نتورك پلاس ( network + plus ) چيست ؟‌

نتورك پلاس
شبکه مقالات

نتورك پلاس ( network + plus ) چيست ؟‌

نتورك پلاس آیا تا به حال به شرکت در دوره نتورک پلاس به عنوان یکی از دوره های مقدماتی آموزش شبکه فکر کرده اید؟ مسیرهای بسیاری برای تبدیل شدن به یک مهندس شبکه وجود دارد،  بطوریکه در زمان انجام تحقیقات برای انتخاب مسیر شغلی خود برای ورود به حوزه شبکه، احتمالاً از بین مدارک موجود در حوزه آیتی، نام مدرک نتورک پلاس (CompTIA Network+) بیش از همه برای شما آشنا باشد.

اگر تا به حال این مدرک را کسب نکرده اید و یا قصد دارید تا به تازگی در دوره های آموزش شبکه شرکت کنید، احتمالاً سؤالاتی برایتان در زمینه کسب مدرک نتورک پلاس پیش آمده است.ما قصد داریم تا در این مقاله از تدریس24 پاسخ های مربوط به رایج ترین سوالات در زمینه اخذ مدرک نتوک پلاس را در ذیل مورد بررسی قرار می دهیم.

CompTIA چیست؟

CompTIAنتورك پلاس کوتاه شده عبارت Computing Technology Industry Association به معنای انجمن یا اتحادیه صنایع فناوری های رایانه ای است. این مرکز که یک موسسه غیر انتفاعی می باشد در زمینه ارائه مدارک مقدماتی شبکه که مورد قبول اکثر تولید کنندگان تجهیزات آیتی می باشد فعالیت می کند.

نتورك پلاس مدارک موسسه CompTIA مانند مدارک A+ ، Network+ و  Security+ ، بیشتر زمینه های آیتی را پوشش داده و اثبات کننده توانایی شما در داشتن اطلاعات پایه ای برای مشاغل IT به حساب می آید.

نتورك پلاس
نتورک پلاس چیست؟

مدرک نتورک پلاس (Network+) و در واقع تمامی مدارک CompTIA همگی مدارکی vendor-neutral  هستند. اما مفهوم این عبارت چیست؟ vendor-neutral  به عمومی بودن این مدرک در حوزه شبکه و وابسته نبودن آن به یک تولید کننده خاص اشاره دارد. برای درک بهتر این مطلب کافیست تا به عنوان مثال مدارک و دوره های سیسکو را در نظر بگیرید، این مدارک با هدف استفاده از تکنولوژی ها و محصولات سیسکو پایه ریزی شده اند.

نتورك پلاس این موضوع عینا در رابطه با مایکروسافت و دوره های آن نیز صادق است و محوریت کلیه این دوره ها و مدارک نیز، محصولات مایکروسافت است. این ویژگی موجب شده است تا به اذعان بسیاری از شرکت های تولید کننده تجهیزات شبکه همچون سیسکو و مایکروسافت، دوره نتورک پلاس شروع بسیار مناسبی برای آموزش دوره های شبکه به شمار رود. سرفصل های نتورک پلاس متشکل از موضوعات و مفاهیمی مقدماتی است که موجب می شود تا شما دانش و مهارت های لازم به منظور طراحی، پیکربندی، مدیریت و عیب یابی انواع مختلف شبکه های کابلی و وایرلس را کسب نمائید.

نتورك پلاس مقدمانی بودن مدرک شناخته شده Network+ یا Net+ حاوی این پیغام است که شما با شرکت در این دوره تنها با اصول ابتدایی مربوط به شبکه آشنا خواهید شد. این اطلاعات در ادامه مسیر کاری شما در حوزه شبکه به شما کمک خواهد نمود تا با علایق خود در این زمینه بیشتر آشنا شده و تصویر بهتری از آینده کاری خود در حوزه شبکه داشته باشید.

نتورك پلاس چگونه رشته ایی است ؟

نتورك پلاس در ابتدای مقدمه ی اين مقاله برای شما توضيحات بسيار جانبی داده شده است و اما در رابطه با توضيحات اين رشته چند مثال بسيار كاربردی خواهيم زد ، نتورك پلاس آن است كه تمام شبكه های كامپيوتری كه به دو دسته تقسيم ميشوند ( بيسيم ، با سيم ) كه نقش مهمی را ايفا ميكنند را شما با ارتباط برقرار كردن با آنها .

نتورك پلاس اطلاعات بسيار مهمی را رد و بدل بكنيد و اما مشكل بيشتر افراد آن است كه اين آموزش را بسيار ناديده ميگيرند و به آن بسيار توجهی ندارند و پيشنهاد ما به آن دسته افراد اين است كه در زمينه های شغل يابی ماموريت های بسيار سختی در رابطه با اين موضوع به آنها داده ميشودو تنها با يك اشتباه آنها ممكن است كه تمام اطلاعات و امنيت شبكه به خطر رفته و يا لود برود .

نكته ایی كه بايد عرض كرد در رابطه با پرطرفدار بودن اين رشته در حوزه های كاری و كسب در آمد است كه شما ميتوانيد با متخصص شدن در اين رشته درآمد بسيار خوبی دريافت بكنيد . ( اين مورد به اين دليل است كه تمام ارگان های اداری‌ و آموزشی خواهان افزايش امنيت هستند )

CompTIA  چیست؟

CompTIA از مخفف شدن چند كلمه به وجود آمده است (Computing Technology Industry Association )‌ و اما يعنی‌ چه ؟ اتحاديه های صنايع های كامپيوتری و مركز بزرگ خدمات است و نكته مهم در مورد تحصيل در آن در رشته های مورد نظر خواهد بود كه اين مركز به صورت غير انتفاعی بوده و به دانشجويان خود مدارك بسيار معتبری همچون Security+ و Network و A+  است و تمام اين مدارك كه در اين اتحاديه داده ميشوند.

نتورك پلاس در تمام كشور ها معتبر بوده و دارای اعتبار بسيار خاصی بوده است و البته كمتر كسانی از اين اتحاديه مدارك قبولی خواهند گرفت و دليل آن سخت گرفتن در حوزه های سخت است . ( تمام افتخارات شما از جمله مدرك تحصيلی شما به حساب متخصص بودن در زمينه it نام برده خواهد شد و به شما متخصص آی تی گفته ميشود )

برای آموزش نتورك پلاس بايد از كجا شروع كرد ؟

در مقدمه ی اين مقاله برای شما توضيح داده شد كه برای پيشرفت در حوزه های شبكه و امنيت بايد علاقه خاصی به آنها داشته باشيد و علاوه بر تمام آنها بايد از دوره های آموزشی استفاده نماييد ، پيشنهاد ما به چند صورت است كه آن را برای شما عنوان خواهيم كرد :

اولين پيشنهاد ما به شما اين است كه با دوره های مجازی شروع كنيد ، قيمت اين دوره ها‌ به صورت مناسب قرار گرفته و دارای پشتيبانی های قدرتمند است و اما نكات مثبت آن موجود بودن تمام فايل های آموزشی است كه اگر در مواقعی قسمتی را از ياد برديد ميتوانيد به ويديو های آموزشی رجوع بكنيد و اغلب افراد فكر ميكنند كه شركت در دوره های مجازی بسيار بد و اشتباه است به صورتی كه اشتباه فكر ميكنند .

دومين پيشنهاد ما به افراد علاقه مند در اين حوزه اين است كه به مجتمع های فنی رجوع بكنند ولی چرا ؟ به اين دليل كه تمام آموزش ها به صورت حضوری و رو در رو در كلاس های مناسب داده ميشود و از اساتيد بسيار مناسب در اين زمينه ها استفاده شده و باعث جلب رضايت افراد خواهد شد ؛ نكات مثبت اين آموزش پرسش و پاسخ سوالات به صورت سريع و در كلاس ها است كه در آموزش های مجازی اين مورد بسيار به سختی صورت ميگيرد .

نتورك پلاس سومين و آخرين پيشنهاد ما به شما اين است كه از فايل های pdf و يا كتاب های مورد نظر كه توسط اساتيد مطرح نوشته شده اند كمك و آموزش ببينيد و اغلب افراد فكر ميكنند كه اين مورد بسيار غير قابل باور و نتيجه نميدهد و در پاسخ به آنها بايد گفت كه در اشتباه هستند به اين دليل كه بيشتر افراد موفق و استخدام شده در شركت های قدرتمند با توجه به همين كتاب ها و فايل ها ميسر شده است ولی نظر ما به شما آن خواهد بود كه به صورت مكمل از اين كتاب ها استفاده بكنيد .

( مكمل استفاده كردن به آن معنا است كه شما دوره های آموزشی را تهيه كرده باشيد و يا اينكه در كلاس های حضوری شركت كنيد و در كنار های آموزش اين مقالات ها هم بخوانيد و آموزش های خود را به صورت باورنكردنی گشترش دهيد )

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping