مزایا و اهمیت دیجیتال مارکتینگ

مزایا و اهمیت دیجیتال مارکتینگ
مقالات

مزایا و اهمیت دیجیتال مارکتینگ

مزایا و اهمیت دیجیتال مارکتینگ امروزه دیجیتال مارکتینگ یکی از بهترین واصلی ترین ,روش های بازاریابی بوده و با توجه به نیاز کاربران و مردم به اطلاعات می توان از مزایا و اهمیت دیجیتال مارکتینگ بهره برد. امروزه مشتریان درهر زمان و هر مکانی که نیاز به اطلاعات داشته باشند به سرعت به آن دسترسی خواهند داشت.

جا دارد از اینترنت و جهانی شدن تشکر ویژه ای داشته باشیم که این امکان را  از طریق رایانه ها، تبلت ها یا تلفن های همراه  برای همگان فراهم کرده است و مارا برای انجام خیلی از کارها راحت کرده است. با تشکر از اینترنت و جهانی شدن، اکثر مردم جهان قادر به دسترسی به اطلاعات از طریق هستند.در ادامه این مقاله از تدریس 24 همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید:
 1. اهمیت دیجیتال مارکتینگ
 2. مزایا و اهمیت دیجیتال مارکتینگ
 3. حرف آخر
اهمیت دیجیتال مارکتینگ:

کم کم رسانه‌های دیجیتال جایگزین رسانه‌های قدیمی خواهند شد و رسانه های قدیمی از کار خواهند افتاد. به طوریکه نسل‌های قدیمی مرگ رسانه‌هایی مانند روزنامه، کتاب، رادیو و تلویزیون را می‌بینند، نسل جدید با موبایل و اینترنت رشد می کنند و با دنیای دیجیتال آشنایی کافی پیدا می کنند.

در حقیقت تبلیغات اینترنتی و دیجیتالی سریع‌تر، متنوع‌تر و کاربردی‌تر هستند و نقش مهمی در این زمینه دارند. در نتیجه با به روی کار آمدن دیجیتال مارکتینگ بیشتر کاربران، با سرعت زیادی در جهت حرکت آن قرار گرفته‌اند و پیشنهادات دیجیتال مارکتینگ هم برای بازاریابان و هم مصرف‌کنندگان مفید و حیاتی است.

خوب است بدانید که دیجیتال مارکتینگ مقرون به صرفه‌تر از روش‌های سنتی بازاریابی می باشد و هزینه کمتری دارد. به عنوان مثال ایمیل و شبکه‌های اجتماعی بدون محدودیت زمانی و بدون هزینه پیام شما را به مخاطبان و مشتریان می رسانند ولی در صورت استفاده از روش های سنتی چاپ یک تبلیغ و یا تبلیغ تلویزیونی علاوه بر زمان بر بودن باید هزینه زیادی صرف تبلیغات کنید که صرفه اقتصادی ندارد.

اکنون عصر دیجیتال است و شرکت‌هایی که خود را با این دنیای اینترنتی عادت نمی‌دهند، به زودی در معرض شکست قرار می گیرند. پس لازم است اهداف خود را تعیین نموده و با دنیای دیجیتال پیش روید قطعا نتیجه مناسب را خواهید دید.

مزایا و اهمیت دیجیتال مارکتینگ
مزایا و اهمیت دیجیتال مارکتینگ:
تعامل با رسانه های دیجیتال

شما به سادگی می توانید مشتریان جدید را از طریق کانال های رسانه های اجتماعی که یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ است، بدست آورید. هنگام انجام این کار، اطمینان حاصل شود که آنها را با توجه به منافع خود به گروه های مختلف مشتری تقسیم کنید. بعدها، شما قادر خواهید بود با آنها تعامل داشته و اقدامات مختلف را در مورد آنها بکار بگیرید.

لایک بیشتر

به عنوان بخشی از بازاریابی دیجیتال – رسانه های اجتماعی دست کم گرفته شده اند. این یک اشتباه بزرگ است زیرا سهام “فیس بوک” یا “توییتر” می تواند به رشد شرکت شما کمک کند تا اعتبار و اعتماد را ایجاد کند.  این رسانه ها همچنین ترافیک را به وب سایت می رسانند و بدون هزینه هستند.

آنچه شما باید انجام دهید این است که پلاگین رسانه اجتماعی را بر روی سایت خود قرار دهید و مشتریان خود را در مورد اخبار شرکت، تخفیف ها و غیره به روز نگه دارید. توجه داشته باشید که زمانبندی به روزرسانی ها را برنامه ریزی کرده و آنها را با اطلاعات  بیش از حد اذیت نکنید.

از رقبای خود جلو بزنید

روز به روز روشهای تبلیغاتی سنتی  کسب و کار بیشتر از قبل  رد می شوند و کسب و کارها  تمرکز خود را بر جستجوگرها، گوگل ادوردز یا رسانه های اجتماعی یا سئو که هزینه های هنگفتی نیز دارند، قرار می دهند. به همین دلیل است که بازار به طور فزاینده ای رقابتی می شود و شرکت های بزرگ پیش از شرکت های کوچک پیش می روند.

به عنوان یک کسب و کار کوچک در بازار، شما نمی توانید با آنها رقابت کنید، اما چیزی است که می توانید انجام دهید این است که  از ابزار Google Alerts برای نظارت بر رقبای خود استفاده کنید. این ابزار به شما این امکان را می دهد که محصولات رقبا و استراتژی های بازاریابی خود را ردیابی کنید تا بتوانید از آنها چیزی یاد بگیرید و استراتژی کسب و کار خود را بهبود بخشد.

جلوتر از برو

بسیاری از بازاریابان، وب سایت یا تجارت الکترونیک را ایجاد می کنند و در جستجوگرها و / یا AdWords سرمایه گذاری می کنند. اما برای اینکه کسب و کار خود را رشد دهند به استراتژی واقعی نیاز دارند که مشتریان بالقوه را  در ابتدا قرار داده و از همه ابزارهای موجود برای به دست آوردن آنها استفاده کنند.

شهرت کسب و کار برای اولین بار!

شهرت خوب برای هر کسب و کاری ضروری است. بدون اعتماد و اعتماد مشتری یک شرکت دیگر زنده نخواهد ماند. به خصوص در سال های گذشته اهمیت شهرت به طور فزاینده ای قابل توجه است. اگر یک کسب و کار شهرت خوبی داشته باشد، مشتریان ممکن است این شرکت خاص را از بسیاری از بازارها انتخاب کنند. شهرت مثبت بازاریابان را قادر می سازد تا محصولات / خدمات خود را در یک بازار بسیار رقابتی متفاوت با رقبای بزرگ رقابت کنند.

چگونه یک شهرت خوب ایجاد کنیم؟ اطمینان حاصل کنید که با مشتریان خود و هر کسی که با شرکت خود ارتباط برقرار می کند از طریق وب سایت، ایمیل، رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید. به هر شک و تردیدی پاسخ دهید، این  روش به شما کمک  می کند و مطمئن شوید که رابطه طولانی مدت با مشتریانتان ایجاد می کنید.

استفاده از استوری در شبکه‌های اجتماعی

از آنجا که استوری‌ها پس از یک دوره زمانی ناپدید می‌شوند، این یک فرصت عالی برای بازاریابان است که از FOMO استفاده کنند (ترس از دست دادن). مثلا فقط تا ۲۴ ساعت می‌توانید از این تخفیف استفاده کنید.

مزایای استفاده از استوری در شبکه‌های اجتماعی عبارتند از:

افزایش آگاهی از برند
تعامل مداوم با فالوئرها
مقرون به صرفه بودن
افزایش بازدید به صفحه سایت شما
فرصت دستیابی به مخاطبان جوان

از برخی از این روش‌ها برای استفاده از استوری‌های شبکه‌های اجتماعی الهام بگیرید:

از نظرسنجی‌ها در استوری‌های اینستاگرام استفاده کنید.
لینک در استوری شبکه‌های اجتماعی خود اضافه کنید.
از فیلترها استفاده کنید.
برچسب‌های مکان را اضافه کنید.

مزایا و اهمیت دیجیتال مارکتینگ
حرف آخر

در این مقاله با هم به بررسی مزایا و اهمیت دیجیتال مارکتینگ و فواید بازاریابی آنلاین پرداختیم.کانال‌های مختلف یازاریابی دیجیتال به شما امکان می‌دهد، پیام برد و کسب و کارتان را به مخاطبان هدف برسانید.

کسب و کارهای کوچک‌تر در تلاش‌اند با صرف هزینه کمتر به بیشترین نتیجه ممکن در زمینه تبلیغات و بازاریابی برسند.به عنوان فعال در زمینه بازاریابی و تبلیغات به شما می‌گوییم، دیجیتال مارکتینگ در مقایسه با تبلیغات سنتی بازدهی بیشتری دارد.

به شما می‌گوییم که دیجیتال مارکتینگ بدان معنی نیست، که با 3-2 میلیون تومان بتوانید کسب و کارتان را دیجیتالی کنید!اما برای مثال می‌تواند در مقایسه با تبلیغات میلیاردی بیلبوردی برای شما اثریخشی بیشتری داشته باشد.

استفاده از دیجیتال مارکتینگ برای پیشبرد کسب و کارها، به شما کمک می‌کند شانس بیشتری برای موفقیت داشته باشید.

از همراهی شما تا پایان این مقاله سپاسگزاریم.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه