طراح گرافیک کیست و چه وظایفی دارد؟

طراح گرافیک
گرافیکی مقالات

طراح گرافیک کیست و چه وظایفی دارد؟

طراح گرافیک ، محتوای بصری را به دو صورت دیجیتالی و چاپی خلق می‌کنند. آن‌ها ممکن است برای تبلیغات، خبرنامه‌ها، نشریات، رسانه‌های دیجیتال، فیلم، طراحی وب یا اپلیکیشن، بسته‌بندی محصول یا حتی طراحی معماری یا داخلی، کار انجام دهند.

 یک شرکت، مشتری یا مدیر هنری به گرافیست، یک ایده یا پیام را برای انتقال بصری آن، ارائه می‌کند. سپس گرافیست از متن، تصاویر و رنگ برای شکل دادن به عناصر بصری استفاده می‌کند. در این مقاله از تدریس24 با شغل گرافیست بیشتر آشنا خواهید شد.

معرفی شغل طراح گرافیک

 

برخی از مسئولیت‌های شغل گرافیست شامل موارد زیر است:

انتخاب فونت‌ها، رنگ‌ها و تصاویر برای طرح‌ها؛

طراحی لوگو؛

استفاده از نرم‌افزار برای خلق تصاویر دیجیتالی؛

تبدیل داده و ایده به تصاویر؛

ارائه طراحی به مشتریان یا مدیران و اعمال تغییرات در صورت لزوم.

طراح گرافیک
نیازمندی‌های کار

طراح گرافیک به‌طور معمول اشخاص خلاقی هستند که برخی از آموزش‌های طراحی بصری را در مدارس، دانشگاه یا از طریق دوره‌‌های خاص و کسب گواهینامه‌های تخصصی، گذرانده‌اند. برخی در حوزه های خاصی مانند طراحی وب یا بسته‌بندی محصول تخصص دارند، در حالی که برخی دیگر در واسطه‌گری‌های خلاقانه مهارت دارند.

در ادامه به تحصیلات و مهارت‌های لازم برای شغل گرافیست می‌پردازیم.

تحصیلات

برخی طراح گرافیک می‌توانند با داشتن یک گواهینامه یا یک مدرک دانشگاهی دو ساله، شغلی را برگزینند. با این حال، بیشتر طراحان گرافیک، مدرک لیسانس در رشته‌های هنرهای گرافیکی، طراحی گرافیک یا حوزه مرتبط، دریافت کرده‌اند.

برخی دانشکده‌ها برنامه‌هایی دارند که به‌طور خاص روی هنر، طراحی و دوره های مورد نیاز برای آماده‌سازی فارغ‌التحصیلان برای شغل گرافیست تمرکز دارند. بسیاری از این موارد توسط انجمن ملی مدارس هنر و طراحی، معتبر شناخته شده‌اند. مشاغل طراحی گرافیک معمولا به مدرک پیشرفته‌تر از لیسانس نیاز ندارند.

آموزش‌ها

طراح گرافیک اکثر آموزش‌ها در شغل گرافیست، بر اثر تجربه اتفاق می‌افتد. فارغ‌التحصیلان جدید با گذراندن کارآموزی می‌توانند این تجربه را به‌دست‌آورند و پورتفولیوی کاری خود را بسازند. با این حال، با افزایش طراحی دیجیتالی، گرافیست‌ها باید مهارت‌های کامپیوتری و نرم‌افزاری خود را با گذراندن دوره‌های آموزشی به‌روز نمایند.

همچنین ممکن است با شرکت در کلاس‌ها یا سمینارهای آنلاین با روندهای طراحی روز همگام شوند. سازمان‌هایی مانند انستیتوی هنرهای گرافیکی آمریکا، توسعه حرفه‌ای را در قالب دوره‌ها، وبینارها، کنفرانس‌ها و موارد دیگر ارائه می‌دهد.

مهارت‌ها

برای موفقیت در شغل گرافیست باید دارای مهارت‌های تخصصی متنوعی علاوه بر استعداد خلاق، باشید که شامل موارد زیر است:

خلاقیت: گرافیست‌ها باید به روش‌های جدید و موجود برای انتقال بصری ایده‌ها فکر کنند.

استعداد هنری: برای شغل گرافیست، علاوه بر طرح‌ریزی ایده‌ها، باید از استعداد هنری جهت ترسیم، تصویرسازی و تولید تصاویر کامپیوتری، برخوردار باشید. گرافیست‌ها همچنین باید هنگام استفاده از رسانه‌های مختلف احساس راحتی داشته باشند.

ارتباطات: گرافیست‌ها باید به‌طور واضح درباره پیام‌ها و ایده‌ها با مدیر هنری، مشتری یا هنرمندان دیگر گفتگو کنند تا بر روی خلق یک طرح موثر اتفاق نظر داشته باشند.

طراح گرافیک مهارت‌های کامپیوتری: امروزه، اکثر طراحان در شغل گرافیست، از نرم‌افزار طراحی گرافیک برای خلق یا ویرایش تصاویر و طرح‌ها استفاده می‎‎‌کنند، به همین دلیل باید نحوه کار با این نرم‌افزار را بلد باشند.

مدیریت زمان: گرافیست‌ها اغلب بر روی چندین پروژه با موعدهای تحویل دقیق کار می‌کنند؛ بنابراین باید اولویت پروژه‌ها را تعیین و از زمان خود به‌طور موثر استفاده کنند.

مهارت‌های تحلیلی: برای شغل گرافیست باید قادر به استفاده از داده یا ایده پیچیده و تبدیل آن به بهترین نسخه بصری باشید.

محیط کار

طراح گرافیک بسیاری از گرافیست‌ها، به‌طور مستقل کار می‌کنند. افرادی که در محیط‌های اداری یا استودیویی کار می‌کنند اغب بخشی از تیم هنرمندان و طراحانی هستند که به یک مدیر هنری گزارش می‌دهند. گرافیست‌ها، در صنعت و بخش‌های مختلفی مانند تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی با همکاران و مشتریان، همکاری می‌کنند.

از آنجا که گرافیست‌ها با موعدهای تحویل کار می‌کنند، ممکن است برنامه‌های آن‌ها متنوع باشد. باید پروژه ها را به‌موقع و صرف‌نظر از اینکه چقدر زمان نیاز دارد، تکمیل کنند. طراحان مستقل در شغل گرافیست، ممکن است با مشتریان در آخر هفته یا عصرها ملاقات داشته باشند.

‌چگونه طراح گرافیک شویم؟                           

موفقیت در شغل طراح گرافیک به سال‌های زیادی تجربه و آموزش‌های تخصصی بستگی دارد. گام‌های تبدیل شدن به گرافیست به قرار زیر است:

مدرک کسب کنید: اکثر مشاغل طراحی گرافیک، امروزه، به داوطلبانی نیاز دارند که دارای یک مدرک لیسانس در رشته طراحی گرافیک یا مرتبط با آن باشند. هنگام تصمیم‌گیری برای رفتن به دانشگاه، می‌توانید یکی از موسسات انجمن ملی مدارس هنر و طراحی را انتخاب کنید. این برنامه‌ها دانش‌آموزان را به‌طور خاص برای شغل گرافیست آماده می‌کنند. در صورت امکان، در کلاس‌هایی ثبت‌نام کنید که مربوط به هنر نباشد اما می‌تواند برای شغل گرافیست مفید باشد؛ مانند بازاریابی یا تجارت.

یک دوره کارآموزی بگذرانید: در حین تحصیل یا به‌سرعت بعد از فارغ‌التحصیلی، می‌توانید با کارآموزی در یک شرکت طراحی، تجارب ارزشمندی برای شغل گرافیست کسب کنید و شروع به ایجاد روابط حرفه‌ای نمایید. با ارتباطات حاصل از کارآموزی، به‌راحتی می‌توانید به عنوان یک گرافیست شغل پیدا کنید.

پورتفولیوی خود را بسازید: علاوه بر رزومه، اکثر کارفرمایان هنگام استخدام درباره پورتفولیوی کاری شما در شغل گرافیست سوال خواهند پرسید. در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به ساخت پورتفولیوی خود نمایید، حتی اگر هنوز درس می‌خوانید.

به‌طور مکرر پورتفولیوی خود را به‌روز کنید تا مهارت و تجربه کسب کنید. نمونه کارهایی را انتخاب کنید که نشان‌دهنده استعداد و خلاقیت شما باشد. سعی کنید طیف وسیعی از نمونه کار از تبلیغات چاپی گرفته تا طراحی سایت را درج کنید. بسیاری از طراحان پورتفولیویی شامل ۱۰ الی ۱۵ قطعه از بهترین کارهایشان دارند.

به فکر مدارک پیشرفته باشید: برخی طراحان مدرک کارشناسی ارشد، هنر را برای ارتقای دانش و مهارت‌های خود کسب می‌کنند. این برنامه‌ها دو سال زمان می‌برد. در حالی که برخی از مشاغل نیازی به داشتن مدرک بالاتر ندارند، اما داشتن آن فرصت‌های شغلی بیشتری در اختیار شما می‌گذارد.

مهارت‌های خود را ارتقا دهید: صنعت طراحی به طور دائم در حال تغییر است. برای اطلاع از آخرین روندها، نرم‌افزارها و فناوری‌های مرتبط شغل طراح گرافیک ، لازم است تا در کنفرانس‌ و وبینارها شرکت کنید. سازمان‌های حرفه‌ای و انجمن صنفی هنرمندان اغلب میزبان رویدادها و سمینارها هستند.

تخصص پیدا کنید: برخی از طراح گرافیک تصمیم می‌گیرند بر روی جنبه خاصی از شغل طراح گرافیک مانند برندسازی، طراحی دیجیتال، موشن‌گرافیک و موارد دیگر متمرکز شوند. اگر قوه خلاقیت دارید و برای آن بازاری وجود دارد، سعی کنید با آموزش مداوم و تلاش‌ مستمر، مهارت خود را به سمت آن شغل سوق دهید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping