سئو نویسی چیست؟

سئو نویسی
سئو مقالات

سئو نویسی چیست؟

سئو نویسی یکی از اصلی ترین چالش های هر استراتژی سئو به شمار می رود. محتوای وب سایت شما می بایست برای الگوریتم های همواره در حال تغییر موتورهای جستجو بهینه باشد. علاوه بر این، محتوای وب سایت بایستی برای مخاطبین شما نیز جذاب بوده و آن را به خوبی درک کنند و آنها را جذب کند.

ما می دانیم که خوانایی صفحه در رتبه بندی آن نقش به سزایی دارد و تاثیر خیلی خوبیروی مخاطب دارد.در این مقاله از تدریس24 سئو نویسی را برای شما به صورت کامل توضیح داده ایم پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

 

سئو نویسی چیست؟

 به نوعی نوشتن در محتوا که در واقع در فضای مجازی صورت می گیرد سئو نویسی می گویند که برای سئو نویسی یک سری از اصول را باید در نظر داشته باشید که عبارتند از:

به کار بردن کلمات کلیدی که کاربران در جستجوی گوگل به سرچ آنها می پردازند.

تولید محتواهایی که مشکلات کاربران را شناسایی کرده و به حل آن ها می پردازد و به پرسش های کاربران پاسخ می دهد و اطلاعات مفید و ارزشمند را در اختیار کاربران قرار می دهد.

عناصر سئو باعث جلب نظر کاربران در صفحه سایت می شود.

در نتیجه برای سئو نویسی موفق در وب سایت نیز باید تمامی اصولی که برای بهینه سازی سئو سایت رعایت می کنیم را نیز در نظر داشته باشیم تا با رعایت آنها بتوانیم سئو وب سایت موفق داشته باشیم.

 

سئو نویسی
نکاتی در سئو نویسی باید به آن دقت کنید

کلمه‌های کلیدی: اولین مرحله، شناسایی کلمات کلیدی است که قرار است در متن و عنوان صفحه از آن‌ها استفاده کنید. در کنار محتوای با کیفیت، قالب ارایه محتوا نیز اهمیت زیادی دارد. الگوریتم‌های گوگل به شکلی طراحی شده‌اند که در بخش‌های مشخصی از  صفحه به دنبال کلمات کلیدی مهم می‌گردند. وآنها را به اول لیست سرچ میاورد.

به‌کارگیری درست کلمه‌های کلیدی: دومین نکته‌ای که باید دقت خاصی به آن داشته باشید، این که از کلمه کلیدی و عبارت مرتبط با آن در متن محتوا به شکل پراکنده و پخش استفاده کنید.

به‌کارگیری کلمات کلیدی در هدرها: برای آن‌که اثرگذاری کلمات کلیدی بیشتر و بهترشود، بهتر است در برچسب‌های هدر H1، H2 یا H3 از کلمه کلیدی و عبارت‌های مشابه استفاده کنید تا به موتورهای جست‌وجو نشان دهید که اهمیت زیادی دارند. سئوکاران پیشنهاد می‌کنند از کلمات کلیدی به عنوان انکرتکست برای لینک دادن به محتوا در دیگر صفحات سایت استفاده کنید تا خزنده‌های اینترنتی متوجه شوند که محتوا مرتبط با لینکی است که به آن اشاره کرده‌اند.

مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم به عنوان سئو داخلی وب‌سایت شناخته می‌شوند و نویسندگان سایت‌ها ملزم به رعایت آن‌ها هستند. دقت به این نکات نه تنها بهبود رتبه محتوا در نتایج گوگل را به همراه دارند، بلکه یکدستی مطالبی که روی سایت منتشر می‌کنید را نیز بهتر می‌کنند.

مرتبط بودن کلمات و عبارات با جست‌وجوی کاربران: نکته‌ مهم  که باید به آن دقت کنید کیفیت محتوا و مرتبط بودن آن با عبارت مورد جست‌وجو از سوی کاربران است. محتوایی که کیفیت چندانی نداشته باشد هیچ‌گاه موفق نخواهد شد رتبه خوبی کسب کند و پیشرفت خوبی نخواهد داشت. به بیان ساده‌تر، در دنیای سئو کیفیت محتوا بالاترین ارزش را دارد.

آماده‌سازی فهرستی از کلمه‌های کلیدی: پیشنهاد می‌کنیم قبل از نوشتن محتوا فهرستی از کلمات کلیدی مرتبط با محتوا آماده کنید و از آنها استفاده کنید. این کلمات کلیدی، همان عبارات و کلمه‌هایی هستند که کاربران در موتورهای جستجو وارد می‌کنند تا خدمات، محصولات و مقالات موردنظرشان را پیدا کنند.

محتوای با کیفیت تولید کنید: همواره به این نکته دقت کنید که محتوای با کیفیت و خوب ارزش بسیار زیادی دارد. اگر محتوایی که آماده می‌کنید، کیفیت ضعیف و بدی داشته باشد، هر قدر برای بهینه‌سازی آن زمان صرف کنید، موفق نخواهید شد. در زمان نگارش مطلب دقت کنید که مخاطب اصلی شما در درجه اول کاربران هستند.

استفاده درست از کلمات کلیدی: هنگامی که محتوای خود را به‌طور کامل آماده کردید، در مرحله بعد باید به سراغ بررسی این موضوع بروید که کلمات کلیدی را در بخش‌های مهم و درست صفحه استفاده کنید، با این‌حال، نباید در این زمینه رویکردی افراط‌گرایانه داشته باشید و در هر خطی از کلمات کلیدی استفاده کنید. به بیان دقیق‌تر، هر کجای متن که إحساس می‌کنید به‌کارگیری کلمات کلیدی ضروری است از کلمات کلیدی استفاده کنید. البته بهتر است همراه با کلمات کلیدی از معادل‌های آن‌ها نیز استفاده کنید.

تمرکز بر نمایش گسترده محتوا: اگر به دنبال آن هستید که از محتوانویسی سئو شده به بازاریابی محتوایی بروید باید تا حد امکان محتوایی که آماده کرده‌اید را در اختیار کاربران قرار دهید. انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی نقش تاثیرگذاری در نمایش بیشتر و بهتر محتوا داشته و باعث می‌شوند محتوایی که تولید می‌کنید در دسترس طیف گسترده‌تری از کاربران قرار گیرند. به عنوان یک قاعده کلی به این نکته دقت کنید که گوگل محتوایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند و به‌اشتراک قرار می‌گیرند را به عنوان سنجه‌ای برای پذیرش بهتر محتوا در نظر می‌گیرد.

عناوین را به نفع خود استفاده کنید: سرفصل‎ها به گوگل کمک می‌کنند بفهمد بخش‎های مختلف مقاله‌ای که نوشته‌ای دربرگیرنده چه مفاهیمی هستند. به‌طور مثال، در این پست، عنوان “سئو‌نویسی چیست و محتوای سئو شده به چه معنا است ” به موتورهای جست‌وجو اطلاعاتی کلی درباره محتوا می‌دهند.

 

سئو نویس کیست؟

به شخصی که در تولید محتوا مهارت دارد و این دانش را دارد که از کلمات کلیدی استفاده کند که گوگل بتواند ارتباط بین محتوای تولید شده و کلمات کلیدی را پیدا کند سئو نویس می گویند. در واقع سئو نویس هم مانند سئو کار فردی با دانش و اطلاعت کامل درباره سئو سایت می باشد و برای بهینه سازی سایت تلاش میکنند.

سئو نویس می داند که در محتوا های خود چگونه از کلمات کلیدی استفاده کند که زیاده روی و افراط نکرده باشد و از تکنیک های تولید محتوا به درستی و به جا در محتواهای خود استفاده می کند تا محتوایی که تولید می کند برای کاربران جذابیت داشته باشد و با تولید محتوای مفید از افت سئو سایت جلوگیری می کند.

سئو نویسی
کلام آخر

به پایان مقاله سئو نویسی چیست رسیدیم امیدوارم که تا جایی که نیاز بوده باشد شمارا راهنمایی کرده باشیم.

سئو نویسی در صورتی که از قوانین آن پیروی کنید و از آنها استفاده کند، می تواند نتایج بسیار ارزنده ای را به همراه داشته باشد. با اینکه نویسندگی کار هر کسی نیست، اما سئو نویسی فرایندیست که هر شخصی می تواند با کمی تمرین و ممارست آن را فرا بگیرد.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping