محتوای تالیفی چیست؟

محتوای تالیفی
تجربه کاربری و رابط کاربری مقالات

محتوای تالیفی چیست؟

 

محتوای تالیفی در واقع به نوعی محتوا گفته می شود که کلمه به کلمه آن توسط نویسنده نگارش شده است و در آن از قواعد و دستورات نگارشی به بهترین شکل ممکن استفاده شده است. در ساخت این نوع محتوا فرایند نگارش و خلق محتوا با استفاده از منابع گوناگون انجام می شود. در کنار این منابع گوناگون نویسنده باید دانش بالایی در زمینه محتوای درخواستی داشته باشد.

در محتوای تالیفی خروجی کار حاصل ذهن نویسنده است. در نتیجه نویسنده برای تالیف این نوع محتوا ها زمان زیادی را برای آماده سازی و گردآوری مطالب صرف می‌کند، حتی ممکن است در این زمینه تحقیقاتی را نیز انجام دهد تا محتوای ارائه شده در بهترین حالت و کیفیت خود باشد. در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید تا شمارا بیشتر در این زمینه راهنمایی کنیم.

محتوای تالیفی چیست و چگونه تهیه می‌شود؟

 

مهم‌ترین ویژگی محتوای تالیفی این است که به هیچ عنوان کپی شده محتواهای دیگر نیست. در واقع محتوای متنی که استانداردهای تالیف محتوا منحصر به فرد تهیه شده است بهترین نوع محتوا و ارزشمند ترین و منحصر به فرد ترین محتوا برای سایت ها از لحاظ سئومی باشد.

نکته مهم در محتوای تالیفی این است که این نوع محتوا با محتواهای ترجمه شده به شدت تفاوت دارند. برخی از افراد محتوای ترجمه شده را نیز یک محتوای تالیفی می دانند اما این دو محتوا با هم فرق دارند. در محتوای ترجمه شده افراد با استفاده از ابزارهایی مانند مترجم گوگل اقدام به ترجمه متون می کنند.

در این حالت خلاقیت از نویسنده ها دور شده و تنها کلمات را به هم چسبانده و محتوای خود را تولید می کنند. به همین دلیل است که محتوای تالیفی حتی از محتواهای ترجمه شده نزد گوگل و دیگر موتور های جست و جو از اهمیت بیشتری برخوردار است.

محتوای تالیفی

 

ویژگی های محتوای تالیفی

 

محتواهای تالیفی ویژگی های زیادی دارد اما برخی از آن‌ها نسبت به بقیه مهم‌تر و شاخص تر هستند. در ادامه ما به شما برخی از این ویژگی های را اعلام می کنیم:

نگارنده و نویسنده نوع محتواها برای تولید محتوای خود از منابع متعدد و آزمایشات و تحقیقات فراوان استفاده می‌کند. همچنین تجربیات شخصی و پژوهش های افراد دیگر در تولید این گونه محتواها اهمیت بالایی دارند.

 محتوای تالیفی را می توان هر زمان که لازم باشد بروزرسانی کرد

محتواهایی که به صورت تالیفی نگار می شوند از لحاظ سئو ارزش بسیار بالایی برای سایت ها در چرا که این نوع محتواها برای موتور های جست و جو بسیار ارزشمند و منحصر به فرد هستند.محتوای تالیفی در واقع حاصل ذهن و خلاقیت نویسنده آن است در نتیجه این نوع محتواها از لحن و ساختار ادبی نویسنده پیروی می کنند.

این نوع محتواها به صورت دقیق و بر اساس نیاز های مخاطب تولید و نگارش می شود. در نتیجه این نوع محتوا ها می تواند تأثیری مستقیم و بیشتری روی مخاطب داشته باشند.محتوای تالیفی به خوبی می تواند پیام نویسنده و پیام آموزشی خود را به مخاطب منتقل کند. استفاده از ویژگی های فرهنگی و بومی می تواند کمک بسیار زیادی در نگارش محتوای تالیفی کند.

 محتوایی که به صورت تالیفی و منحصر به فرد نگارش شود، می تواند باعث بهبود کسب و کار شده و قدرت تجارت شما را افزایش دهد. در واقع محتوای تالیفی می تواند به خوبی خط مشی و روش‌های یک مجموعه و یا یک شرکت را به مخاطبان نشان دهند.

 

چگونه می توان محتوای تالیفی تهیه کرد؟

 

برای ایجاد یک محتوای تالیفی شما باید تکنیک ها و مهارت های زیادی را یاد بگیرید با این حال شما می توانید از تکنیک های زیر برای تهیه و خلق یک محتوای منحصر به فرد عالی استفاده کرد:

 1. 1. در تهیه و نگارش محتوای تالیفی باید مخاطب هدف خود را بشناسید

بر اساس علایق آن‌ها محتوای خود را نگراش کنید. برخی از کاربران به تیتر ها اهمیت می دهد و برخی دیگر تمام جزئیات نوشته را با دقت خاصی می خوانند. در نتیجه باید همیشه به این نکته توجه کنید که برای هر دو گروه محتوای تولید را تولید کنید.

 1. 2. شناسایی پر سونای مخاطبان اهمیت بسیار بالایی دارد.

شما برای مخاطبان خود محتوایی را تولید و نگارش میکنید باید به این نکته دقت داشته باشید که مخاطبان شما در یک سطح نیستند اما هر کدام دارای احساسات، شخصیت ها و رفتار های گوناگون هستند. در نتیجه شما باید بتوانید محتوای خود را به نحوی تولید کنید که به راحتی تمامی مخاطبان خود را پوشش دهد. نیاز های مخاطب خود را به خوبی بشناسید و سپس از بر اساس آن‌ها اقدام به تولید محتوای تالیفی کنید.

 1. 3. محتوای تالیفی باید به گونه ای باشد که بتواند مخاطب را درگیر خود کند.

در واقع هرچه محتوای تولید شده بتواند مخاطب را درگیر ساختار و مطالب کند شما به هدف خود نزدیک تر شده اید. محتوای شما باید به نحوی باشد که تا انتها مخاطب و خواننده را در کنار خود نگه دارد در پایان برای مشارکت کاربران و خوانندگان از آن‌ها درخواست کند. در این حالت مخاطبان شما با محتوای شما تعامل بیشتری داشته و در نتیجه محتوای شما توسط کاربران بیشتری مورد بررسی قرار می گیرد. هرچه تعداد کاربران و مخاطبان یک محتوا بیشتر باشد این محتوا تأثیر بیشتری در سئوی سایت ها دارد.

 1. 4. تکنیک نگارش محتوای تالیفی را باید در تمام ساختار نوشته حفظ کنید.

مخاطب شما نباید از خواندن محتوای شما خسته شده و آن را نیمه کاره رها کند. برای اینکه بتوانید مخاطبان خود را تا پایان محتوا حفظ کنید باید از تکنیک های داستان سرایی هم در محتوای خود استفاده کنید.

 1. 5. جلب اعتماد مخاطبان در نگارش محتوای تالیفی اهمیت بالایی دارد. شما باید متولی جذاب و بدون کوچکترین ایراد را تهیه کنید. مخاطبان شما به محتوای شما و اطلاعاتی که شما از طریق محتوا ارائه می دهید حساس هستند و به همین دلیل محتوای شما باید از اطلاعات دقیق و مناسبی تشکیل شده باشد. با ارائه یک محتوای مناسب و دقیق و حساب شده با اطلاعات ارزشمند شما می توانید به راحتی اعتماد مخاطبان خود را به سایت و محتوای خوب جلب کنید.

 

تأثیر محتوای تالیفی روی سئوی سایت ها

 

امروزه موتور های جست و ربات های آن‌ها اهمیت بسیار بالایی به محتوای تالیفی می دهند. از نظر آن‌ها بهترین نوع محتوا محتوای تالیفی است چرا که اطلاعات جدیدی تر و بهتری را به مخاطبان خود ارائه می دهد. در نتیجه مخاطبان به نتایج جستجو های انجام شده اعتماد بیشتری می کنند و به همین دلیل است که محتوای تالیفی برای موتور های جست و جو بسیار ارزشمند است. این گونه محتوا ها در اصطلاح یونیک و منحصر به فرد هستند.

محتوای تالیفی قرار گرفته در سایت شما باعث می‌شود که اعتبار سایت شما نزد کاربران بیشتر شده و آن‌ها در جست و جو های بعدی به مطالب ارائه شده در سایت شما اعتماد بیشتری کنند. در نتیجه مخاطبان سایت شما بالاتر می رود. هر چه که تعداد مخاطبان و کاربران سایت ها بیشتر شود رتبه این سایت ها در نتایج جست و جو بیشتر و بهتر می شود. در نتیجه سئوی سایت ها به شدت بهبود پیدا می کنند.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping