پوگو استیکینگ (Pogo Sticking) و تاثیر آن بر سئو

پوگو استیکینگ
مقالات

پوگو استیکینگ (Pogo Sticking) و تاثیر آن بر سئو

پوگو استیکینگ یکی از مواردی که در سئو سایت خیلی اهمیت دارد، رفتار کاربران می‌باشد. شما باید به کمک ابزارهای مختلف در این مورد، مرتبا رفتار کاربران سایت خود را تحلیل کنید تا به گزارشات و جمع‌بندی‌های مفیدی برسید. مواردی مانند: مدت زمان باقی ماندن کاربران در صفحه شما، آمار بازدید صفحات مختلف سایت، نرخ تعامل کاربران با صفحه و آمار خروج بازدید کنندگان از صفحه سایت شما، همه و همه مواردی هستند که تحلیل و بهبود آن‌ها علاوه بر سئو، می‌تواند در افزایش نرخ فروش سایت شما نیز مفید باشند.

از این رو آشنایی با ابزارهای مخصوص آنالیز رفتار کاربران سایت‌ها و همچنین اصطلاحات رایج در این زمینه، برای بهینه‌سازی سایت‌ها امری ضروری می‌باشد. یکی از اصطلاحات رایج در خصوص رفتار کاربران در سایت‌ها و همچنین از فاکتورهای مهم در رتبه‌بندی سایت‌ها برای گوگل، پوگو استیکینگ (Pogo Sticking) می‌باشد که در این مقاله از تدریس24 قصد داریم به معرفی آن و همچنین بررسی تاثیر آن در سئو سایت بپردازیم.

پوگو استیکینگ چیست؟

 

پوگو استیکینگ برای بسیاری از ما پیش آمده است که هنگام جستجوی عبارتی در گوگل، پس از مراجعه به سایتی در نتایج، با کلیک بر روی گزینه «Back» در مرورگر خود، به لیست نتایج گوگل بازمی گردیم. گاهی این کار را به دلیل نارضایتی از محتوا و یا عملکرد آن صفحه انجام می‌دهیم و گاهی نیز صرفا می‌خواهیم سایر نتایج را مقایسه کنیم.

 اما با این کار ناخواسته باعث بالا رفتن فاکتور Pogo Sticking آن سایت‌ها می‌شویم. پوگو یکی از اصطلاحات سئو و یک شاخص اصلی جهت تحلیل عملکرد سایت‌ها بر اساس رضایت کاربران می‌باشد که نشان دهنده آمار خروج بازدیدکنندگان از سایت و بازگشت آن‌ها به نتایج موتور جستجو می‌باشد. به صورت کلی این شاخص جهت سنجیدن میزان نارضایتی کاربران از سایت شما مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پوگو استیکینگ
تاثیر پوگو استیکینگ بر سئو سایت

پوگو استیکینگ همانگونه که در بالا گفته شد، یکی از امور ضروری در پروژه‌های سئو، بررسی و تحلیل رفتار کاربران سایت می‌باشد. این گزارشات به شما در بهبود عملکرد و کیفیت محتوای سایت‌تان کمک خواهد کرد. با توجه به مطالبی که گفته شد، دانستیم که پوگو یک شاخص عملکرد سایت‌ها می‌باشد که نشان دهنده نرخ خروج کاربر از سایت و بازگشت او به نتایج جستجو می‌باشد.

با وجود این که در بسیاری از موارد، خارج شدن کاربر الزاما نشانه نارضایتی او نیست و علت های گوناگونی در این امر موثرند، اما بالا رفتن آمار پوگو استیکینگ می‌تواند مستقیما نشان ازعدم توانایی سایت شما در پاسخگویی به نیاز و سوالات بازدید کنندگان باشد. این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به محتوای بی‌کیفیت و یا ناکافی، پایین بودن سرعت سایت، نامناسب بودن طراحی UX سایت، وجود خطا و باگ در سایت و… اشاره کرد.

آمارها نشان می‌دهد وقتی که یک مخاطب به سایت شما مراجعه می‌کند، بین ۵ الی ۷ ثانیه زمان می‌برد تا تصمیم بگیرد در صفحه شما بماند یا خیر. این مدت زمان بسیار کم و در عین حال سرنوشت ساز، تا حد زیادی می‌تواند در جایگاه سایت شما در گوگل تاثیر بگذارد؛ چرا که پوگو استیکینگ یکی از مواردی است که گوگل با حساسیت بسیار بالایی آن را در رتبه‌بندی سایت‌ها در نتایج خود لحاظ می‌کند.

به یاد داشته باشید که رضایت مخاطبین از تجربه بازدید از سایت شما، تمام چیزی است که گوگل در سئو به آن اهمیت می‌دهد. پس برای قرار گرفتن در جایگاه‌های مطلوب این موتور جستجو، بهتر است تمام اصول سئو On Page را در راستای رضایت کاربران رعایت نمایید. در ادامه به معرفی برخی از این روش‌ها و ترفندها می‌پردازیم.

 

تفاوت پوگو استیکینگ با بانس ریت

 

پوگو استیکینگ و نرخ پرش یا همان بانس ریت، هر دو از فاکتورهای تحلیل رفتارهای مخاطبین سایت‌ها می‌باشند که به دلیل شباهت بسیار بالایی که دارند، اغلب با هم اشتباه گرفته می‌شوند و برخی از اشخاص نیز به غلط فکر می‌کنند این دو اصطلاح در واقع یکی هستند. در توجه تفاوت بین Pogo Sticking و Bounce Rate بهتر است ابتدا با مفهوم Bounce Rate آشنا شوید.

Bounce Rate یا نرخ پرش یکی از فاکتورهای مهم تحلیل رفتار مخاطبین سایت در ابزار گوگل آنالیتیکس می‌باشد و زمانی رخ می‌دهد که بازدید کنندگان به صورت مستقیم وارد سایت شما می‌شوند و بلافاصله از آن خارج شده و یا صفحه مرورگر را می‌بندند. در واقع تفاوت اصلی بین پوگو استیکینگ و بانس ریت این است که در صورتی که کاربران از طریق جستجوی گوگل به سایت شما وارد شوند و سپس از آن خارج شده و به نتایج بازگردند، پوگو به شمار می‌رود.

 ولی در صورتی که بازدید کنندگان به طور مستقیم به آدرس سایت شما وارد شوند و بلافصله از آن خارج شوند، نرخ پرش افزایش پیدا می‌کند.

 

روش های کاهش پوگو استیکینگ

 

پوگو استیکینگ با توجه به این که پوگو استیکینگ به عوامل گوناگونی بستگی دارد، مواردی که در اثر نارضایتی کاربران از سایت شما باشد را با رعایت برخی موارد می‌توانید برطرف کنید. در این جا به معرفی راه‌هایی برای کاهش پوگو استیکینگ می‌پردازیم:

افزایش سرعت سایت

شاید فکر کنید که اولین عامل ایجاد کننده رضایت مخاطبین از سایت شما، محتوای آن باشد؛ اما تا زمانی که محتوای صفحات با سرعت قابل قبولی بارگذاری نشوند، نمی‌توانید تجربه کاربری رضایت بخشی را برای آن‌ها ایجاد کنید.

بهبود UX سایت

پوگو استیکینگ یکی از اصلی ترین عوامل در افزایش نرخ تبدیل سایت و همچنین افزایش Dwell Time، طراحی UX سایت می‌باشد که باید علاوه بر جذابیت، سریع‌ترین پاسخگویی را به نیاز مخاطب داشته باشد. به طور مثال در سایت‌های خدماتی، بازدید کنندگان اکثرا در جستجوی تلفن تماس و یا لینک ثبت درخواست می‌باشند که این موارد بهتر است در همان ابتدای صفحات و با ظاهر متمایزی قرار بگیرند. به صورت کلی برای بهبود UX سایت خود باید درک کاملی از نیازهای کاربران خود داشته باشید و بدانید دقیقا به دنبال چه چیزی هستند.

استفاده از Table of Contents

پوگو استیکینگ یکی از ترفندهای پاسخگویی سریع به نیازهای مخاطبین و کاهش پوگو استیکینگ سایت ها، استفاده از Table of Contents در ابتدای صفحات می‌باشد. Table of Contents در واقع فهرستی از لینک‌های پرشی به سرتیترها و بخش‌های مهم در صفحه است.

افزودن FAQ به صفحات

FAQ یا سوالات متداول، روشی مناسب برای پاسخگویی مستقیم به سوالات احتمالی مخاطبین در صفحه می‌باشد که به صورت سریع به رفع نیازهای آنان می‌پردازد.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه