محتوای ارگانیک چیست؟

محتوای ارگانیک
مقالات

محتوای ارگانیک چیست؟

محتوای ارگانیک از بین رفتن دسترسی و اثربخشی رسانه های اجتماعی اخیراً از سوی صاحبان مشاغل و بازاریابان رسانه های اجتماعی به شدت زیاد شده است؛ اما اشتباه نکنید، رسانه های اجتماعی و تولید محتوای ارگانیک هنوز راهی موثر برای افزایش آگاهی از نام تجاری شما هستند و اگر استراتژی شبکه های اجتماعی ارگانیک خوبی دارید، بهتر است به خوبی از آن استفاده کنید، چرا که موانع خرید را برطرف می کنند، مردم را در مورد نحوه عملکرد محصول شما مطلع می کنند و به سوالات خدمات مشتری پاسخ می دهند.

محتوای ارگانیک همه اینها می تواند به شما کمک کند به آسانی عملکرد خود را نشان دهید. برندها مطمئناً می توانند با استراتژی های ارگانیک خود به موفقیت دست یابند و هنگامی که بر نحوه رشد ارگانیک رسانه های اجتماعی مسلط شدید، شما نیز می توانید به خوبی فعالیت خود را انجام دهید.در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید:

 • محتوای ارگانیک چیست؟
 • محتوای ارگانیک چیست؟
 • کیفیت محتوای ارگانیک خوب
محتوای ارگانیک چیست؟

محتوای ارگانیک هر محتوای بازاریابی بدون پرداختی است که مشتریان بالقوه و موجود می توانند به طور طبیعی پیدا کنند. به جای پرداخت هزینه برای تبلیغات، بازاریابان می توانند محتوای ارگانیک را بدون هیچ هزینه ای برای دستیابی به مشتریان ایجاد کنند. نمونه هایی از محتوای ارگانیک شامل یک پست وبلاگ در وب سایت یک شرکت یا یک اینفوگرافیک ارسال شده در صفحات رسانه های اجتماعی یک شرکت است.

محتوای ارگانیک هر مشتری که محتوای مرتبط را به طور آنلاین جستجو می کند یا شرکتی را در رسانه های اجتماعی دنبال می کند، امکان دارد این نوع محتوا را بیابد. بازاریابان می توانند با تشویق مشتریان به اشتراک گذاری محتوای ارگانیک با دیگران، مانند دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی خود، دامنه دسترسی به محتوای ارگانیک را افزایش دهند.

محتوای ارگانیک
مزایای محتوای ارگانیک

محتوای ارگانیک بازاریابان می توانند از محتوای ارگانیک به عنوان روشی کم هزینه برای آموزش مشتریان در مورد محصولات یا خدمات شرکتشان استفاده کنند. این نوع محتوا می تواند ویژگی زیادی برای بازاریابان داشته باشد. به طور خاص، می تواند به این متخصصان کمک کند:

 • ایجاد یک نام تجاری: این محتوا می تواند به بازاریابان کمک کند تا با ارائه محتوای آموزنده و جذاب در مورد موضوعات مرتبط با شرکت یا صنعت، یک برند ایجاد کنند.
 • صرفه جویی در هزینه: محتوای ارگانیک به بازاریابان این امکان را می دهد که بدون هیچ هزینه ای اطلاعات را با مشتریان به اشتراک بگذارند، که می تواند به آنها کمک کند در پول خود صرفه جویی کنند و از بودجه بازاریابی خود به روش های دیگر استفاده کنند.
 • بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو: بازاریابان اغلب در مورد کلمات کلیدی برای ایجاد محتوای ارگانیک تحقیق می کنند، که می تواند به آنها کمک کند رتبه بندی موتورهای جستجو را برای دستیابی به مخاطبان وسیع تری بهبود بخشند.
 • ایجاد روابط: این نوع محتوا می تواند به بازاریابان کمک کند تا با مشتریان بالقوه یا موجود ارتباط برقرار کنند، زیرا ممکن است محتوای ارگانیک را معتبر بدانند زیرا معمولاً برای آنها مرتبط و مفید است.

محتوای ارگانیک بازاریابی پولی در مقابل بازاریابی ارگانیک موضوعی غیر معمول نیست. اخیراً در کنفرانسی شرکت کردم که در آن سخنران گفت که رسانه های ارگانیک مرده اند. این تفسیر به راحتی می تواند اشتباه تفسیر شود و نیاز به توضیح دارد، زیرا به موضوعی تبدیل شده است که معمولاً در جلسات اخیر مشتری مورد بحث قرار می گیرد.

کیفیت محتوای ارگانیک خوب

در حالی که محتوای ارگانیک می تواند بر اساس نحوه استفاده بازاریابان از آن متفاوت باشد، این نوع محتوا اغلب دارای ویژگی های مشترکی است تا آن را از انواع دیگر محتوای بازاریابی متمایز کند. در اینجا برخی از ویژگی های محتوای ارگانیک خوب آورده شده است:

آموزنده

محتوای ارگانیک در حالی که محتوای ارگانیک می تواند اهداف مختلفی داشته باشد، اغلب برای شخصی که آن را مشاهده می کند آموزنده و مفید است. این نوع محتوا معمولاً به دنبال پاسخ به سؤالات رایج یا آموزش مشتریان در مورد یک موضوع خاص است.

به عنوان نمونه، یک متخصص بازاریابی در یک شرکت مبلمان ممکن است یک پست وبلاگی ارگانیک درباره نحوه تعیین محل قرارگیری مبلمان در اتاق نشیمن بنویسد. این نوع محتوای آموزنده و همیشه سبز می تواند به بازاریابان کمک کند تا با پیش بینی سوالات و ارائه پاسخ به مشتریان بالقوه دست یابند.

معتبر

محتوای ارگانیک محتوای ارگانیک معمولاً یک شرکت را به عنوان منبع معتبر اطلاعات در مورد یک موضوع ایجاد می کند. برای ارائه دانش به مشتریان فعلی یا بالقوه، از تخصص یک شرکت در یک زمینه خاص استفاده می کند.

محتوای ارگانیک به عنوان نمونه، یک باشگاه ورزشی ممکن است یک بخش پرسش و پاسخ در وب سایت خود داشته باشد که در آن مربیان به سوالات متداول در مورد تغذیه سالم و ورزش پاسخ می دهند. ایجاد محتوای ارگانیک معتبر می تواند اعتماد شرکت را به محصولات یا خدمات خود منتقل کند و به بازاریابان کمک کند تا با مشتریان بالقوه اعتماد کنند.

درگیر کننده

محتوای ارگانیک بسیاری از بازاریابان برای ایجاد محتوای ارگانیک جذاب تلاش می کنند تا بتوانند با مشتریان تعامل داشته باشند. به عنوان مثال، یک بازاریاب رسانه‌های اجتماعی در یک رستوران ممکن است پست‌هایی ایجاد کند که بازدیدکنندگان را تشویق کند تا عکس‌های وعده‌های غذایی خود را در نظرات به اشتراک بگذارند.

محتوای جذاب اغلب توجه مشتریان فعلی یا بالقوه را به خود جلب می کند و آنها را تشویق می کند که به مطالعه یا دنبال کردن یک شرکت در رسانه های اجتماعی ادامه دهند. محتوای جذاب به بازاریابان کمک می کند تا با مشتریان ارتباط برقرار کنند و به مخاطبان بیشتری دست یابند.

مشتری محور

محتوای ارگانیک مشتری محور است. در تلاش است تا مشتریان را آگاه یا سرگرم کند تا تجربه مثبتی برای آنها ایجاد کند. این نوع محتوا اغلب با ارائه راه حلی برای یک مشکل یا پاسخ به سؤالات آنها در مورد یک موضوع، ارزشی برای مشتریان فراهم می کند.

محتوای ارگانیک بازاریابان می توانند محتوای ارگانیک متمرکز بر مشتری ایجاد کنند تا دلایلی را که محصولات یا خدمات یک شرکت می تواند برای مشتریان مفید باشد را بیان کنند. محتوای ارگانیک خوب می تواند به بازاریابان کمک کند تا با ارائه اطلاعات ارزشمند و مرتبط، روابط خود را با مشتریان جدید یا موجود توسعه دهند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه