عوامل موثر در هزینه طراحی سایت چه چیزهایی هستند؟

هزینه طراحی سایت
طراحی سایت مقالات

عوامل موثر در هزینه طراحی سایت چه چیزهایی هستند؟

هزینه طراحی سایت یکی از مهمترین فاکتورها برای مشتریان است. خیلی از اوقات ارزان بودن یا گران بودن هزینه طراحی سایت مطرح نیست بلکه تناسب هزینه دریافت شده به ازای سایت طراحی شده اهمیت دارد. مسلما وبسایت شرکت بزرگی که خدمات متنوعی دارد اصلا با یک وبسایت پرسنال برند قابل مقایسه نیست.

علاوه بر این نحوه طراحی و کدنویسی سایت، تکنولوژی به کار رفته در طراحی سایت، اعتبار شرکت نرم افزاری که پروژه را انجام می دهد، نحوه پشتیبانی و خدمات پس از فروش همگی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت سایت هستند.

بطور کلی طراحی سایت را می‌توان یک خدمت در نظر گرفت و ما هیچ گاه نمی توانیم برای یک خدمت هزینه‌ی مشخصی را اعلام کنیم و متاسفانه با وجود قانون صریح در این مورد، نظارت صحیحی بر فعالان این صنعت صورت نگرفته است.

 بنابراین قیمت هزینه‌ی سایت در شرکت‌های مختلف بسته به نوع خدمت(خدمات پس از فروش، تیم فنی پشتیبان و… ) متفاوت است و هر شرکتی بر اساس عوامل مختلفی هزینه و قیمت وب سایت خود را اعلام می‌کند. هرچند دریافت هزینه‌ی هنگفت به معنای کیفیت بالا و حرفه‌ای بودن نیست؛ اما باید به این نکته توجه کنید که  یک سایت حرفه‌ای ارزان نخواهد بود.

در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

عوامل موثر بر هزینه طراحی سایت

1-  امکانات سایت:

هزینه طراحی سایت یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه طراحی سایت ، امکانات سایت است و دقیقا همان چیزی است که هر شخص در مرحله‌ی اول طراحی سایت آن را مشخص می‌ کند و شامل مواردی مانند:

– امکان طراحی چند زبانه سایت

– اخبار و مقالات(با امکان دسته بندی و آرشیو)

– مدیریت پروژه ها (با امکان دسته بندی)

– طراحی گالری تصاویر زیبا

– امکان عضو گیری و مدیریت کاربران و… است؛

هزینه طراحی سایت که این عوامل در همان مرحله اول با توجه به نیاز و خواست مشتری مشخص می‌شود و ارتباط مستقیمی با افزایش و کاهش قیمت طراحی وب سایت دارد. گاهی اوقات مشتری با یک سایت ساده و بدون امکانات گسترده می‌‌تواند نیازهای خود را رفع کند. در چنین حالتی هزینه‌ی اینگونه سایت‌ها با سایت‌های دارای قابلیت‌های گسترده بسیار متفاوت است، چون وقت و انرژی کمتری برای این طراحی در مقابل سایت حرفه‌ای صرف شده است.

هزینه طراحی سایت
‌2-  گرافیک سایت:

هزینه طراحی سایت مورد بعدی که تاثیر زیادی در هزینه ی سایت دارد گرافیک سایت است. هرچقدر نوع و ساختار گرافیکی سایت پیچیده تر باشد، گرافیست برای طراحی زحمت بیشتری خواهد کشید و به همین دلیل قیمت طراحی سایت افزایش پیدا می‌کند.

 استفاده از برخی عناصر گرافیکی در طراحی سایت از این جهت حائز اهمیت است که باعث می‌شود کاربران ارتباط بهتری با سایت بگیرند. این امر موجب افزایش بازدید کنندگان سایت شده و در نهایت درآمد حاصل از سایت اینترنتی را افزایش می‌ دهد.

هر سایت در زمان طراحی نیاز به کار های گرافیکی کوچک و بزرگی دارد که این کار های گرافیکی باعث افزایش کیفیت سایت می‌شوند. بنابراین بهتر است کارهای گرافیکی سایت را شخصی که در این زمینه مهارت و تجربه دارد انجام دهد. و تبعا انجام کارهای گرافیکی به دست فرد متخصص، هزینه بالا تری دارد زیرا به صورت حرفه‌ای کار می‌کند.

برای ایجاد یک سایت با ترافیک بالا هرچقدرکه از نظر برنامه نویسی و کدنویسی سایت در سطح بهترین‌ها باشید؛ به همان میزان از اهمیت طراحی گرافیکی سایت خود هم نباید غافل شوید. طراحی یک سایت گرافیکی مطابق با قواعد سئو می‌تواند یکی از نکاتی باشد که باعث افزایش هزینه طراحی سایت می شود؛

هزینه طراحی سایت زیرا هرچقدر نوع و ساختار گرافیکی پیچیده تر باشد،گرافیست برای طراحی زحمت بیشتری خواهد کشید و به همین دلیل قیمت طراحی سایت افزایش پیدا می‌کند و در مقابل هرچه گرافیک مورد نظر مشتری ساده تر باشد، هزینه ی طراحی سایت هم نیز کاهش خواهد یافت.

3 – بهینه سازی داخلی سایت:

بهینه سازی یا سئوی سایت همان چیزی است که به ارتقا سایت در بازاریابی آنلاین کمک می‌کند و این افزایش اعتبار سایت در در موتورهایی همانند گوگل، باعث می‌شود با سرچ کردن یک کلمه مرتبط با موضوع سایت، سایت شما در اولین صفحه سرچ گوگل نمایش داده شود.

 با نمایش سایت در صفحه اول نتایج سرچ گوگل، تعداد بازدیدکنندگان سایت افزایش پیدا کرده و به تبع آن، درآمد حاصل از سایت نیز بیشتر می‌شود. و با پیشرفت سایت شما، گوگل آن را در رتبه های بالاتر قرار خواهد داد.

برای اینکه سایت از نظر موتورهای جستجو بهینه باشد، باید برنامه نویسی آن مطابق با اصول سئو باشد . مسلما هزینه طراحی چنین سایتی در برابر سایتهای ساده که این الزامات را در نظر نمی گیرند بیشتر است.

 4- سیستم مدیریت محتوا (cms):

هزینه طراحی سایت یکی از عواملی که در هزینه طراحی سایت تاثیر بسزایی دارد، استفاده از cms و نوع آن است. قیمت طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا یا cms ارزان تر از طراحی سایت با کدنویسی از ابتدا می‌باشد. طراحی سایت با کدنویسی از ابتدا به دلیل نیاز به تخصص و مهارت و همچنین زمان بیشتر برای طراحی، هزینه بالاتری دارد.

 در مقابل cms ها معمولا رایگان بوده و هزینه ای برای طرای سایت به دنبال ندارند. به همین جهت به کمک سیستم‌های مدیریت محتوای رایگان می‌توان طراحی سایت را با قیمت مناسبی انجام داد. در حال حاضر برای طراحی و راه اندازی سایت، cms های زیادی وجود دارد که در بین آن‌ها وردپرس و جوملا طرفداران بیشتری داشته و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هزینه طراحی سایت امروزه حتی برای طراحی سایت های فروشگاهی بزرگ یا طراحی سایت با تعداد صفحات بالا هم می‌توان از سیستم های مدیریت محتوا استفاده نمود. البته نکته ای که در اینجا باید توجه داشت این است اگر سایتی با کیفیت، امکانات و قابلیت های بالا می‌خواهید.

 بهتر است از cms ها استفاده نکنید زیرا سیستم های مدیریت محتوا نمی‌توانند گزینه مناسبی برای شما باشند و سایت هایی که با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا طراحی می‌شوند، امکانات زیادی برای کاربر ندارند.

5- استاتیک یا داینامیک بودن سایت:

تمام سایت هایی که طراحی می‌شوند یا استاتیک هستند یا داینامیک. سایت های داینامیک به علت قابلیت های بیشتری که دارند در بین کاربران رایج تر بوده و طرفداران زیادی دارند. از طرفی دیگر سایت های استاتیک هزینه طراحی سایت بسیار کمی داشته و زمان کمتری برای طراحی آن مورد نیاز است.

سایت های استاتیک: این سایت ها معمولا بسیار ساده بوده و اطلاعات اصلی صاحب سایت بدون توضیحات و مطالب اضافه در آن درج شده است. آپدیت و ویرایش کردن مطالب سایت های استاتیک فقط توسط فردی که آشنا به برنامه نویسی یا طراحی سایت است صورت می‌گیرد. از مزایای سایت های استاتیک می‌توان به این موارد اشاره کرد: هزینه طراحی ارزان، هزینه کمتر هاست، زمان کوتاه برای طراحی.

در مقابل این سایت ها معایبی هم دارند که شامل: عدم جذابیت برای کاربران، نیاز به فردی آشنا به طراحی سایت و برنامه نویس برای تغییر مطالب سایت، عدم به روز بودن محتوای سایت و پیشرفت نکردن سایت در موتورهای جست‌وجو.

وبسایت های استاتیک در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند اما امروزه سایت های داینامیک به علت امکانات بسیار زیاد، طرفداران بیشتری دارند.

هزینه طراحی سایت سایت های داینامیک: این سایت ها ویژگی های مثبت زیادی دارند که یکی از مهم ترین آن ها این است که صاحب سایت می‌تواند محتوای سایت خود را تغییر داده و بروز رسانی کند. این عمل نیاز به دانش طراحی سایت و کدنویسی نداشته و از طریق پنل مدیریتی قابل اجرا است. سایت های داینامیک پویا و قابل گسترش بوده و امکان بروز رسانی و اضافه کردن ویژگی های جدید را دارند.

هزینه طراحی سایت محتوای جدید سایت باعث ایجاد تجربه بهتر در بازدید کنندگان و افزایش بازدید سایت می‎شود که این امر موجب افزایش رتبه سایت در گوگل می‌شود. در مقابل تمام این مزایا، سایت های داینامیک هزینه طراحی بالایی دارند و همچنین هزینه هاست و نگهداری اطلاعات این سایت ها از سایت های استاتیک بیشتر است.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping