پینگ چیست؟

پینگ
مقالات نرم افزار های تحت وب

پینگ چیست؟

پینگ چیست اگر از کاربران دنیای اینترنت محسوب می‌شوید و با کاهش سرعت و تأخیر در اتصال مواجه‌اید، حتما اصطلاح پینگ (Ping) را شنیده‌اید؛ اصطلاحی که اغلب در میان بازیکنان بازی‌های آنلاین هم زیاد شنیده می‌شود. قطعا تاکنون از خود پرسیده‌اید: پینگ چیست و چگونه پینگ را کاهش دهیم؟ آیا می‌توان آن را تاحدممکن (حتی صفر) کاهش داد؟

 در تعریف ساده، پینگ عامل و دستوری برای اندازه‌گیری تأخیر اتصال بین دو دستگاه در هر شبکه به‌شمار می‌رود. دستور محاسبه‌ی پینگ تقریبا در تمامی سیستم‌‌عامل‌ها اجرا‌کردنی خواهد بود و بازی‌های آنلاین نیز در اکثر موارد، پینگ کاربر را به او نشان می‌دهند تا متوجه تأخیر در اتصال به سرور بازی باشد.

پینگ معیاری برای درک تأخیری است که در تمامی فعالیت‌های آنلاین خود احساس می‌کنیم. انواع فعالیت‌های آنلاین از کلیک‌کردن روی لینک، به‌روزرسانی وضعیت در پلتفرم‌های گوناگون، ارسال و دریافت پیام و بارگذاری فایل تا استریم بازی ویدئویی و انواع وظایف دیگر، به پینگ وابسته هستند.

پینگ چیست به‌عنوان مثال، اگر در حال مرور وب‌سایتی هستید و بارگذاری هر صفحه از آن به زمان زیادی نیاز دارد، احتمالا اتصال اینترنتی شما به وب‌سایت مذکور پینگ بسیاری دارد؛ درنتیجه، اتصال و بارگذاری سریع هم به‌معنای پینگ اندک خواهد بود.در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

پینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

پینگ چیست را نمی‌توان در دسته‌ی عوامل کارایی دانست. همان‌طورکه گفته شد، پینگ ابزاری برای اندازه‌گیری تأخیر اتصال بین کامپیوتر شما و سرور از راه دور است. پینگ می‌گوید ارسال هر پکت (بسته) داده از کامپیوتر شما به سرور و دریافت پاسخ آن، چقدر طول می‌کشد. قطعا تاکنون این رخداد را تجربه کرده‌اید که پس از کلیک روی لینکی، صفحه‌ی وب به‌صورت آنی بارگذاری نمی‌شود.

درواقع، تأخیری کوتاه بین کلیک و بازشدن صفحه وجود دارد که البته برخی مواقع کوتاه نیست و حتی شاید یک دقیقه طول بکشد. کامپیوتر باید درخواست بارگذاری صفحه را به سرور ارسال و پاسخ آن را دریافت کند. رفت‌وآمد پکت داده به زمان نیاز دارد و پینگ زمان مذکور را اندازه‌گیری می‌کند.

پینگ اهمیت زیادی در بازی‌های آنلاین دارد و نشان‌دهنده‌‌ی زمانی است که طول می‌کشد تا حرکت شما در بازی، در سرور اصلی ثبت و اجرا شود. به‌عنوان مثال، اگر بازی آنلاینی را با پینگ ۲۰ میلی‌ثانیه اجرا کنید، دستورها و حرکت‌های شما تقریبا بدون وقفه و آنی اجرا می‌شوند.

پینگ چیست اگر پینگ به رقمی مثلا ۲۰۰ میلی‌ثانیه‌ای برسد، حرکت‌ها با تأخیر زیادی اجرا می‌شوند و نمی‌توانید با بازدهی و قدرت لازم بازی کنید. به‌همین‌دلیل، پینگ هر کاربر به‌صورت آنی هنگام انجام بازی آنلاین به او نمایش داده می‌شود تا سرعت و بازدهی خود را تخمین بزند. درنهایت، پینگ کمتر به‌معنای سرعت بیشتر خواهد بود و کاهش پینگ از اقدام‌هایی است که اغلب کاربران دنیای اینترنت به‌دنبال آن هستند.

پینگ
چگونه پینگ را کاهش دهیم

پینگ چیست اگر کاهش پینگ برای شما اهمیت به سزایی دارد بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید:

1- به سرورهایی متصل شوید که پینگ تایم کمتری دارند.همچنین می توانید با تغییر DNS اینترنت خود، وضعیت پینگ خود را بهتر کنید.

2- اگر قصد خرید سرور گیم و یا هاست را دارید پیشنهاد می کنیم از سرورهایی که کمترین فاصله را با شما دارند استفاده کنید. ( سرور های محلی )

3- در هنگام بازی از بسته بودن دانلود منیجرها مطمئن شوید و تمامی برنامه های در حال اجرا روی سیستم را ببندید.

4- از نبودن ویروس و بد افزار ها روی سیستم خود مطمئن شوید.

5- حدالامکان  از اتصالات اینترنتی بی سیم استفاده نکنید و اگر از اینترنت بی سیم استفاده نمی کنید ، حتما کابل های خود را تعویض نمایید.

6- یکی دیگر از راه حل ها برای کاهش پینگ ، تماس با سرویس دهنده اینترنت شما می باشد. که می توانید با در میان گذاشتن مشکل خود با  آنها راه حل جدیدی برای کاهش پینگ دریافت کنید.

7- استفاده از برنامه های تغییر آی پی نیز یکی از دلایل کند بودن بازی ها و بالا رفتن مقدار پینگ سرور می باشد.

8-پینگ چیست در بعضی از موارد نیز ریست مودم می تواند در کاهش پینگ شما موثر باشد.

9- می توانید از نرم افزارهای کاهش پینگ برای پینگ گرفتن از اینترنت استفاده کنید.

10- تنظیمات اینترنت خود را بررسی کنید و در صورت امکان تنظیمات مودم خود را یکبار دیگر انجام دهید. (اصطلاحا مودم خود را کانفیگ مجدد کنید.)

ینگ چه عملکردی دارد؟

پینگ چیست را نمی‌توان در شمار عوامل کاربردی دانست. درواقع شما نمی‌توانید پینگ را تعیین کنید که بخواهید از آن استفاده کنید. همانطور که پیش از این هم گفتیم، پینگ ابزاری جهت اندازه‌گیری و محاسبه تاخیر اتصال میان کامپیوتر و سرور از راه دور است. پینگ درواقع نشانگر این است که ارسال هر بسته داده از سیستم شما به سرور و سپس دریافت پاسخ آن چقدر طول می‌کشد.

پینگ چیست شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که بازکردن صفحه یک وب‌سایت، یک خبر یا یک لینک چند‌ثانیه و شاید حتی بیشتر زمان ببرد. درواقع تاخیری کوتاه بین کلیک کردن روی لینک و باز شدن صفحه وجود دارد که بعضا حتی تا یک دقیقه به طول می‌انجامد. در این زمان سیستم درخواست بارگذاری صفحه را به سرور ارسال و پاسخ آن را دریافت می‌کند. رفت و آمد بسته داده به زمان نیاز دارد و پینگ این زمان را اندازه‌گیری می‌کند. اما اهمیت پینگ چیست؟

اهمیت پینگ در بازی‌های آنلاین از آنجاست که بنابر تعاریفی که گذشت، نشانگر مدت زمانی است که طول می‌کشد حرکت شما در بازی در سرور اصلی ثبت و اجرا شود. برای مثال اگر بازی آنلاینی را با پینگ 30 میلی‌ثانیه اجرا کنید، اقدامات و حرکات شما تقریبا بی‌وقفه اجرا می‌شوند. اما اگر همین رقم پینگ به 300 میلی‌ثانیه برسد، حرکت‌ها با تاخیر زیادی اجرایی می‌شود و نمی‌توانید با بازدهی و قدرت کافی بازی‌ را پیش ببرید.

پینگ بر همین مبنا، در بازی‌های آنلاین پینگ هر کاربر به او نشان داده می‌شود تا او سرعت و بازدهی خود را تخمین بزند. در نهایت باید بار دیگر تاکید کرد که پینگ کمتر به معنای سرعت بیشتر است. اما بسیاری از کاربران و گیمرها از چگونگی کاهش پینگ می‌پرسند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping