مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی
مقالات

مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یکی از اصلی ترین فناوری‌های حال حاضر است که مورد توجه کاربران، آموزشگاه‌ها و شرکت‌ها قرار گرفته است. به‌ صورتی که همه دوست دارند در مورد این فناوری بدانند، زیرا همه منابع به این نکته اشاره دارند که مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی در گروه مشاغل پول‌ساز دنیای فناوری طبقه‌بندی می‌شوند و هر شخصی که بتواند بر مهارت‌های موردنیاز مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی چیره شود بابت کاری که انجام می‌دهد دستمزد خوبی دریافت می‌کند.

آمارها نشان می‌دهند هوش مصنوعی تا سال 2022 نزدیک به 2.3 میلیون شغل ایجاد خواهد کرد، اما به همان نسبت باعث از بین رفتن برخی از مشاغل شناخته شده امروزی می‌شوند. هوش مصنوعی فرصت‌های شغلی منحصر به فرد خوبی در اختیار افراد قرار می‌دهد که این موقعیت‌ها می‌توانند در حوزه سرگرمی و ساخت بازی‌ها، امنیت یا فناوری‌های زیرساختی باشد. در این مقاله از تدریس24 قصد داریم به معرفی برخی از مشاغل جذاب، اما کمتر شناخته شده مرتبط با هوش مصنوعی برویم.

۱. کارآگاه داده

 

از دیدن سریال‌‌‌های پلیسی و کارآگاهی مثل CSI لذت می‌‌برید؟ هاوایی Five-O یا شرلوک هلمز چطور؟ گشتن به دنبال سرنخ، به‌ دام‌ انداختن مظنونان و حل معماهای پلیسی و دنبال‌کردن داستان‌‌‌های جنایی را دوست دارید؟ پس برای شما شغل خیلی مناسبی وجود دارد!

آگهی جذب نیرویی را تصور کنید که می‌‌گوید: «ما به دنبال استخدام اشخاص خلاق و با استعدادی هستیم که بتوانند به ما کمک کنند اسرار موجود در داده‌‌‌های بزرگ خود را بررسی کنیم. ما به دنبال جذب کارآگاهان داده‌ایم تا‌ از داده‌‌ها بازجویی و تفتیش کنند و ببینند داده‌‌‌های ما به ما چه می‌‌گویند و حاوی چه رازهایی‌اند؟»

این موقعیت شغلی برای شخصی که دارای تجربه اجرای قوانین است و مهارت‌‌‌های پایه مربوط به داده‌ را می‌شناسد، یا حتی یک فارغ‌التحصیل کنجکاو و باسواد که به دنبال ورود به شغل‌های جدید هوش مصنوعی است، می‌‌تواند مناسب باشد. چنین مشاغل به زودی و در چند سال آینده، به طرز باورنکردنی متولد خواهند شد.

هوش مصنوعی
۲. تسهیل‌کننده فناوری اطلاعات همراه

 

این شغل اساساً کمک دستیار فناوری اطلاعات در آینده است، کاری که انجام می‌‌دهد، این است که ابزارهایی را سرپرستی می‌‌کند که برای تعیین مهارت و استفاده کارمندان عالی است. تا کسانی که از آن‌ها پشتیبانی می‌‌کنند، بیشترین بهره را از فناوری ببرند و به‌راحتی بتوانند از سیستم‌‌ها عیب‌یابی کنند، بنابراین با بودن این شغل، همه ابزارها به بهترین نحو در کنار هم عمل کنند.

 

3-معمار داده‌ها

 

یکی از موقعیت‌های شغلی جذاب، اما کمتر شناخته شده مرتبط با هوش مصنوعی معمار داده است. پرسش اصلی که مطرح است این است که چرا سازمانی نیازمند استخدام معمار داده است؟

در حالت کلی باید بگوییم که تیم مهندسی فعلی نمی‌تواند نیاز‌های تجاری را برطرف کند. علاوه بر این امکان دارد تیم مهندسی فعلی شما در زمینه‌ برطرف کردن نیازهای تجاری موفق ظاهر نشود. بنابراین، استخدام شخصی با تجربه و متخصص که بتواند در مسیر رسیدن به اهداف تجاری گام بردارد، بسیار مفید خواهد بود. .

به‌ صورت معمول، وجود اشتباهات رایج در تیم‌های مهندسی اجتناب‌ناپذیر است. با این‌حال، مهندسی و معماری شغل‌هایی نیستند که بروز خطا در فعالیت‌های آن‌ها مکرر و رایج باشد. با این حال، اشتباهات در این موقعیت‌های شغلی برخی از مواقع رخ می‌دهد.

به همین علت است که شرکت‌ها نیازمند یک معمار داده هستند. هنگامی که خطاها و اشتباهات اتفاق می‌افتند، نشان‌دهنده‌‌ زیاد بودن حجم کار تیم مهندسی است. علاوه بر این، وجود خطا امکان دارد نشان دهنده‌ این باشد که در تیم شما شکافی وجود دارد که با استخدام شخص جدید می‌توان آن‌را برطرف نمود.

معماران داده، مسئولیت طراحی فرآیندهای پیچیده و زیربنایی به منظور اتخاذ تصمیمات استراتژیک در حوزه کسب‌وکار را بر عهده دارند. آن‌ها الزامات تجاری را به راه‌حل‌‌های بانک‌‌محور اطلاعاتی تبدیل می‌کنند و همچنین مسئولیت ذخیره‌سازی داده‌ها و نحوه سازمان‌دهی اطلاعات را عهده‌دار هستند. اطمینان از این موضوع که امنیت بانک‌های اطلاعاتی در شرایط مطلوب قرار دارد بخشی از وظایف این اشخاص است.

 

4- تحلیل‌گر امنیت داده‌ها

 

تحلیل‌گران امنیت داده‌ها باید درک درستی از امنیت کامپیوتر و شبکه مثل مدیریت دیوارآتش، فناوری‌های رمزنگاری و پروتکل‌های شبکه را داشته باشند. از مهارت‌های مورد احتیاج یک تحلیل‌گر امنیت داده‌ها باید به تسلط بر سیستم‌های تشخیص و پیشگیری از نفوذ، تست آسیب‌پذیری و تست نفوذ، آشنایی با عملکرد ضد‌ویروس‌ها، ضد بدافزار‌ها و DLP، آشنایی با مباحث شبکه (مسیریابی و سوئیچینگ)، پروتکل‌های فایروال و تشخیص و پیشگیری از نفوذ، سیستم‌های‌عامل ویندوز، لینوکس و یونیکس، پروتکل‌های شبکه و ابزارهای تحلیل پکت‌های شبکه، تسلط بر زبان‌های برنامه‌نویسی قدرتمند مثل سی‌پلاس‌پلاس یا جاوا، آشنایی با مباحث رایانش ابری (Cloud Computing)، مدل‌های SaaS و دانش SIEM اشاره کرد.

این شغل به مهارت‌های عالی ارتباطی و حل مسئله نیاز دارد. یک تحلیل‌گر امنیت داده‌ها باید از روندهای امنیتی و خط‌مشی‌های ‌حاکمیتی سازمان آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد. یک گواهی حرفه‌ای شبیه به CISSP در احراز این شغل موثر است.

 

5-پردازش زبان طبیعی

 

امروزه بسیاری از بهترین برنامه های کاربردی هوش مصنوعی برای مصرف کنندگان حول محور زبان می چرخند. از چت بات ها گرفته تا دستیارهای مجازی تا پیام‌رسان پیش‌بینی‌کننده در گوشی‌های هوشمند، ابزارهای هوش مصنوعی برای تکرار گفتار انسان در قالب‌های گوناگون استفاده شده‌اند. برای انجام موثر این کار، توسعه‌دهندگان از دانش پردازشگرهای زبان طبیعی استفاده می‌کنند. اشخاصی که هم مهارت‌های زبانی و هم فن‌آوری لازم برای کمک به ایجاد این ابزارها را دارند. ادموندز می گوید: پردازش زبان طبیعی استفاده از یادگیری ماشینی در زبان است. “این یک میدان واقعا بزرگ است.”

مسئولیت ها: از آنجایی که پردازش زبان طبیعی کاربردهای زیادی دارد، مسئولیت های متخصصان در این زمینه گوناگون خواهد بود. با این حال، به صورت کلی، افراد در این نقش ها از درک پیچیده خود از زبان و فناوری برای توسعه سیستم هایی استفاده می کنند که از طریق آن رایانه ها می توانند با موفقیت با انسان ها ارتباط برقرار کنند.

چشم انداز شغلی: امروزه در این نقش ها کمبود واقعی اشخاص وجود دارد. مجموعه‌ای از محصولات وجود دارد که در آنها سعی می‌کنیم از طریق زبان با یک ماشین تعامل کنیم، اما پردازش زبان واقعاً سخت است. به همین علت، افرادی که دارای مجموعه مهارت های مناسب هستند، می توانند انتظار حقوق و چشم انداز شغلی بالاتر از متوسط ​​را برای آینده قابل پیش بینی داشته باشند.

 

6. UX

 

نقش‌های تجربه کاربر (UX) شامل کار با محصولات از جمله محصولاتی است که هوش مصنوعی را در خود جای داده‌اند تا اطمینان حاصل شود که مصرف‌کنندگان عملکرد آنها را درک می‌کنند و می‌توانند به راحتی از آنها استفاده کنند. اگرچه ادموندز تأکید می‌کند که این نقش‌ها خارج از بخش هوش مصنوعی وجود دارند، اما امروزه افزایش استفاده از هوش مصنوعی در فناوری منجر به نیاز روزافزون به متخصصان UX شده است که در این زمینه خاص آموزش دیده‌اند.

مسئولیت ها: به صورت کلی، متخصصان UX مسئول درک نحوه استفاده انسان از تجهیزات هستند، بنابراین چگونه دانشمندان کامپیوتر می توانند این درک را برای تولید نرم افزارهای پیشرفته تر به کار ببرند. از نظر هوش مصنوعی، مسئولیت‌های یک متخصص UX ممکن است شامل درک نحوه تعامل انسان‌ها با این ابزارها به منظور توسعه عملکردی باشد که بهتر با نیازهای آن انسان‌ها مطابقت داشته باشد.

آیا می‌دانستید: یکی از برجسته‌ترین نمونه‌های تاثیر تجربه کاربری بر فناوری که امروزه می‌شناسیم اپل است. اختراع سیستم عامل مک در مقایسه با ویندوز از نیاز به محصولی نشات گرفت که کاربرپسندتر باشد و برای کار کردن به درک فنی پیشرفته ای نیاز نداشته باشد.

 اپل نیز به همین منوال به توسعه آیفون پرداخت. ادموندز می‌گوید: “آیفون تماماً در مورد UX بود. این یک [کارشناس UX] بود که می‌دانست چگونه مردم [با تلفن‌هایشان] تعامل دارند، از جمله اینکه چه چیزی بصری است و چه چیزی نیست. سپس آنها بهترین تلفن ممکن را متناسب با این نیازها طراحی کردند.”

چشم انداز شغلی: چشم انداز شغلی برای طراحان UX کاملاً مثبت است. انتظار می رود رشد شغل در این صنعت تا سال 2022 به میزان 22.1 درصد افزایش یابد و به طور موثر فرصت ها را برای کسانی که آموزش و تجربه مناسب دارند افزایش دهد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه