نقش طراحی گرافیک در رشد یک برند

طراحی گرافیک
گرافیکی مقالات

نقش طراحی گرافیک در رشد یک برند

خلاقیت و طراحی گرافیک در تبلیغات نقش مهمی در بازاریابی دیجیتال دارد.

هر شرکتی چه نوپا و چه با قدمت، برای رشد کسب و کار و بهتر ارتباط برقرار کردن با مخاطب، نیازمند طراحی تبلیغات حرفه ای است. در واقع استفاده از تصاویر گرافیکی جذاب در محتوا و انتقال پیام به روشی خلاقانه، ابزار درستی برای پیروزی در رقابت تنگانگ بین برندهاست.

در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

طراحی گرافیک چیست؟

 

طراحی گرافیک یا گرافیک دیزاین (Graphic design) فرایند ارتباطات بصری و حل مسئله از طریق استفاده از اشکال، فضا، تصویر و رنگ است. در واقع یک طراح گرافیک با استفاده از ترکیب رنگ‌ها، نمادها و تصاویر تلاش می‌کند که به صورت تصویری، ایده‌ها و پیام‌ها را نمایش دهد. به طور ساده، دست یه بصری سازیِ همه چیز می‌زند.

طراحی گرافیک

 

 

تأثیر طراحی گرافیک در تبلیغات چیست؟

 

مهمترین نکته در تبلیغات، جلب توجه مخاطب و ارتباط برقرار کردن با اوست و این همان وظیفه‌ای است که طراحی گرافیک در تبلیغات بر عهده دارد. بر کسی پوشیده نیست که با هنر گرافیک، می‌توان پیامِ صدها حرف و کلمه را در یک عکس یا پوستر و با استفاده از تصاویر جذاب و گیرا، به مخاطب انتقال داد. این همان معجزه‌ی گرافیک در بازاریابی و فروش است.

به طور کلی تاثیر طراحی گرافیک در تبلیغات را می‌توان در این ۵ مورد عنوان کرد:

 • جلب توجه مخاطبان
 • افزایش فروش و سود به علت تبلیغات موثر
 • محبوبیت و رشد شبکه‌های اجتماعی
 • افزایش ماندگاری مخاطب در سایت و رتبه سایت
 • سرعت در انتقال پیام
 • ماندگاری در ذهن مخاطب

۱. طراحی گرافیک در تبلیغات عامل جلب توجه است

خلاقیت و طراحی گرافیک در تبلیغات ، باعث می‌شود توجه مشتریان به خود را بیش‌تر جلب کنید. با بررسی یک مثال این مورد را بهتر متوجه خواهید شد؛

وقتی به صفحه اکسپلور اینستاگرام، یا حتی به یوتیوب وارد می‌شوید، چه چیزی برای شما عامل اصلی برای انتخاب پست و در واقع کلیک کردن روی آن است؟  مطمئناً عامل اصلی و اولیه برای انتخاب، همان تصویری است که می‌بینید. اگر این تصویر در نگاه اول برای شما جذاب باشد کلیک می‌کنید، در غیر اینصورت نادیده‌اش می‌گیرید.

همین امر اهمیت تصاویر و طراحی گرافیک در آن‌ها را ثابت می‌کند.

۲. افزایش فروش و سود به علت تبلیغات موثر

طراحی گرافیک در تبلیغات ، فرصتِ فروش و سود شما را افزایش می‌دهد. مردم به هر چیزی که طراحی منحصر به فردی داشته باشد، جذب می‌شوند. اگر شما به خوبی از طراحی گرافیک در تبلیغات استفاده کرده باشید و اصول تبلیغ نویسی را هم رعایت کرده باشید، می‌توانید مطمئن شوید که پیامتان به دست افراد بیشتری رسیده و طبیعتا افراد بیشتری هم وارد قیف بازاریابی شما خواهند شد. به این ترتیب خیلی ساده، فروش و سودتان رشد می‌کند.

۳. محبوبیت و رشد شبکه ‌های اجتماعی با خلاقیت در تبلیغات

اگر محتوای شما در شبکه های اجتماعی دارای طراحی خاص و جذاب باشد، بازدید بیشتری خواهید داشت.  تصاویر جذاب، بین صفحه مجازی شرکت و مخاطبانِ آن، ارتباط ایجاد کرده و آن‌ها را به خرید یا دریافت خدمات، تشویق می‌کند.

در واقع، گرافیک زیبای پیج و خلاقیت با طرح‌های تصویری و کارآمد، در افزایش تعداد بازدید و مشارکت مطلوب بین برند و مخاطبان، تاثیر قابل توجهی گذاشته و می‌تواند یک شرکت را به سطح بالاتری سوق دهد.

۴. افزایش ماندگاری مخاطب در سایت و رتبه سایت

طراحی گرافیک در تبلیغات و  محتواهای سایت، باعث جذب کاربران و بالارفتن بازدید سایت شما خواهد شد. بیش از ۹۴ درصد افراد، بیشتر از محتوا به تصاویر جذب می‌شوند. با طراحی‌های خلاقانه و کاربرپسند گرافیکی برای وبسایتتان، می‌توانید ضمن زنده نگه داشتن وب‌سایت، ماندگاری مخاطب در سایت را افزایش داده و رتبه‌های بهتری در الکسا و گوگل بگیرید. تصاویرِ بیشتر در محتوا و همچنینی سئوی تصاویر، خود عامل بهبود خوانایی و سئوی کلی سایت می‌شود.

۵. انتقال پیام و حل مسائل سریع تر می شود

بیشتر اوقات کلمات نمی‌توانند اطلاعات برند شما را منتقل کنند، داشتن عکس‌های مرتبط با محتوای اصلی باعث گیرایی بیشتر و سریعتر در مطالب می‌‌شود. یک طراح گرافیکی خوب، می‌تواند محتوا را در قالب گزارش‌ها، نمودارها و تصاویر ارائه دهد.

 با طراحی گرافیکی، شرکت‌ها می‌توانند بدون اینکه تلاش زیادی انجام دهند، از فرصت انتقال پیام به مشتری استفاده کنند. با این روش، مشتریان می‎توانند به راحتی بفهمند که این محصول یا خدمت برای آن‌ها مناسب است یا نه.

۶. ماندگاری در ذهن مخاطب

طراحی گرافیک در تبلیغات و هر جایی که شما در ارتباط با مخاطب خود هستید؛ ابزار بسیار خوبی برای برندینگ و در یادِ مخاطب ماندن است. شما می‌توانید با طراحی گرافیکی منحصر به برندتان، در ذهن مخاطب جا خوش کنید. به این ترتیب هر زمان که مخاطبتان، به محصول یا خدمتی مرتبط با کسب و کار شما نیازمند شود، شما را به یاد خواهد آورد. قرار گیری در ذهن مخاطب، ارزش بسیار بالایی برای یک برند دارد.

 

اهمیت طراحی گرافیک در کسب و کار:

 

 • افزایش فروش

طراحی گرافیکی هوشمند می‌تواند باعث افزایش و ارتقای فروش شود. مردم جذب طرح‌های منحصر به فرد و جذاب می‌شوند. آنان پیام یک طرح با کیفیت را به خوبی دریافت می‌کنند. ممکن است این پیام به گونه‌ای خلاقانه تولید شده باشد که نشان دهد شرکت دارای خدمات و محصولات با کیفیت است. مردم چنین پیام هایی را به طور غیر مستقیم در ذهن خود و در هنگام دیدن یک طراحی لوگوی منحصر به فرد، کارت ویزیت و یا هر نوع طراحی دیگری دریافت می‌کنند.

 این موضوع به مخاطبان کمک می‌کند با کسب و کار احساس نزدیکی کنند و با آن ارتباط بیشتری پیدا کنند و در نهایت به آن وفادار بمانند. زمانی که طیف گسترده‌ای از طراح های موفقیت‌آمیز تاثیر مثبتی بر بیننده بگذارد، بسیاری از آنان به مشتریان وفادار تبدیل می‌شوند. این امر به این دلیل است که طراحی توانسته برند شرکت را به عنوان یک برند قابل اعتماد معرفی کند. به طور قطع، طراحی گرافیکی با رشد مداوم یک شرکت ارتباط نزدیکی دارد.

 • ثبت و ماندگاری نام شرکت

طراحی گرافیکی یکی از ابزارهای مفید برای ثبت نام شرکت در بازار هدف است. زمانی که  بارها و بارها با یک لوگوی جذاب روبرو می‌شویم به یاد برند لوگو می‌افتیم. روزانه با انواع تبلیغات، کاتالوگ‌ها، کارت های ویزیت، بنر، و غیره  رو به رو می‌شویم. تمامی این طراحی‌های گرافیکی ما را به یاد برند می‌اندازد و به ما کمک می‌کند که همیشه نام برند را به خاطر بیاوریم.

کسب و کارهای کوچک معمولاً بودجه بازاریابی کافی ندارند و برای ثبت نام تجاری خود در بازار هدف با مشکل روبرو هستند. اما یک لوگوی منحصر به فرد، کارت ویزیت و دیگر ابزارهای بازاریابی به سرعت می‌توانند توجه مخاطبان را به سوی خود جلب کنند. از این رو، یک طراحی منحصر به فرد قادر است باعث ثبت و ماندگاری نام یک شرکت در بازار شود.

 • ایجاد حسن‌نیت در بازار

طراحی یک ابزار عالی برای کسب اعتماد و حسن نیت در بازار است. اگر طراحی لوگو و یا هر طراحی گرافیکی دیگر دارای ارزش زیبا شناختی باشد، چشمان بیننده را از اعتماد پر می‌کند. اگر مولفه‌های طراحی برای مشتریان خوشایند باشد، آن‌ها به محصولات و خدمات شرکت اعتماد پیدا می‌کنند. به تدریج، یک طراحی جذاب باعث جلب نظر مشتری شده و بسیاری از آنان را به مشتریان وفادار تبدیل می‌کند.

یک شرکت می‌تواند به کمک طراحی محصولات خود را برجسته سازد. زمانی که شرکت محصول جدیدی را به بازار معرفی می‌کند، آماده یک کمپین بازاریابی است. چنین کمپینی باعث برجسته‌سازی محصول در بازار می‌شود. برای این کار لازم است شکل و شمایل محصولات دارای طراحی بی‌نظیری باشد و در همین جا است که طراحی گرافیکی مطرح می‌شود.

 • انتقال پیام برند

 طراحی گرافیکی یک ابزار مفید برای انتقال پیام خاص برند به مشتریان هدف است. در این زمینه طراح گرافیک از رنگ‌ها و سبک نوشته‌های مختلف برای برانگیختن احساسات مخاطبان استفاده می‌کنند. این احساسات همان پیام قابل انتقال به مشتری بالقوه است.

به عنوان مثال، لوگوی مک دونالد دارای رنگ های اصلی زرد و قرمز است. این رنگ ها حس اشتیاق و انرژی خالص جوانی و اجتماعی بودن را برمی‌انگیزاند. این پیام شرکت فست فود نیز بوده است، چرا که مشتریان هدف آن افراد جوان هستند.

 

 • ایجاد اتحاد بین کارکنان

 یک شرکت ممکن است دارای تعداد زیادی کارمند باشد که باید دارای یک دلیل منحصر به فرد و مشترک باشند. طراحی در این زمینه کمک می‌کند. کارمندان دارای صفحات وب، نشریه‌ها، یونیفرم ها، بروشورها، لوگوها، آرم ها و بسیاری از طرح‌های گرافیکی دیگر در اطراف خود هستند. بنابراین این طرح‌ها می‌توانند به هویت مشترک کارمندان تبدیل شود و آنان را با یک هویت مشترک به یکدیگر پیوند دهد.

 • تشویق اخلاق حرفه ای

 بسیاری از شرکت ها سعی دارند تا یک محیط رقابتی و حرفه ای میان کارکنان خود ایجاد کنند. طراحی آخرین تاثیر را بر روی مشتری و فروشندگان ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال، یک طراحی لوگو که از نظر زیبا شناختی عالی باشد، درباره شیوه های انجام کار در شرکت صحبت می‌کند.

طراحی لوگو که به صورت استراتژیک ایجاد شده باشد این تصویر را ایجاد می‌کند که شرکت امور روزمره تجاری خود را به شیوه‌ای حرفه‌ای اداره می‌کند. این موضوع برای رشد یک کسب و کار از اهمیت زیادی برخوردار است.

 • متقاعد کردن

یکی از مزایای طراحی  این است که می‌تواند مشتریان را به تفکر در مورد کسب و کار متقاعد کند. یک بروشور با طراحی خوب به عنوان مثال، می‌تواند باعث ایجاد احساس ارتباط با برند شود.

 • خوانایی محتوا

یک طراحی خوب می‌تواند باعث ارتقای خوانایی محتوایی باشد که شما برای جلب توجه مخاطب سعی در تولید آن دارید. طراح گرافیک این کار را با انتخاب رنگ، تصویر و قلم مناسب انجام می‌دهد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping