سوشیال سیگنال چیست؟

برنامه نویسی وب مقالات

سوشیال سیگنال چیست؟

سوشیال سیگنال به معنی سیگنال ها و رفتار هاییست که از شبکه های اجتماعی دریافت می کنید. سوشیال سیگنال به تعری ساده رفتار های کاربران در شبکه اجتماعی گفته می شود.در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

social signal چیست؟

سوشیال سیگنال رفتار های کاربران در شبکه های اجتماعی برای برند شما بسیار مهم است. این رفتار ها مانند لایک، کامنت، ذخیره کردن پست و به اشتراک گذاشتن باعث بیشتر دیده شدن محتوای شما می شود. در توئیتر، اینستاگرام، فیسبوک، لینکدین و سایر شبکه های اجتماعی فعالیت درست به شما در دیده شدن کمک خواهد کرد.

سوشال سیگنال نه تنها به دیده شما کمک خواهد کرد بلکه در سئو سایت شما هم تاثیر گذار خواهد بود. یکی از بهترین و تاثیر گذارترین تکنیک ها در سئو سوشال سیگنال است. این تکنیک بسیار مثبت و مناسب است و ریسک های لینک سازی را ندارد. چرا سوشیال سیگنال مهم است؟

سوشیال سیگنال سایت هایی نظیر توییتر، لینکدین، ردیت و … برای گوگل از اعتبار بالایی برخوردار هستند. از این رو کاربرانی که از طریق شبکه های اجتماعی به سایت شما منتقل شوند بسیار ارزشمند هستند. در صورتی که از شبکه های اجتماعی لینک های مفید و با ارزش دریافت کنید در مقایسه با رپورتاژ ها و بکلینک ها با ارزش تر خواهد بود.

سوشیال سیگنال
سوشیال سیگنال چه ارتباطی با سئو دارد؟

ارتباط سیگنال اجتماعی و سئو

سوشیال سیگنال موتورهای جستجو با استفاده از تعداد مشاهداتی که کاربران از یک آدرس url دارند، میزان کیفیت یک سایت را ارزیابی می‌کنند. بنابراین هر چه میزان به اشتراک گذاشتن یک url در شبکه‌های اجتماعی بیشتر باشد، سیگنال آن نیز افزایش پیدا می‌کند، این موضوع، نشان دهنده اهمیت سایت است. اکنون موتورهای جستجو با الگوریتم‌های مخصوص به خود، می‌توانند تشخیص دهند که سایت مورد نظر برای کاربران، کاربردی و جذاب است. بنابراین، رتبه سایت افزایش پیدا می‌کند. تاثیرات سوشیال سیگنال بر سئو عبارت است از:

کاهش نرخ پرش (bounce rate)

افزایش بازدیدکنندگان از وب سایت

افزایش زمان درنگ کاربران در یک صفحه

افزایش تعداد بک لینک‌ها

چگونه سوشیال سیگنال دریافت کنیم؟

می‌توانید سوشیال سیگنال را به دو صورت رایگان و پولی تهیه کنید. در هر دو صورت، یعنی چه قصد خرید داشته باشید و چه بخواهید خودتان به صورت رایگان Social Signal ایجاد کنید باید 2 کار مهم انجام دهید.

در شبکه‌های اجتماعی مختلف اکانت بسازید.

سوشیال سیگنال پست‌های خود را به شبکه‌های اجتماعی ارسال کنید. برای ارسال پست به شبکه‌های اجتماعی می‌توانید لینک هر پست را به همراه مقداری از متن به صورت دستی در شبکه‌های اجتماعی قرار دهید. در صورتی که سایت شما به صورت وردپرس است، می‌توانید با استفاده از افزونه رایگان Blog2Social پست‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

راهکارهای افزایش سوشیال سیگنال و بهبود رتبه سایت چیست؟

برای افزایش سوشیال سیگنال و همچنین ارتقای جایگاه وب سایت خود در میان موتورهای جستجو می‌توانید مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را انجام دهید. اگر مایل هستید مردم با کسب و کار و برند شما آشنا شوند و نظرشان به محصولات شما جلب شود، باید با قرار دادن پست‌های روزانه در شبکه‌های اجتماعی فعالیت خود را در این محیط افزایش دهید.

اما برای تهیه محتوای ارزشمند و جذاب باید یک سری از راهکارها و نکات را مورد توجه قرار دهید. در ادامه این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

چگونه پست‌های ارزشمند و جذاب تهیه کنیم؟

سوشیال سیگنال راهکارهای درست و امتحان شده متعددی برای افزایش میزان سیگنال‌های اجتماعی وجود دارد، از جمله اینکه:

 • سوشیال سیگنال برای جذب هرچه بیشتر مخاطبان از «تصاویر جالب و هدفمند» استفاده کنید.
 • «نام تجاری» خود را در قسمت تبلیغات شبکه‌های اجتماعی حفظ کنید.
 • سعی کنید «تمامی شبکه‌های اجتماعی» را پوشش دهید.
 • شنونده خوبی باشید و صحبت‌های مردم را درباره برند خود بشنوید. همچنین به شیوه‌ای مثبت و سازنده به انتقادات آن‌ها پاسخ دهید.
 • ابزارهای لازم برای رصد شبکه‌های اجتماعی و فعالیت‌هایی که در آن انجام می‌شود را در اختیار داشته باشید.
 • کلیدهای «به اشتراک گذاری» را در سایت خود قرار دهید.
 • در شبکه‌های اجتماعی «کمپین‌های تبلیغاتی» ایجاد کنید.
 • برای ترغیب کاربران به لایک کردن و به اشتراک گذاری پست‌ها و لینک‌های خود «جایزه» در نظر بگیرید.
 • یک راهکار کارآمد و موثر برای افزایش علاقه‌مندی مخاطبان به برند و محصولات شما، «برپایی مسابقه و نمایشگاه»‌ است.
سوشال سیگنال چه ارتباطی با سئو دارد؟

سوشیال سیگنال این سوال ذهن خیلی‌ها را درگیر کرده است که سوشال سیگنال ارتباطی با سئو دارد یا خیر. در دنیای سئو، موتورهای جستجو به‌ویژه گوگل اهمیت زیادی برای محتوای باکیفیت قائل هستند و وقتی کاربران زیادی مطلب شما را می‌خوانند و نسبت به آن واکنش مثبت دارند، گوگل هم برای شما پاداش در نظر می‌گیرد.

سوشیال سیگنال ضمن اینکه وقتی لینک مطلب شما بارها و بارها به اشتراک‌ گذاشته می‌شود یا سایت‌های دیگر به عنوان یک منبع معتبر به شما لینک می‌دهند، در نتیجه ارزش صفحه شما بیشتر می‌شود. در طرف مقابل سوشال سیگنال هم چنین عملکردی دارد و اگر نشانه‌های خوب دریافت کنید، بدین معنی است که کاربران با محتوای شما در شبکه‌های اجتماعی تعامل خوبی برقرار کرده‌اند.

سوشیال سیگنال بنابراین برخی به این نقطه رسیدند که سوشال سیگنال و سئو با هم مرتبط هستند و وقتی محتوای شما در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار می‌گیرد یا بازنشر می‌شود و به شما لینک می‌دهند، در نتیجه روی سئو شما تاثیر مثبت دارد. حتی برخی معتقدند سوشال سیگنال یکی از فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل است و به طور مستقیم روی سئو تاثیر دارد. اما می‌خواهیم به شما بگوییم که درباره این موضوع بین کارشناسان اختلاف نظر زیادی وجود دارد و درواقع سوشال سیگنال تاثیر خیلی زیادی روی سئو ندارد که بخواهید با هدف رتبه گرفتن روی آن متمرکز شوید.

راهکارهای افزایش سوشال سیگنال

سوشیال سیگنال اگر می‌خواهید تعامل بهتری در شبکه‌های اجتماعی با کاربران داشته باشید تا برند شما را بهتر بشناسند و وفادارتر باشند، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. 1. اکانت شبکه‌های اجتماعی خودتان را حرفه‌ای بسازید.
 2. 2. به صورت منظم در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید و پست بگذارید.
 3. 3. سعی کنید فالوئرها هدفمند و واقعی جذب کنید.
 4. 4. از تصاویر و ویدیو استفاده کنید؛ محتوای تصویری میزان تعامل را برای انواع شبکه‌های اجتماعی تا حد زیادی افزایش می‌دهند.
 5. 5. گوش دهید: آنچه مردم در مورد برند شما می‌گویند بشنوید و به شیوه‌ای سازنده و مثبت به نقد آن‌ها پاسخ دهید.
 6. 6. مانیتور و ارزیابی کنید. ابزارهای رایگان زیادی در زمینه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توانید اشتراگ‌گذاری‌ها، لایک‌ها و کامنت‌ها را ردیابی و بررسی کنید.
 7. 7. مسابقه و چالش‌های جذاب داشته باشید.
 8. 8. کاربران را برای اشتراک‌گذاری مطالب و لینک‌های محتوای خودتان ترغیب کنید.
 9. 9. دکمه‌های به اشتراک گذاری را در سایت خودتان قرار دهید.
 10. 10. برای اشتراک‌گذاری پست خودتان، از کاربران تقدیر کنید.
 11. کمپین‌های جذب سوشال سیگنال راه اندازی کنید. (گیمیفیکیشن)
 
موتورهای جستجو و ارتباط آنان با سوشیال سیگنال

 

موتورهای جستجو، سوشیال سیگنال‌ها را به‌عنوان نشانه‌ای می‌شناسند که می‌تواند کیفیت بالا، ارزشمند بودن و کاربردی بودن محتواهای تولیدی توسط یک سایت را مشخص کند.

در حال حاضر و با توجه به اطلاعاتی که گوگل به ما داده است، می‌دانیم که از سوشیال سیگنال‌ها به‌عنوان یکی از فاکتورهای مستقیم رتبه‌بندی استفاده نمی‌کند واصلی‌ترین فاکتورها همچنان همان بک لینک‌ها، هدف جستجو، کیفیت محتوا، میزان تازگی و اعتبار آن هستند.

اما حواستان باشد که گفتیم سوشیال سیگنال فاکتور مستقیم نیست؛ اما قطعاً به‌صورت غیرمستقیم روی نتایج شما تأثیرگذار خواهد بود. سایتی را تصور کنید که در شبکه‌های اجتماعی دارای پروفایل قدرتمندی است و به‌صورت روزانه هزاران لایک، بازدید، ریتوویت و … دریافت می‌کند و در معرض دید همگان است.

چقدر احتمال دارد که چنین سایتی از دیگر سایت‌ها بک لینک دریافت کند؟ و گوگل در مواجهه با این محتوا چه چیزی می‌گوید؟

وقتی شما در معرض دید افراد زیادی باشید، به‌صورت قطع به‌یقین بک لینک نیز دریافت می‌کنید و گوگل با خودش می‌گوید که «اگر این سایت در شبکه‌های اجتماعی دارای محبوبیت بالایی است و طرفداران زیادی دارد، پس حتماً محتوای باکیفیتی تولید می‌کند. در غیر این صورت که آن‌قدر پیشرفت نمی‌کرد! پس ممکن است که این کیفیت در وب‌سایتش نیز برقرار باشد و باید آن را به نتایج بالاتری بیاوریم»

بنابراین هنگامی‌که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت گسترده‌ای داشته باشید و سوشیال سیگنال‌های بیشتری به دست آورید، گوگل این را این‌طور تفسیر می‌کند که شما کاملاً هدف جستجو را برآورده می‌کنید و چیزهایی که تولید کرده‌اید کاملاً مرتبط با نیاز مخاطبان است و برای مردم تازگی دارد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping