شما چرا به طراحی لوگو نیاز دارید؟

طراحی لوگو
گرافیکی مقالات

شما چرا به طراحی لوگو نیاز دارید؟

طراحی لوگو یا آرم نشان دهنده هویت یک برند است. لوگو علامتی است که با ترکیب تصویر و نوشته به صورت خاص و منحصر به فرد برای یک کسب و کار، سازمان و یا شخص طراحی می شود. طراحی لوگو با بهره گیری از لوگو ساز آنلاین بر اساس سبک و ترجیحات شما قابل انجام است و گزینه های متنوعی را در اختیار شما قرار می دهند.

لوگوساز آنلاین قبل از طراحی یک نمونه لوگو ساده را به شما نشان می دهد. به یاد داشته باشید در انتخاب طرح لوگو حتما زمینه کاری خود را در نظر بگیرید و یک طرح ایده آل، قدرتمند و سازگار را انتخاب کنید. ساخت لوگو باید با استراتژی کسب و کار شما مطابقت داشته باشد. در ادامه این مقاله از تدریس24 به معرفی اصول ساخت لوگو آنلاین می پردازیم.

 

ویژگی های طراحی لوگو آنلاین چیست؟

 

لوگو به عنوان یک نشانه گرافیکی به شکل علامت، نوشتار، سمبل و یا ترکیبی از آن ها است. طراحی لوگو آنلاین به طور معمول توسط کسب و کارهای تجاری، تولیدی، صنعتی و حتی کسب و کارهای کوچک انجام می گردد. با طراحی لوگو شما می توانید کسب و کار خود را به مخاطبین معرفی کنید. با ساخت لوگو آنلاین شما می توانید برای همیشه در ذهن کاربر ماندگار شوید. لوگو علاوه بر نشانه ها، حروف و نماد می تواند چهره و مشخصه یک برند باشد.

با طراحی لوگو جذاب و کارآمد در نظر مخاطبان محبوبیت زیادی را جذب خواهید کرد. همیشه تصویری که از شنیدن یک نام به ذهن شما می رسد تصویر لوگو خواهد بود، مانند اپل، کوکاکولا، نایک و غیره. با توجه به موارد ذکر شده لوگو به عنوان علامت تجاری، برند و یا آرم کسب و کار شما شناخته می شود و بخشی از هویت و محصول کسب و کار شما محسوب می شود.

یک طراحی لوگو خوب و موفق باید بین صاحب لوگو و کسب و کاری که دارد یک ارتباط دو طرفه و صادقانه ایجاد کند. طرح لوگو باید به گونه ای انتخاب شود که معنای خود را به سرعت به مخاطبین منتقل کند و هم خوانی لازم را با برند داشته باشد. به طور خلاصه می‌توان گفت طراحی یک لوگو باید ساده و گویا، منحصر به فرد و در ارتباط با موضوع کسب و کار باشد و با مخاطب ارتباط برقرار کند.

طراحی لوگو

 

 

 

چرا کسب و کار شما نیاز به طراحی لوگو دارد؟

 

زمانی که تمام عواملی که برای ایجاد یک کسب و کار جدید ضروریست را در نظر می‌گیرید؛ شاید طراحی لوگو از اولویت‌های شما نباشد. ممکن است با خودتان فکر کنید “فعلا نیازی به طراحی لوگو ندارم.” در صورتی که این تفکر شما کاملاً اشتباه است. داشتن لوگو یکی از ضروری ترین عوامل موفقیت برند تجاری شما خواهد بود. می خواهید بدانید چرا کسب و کار شما نیاز به طراحی لوگو دارد؟ بیایید نگاهی دقیق تر به آمار جذب مخاطبین با طراحی لوگو حرفه ای بیندازیم:

 • ۸۰ درصد مشتریان با مشاهده رنگ لوگو مورد علاقه شان بخرید تشویق می شوند.
 • ۹۳ درصد مشتریان با تحریک چشمی و مشاهده لوگو برند تصمیم به خرید می گیرند.
 • ۷ درصد از مشتریان با به یاد آوردن رنگ لوگو برند مورد علاقه شان اقدام به خرید کرده اند.

اگر تصمیم گرفته اید یک کسب و کار جدید راه بیندازید؛ مسائل و مشکلات بسیار زیادی وجود دارد که باید آنها را مدیریت کنید. شاید به نظرتان برسد که می‌توانید طراحی ‌لوگو را به تعویق بیندازید و به جای سرمایه گذاری روی طراحی لوگو حرفه ای هزینه آن را صرف حل مشکلات و مسائل دیگری که پیش روی شما وجود دارد کنید.

 اما به خاطر داشته باشید فقط زمانی می توانید یک کسب و کار حرفه‌ای راه بیندازید که طراحی لوگو برند خود را جدی بگیرید. نیازی نیست که حتماً سرمایه بسیار زیادی صرف طراحی لوگو کنید. با مطالعه مقاله ” آشنایی با ابزارها و نرم افزار های طراحی لوگو” یا مراجعه به سایت هایی مانند لوگونومی می توانید به راحتی و به صورت رایگان لوگو کسب و کار خود را طراحی کنید.

هر چه سریعتر یک لوگو حرفه ای طراحی کنید؛ عملکرد بهتری در برندسازی و افزایش مشتریان کسب و کار خود خواهید داشت. اگر هنوز هم قانع نشدید و این سوال در ذهن شما وجود دارد که چرا کسب و کار شما نیاز به طراحی لوگو دارد؛ ما به شما 10 دلیل قانع کننده ارائه می دهیم:

 1. 1. لوگو توجه مشتریان را به خود جلب می‌کند.

در عصر سرعت و تکنولوژی امروزی شما باید بتوانید با یک روش ساده در کوتاه‌ترین زمان ممکن توجه مشتریان خود را جلب کنید. چه چیزی بهتر از طراحی لوگو حرفه ای می تواند نظر مشتریان را به خود جلب کند؟

 آمارها نشان می دهد شرکت های معتبر در یک زمینه تجاری مشترک فقط ۲ ثانیه زمان دارند تا مشتریان بالقوه را تبدیل به خریداران محصولات خود کنند. تنها عاملی که می تواند در این دو ثانیه روی ذهن مخاطب تاثیر بگذارد لوگوی شماست.

لوگو می‌تواند به سرعت جلب توجه کرده و با مخاطب ارتباط برقرار کند. ارزش و اعتبار کسب و کار شما از طریق مشاهده لوگو به مشتری منتقل می شود. آنچه که مشتریان با دیدن لوگوی شما درباره نوع کسب و کارتان قضاوت می کنند؛ کاملاً به طراحی لوگو و نحوه ارتباط آن با برند شما بستگی دارد.

 1. 2. لوگو احساسات مشتریان را در یک نگاه برمی‌انگیزد.

لوگوی یک شرکت اولین نشانه هویت آن برند می باشد. اگر طراحی لوگو به درستی انجام شده باشد؛ توجه مشتریان را به خود جلب کرده و فقط در یک نگاه همه چیز را درباره کسب و کار آن تجارت در ذهن آنها بیدار خواهد کرد.

 برانگیختن احساسات مشتریان در یک نگاه با طراحی لوگو موجب می شود آنها به دنبال محصولات تولید شده توسط شرکت شما باشند. لوگوی شما موجب می‌شود کسب و کارتان حرفه ای تر به نظر برسد و فضایی را ایجاد می‌کند که مشتریان بتوانند با شرکت شما ارتباط برقرار کنند.

 1. 3. لوگو حرفه ای زیربنای هویت برند (Brand identity) شماست.

درست است که طراحی لوگو تنها بخشی از برند شرکت است اما زیربنای هویت برند شما به شمار می‌آید. به طوری که تمام استراتژی های برندسازی شما روی آن استوار است. این علامت کوچک، پیام برند شما را در تبلیغات، بازاریابی ها، صفحات مجازی، کارت ویزیت ها و سربرگ شرکت به مخاطب میرساند.

یکی از زیر مجموعه های برندسازی موفق، طراحی لوگو حرفه ای است. زمانی که می خواهید کسب و کار خود را به مشتریان معرفی کنید؛ به نحوی که شرکت شما برای آنها آشنا به نظر برسد باید با یک نشان ساده و گویا هویت برند خود را به آنها نشان دهید.

چه تصویری بهتر از یک لوگو حرفه ای می تواند هویت برند شما را در ذهن مشتریان ثبت کند؟ لوگو می‌تواند با رنگ و سبکی که دارد تمام آنچه را که در برندسازی برای جلب توجه مشتریان به کار برده اید مجدداً به خاطر آنها بیاورد.

 1. 4. لوگو به یاد ماندنی است.

لوگو حرفه ای مخاطب را به سمت کسب و کار شما هدایت می‌کند. لوگو ها علاوه بر اینکه هویت برند شما را می سازند؛ نمادی هستند که کسب و کار شما را به مشتریان می‌شناسانند تا آن را از دیگر برندها تشخیص دهند. هدف شما از تمام استراتژی های بازاریابی این است که در اولین نگاه بتوانید مخاطب را جلب کنید. چه چیزی بهتر از لوگو می تواند آنقدر به یاد ماندنی باشد که در همان نگاه اول مشتریان را جلب برند شما کند؟

طراحی لوگو باید به نحوی باشد که احساسات مثبت را در مخاطب برانگیزد و نام شرکت شما را به خاطر آنها بیاورد. اگر بخواهیم صادق باشیم برخی از مخاطبین ممکن است نام شرکت شما را از یاد ببرند اما با مشاهده لوگوی به یاد ماندنی شما تمام پیام هویت برند شما را به خاطر خواهند آورد.

 1. 5. لوگو حرفه ای، کسب و کار شما را از دیگر رقبا متمایز می‌سازد.

لوگو بهترین روشی است که با آن می توانید مشتریان بالقوه خود را تحت تاثیر قرار دهید. شاید سالها طول بکشد تا استراتژی های برندسازی شما موفق شوند ات نام کسب و کارتان را میان مشتریان جا بیندازید. اما در شروع کار، طراحی لوگو حرفه ای موجب می شود بتوانید پیام شرکت و کسب و کارتان را به وضوح به مخاطبین برسانید و موجب می شود کسب و کار شما نسبت به سایر رقبا با یک نماد کوچک و برجسته قابل تشخیص شود.

لوگوی شما باید کاملاً متفاوت به نظر برسد تا در ذهن مخاطب نسبت به سایر رقبا متمایز باشد. شاید ۵۰ یا ۱۰۰ شرکت دیگر وجود داشته باشد که محصولات مشابه شما را به مشتریان عرضه می کنند اما فقط شمایید که می توانید با طراحی یک لوگو متمایز یک پیام واضح به مخاطب برسانید و خودتان را از دیگر رقبا جدا کنید. طراحی لوگو حرفه ای می ‌تواند بازده و سودآوری شرکت شما را افزایش دهد. با انتخاب درست نماد، فونت و رنگ مناسب در لوگو ارزش و اعتبار کسب و کار خود را در نظر مشتری بالا خواهید برد و از سایر رقبا پیشی خواهید گرفت.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping