قانون های مفید برای نوشتن مقاله خوب

مقاله
تولید محتوا مقالات

قانون های مفید برای نوشتن مقاله خوب

 

نوشتن مقاله عالی به محتوای خوب و تکنیک خوب نیاز دارد که در این مقاله به این دو مورد پرداخته می شود. هنگام نوشتن در اینترنت باید بدانید که رقابت زیادی وجود دارد. هر کسی می تواند چیزی بنویسد، پست کند و آن را مقاله بنامد. در عصر اطلاعات، تعریف مقاله به یک مفهوم بسیار مبهم تبدیل شده است. با این حال، یافتن مرز بین خوب و بد بسیار مهم‌تر است.

ایجاد محتوای خوب نسبتاً آسان است. اکثر مردم متوجه این موضوع نیستند، اما همه محتوا های خوب موارد جالبی برای گفتن دارند. پیاده سازی تکنیک خوب سخت‌تر است. این مورد می‌تواند انتزاعی و ظریف به نظر برسد اما اغلب نکته مهمی است که مقاله را می‌سازد یا آن را خراب می‌کند.

 یک مقاله ضعیف بینش را خراب می کند اما در مقابل یک مقاله قوی ذهن را تغییر می دهد، فالوور به دست می آورد، وزن دارد و احترام می سازد.در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

 

قانون اول مقاله نویسی : جذب خواننده را آسان تر کنید

یک پاراگراف بزرگ که در ابتدای مقاله خود قرار دهید، یک مانع بسیار بزرگ برای ورود خواننده به شمار می‌رود و این مسئله باعث می‌شود که خواننده از این قسمت مقاله شما به سادگی عبور کند. بهتر است که ابتدای مقاله خود را به گونه ای کوتاه بنویسید و پاراگراف های کوتاه باعث می‌شود تا کاربران سریع‌تر به محتوای شما اعتماد کنند و این مسئله باعث می‌شود تا بتوانید از این خدمات استفاده داشته باشید.

می‌توانید برای مقاله نویسی، کار خود را کوتاه و ساده شروع کنید، این کار باعث می‌شود که خواننده ارزش محتوای شما را متوجه شود و سپس می‌توانید در زمینه تولید محتوا روند خود را بهبود بخشید.

مقاله
قانون دوم مقاله نویسی : پاراگراف کوتاه در کنار متن جذاب از لحاظ بصری

چشم انسان ناخودآگاه پس از مشاهده یک پاراگراف بلند، از خواندن متن صرف نظر می کند و از این روی می توان گفت که این پاراگراف ها باعث می شود تا کاربران به صفحه شما جذب نشوند. همچنین می توانید برای تعادل میان محتوای خود از محتوای تصویری استفاده کنید. در واقع می توان گفت که این روش به شما کمک می کند تا بتوانید کلمات را با فاصله بیشتری از هم بنویسید و همچنین با تصاویر می توانید کاربران بیشتری را به خود جذب کنید.

قانون سوم مقاله مقاله نویسی : محتوای خود را کوتاه و جذاب نگه دارید

این مسئله از قانون شما دو گرفته می شود و در تولید محتوا دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. تمامی کلمات و جملات غیر ضروری را از محتوای خود حذف کنید و در این صورت می توانید محتوای کوتاه و جذابی داشته باشید که برای کاربر شما هم جذاب خواهد بود. باید در نظر داشته باشید که در نویسندگی هر جمله می تواند ذهن مخاطب را به سمت خاصی بکشاند و در صورتی که شما نتوانید یک محتوای کوتاه و جذاب بنویسید، ممکن است که خواننده سردرگم شود.

قانون چهارم مقاله نویسی : مقاله شما حاوی نکات مفید باشد

یکی از مهم ترین نکاتی که در خصوص مقاله نویسی باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید، بهره وری مقاله است. در واقع در یک نوشته باید از محتوای مفید استفاده شده باشد تا کاربر به خواندن آن جذب شود و این مسئله در زمینه مقاله نویسی دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

در واقع نوشتن تعداد پست های کمتر که بتوانند داده های واقعی داشته باشند بهتر است از مقاله نویسی بیهوده و بازی با کلمات. از این روی توصیه می شود که برای نوشتن محتوا مطلب ننویسید و تنها در زمینه انتقال یک مفهوم یا علم و حتی صحبت کردن با کاربران خود مقاله ای را بنویسید. در واقع باید بدانید که در مقاله نویسی، انتقال علم و معلومات دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

قانون پنجم مقاله نویسی : از داستان ها استفاده کنید

مردم عاشق داستان نویسی هستند و در زمینه مقاله نویسی، استفاده از نوع نوشتاری که برای کاربر به نوع داستان باشد، می تواند بسیار جذاب به شمار رود. در واقع یکی از مهم ترین نکاتی که در خصوص مقاله نویسی باید به آن توجه داشته باشید، زنده کردن علاقه انسان ها می باشد و در این خصوص شما می توانید با بازگو کردن شرح یک واقعه و صحنه سازی دقیق، نظر مخاطب خود را جلب کنید.

در این خصوص بدانید که محتوای شما نباید به گونه ای عجیب و غریب به نظر برسد و شما می توانید یک محتوای کاملا ساده را تولید کنید که در مورد توضیح یک داستان است و بر این اساس می توانید به این نتیجه برسید که نوشتن محتوای خشک می تواند باعث شود تا مخاطبین جذب به مقاله شما نشوند.

قانون ششم مقاله نویسی : اول نشان دهید و سپس صحبت کنید

در ابتدای مقاله خود باید در نظر داشته باشید که در مورد یک نکته عملی صحبت کنید و سپس توضیح دهید که این موضوع چیست و چرا این نکته عملی از اهمیت برخوردار است. این قاعده می تواند ساختار کلی مقاله نویسی را برای شما به ارمغان بیاورد و قطعا برای شما دارای ارزش بسیار زیادی می باشد.

 در صورتی که می خواهید در زمینه ای مشخص فعالیت داشته باشید در ابتدا باید یک نکته یا یک موضوع را در نظر بگیرید و سپس به مخاطب خود در مورد این موضوع اطلاعاتی را ارائه دهید که برای وی می تواند مفید واقع شود.

همچنین باید بدانید که قانون نهایی و بیان نشده ای که برای مقاله نویسی باید بیان کرد، تمرین کردن می باشد. تمرین کردن هرچقدر که بیشتر شود می تواند به شما کمک کند تا بتوانید محتوایی حرفه ای تر را تولید کرده و منتشر کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که این مسئله دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

 

نوشتن مقاله با مطلب خوب

برای نوشتن مقاله خوب باید به دنبال مطالب خوب باشید. یکی از بدترین مواد در هر فید خبری، مقاله ای است که نکته و حرفی نمی گوید. آنها به طرز تکان دهنده ای به تازگی رایج شده اند. بنابراین اغلب مردم فقط کپی می نویسند.

متاسفانه تعداد این مقالات زیاد هستند، آنها از کلمات ساخته شده اند، اما هیچ فایده و معنایی ندارند. این محتوا برای شما سودی به همراه نخواهد داشت. به خاطر نوشتن محتوا و پر کردن وبلاگ خود، محتوا ننویسید. به منظور انتقال معنی و درک مطلب، بنویسید. از همین رو توصیه می شود تا مفهومی به خواننده خود بگویید. تصور کنید آنها بپرسند “چرا؟” سپس به سوال آنها در مقاله خود پاسخ دهید.

در نظر داشته باشید که جهان نیازی به محتوای بیشتر ندارد. بلکه به محتوایی نیاز دارد که برای آموزش، انتقال معنا و درک مردم طراحی شده باشد. در خصوص مقاله نویسی یک قانون به نام “سه چرا” وجود دارد که به شما کمک می نماید تا با طرح سوالات متفاوت بتوانید هدف خود را در مقاله بهتر بیان نمایید. برای اینکه مقاله شما برای عموم قابل درک باشد، توصیه می شود تا حتما این قانون را بکار بگیرید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping