نرم افزار iCloud چيست؟

نرم افزار iCloud
مقالات نرم افزار

نرم افزار iCloud چيست؟

نرم افزار iCloud سرویس مبتنی بر cloud اپل است که به کاربران امکان می دهد عکس ها، فیلم ها، موسیقی، اسناد، برنامه ها، تقویم ها و سایر پرونده های خود را در دستگاه های تلفن خود همگام سازی کنند. تنها چیزی که برای دسترسی به پرونده های خود نیاز دارید، این است که دستگاهتان را به اینترنت متصل کنید.

شما بدون اینکه نیاز داشته باشید تا برای انتقال عکس ها به لپ تاپ مراحل پیچیده ای را انجام دهید، با گوشی آیفون خود می توانید عکس برداری کنید و از طریق Mac به آن دسترسی پیدا کنید. واقعا جذاب به نظر می رسد، درست است؟

در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

 

نرم افزار iCloud چیست و چطور کار می‌کند؟

 

بعد از نصب نرم افزار iCloud روی دستگاه iOS و یا Mac، شما باید با استفاده از اپل ای دی تان و از طریق دستگاه‎ها و کامپیوترهای دیگرتان هم وارد اکانت iCloud خود شوید؛ البته فقط یک‌ بار لازم است این‌کار را بکنید.

 به این ترتیب هر تغییری که با استفاده از یکی از این دستگاه‌ها اعمال میکنید در تمام دستگاه‌های دیگرتان هم ظاهر می‌شود. به عنوان مثال، اگر یک آلبوم جدید در بخش “تصاویر” دستگاه Mac بسازید، این آلبوم به طور خودکار وارد بخش تصاویر سایت iCloud.com در مرورگر های Mac، ویندوز، دستگاه های iOS، اپل واچ و همینطور اپل تی وی تان می شود.

علاوه بر این، وب‌سایت iCloud.com نسخه‌های اینترنتی و آنلاین مهم‌ترین نرم‌افزارهای iOS و Mac مثل پیام‌رسان یا ایمیل، تقویم و یادآورها را در اختیارتان می گذارد. می‌توانید با استفاده از هر مرورگری به این نسخه های اینترنتی دسترسی پیدا کنید.

حتی اگر دستگاهتان Mac و یا iOS نباشد و فقط با ویندوز کامپیوتر کار کنید، باز هم می‌توانید به‌کمک مرورگرتان به iCloud دسترسی داشته باشید و از امکان ذخیره‌سازی یادداشت‌ها، مخاطبین، صفحات، شماره‌ها و مطالب‌ اصلی استفاده کنید و به درایو iCloud نیز دسترسی داشته باشید.

برای ثبت‌نام در iCloud ، به یک اپل ای دی نیاز دارید. اگر اپل ای دی ندارید می‌توانید موقع ثبت‌نام یکی بسازید. iCloud در شروع کار پنج گیگابایت فضای رایگان برای ذخیره دادهها به شما هدیه می‌دهد و می‌توانید در آینده در ازای پرداخت مبلغ کمی به صورت ماهیانه، این فضا را بیشتر کنید.

نرم افزار iCloud
چگونه از نرم افزار iCloud استفاده کنیم؟

نرم افزار iCloud شما برای اینکه بتوانید از iCloud، استفاده‌ نمایید باید از – Apple ID و کامپیوتر برای ورود به سیستم استفاده کنید که هر یک از این دو مورد اگر که امکان پزیز نباشد شما میتوانید از این برنامه استفاده کنید و وقتی که همه ای اینکار ها را نیز انجام دادید حال امکان این را دارید که از فایل های خود را در iCloud ذخیره کنید و از دیگر دستگاه های Apple به انها دسترسی کاملی داشته باشید

نکته: اگر که همچنان اپل ای دی ندارید بهتر است حتما باید یکی برای خود تهیه کنید هنگامی که شما قصد دارید وارد راه کامپیوتر یا دستگاه جدید شوید از شما دوستان عزیز درخواست می‌شود که با ورود به این سیستم iCloud وارد شوید.

اگر که شما هم از سیستم خارج شده اید امکان این را دارید تا کارها را در تنظیمات انجام دهید و هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد امد.

در iPhone یا iPad:

1_مرحله اول باید وارد تنظیمات شوید و بعد گزینه Sign in را تأیید کنید بعد گزینه ورود به سیستم iPhone یا iPad را تأیید کنید.

1_مرحله دوم باید Apple ID و رمز آن را وارد نمایید و منتظر بمانید که تأیید شود و بعد از تأیید شدن یک کد شش رقمی برای شماره تلفن همراه ارسال خواهد شد و آن را باید وارد کنید.

در Mac:

1_نرم افزار iCloud مرحله اول ابتدا باید صفحه تنظیمات سیستم خود را باز نمایید و روی گزینه Sign in را تأیید نمایید. در macOS Mojave یا قبل از آن به تب iCloud بروید و شناسه Apple و گذرواژه خود را با دقت وارد نمایید که به مشکلی برنخورید.

2_مرحله دوم یک کد شش رقمی برای شماره تلفن شما ارسال خواهد شد و آن را میبایستی باید وارد کنید.

نحوه دسترسی به نرم افزار iCloud

نحوه دسترسی به گونه ای است که شما امکان این را دارید که از طریق iPhone و iPad ، Mac یا حتی از مرورگر وب به iCloud دسترسی کامل پیدا خواهید کرد که به صورت بسیارساده انجام خواهد شود.

از طریق موبايل :

1_نرم افزار iCloud مرحله اول وارد صفحه تنظیمات دستگاه شما شوید و بعد از وارد شدن گزینه account name که به زبان فارسی می شود کلمه (نام حساب)خود را تأیید کنید

2_مرحله دوم باید به پیدا کردن کلمه تب iCloud بپردازید.

3_مرحله سوم در این قسمت باید کنار برنامه ای که قصد دارید آن را با iCloud دستگاه خود جفت کنید و بعد آن را تایید نمایید.

در لپ تاپ:

1_ اول باید به دنبال System Preferences — iCloud و بعد وارد ان شوید.

2_ مرحله دوم باید اطلاعات که قصد دارید اضافه کنید یا از iCloud خود پاک کنید آنها را باید علامت گذازی کنید و بعد از تمام شدن آنها را پاک و اضافه‌ کنید.

از طریق مرورگر خود:

1_مرحله اول باید وارد icloud.com شوید و آن را تایید کنید.

2_نرم افزار iCloud مرحله دوم حتما از Apple ID و پسورد ورود خود استفاده کنید که بتوانید وارد سیستم شوید و کار آنها را به درستی وارد نکنید نمی‌توانید وارد آن شوید پس با دقت اپل ای دی و پسورد آن را وارد نمایید

3_مرحله سوم هم باید برای مدیریت هر برنامه ای بر‌روی آن کیلک کنید نحوه دسترسی به iCloud Photos

توجه کنید که با استفاده از این iCloud Photos قسمت امکان این را دارید که تا به عکس ها و فیلم ها در دستگاه های Apple خود دسترسی کامل را بیابید و آن‌ها را مشاهده و حتی به اشتراک بگذارید.

از طریق iPhone و iPad:

1_مرحله اول باید برنامه Photos را پیدا کرد و آن را تایید نمایید.

2_مرحله دوم بخش آلبوم ها پیدا کنید و آن را تأیید نمایید تا موارد اخیر، آلبوم های من، آلبوم های به اشتراک گذاشته شده، سایر آلبوم ها را بتوانید به راحتی مشاهد نمایید و امکان این را دارید که هر یک از آن‌ها به طور کامل استفاده نمایید.

از طریق Mac:

1_مرحله اول میبایستی باید برنامه Photos را جستجو کنید و بر روی ان کیلک کنید

2_مرحله دوم توجه کنید که می‌تواند از نوار کناری ‌که سمت چپ شما قرار دارد به سمت پایین آن را حرکت دهید و با انتخاب کنید کدام عکس ها که متنظرشما است دسترسی کامل را پیدا کنید.

از طریق مرورگر خود:

1_مرحله اول باید گزینه icloud.com را پیدا کرد و آن را تایید نمایید.

2_مرحله دوم با آدرس جیمیل خود و رمز Apple ID خود می‌توانید که وارد سیستم شوید و اگر که به درستی آنها وارد نکنید به مشکل برخواهید خورد پس لطفا با دقت انجام دهید.

3_مرحله سوم باید بر روی کلمه Photos کلیک کنید.

چگونه ایمیل نرم افزار iCloud خود را بررسی کنم؟

نرم افزار iCloud توجه کنید که قبل از اینکه بخواهید iCloud Mail ،را برسی کنید حتما باید یک حساب ایمیل با نرم افزار iCloud درست کنید پس از اینکه ایمیل را درست کردید و آن را به طور کامل فعال کردید امکان این را دارید که از طریق تنظیمات در iPhone یا System Preferences در Mac ، از شما دوستان درخواست می‌شود که یک حساب جدید برای خود ایجاد کنید و ایمیلی که قصد دارید درست کنید به صورت کامل رایگان است. برای بررسی ایمیل iCloud:

1_مرحله اول مرورگر دستگاه تان را باز کنید و کلمه icloud.com را درون مرورگر جستجو کنید و آن را تایید کنید.

2_مرحله دوم باید در این مرحله از Apple ID و پسورد خود وارد سیستم دستگاه شما شود و سعی کنید که آن‌ها را با دقت وارد کنید که به مشکلی برنخورید.

3_مرحله سوم برروی گزینه iCloud Mail کلیک کنید و حال می‌توانید ایمیل خود را برسی کنید‌.

iCloud Drive چیست؟

نرم افزار iCloud با استفاده از iCloud Drive ، می توانید به صورت خودکار فایل ها را از دسکتاپ، اسناد و سایر پوشه ها در نرم افزار iCloud ذخیره کنید. و این کار، بدون نیاز به انتقال داده به صورت دستی در دستگاه های Apple خود است. با استفاده از iCloud Drive ، می توانید به همه پوشه های ذخیره شده از طریق همه ابزارها و وب دسترسی داشته باشید. مزیت جالب دیگر آن، این است که می توانید برای کار روی برخی از فایل ها، مواردی که به شما بیشتر کمک می کند را اضافه کنید.

چگونه از iCloud Backup استفاده کنیم؟

توجه داشته باشید که iCloud Backup اطلاعات موجود در iPhone ، iPad شما را کپی خواهد کرد وقتی که سیتسم شما در iCloud پشتیبانی از فایل های شما را دارد شما امکان این را دارید که به راحتی کامل سیستم جدید خود را تنظیم کنید یا میتوانید اطلاعات شخصی موجودی که در سیستم قبلی داشتید امکان این را دارید که آن‌ها را دوباره بازیابی کنید.

نکته: دیگر روش مناسبی که می‌توانید از نرم افزار iCloud استفاده کنید این به شما قابلیت های بسیاری ارائه خواهد داد تا از پرونده های شما و پوشه های شما در Mac قرار خواهد گرفت که این قابلیت از اطلاعات شما پشتیبانی خواهد کرد.

به اشتراک گذاری family iCloud

این قسمت که به‌ نام‌ Family Sharing است به افرادی که قصد دارند از آن ها استفاده کنید تا حداکثر ۶ نفر می‌تواند و امکان این را دارند از چند قابلیت استفاده کنند، تهیه و خریداری App Store و iTunes ، موسیقی، فیلم، تقویم، یادداشت ها، ذخیره سازی نرم افزار iCloud و غیر…

موارد دیگر که برای شما دوستان این قسمت به اشتراک بگذارید و می‌توانید از آن ها استفاده کنید.

از طریق ios:

1_مرحله اول ابتدا از نرم افزار iCloud چيست  باید وارد بخش تنظیمات دستگاه خود شوید و کلمه account name را جستجور کنید و به زبان فارسی معنی آن کلمه می‌شود (نام حساب خود) ان را تایید کنید.

2_مرحله دوم بايد کلمه Family Sharing را بیابید و آن را تایید کنید.

3_مرحله سوم در این مرحله برای ویرایش باید قسمت Add Family Member را پیدا کردن و آن را تایید کنید.

از طریق لپ تاپ های مخصوص:

1_مرحله اول بخش System Preferences را پیدا کنید و آن را تأیید نمایید و بر روی نرم افزار iCloud کلیک کنید و در macOS Mojave و نسخه های قبلی که در Apple ID و macOS Catalina آن را تایید کنید

2_مرحله دوم برروی کلمه Manage Family فشار دهید که آن باز شود

3_مرحله سوم توجه کنید که در این مرحله برای پاک کردن و یا افزودن اطلاعات شخصی میتوانید بر روی گزینه های + یا –که در زیر صفحه هستند را فشار دهید

4- مرحله چهارم برای اگر که می‌خواهید اطلاعاتی را با دوستان خود به اشتراک بگذارید باید بر روی گزینه My Apps & Services کلیک کنید و بعد از آن امکان اشتراک گذاری را دارید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping