مدل‌های دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ مقالات

مدل‌های دیجیتال مارکتینگ

مدل های دیجیتال مارکتینگ در دنیای مدرن امروز، تکنولوژی سرعت رشد کسب و کار ها و همچنین رقابت بین آنها را افزایش داده است. بطوریکه اگر کسب و کاری بخواهد تنها با روش های سنتی به تبلیغ برند خود بپردازد جایی در بازار نخواهد داشت.

 در این بین اما کسب و کارهای هوشمند برای پیشی گرفتن از رقبا از “دیجیتال مارکتینگ” استفاده می‌کنند. نوعی از تبلیغات مقرون به صرفه که نقطه عطف برتری در رقابت به شمار می‌رود. اگر شما هم می‌خواهید کسب و کاری هوشمند داشته باشید و از دیجیتال مارکتینگ برای دیده شدن برندتان و جذب مشتریان خود استفاده کنید در ادامه این مقاله از تدریس24 با ما همراه باشید و با مدل‌های دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

مدل های دیجیتال مارکتینگ اجازه بدهید قبل از هر چیزی با یکدیگر بر سر تعریفی از دیجیتال مارکتینگ به توافق برسیم.

دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال نوعی از بازاریابی است که با استفاده از ابزار های الکترونیکی مثل کامپیوتر وموبایل های هوشمند و یا به کمک کانال ها و بسترهای الکترونیکی از جمله وبسایت، پست الکترونیک و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به معرفی محصولات و خدمات شما می‌پردازد و از این طریق برای شما مشتری جذب می‌کند.

مدل های دیجیتال مارکتینگ
مدل‌ های دیجیتال مارکتینگ

مدل های دیجیتال مارکتینگ ابزارهای مختلفی با قابلیت های بالقوه ای در دیجیتال مارکتینگ استفاده می شود تا موفقیت را برای کسب و کار رقم بزند. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO)  ، شبکه های اجتماعی ، ایمیل مارکتینگ ، بازاریابی محتوا و بازاریابی موتورهای جستجو و … از مدل های دیجیتال مارکتینگ هستند که بسیاری از آژانس های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی این خدمات را ارائه می دهند .

مدل های دیجیتال مارکتینگ طیف وسیعی از فعالیت های بازاریابی را در برمیگرد . در واقع دیجیتال مارکتینگ از بستر فضای مجازی و اینترنت و رایج ترین روش ها بازاریابی مناسب این فضا استفاده می کند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت .

بهینه سازی موتور جستجو یا سئو  (SEO)

یکی از مهم ترین استراتژی ها و مدل های دیجیتال مارکتینگ بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا سئو سایت می باشد. سئو سایت در ارائه بهتر خدمات و محصولات و بیشتر دیده شدن آن ها نقش بسزایی دارد به طوری که با اعمال استانداردهای لازم و جلب اعتماد موتورهای جستجو و قراردادن سایت در صفحه نخست نتایج جستجو مخاطبان بالقوه را به سایت هدایت خواهد کرد . با کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجوگر مانند گوگل ، یاهو ، بینگ و … رشد کسب و کار تضمین خواهد شد.

 • بازاریابی شبکه های اجتماعی (SMM)

مدل های دیجیتال مارکتینگ تحقیقات نشان داده است که بیشترین فعالیت و تعاملات افراد در شبکه های اجتماعی است. همین امر سبب می شود تا از این بستر به عنوان یکی دیگر از مدل های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی برای بهتر دیده شدن برند و جذب مشتری تمرکز شود .

مدل های دیجیتال مارکتینگ شبکه‌های اجتماعی محبوب مانند  فیسبوک ، توئیتر ، اینستاگرام از ابزارهای بازاریابی قدرتمند به شمار می روند . در واقع توسعه برند و خدمات از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی توجه عموم و افراد بیشتری را برای فروش و ارائه خدمات جلب می‌کند.

 • بازاریابی محتوا (CONTENT MARKETING)

مدل های دیجیتال مارکتینگ مدلی دیگر از بازاریابی دیجیتال که تاثیر آن قابل چشم پوشی نیست ، بازاریابی محتوایی است . ، یکی از مدل های مهم و متنوع خدمات بازاریابی است. نوشتن محتوایی با کیفیت و جذاب برای تبلیغات محصولات و خدمات و تولید بنرهای تبلیغاتی مفید در مدل بازارایابی محتوا به طور قابل توجهی در جذب مشتریان تاثیرگذارند.

 • بازاریابی ایمیلی (EMAIL MARKETING)

یکی از موثر ترین و مقرون به مدل های دیجیتال مارکتینگ صرفه ترین مدل های دیجیتال مارکتینگ ، ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی است. تنها پس از راه اندازی اولین کمپین ایمیل مارکتینگ برای برند خود متوجه قابلیت و قدرت فوق العاده در دسترسی به مشتریان احتمالی خواهید شد . بازاریابی ایمیلی که شامل خبرنامه و محتواهای اشتراکی می شود در جذب مخاطب و دعوت از او برای خرید محصولات و خدمات شما نظیر ندارد .

 • پرداخت به ازای کلیک (PPC)

مدل PPC (Pay Per Click) یا “پرداخت به ازای کلیک ”، یکی دیگر از مدل های دیجیتال مارکتینگ است که با پرداخت پول به موتورهای جستجو امکان نمایش تبلیغات خدمات شما در نتایج جستجو فراهم خواهد شد .

 این روش سریع اما کوتاه مدت است و تا زمانی که مبلغ تبلیغات شما تمام نشود تبلیغ شما در نتایج نمایش داده خواهد شد . مدل های دیجیتال مارکتینگ یکی از روش های این مدل استفاده از سیستم گوگل ادودز یا تبلیغات در گوگل است که استفاده بسیاری در این زمینه دارد .

 • تبلیغات آنلاین (Online Advertising)

مدل های دیجیتال مارکتینگ تبلیغات آنلاین متفاوت از پرداخت به ازای کلیک است. این روش، نوعی از دیجیتال مارکتینگ است که برای تبلیغ یک محصول یا خدمت مورد استفاده قرار می گیرد. تبلیغات آنلاین عبارت است از پروسه تبلیغ در وبسایتی دیگر از جهان دیجیتال مارکتینگ. از رایج ترین مدل های تبلیغات آنلاین می توان به فضای مختص به بنرهای تبلیغاتی در محبوب ترین وبسایت ها اشاره کرد.

 • بازاریابی ویروسی (Viral Marketing)

بازاریابی ویروسی نیزاز جمله مدل های جذاب و موثرِ دیجیتال مارکتینگ است. این مدل از بازاریابی با جنبه منتشر کردن محتوا در وبسایت های دیگر با استفاده از کانال های رسانه ای متعدد سروکار دارد. بازاریابی ویروسی شامل یوتیوب، بلاگ ها و بازاریابی ایمیلی می شود.

 به عبارت دیگر، می توانیم این گونه بگوییم که بازاریابی ویروسی ترکیبی بی نقص از تمام مدل های دیجیتال مارکتینگ است و همچنین از برخی عناصر روش های سنتی بازاریابی برای جلب توجه جوامع آنلاین بهره می برد.

نتیجه گیری

مدل های دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ با تمام مدل هایش در حال ایفای نقش قابل توجهی در بازاریابی برندها، محصولات و خدمات است. دیجیتال مارکتینگ در حال کمک به بازاریابان برای به دست آوردن نقطه عطف برتری در رقابت است. این کاری موثر و مقرون به صرفه از لحاظ اقتصادی است که کسب و کارها را با بازار وسیع تری در اینترنت پیوند می دهد.

دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارها این قابلیت را می دهد تا خدماتی آنی را برای مشتریان ارائه دهند  و به آن ها کمک می کند که درآمد و سود حاصل از سرمایه گذاری کلانی را کسب کنند. دیجیتال مارکتینگ در حال کمک به کسب وکارها برای رقابت با شرکت‌های بزرگتر دنیای جهانی دیجیتال و افزایش حضور سازمان در بازار جهانی است.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping