مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد

مقالات برنامه نویسی

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد اگر مدتی‌ هست که وارد دنیای توسعه‌نرم افزار شده‌اید،‌ شاید سؤالات گوناگونی برای شما به وجود آمده،‌مثلا فکر می‌کنید چه چیزی باعث ایجاد برنامه نویسی خوب می‌شود؟

چه مهارت‌هایی لازم است در سال جدید یادبگیرید تا تبدیل به یک توسعه‌دهنده بهتر شوید؟ دانشجویان این رشته چه چیزهایی را باید قبل از ورود به دنیای کار بدانند؟ مهارت‌های مورد انتظار از یک توسعه‌دهنده جوان چیست؟ و سؤالاتی از قبیل این‌ها؛ من در این مقاله از تدریس24 به شما کمک می‌کنم تا جواب تمام این سؤالات را بگیرید و بتوانید مسیر درستی را انتخاب کنید.

در ادامه،  مهارت های را برای شما شرح می‌دهم، که به اعتقاد من هر برنامه نویسی باید در سال ۲۰۲۰ آن را بشناسد یا بیاموزد. این مهارت‌ها، شامل یک زبان برنامه نویسی مانند C ++ یا Java، مفاهیم ضروری علوم کامپیوتر، مانند ساختار داده‌ها، الگوریتم‌ها و اصول شبکه‌های کامپیوتری، ابزارهای مهم مانند Git ،Docker ،Kubernetes، مفاهیم Cloud computing و پلتفرم‌هایی چون AWS ،GCP ،Microsoft Azure ، مهارت‌های همیشه مفید و سبز مانند SQL و UNIX، ویرایشگرهایی مانند Eclipse یا Visual Studio Code و همچنین ویرایشگرهای متن مانند VIM و NotePad ++ .

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد البته این لیست به هیچ وجه کامل نخواهد بود ، اما نقطه شروع خوبی برای مهارت‌هایی است که یک برنامه‌نویس باید بداند. اگر شما در زمینه توسعه نرم‌افزار به دنبال شغلی می‌گردید و به دنبال کار کردن در حوزه برنامه‌نویسی هستید، این‌ها مواردی هستند، که می‌توانید در راستای یادگیری و بهبود توانایی‌هایتان برای رقابت در در این حوزه استفاده کنید.

 1. Docker and Kubernetes

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشدمن اعتقاد دارم که هر برنامه‌نویس، مهندس نرم افزار، دانشمند داده و حتی مدیر پروژه باید درباره کانتینرها و ابزارهایی مانند Docker و Kubernetes بداند.الان ثابت شده است که پلتفرم‌هایی مثل Docker نه تنها به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا برنامه‌های خود را در یک محیط واحد، تست کنند، بلکه فرایند توسعه را نیز ساده‌تر می‌کنند.

با کمک Docker می‌توانید به سرعت برنامه خود را با تمام dependency ‌های آن توسعه دهید، همچنین امکان ایزوله‌سازی پردازش را هم برای شما فراهم می‌ آورد. به همین ترتیب، Kubernetes هم یک ارکستراتور است، آن را به سطح بعدی می برد و می تواند کانتینرها را برای شما مدیریت کند.

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد این به این معناست که دیگر نیازی به ناراحتی در مورد مقیاس پذیری برنامه خود ندارید و Kubernetes یا K8 می‌تواند این کار را برای شما به صورت خودکار انجام دهد. اگر می‌خواهید مهارت جدیدی را در سال 2020 بیاموزید، پیشنهاد می‌کنم داکر و کوبرنتز را بیاموزید، این کار نه تنها در شغل فعلی شما بلکه در پست بعدی شما نیز کمک خواهد کرد.

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد
تاثیر سرعت تایپ در افزایش راندمان برنامه نویس

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد در واقع همانگونه که یک ویرایشگر کد به منزله یک ابزار برنامه نویسی است، نحوه صحیح تایپ نیز می‌تواند همچون ابزاری کاربردی، کمک شایانی در حرفه ای شدن ما به عنوان یک برنامه نویس کند. از دید ما کسب مهارت تایپ صحیح (ده انگشتی) برای حرفه ی برنامه نویسی لازم و ضروری است.

به عبارت دیگر برنامه نویسی صرفاً در نوشتن کد خلاصه نمی شود بلکه ما به عنوان یک برنامه نویس گاهی نیاز داریم تا پیرامون اپلیکیشن خود توضیحاتی بنویسیم و یا چنانچه عضو یک تیم برنامه نویسی باشیم نیاز داریم تا با مابقی برنامه نویسان در تعامل بوده و مکاتبه نماییم و یا از طریق Comment، توضیحاتی را درون کد خود بنویسیم.

تاثیر زبان انگلیسی در پیشرفت برنامه نویس

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد مهارت بعدی که برای یک برنامه نویس لازم و ضروری است فراگیری زبان انگلیسی است. در واقع علت های مختلفی وجود دارند که ما تاکید داریم برنامه نویسان مبتدی می بایست حداقل به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند.از جمله این دلایل می توان به این نکته اشاره کرد که یک برنامه نویس برای این که همواره به روز باشد و از آخرین پیشرفت ها در زمینه برنامه نویسی مطلع باشد می بایست با زبان انگلیسی آشنا باشد چرا که تولید علم در دنیا به این زبان صورت می گیرد.

از سوی دیگر Documentation یا اسناد زبان های برنامه نویسی کاملاً به زبان انگلیسی نوشته شده است و برای خواندن آن ها ما می بایست با زبان انگلیسی آشنا باشیم.

پلتفرم‌های ابری (AWS ، GCP یا Azure)

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد جدای از کانتینرها، Cloud چیز دیگری است که من فکر می‌کنم هر توسعه‌دهنده نرم‌افزار و دانشمند داده، باید در سال 2020 یاد بگیرند. شرکت‌ها درهرسایز و دامنه‌ای اکنون برای صرفه‌جویی در هزینه و مقیاس پذیری بهتر محیط‌های خود را به Cloud تغییر می‌دهند ، این بدان معنی است که دیر یا زود، شما باید با برنامه‌های بومی cloud کار کنید.

یادگیری پلتفرم‌های Cloud، مانندPlatform (GCP)، Amazon Web Service (AWS) ،Google Cloud  یا Microsoft Azure شما را نه تنها یک قدم جلوتر از رقبای خود در شغل فعلی خود، بلکه در پست بعدی شما قرار می‌دهد. البته شما نیازی به یادگیری همه‌ی آن‌ها ندارید، و در حقیقت یادگیری یکی بدان معنی است که شما یک ایده عادلانه در مورد پلتفرم‌های دیگر خواهید داشت.

برای آغاز، پیشنهاد می‌کنم AWS را بیاموزید زیرا محبوب‌ترین و بالغ‌ترین پلتفرم ابری است و تقاضای زیادی برای توسعه‌دهندگان و مدیران‌سیستم با دانش AWS وجود دارد.

بانک اطلاعاتی و SQL

SQL یک پایگاه‌داده کلاسیک است، بیش از 30 سال است که وجود دارد، و فکر می‌کنم 30 سال دیگر هم در این حوزه خواهد بود. با توجه به این که پایگاه داده همه جا هست، از یک برنامه‌نویس انتظار می‌رود که با مفاهیم اساسی بانک اطلاعاتی مانند عادی سازی و طراحی جدول به همراه SQL آشنا باشد.

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد بسیاری از بانک‌های اطلاعاتی مانندOracle ، MySQL ، Microsoft SQL Server ، PostgreSQL و …  وجود دارد؛ اما دانستن فقط یکی از آن‌ها کافی است. نکته مهم این است که شما باید با بانک اطلاعاتی آشنا باشید. شما باید بدانید که چگونه داده‌ها را وارد کنید/ به‌روز کنید/ حذف کنید و برای آن کوئری بنویسید.

آگاهی از مفاهیم پیشرفته مانند join کردن یک aggregate function، یک امتیاز بزرگ است و اگر می‌خواهید آن را یادبگیرید، The Complete SQL BootCamp مکان بسیار خوبی برای شروع است.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه