پرسونال برندینگ چیست؟

پرسونال برندینگ
دیجیتال مارکتینگ مقالات

پرسونال برندینگ چیست؟

پرسونال برندینگ موفقیت در کسب‌وکار و پیشرفت افراد و سازمان‌ها در حوزه فعالیت خود نیازمند به کارگیری روش‌های جدید و به روز است. داشتن مهارت به تنهایی کافی نیست و باید به دنبال روش‌های مختلف برای معرفی خود، محصولات، مهارت‌ها و … خود به دیگران باشید.

 این موضوع همان پرسونال برندینگ است که تأثیر بسیار زیادی بر رشد کسب وکار و فعالیت موردنظر شما دارد. نکته مهم در ایجاد برندسازی شخصی شناخت کامل افراد از خودشان است. در این مقاله از تدریس24 به طور کامل در مورد برندینگ شخصی، اهمیت آن و مراحل ایجاد آن صحبت می‌کنیم.

پرسونال برندینگ یا برندسازی شخصی چیست؟

 

در واقع شاید پرسنال برندینگ تعریف خیلی سختی نداشته باشد. همان‌طور که از یک کسب و کار یا محصول برندی می‌‌سازیم که نه‌تنها شناخته شده است، بلکه اعتبار در بین مخاطبان دارد و از آن به عنوان یک نام تجاری شناخته شده و مطمئن یاد می‌کنند، برندسازی شخصی نیز همین‌گونه است. در پرسنال برندینگ شما روی خودتان کار می‌کنید و مهمترین موضوعی که باید به آن توجه کنید پیشرفت و ارتقای خودتان است.

در پرسنال برندینگ، نام شماست که به عنوان برند شناخته شده می‌درخشد و در بین مخاطبان اعتبار کسب می‌کند. ضمن اینکه برندسازی شخصی باعث می‌شود مانند برندسازی تجاری درآمد شما از نام و اعتبار برندتان باشد. شما می‌توانید با برندسای شخصی ذهنیت مخاطبان را نسبت به خودتان هدایت کنید و روی آنها نفوذ داشته باشید. ضمن اینکه مانند برندهای تجاری می‌توانید برای خودتان نام و نشان تجاری، داستان برند و حتی هویت بصری و سازمانی داشته باشید.

پرسونال برندینگ

 

چرا برندسازی شخصی مهم است؟

 

حتما این سوال ذهن‌تان را درگیر کرده است که برندسازی شخصی چه اهمیتی دارد و چرا باید از اسم و رسم خودمان یک برند شخصی خلق کنیم. خوب طبیعی است که پرسنال برندینگ نیز مانند برندسازی تجاری از نام یک کسب و کار یا یک محصول اهمیت دارد. زمانی که برند شما در بازار شناخته شد همه سراغ‌تان می‌آیند و از محصولات شما خرید می‌کنند.

ضمن اینکه فرصت‌های زیادی پیش‌روی شما قرار می‌گیرد تا نه‌تنها وارد بازارهای جدید شوید، بلکه بتوانید فروش بیشتری را تجربه کنید. در مورد برندسازی شخصی نیز این موضوع صادق است و پرسنال برندینگ به شما کمک می‌کند تا با شناخت بیشتر خود بتوانید خودتان را به عنوان یک برند معتبر و باارزش معرفی کنید. ضمن اینکه با افزایش ارتباطات و شبکه‌سازی بهتر نفوذتان روی مخاطبان بیشتر شده و می‌توانید به روش‌های مختلف درآمد خود را افزایش دهید.

از سوی دیگر در گزارشات و تحقیقاتی که به‌تازگی انجام شده اعلام کرده‌اند تا 10 سال آینده بیشتر مشاغل مهم دنیا به افرادی می‌رسد که برندسازی شخصی قدرتمندی داشته‌اند. 

 

چرا به یک پرسونال برند احتیاج دارید؟

 

پرسونال برندِ شما می‌تواند برای حرفه‌تان حیاتی باشد. پرسونال برند یعنی نحوه معرفی خودتان به مشتریان فعلی و آتی. این برند به شما فرصت می‌دهد تا اطمینان حاصل کنید که مردم شما را به همان شکلی که می‌خواهید می‌بینند بجای اینکه دیدگاه اختیاری و مخربی درمورد شما اتخاذ کنند.

پرسونال برند به شما فرصت می‌دهد تا بر نقاط قوت و شور و اشتیاقتان تمرکز کنید و باعث می‌شود مردم شما را بهتر بشناسند. مردم به کسانی که می‌شناسند بیشتر اعتماد می‌کنند حتی کسانی که قبلأ شخصأ ملاقات نکرده‌اند. این امر به ویژه در زمان انتخابات رخ می‌دهد. درحالیکه تعداد زیادی از مردم داوطلبان را در زمینه موضوعاتی که برایشان اهمیت دارد دنبال می‌کنند بقیه رأی دهندگان علاقه کمتری به این فرآیند دارند.

در عوض آن‌ها به اسامی که برایشان آشنا است رأی می‌دهند. تعجبی ندارد که داوطلبانی با پرسونال برندهای قوی صرف نظر از دیدگاه یا باورهای سیاسی‌شان در سیاست موفق می‌شوند. مثلأ صرف نظر از دیدگاهتان درمورد دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور نمی‌توانید انکار کنید که او یک پرسونال برند قوی ایجاد کرده که مردم را تشویق به رأی دادن به او کرده است.

 

چرا پرسونال برندینگ اهمیت دارد؟

 

اگر قصد دارید تأثیرگذار شوید باید یک پرسونال برند قوی بسازید. پرسونال برند به شما کمک می‌کند تا جلوتر از بقیه بایستید. می‌توانید از پرسونال برندتان برای اثبات دانش و مهارت‌های خود در حیطه یک تخصص خاص استفاده کنید.

پرسونال برند به طرق مختلفی شما را در ذهن‌ها باقی خواهد گذاشت. این پرسونال برند است که به شما کمک می‌کند تا جلوتر از هزاران نفر دیگر مثل خودتان بایستید. نسل‌های هزاره (کسانی که در سال 2000 در سنین بزرگسالی قرار داشتند) به ویژه اعتمادی به تبلیغات ندارند.

 84% از نسل‌ها هزاره نه به تبلیغات و نه به برندهایی که تبلیغات را تشکیل می‌دهند اعتماد ندارند. با این حال آن‌ها آمادگی این را دارند که به کسانی که می‌شناسند اعتماد کنند – حتی افراد تجاریِ متعلق به برندهایی که از آن‌ها نفرت زیادی دارند.این امر موجب بازنگری عمده‌ای درباره نحوه بازاریابی کسب‌وکارها شده است. قطعأ این یکی از دلایلی موفقیت زیاد اینفلوئنسر مارکتینگ در سال‌های اخیر به شمار می‌رود.

جنبشی به سویی شخصی‌سازی افراد بزرگ در کسب‌وکار به راه افتاده است. مشخص است که این کار برای یک کسب‌وکار کوچک آسان است – تفاوت کوچکی بین یک معامله‌گر تنها و کسب‌وکار او وجود دارد. این کار برای شرکت‌های بزرگ دشوارتر است.

 اما بعضی‌ها آن را بخوبی مدیریت می‌کنند. استیو جابز زمانی از پرسونال برندینگ سیب استفاده کرد که حتی این عبارت شناخته شده نبود. همچنین پرسونال برندینگ ایلان ماسک احتمالأ شناخته شده‌تر از برند شرکتیِ تسلا موتورز است.

صاحب یا مدیر یک کسب‌وکار در ابتدا باید با مشتریان بالقوه بصورت فردی ارتباط برقرار کند قبل از اینکه پیغام شرکت را به آن‌ها منتقل نماید.

چند قانون طلایی برای ایجاد پرسونال برندینگ جذاب

ایجاد پرسونال برندینگ بسیار مهم بوده و بر اساس نوع فعالیت و تخصص افراد تعیین می‌شود. در ادامه برخی از نکات و قوانینی کلی برای ایجاد یک برندینگ موفق معرفی شده‌اند.

تمرکز داشته باشید

یکی از نکات مهم در طراحی پرسونال برندینگ داشتن تمرکز است. این که شما بدانید هدفتان دقیقا چیست، پیام اصلی خود را مشخص کرده و به آن پایبند باشید. متمرکز نگه داشتن پیام شما برای مخاطبانتان، تعریف دیگران از شما را بسیار آسان‌تر می‌کند.

 

اهمیت برند شخصی

 

داشتن برند اصیل و یکتا

برندسازی بسیار مهم بوده و باید به دنبال داشتن یک برند یکتا و خاص باشید. هرچه برند ساخته شده شما کپی از برندهای دیگر باشد تأثیر منفی بر کسب‌وکار و فعالیت شما خواهد داشت. در برندسازی شخصی باید شبیه به خودتان باشید و نه نسخه ی دوم دیگران.

ایجاد داستان

مهم‌ترین استراتژی برندسازی شخصی ایجاد یک روایت واقعی است. ایجاد داستان برای برند شخصی باعث می‌شود مخاطبان به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند. ملاقات و گفتگو با مخاطبان باعث توسعه بیشتر برند می‌شود.

ثابت بودن برند

این ویژگی تا حدودی مشابه تمرکز است. به این صورت که برند شخصی شما باید به صورت ثابت در مورد شما و توانایی های شما باشد. وجود ناهماهنگی‌های کوچک می‌تواند اثربخشی برند شخصی را از بین ببرد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping