محتوای یونیک چیست؟

محتوای یونیک
تولید محتوا مقالات

محتوای یونیک چیست؟

محتوای یونیک امروزه هر کسب و کاری که داشته باشید، بخش اعظمی از مشتریان خود را می توانید در دنیای آنلاین بیابید؛ از این رو استفاده از استراتژی های بازاریابی محتوا یکی از ارکان اصلی کار در میان بازاریابان دیجیتال محسوب می شود.

 ارائه یک محتوای منحصر به فرد که بتواند نیازهای مخاطبان شما را برآورده کند و از طرفی رتبه سایت شما را در موتورهای جستجو ارتقا دهد، کلید افزایش فروش و سود کسب و کار شماست، به همین دلیل، در این مقاله سعی کرده ایم در مورد محتوای یونیک بیشتر صحبت کنیم و به شما بگوییم که چگونه یک محتوای یونیک تولید کنید. پس با در تدریس24 ما همراه باشید.

 

تولید محتوای یونیک

 

وقتی که در ارتباط با محتوای یونیک و سئو صحبت می کنیم به این منظور است که محتوالی یونیک شامل دو بخش می باشد. یک بخش متن هایی که به صورت کپی شده از یک سایت بر می داریم و آن را کپی می کنیم. دیگر این که متن هایی که تازه اند و خلق شده از ذهن خود انسان می باشد. بخش اول یعنی متن هایی که از سایت های مختلف آن ها را کپی می کنیم و به متن خود اضافه می کنیم اصلا هیچ ارزشی از نظر سئو و قانون های آن ندارد.

 در واقع یک متن تازه و یا به عبارتی دیگر تولید محتوای سئو کمک می کند که یک سایت از ارزش بالایی برخوردار باشد. علاوه بر ارزش می توان به رتبه بندی شدن آنها نیز توجه کرد که عاملی بسیار مهم است. متن یونیک را می توان اینطور تعریف کرد که به هر نوع متن تازه نوشته شده به صورتی که حتی یک جمله ی آن کپی شده از سایت ها و یا منبع های دیگر نباشد تولید محتوای یونیک گفته می شود. محتوای یونیک را می توان به دو دسته تقسیم کرد. محتواهایی که بازنویسی شده اند و محتواهایی که از صفر و نو و یا تازه نوشته شده اند.

محتوای یونیک

 

نکات مهم در مورد تولید محتوای یونیک

 

حال نکته ی بعدی که خیلی حائز اهمیت می باشد و الان به ان اشاره می کنیم این است که برای این که هر کاری را شروع کنیم به اولین موردی که توجه می کنیم یا بهتر بگویم اولین چیزی که به ذهن شما می رسد این است که چطور باید این کار را انجام داد. در ارتباط با سئو و تولید محتوا ی یونیک نیز این مورد وجود دارد و مستثنا نیست.

 در ارتباط با چگونگی نوشتن یک متن سئو و یا تولید محتوای یونیک در واقع باید یک سری پیش نیاز داشت. موارد زیر نمونه ای از پیش نیاز ها می باشد که به نوشتن یک متن عالی و یک تولید محتوای یونیک کمک می کند :

1.مطالعه کردن : خوب همانطور که میبینید کاملا واضح است که مطالعه کردن از مورد های است که واقعا برای نوشتن نیاز است . چرا که وقتی نویسنده اقدام برای نوشتن می کند باید یک تصویر ذهنی از آن موضوع در ذهنش شکل گرفته باشد و سپس به نوشتن ان متن بپردازد . این طوری می تواند متن را که تولید کرده است را یک نوع تولید محتوای یونیک بداند. در غیر این صورت در صورت کپی کردن متن ها و یا کمک گرفتن از سایت های مختلف در ارتباط با موضوع مورد نظر این متن دیگر تولید محتوای یونیک نام ندارد.

2.داشتن خلاقیت و داشتن دانش کافی برای نوشتن متن نو و تازه یا به عبارتی یونیک :در این مورد باید بگوییم که همان طور که نیاز به اطلاعات داریم تا بتوانیم یک تصویر ذهنی از این موضوع را بسازیم و سپس برای نوشتن آنها اقدام کنیم بعد از همهمه ی این مرحله ها باید توجه داشت که خلاقیت نکته ی مهمی است.

ذوق و استعداد و داشتن خلاقیت در کار ها می تواند به بهتر شدن نتیجه بسیار کمک کند و نتیجه ی مطلوب را برای شما به ارمغان بیاورد. برای همین هم است که می گویند اگر به یک کار علاقه دارید و خلاقیت و استعداد آن را در خودتان می بینید به سراغ آن بروند.

 

اهمیت محتوای یونیک از نظر سئو

 

موتور جست‌وجوی گوگل به دنبال یافتن بهترین نتایج برای کاربرانی است که در آن به جست‌و‌جو می‌پردازند. نتایجی که بعد از سرچ هر کاربر در گوگل به آن‌ها نمایش داده‌می‌شود، دارای حداقل ویژگی‌های زیر است:

مرتبط به کلیدواژه جست‌وجو شده‌است.

ابتدا محتواهای یونیک و سپس سایر محتواها نمایش داده‌می‌شود.

ابتدا محتواهای با کیفیت‌تر به کاربران نمایش داده‌می‌شود.

این اطلاعات با بیشترین سرعت ممکن، به کاربران نمایش داده‌می‌شود.

گوگل ترجیح می‌دهد ابتدا محتوای یونیک را به کاربران نمایش دهد زیرا محتوای یونیک، متمایز و با ارزشمندتر از سایر محتوای موجود در فضای وب است. این موضوع نمایانگر عملکرد گوگل نیز هست. به این معنی که با نمایش محتوای یونیک و باکیفیت به کاربران، ارزش خود گوگل در نمایش نتایج به رخ کاربران کشیده می‌شود.

بر عکس محتوای یونیک، محتواهای تکراری و کپی‌شده، ارزش پایین‌تری دارند و اگر کاربران در نتایج جست‌وجوهای خود مدام به محتواهای تکراری برخورد کنند، ناراحت خواهندشد. باور عمومی این است که محتوای کپی، باعث می‌شود وبسایت نمایش‌دهنده‌ی آن توسط موتور جست‌و‌جوی گوگل جریمه شود و رتبه پایین‌تری را در صفحه‌ی نتایج به دست آورد.

به یاد داشته‌باشید که محتوای یونیک فقط منحصر به متن نیست. تصاویر نیز اهمیت ویژه‌ای دارند و ترجیحا نباید تکراری باشند. سعی کنید تصاویر و ویدئوهایی که استفاده می‌کنید نیز یونیک باشند و این موضوع در سئو تصاویر هم اثر مثبتی دارد.

 

محتوای یونیک در برابر محتوای تکراری

 

عبارتی که در برابر محتوای یونیک قرار می‌گیرد محتوای تکراری (duplicate content) است. این نوع از محتواها عموما کپی‌شده از وبسایت دیگری هستند و بنابراین می‌توان آنها را در جای دیگری از فضای وب نیز پیدا کرد.

معمولا محتواهای تکراری را می‌توان در قسمتی که توضیحات یک محصول وجود دارد به وفور پیدا کرد زیرا ممکن است برای فروش یک محصول وبسایت‌های مختلفی وجود داشته باشد که همگی توضیحات یکسانی در خصوص ویژگی‌های یک محصول ارائه دهند. اما این نوع از محتوا را می‌توان در سایر بخش‌های یک وبسایت نظیر وبلاگ نیز به وفور پیدا کرد.

زمانی که در یک وبلاگ از محتوای کپی‌شده استفاده شود، الگوریتم‌های هوشمند گوگل متوجه آن می‌شوند و بلافاصله در رنکینگ محتوا در صفحه نتایج جست‌وجو برای کاربران، محتواهای تکراری رتبۀ پایین‌تری خواهندگرفت و ممکن است کل وبسایت نیز توسط گوگل جریمه شود .

 تاثیر منفی بر سئوی آن به وجود آید. حتی گوگل در برخورد با محتواهای مشابه، قابلیت تشخیص این موضوع را دارد که محتوای اصلی و اصیل توسط کدام وبسایت منتشر شده‌است. به صورت کلی توصیه می‌شود که نویسندگان محتوا از تکراری شدن محتوا جلوگیری کنند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping