن پست» را انتخاب کنید. همه چیز در وردپرس به راحتی انجام می‌شود.

نکته‌ای که وردپرس را کمی متمایز می‌سازد قابلیت اوپن سورس (Open Source) بودن آن است که بدین معناست که دستتان تا بی‌نهایت برای اعمال تغییرات در آن باز است.پس اگر کدنویسی بلد باشید می‌توانید به آن کد مورد نظرتان را اضافه کنید.

بسیاری از سایت‌های برتر جهان از جمله سایت خبری Vogue و سایت های پربازدید ایرانی مانند آهن آنلاین از وردپرس استفاده می‌کنند. پلتفرم وردپرس بسیار انعطاف‌پذیر است و همین موجب می‌شود برای هر نوع سایتی مناسب باشد.

 

1.اهرم سلسله مراتبی بصری

 

هر صفحه دارای سلسله مراتب بصری است. اگر با مفهوم این عبارت آشنا نیستید ما تعریف آن را در اینجا برای شما آورده‌ایم:

طراحان وب از سلسله مراتب بصری استفاده می‌کنند تا توجه بازدیدکنندگان را به سوی عناصر مهم هدایت کنند. طرح وب شامل موقعیت (بالا و پایین صفحه)، اندازه‌ها (بزرگ یا کوچک)، تصاویر (ویدیو، تصاویر، نمادها) و کنتراست (رنگ و فضای سفید) است.

 

۲.استفاده از یک عنوان توصیفی و کلیدی در صفحه اصلی

 

چند نکته مهم برای طراحی سایت با وردپرس عنوان در بالای صفحه اصلی قرار دارد و می‌تواند توصیفی یا غیرتوصیفی باشد. در صورت توصیفی نبودن بازدیدکننده ممکن است نتواند به اولین سوال خود یعنی «آیا من در جای مناسب هستم؟» پاسخ دهد. همچنین عنوان توصیفی برای استفاده از کلمه کلیدی هدف و نشان دادن ارتباط است. بسیاری از بازاریابان یک عنوان زیرکانه یا مبهم می‌نویسند. اما روشن و واضح بودن عنوان یک روش هوشمندانه‌تر است. بهتر است به جای نوشتن یک عنوان جالب اما مبهم یک عنوان توصیفی بنویسید.

 

۳.فراخوانی برای اقدام را در بالای صفحه قرار ندهید

 

بازدیدکنندگان ممکن است وقت بیشتری را در صفحه وب‌سایت شما بگذرانند اما این بدان معنی نیست که آماده اقدام و یا خرید هستند. فراخوانی برای اقدام معمولا در پایین صفحه انجام می‌شود.

طی یک تحقیق که 25 میلیون بازدیدکننده را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد دریافتیم که بیشتر درگیری‌ها در زیر صفحه اتفاق می‌افتد. تنها به این دلیل که محتوای موجود در بالای صفحه قابل مشاهده است لزوما به این معنا نیست که موثرترین مکان برای فراخوانی مخاطب است.

 

۴.یک صفحه طولانی بسازید که به تمام سوالات بازدیدکنندگان پاسخ دهید

 

پیکسل‌های بیشتر یعنی فضای بیشتر برای پاسخ به سوالات، پرداختن به اعتراضات و افزودن شواهد حمایتی. اگر بازدیدکننده پاسخی برای یک سوال مهم پیدا نکند به راحتی تا پایین صفحه حرکت می‌کند و زمانی که راضی شد خواندن را متوقف می‌کند.

چیزی که معمولا بیشتر مشتریان در هنگام شروع پروژه طراحی وب به ما می‌گویند معمولا این جمله است: «من یک طراحی تمیز و مدرن را دوست دارم.». بازدیدکنندگان فضای آشفته را دوست ندارند. درواقع آن‌ها فضای سفید را دوست ندارند بلکه پیچیدگی بصری کم را دوست دارند.

چند نکته مهم برای طراحی سایت با وردپرس

چند نکته مهم برای طراحی سایت با وردپرس در سال 2012 گوگل تصمیم گرفت که بداند چه وب‌سایت‌هایی از نظر بازدیدکنندگان زیبا هستند. این یک مطالعه درمورد سادگی با یک نام بسیار پیچیده بود: «نقش پیچیدگی بصری و نمونه‌سازی اولیه درمورد برداشت اول از وب‌سایت‌ها: تلاش در جهت درک احکام زیبایی‌شناسی».

آن‌ها در این تحقیق دریافتند که طرح‌های پیچیده کم‌تر به عنوان زیبایی درک می‌شوند.

 

۶.طرح‌بندی استاندارد استفاده کنید

 

همان تحقیق گوگل نشان داد که نمونه اولیه بالای صفحه نیز با زیبایی درک شده ارتباط دارد. به عبارت دیگر از طرح‌های عجیب و غریب در ابتدای صفحه استفاده نشده و وب‌سایتی که از استانداردها پیروی کرده است بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

سایت‌هایی که به عنوان زیباترین سایت‌ها به حساب می آید دارای نمونه‌های اولیه بالا و همچنین پیچیدگی بصری کم هستند که هر دو این موارد ساده و تمیز کار شده‌اند.این بسیار خوب است که شما برند خود را متمایز کنید اما درمورد چیدمان سایت بهتر است که ساده عمل کنید.

 

۷.از فضای کاذب انتهای صفحه بپرهیزید

 

چند نکته مهم برای طراحی سایت با وردپرس وب‌سایت‌های مدرن بازاریابی به ویژه صفحات فروش اغلب با بلوک صفحه ساخته می‌شوند. این بلوک‌ها ردیف‌هایی از محتوا هستند که اغلب با یک تصویر در یک طرف و متن در طرف دیگر در یک ستون واحد جریان می‌یابند.

در اینجا یک تصویر از صفحه سرویس معمولی در وب‌سایت تولید سرب آورده شده است. همانگونه که در نمودار نشان داده شده است پاورقی از رنگ پس‌زمینه تیره‌تری برخوردار است، بنابراین بسیاری از سایت‌ها این کار را انجام می‌دهند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping