سئو معنایی Semantic SEO چیست؟

سئو معنایی Semantic SEO چیست؟
مقالات

سئو معنایی Semantic SEO چیست؟

سئو معنایی Semantic SEO چیست؟سئو معنایی یا همان Semantic SEO روشی برای نوشتن محتوا است. در این مورد محتوا نویسی، علاوه بر کلمات کلیدی، باید موضوعات مرتبط به کلمه کلیدی را هم به کار ببریم. قبلا رتبه‌بندی گوگل بر اساس تطبیق عینی واژه جستجو شده با کلمات کلیدی بود اما امروزه موضوع اصلی محتوا و واژه‌های مربوط به کلمات کلیدی اصلی را نیز در نظر می‌گیرند. با این روش به لایه‌های عمیق‌تری از مفاهیم پی‌‌‌ می‌برند.در ادامه این مقاله ازتدریس24 همراه ما باشید.

چرا سئو معنایی مهم است؟

 

در گذشته گوگل موضوع یک صفحه را ۱۰۰٪ براساس کلمات کلیدی ارزیابی می‌کرد.

به عنوان نمونه، اگر صفحه‌ای نوشته‌اید که بارها و بارها از کلمه کلیدی ″کتاب″ در آن استفاده کرده‌اید، این به گوگل می‌گوید: ″این کلمه کلیدی در تمام صفحه وجود دارد پس این صفحه حتما درمورد کتاب است″.

سپس در ۲۰۱۳، گوگل الگوریتم مرغ مگس‌خوار که یکی از الگوریتم های مهم گوگل است را راه‌اندازی کرد. این الگوریتم تا حد زیادی نحوه کار گوگل را تغییر داد. گوگل بجای اینکه فقط کلمات کلیدی را در نظر بگیرد، اکنون موضوع کلی صفحه را می‌خواند و درک می‌کند.

به صورت نمونه، اگر قبل از مرغ مگس‌خوار ″ویژگی های کتاب″ را جستجو می‌کردید، گوگل صفحاتی را به شما نشان می‌داد که دقیقا همین عبارت در آن بکار برده شده باشد.

سئو معنایی Semantic SEO چیست؟اما مرغ‌ مگس‌خوار باهوش‌تر از اینهاست. البته گوگل همچنان به دنبال کلمات کلیدی است اما دیگر وابسته به آنها نیست.بنابراین بجای اینکه صفحات را فقط بخاطر کلمات کلیدی اسکن کند، دنبال صفحاتی می‌گردد که موضوع ″ویژگی های کتاب″ را به بهترین نحو پوشش می‌دهند.

سئو معنایی Semantic SEO چیست؟
مزایای سئو معنایی

سئو معنایی Semantic SEO چیست؟اگرچه استراتژی‌های سئو معنایی نیازمند زمان و تلاش بیشتری از سوی تیم‌های تولید محتوا است، اما مزایای آن بسیار قابل توجه است.

 این مزایا شامل:

  • رتبه بهتر برای کلمات کلیدی بیشتر در جستجوی ارگانیک.
  • سیگنال‌های کیفیت محتوا بهبود یافته در چشم خزنده‌های گوگل.
  • قدرت برند و تخصص قوی تر از دید جستجوگران.
  • کمک به گوگل که برند شما را به عنوان موجودیت خاص خود با تخصص در موضوعات اصلی ببیند.
  • رتبه بندی قرار گرفتن در برابر افرادیکه ویژگی ها را می پرسند.
  • فرصت های بیشتر برای لینک داخلی
  • به جای بازگشت به جستجو، کاربران را برای مدت زیادی در وب سایت خود نگه دارید.

با ایجاد محتوای غنی از لحاظ معنایی و موضوعی، صاحبان سایت می‌توانند پیشرفت‌های قابل توجهی را در عملکرد کلی سئو خود مشاهده کنند.

بهترین روش‌ استفاده از سئو معنایی: مقالات ″پوشش موضوعی″

سئو معنایی Semantic SEO چیست؟اخیرا، تحقیقی در رابطه با فاکتورهای سئو گوگل انجام شده است (بیش از یک میلیون نتیجه جستجو تجزیه‌و‌تحلیل شد). یکی از شگفت‌انگیزترین یافته‌ها این بود که محتوای ″معناگرایانه″ چقدر می‌تواند قدرتمند باشد.

 

محتوای پوشش موضوعی چیست و چگونه نوشته می‌شود؟

 

سئو معنایی Semantic SEO چیست؟محتوای پوشش موضوعی یک روش ماهرانه در سئو نویسی است. این روش برای توصیف محتواهایی است که تمام موضوعات را به صورت عمیق پوشش می‌دهند.

بطور نمونه، اگر می‌خواهیم برای کلمه کلیدی ″ارسال ایمیل با کامپیوتر″ مطلبی بنویسیم به جای یک مقاله کوتاه ۴۰۰ کلمه‌ای مانند ″۷ روش ارسال ایمیل با کامپیوتر″، یک راهنمای کامل راجع به ″ارسال ایمیل با کامپیوتر″ بنویسید.

از آنجا که این محتواها پوشش موضوعی هستند، رتبه بسیار بهتری کسب خواهند کرد.الان وقت آن فرا رسیده است که به شما نشان دهم چگونه می‌توانید برای پست وبلاگ بعدی خود اینکار را انجام دهید.

۱. پوشش موضوعات فرعی

اگر می‌خواهید تضمین دهید که محتوای شما از نظر پوشش موضوعی است، من به شدت نوشتن ″موضوعات فرعی″ را به شما توصیه می‌کنم.در این نمونه؛ تمام موضوعات فرعی را که زیر مجموعه موضوع اصلی است را فهرست می‌کنید. این کار، نوشتن محتوای عمیق را که مورد علاقه گوگل است راحت می‌کند.

۲.  هدف‌گذاری انواع مختلف کلمات کلیدی در یک صفحه

سئو معنایی Semantic SEO چیست؟در گذشته، اشخاص برای هر نوع متفاوت از یک کلمه کلیدی، صفحه گوناگونی را ایجاد می‌کردند. به عنوان مثال، یک صفحه را در مورد ″طرز تهیه کیک″ و صفحه دیگری برای ″روش تهیه کیک″ ایجاد می‌کردند.

هدف از ایجاد صفحات این بود که هر صفحه برای یک کلمه کلیدی مشخص، فوق‌العاده بهینه شده باشد. تمام این مراحل، برای هر نوع متفاوتی از آن عبارت تکرار می‌شد و این ایده تا مدت‌ها نتیجه می‌داد!اما به لطف به روزرسانی‌هایی مانند پاندا و مرغ مگس‌خوار، این روش دیگر کارآمد نیست. به این دلیل که گوگل درحال حاضر نتایج تقریبا مشابهی را برای انواع کلمات کلیدی مشابه نشان می‌دهد.

بطور مثال، هنگامی که ″طرز تهیه کیک″ و ″روش تهیه کیک″ را جستجو می‌کنید، نتایج تقریبا یکسانی به دست می‌آورید.

۳. کلمات کلیدی را بطور کلی نادیده نگیرید

سئو معنایی Semantic SEO چیست؟اخیرا درمورد ″بهینه سازی موضوعی به جای کلمات کلیدی″ صحبت‌های زیادی شده است. و ۱۰۰٪ اشتباه است.همانگونه که دیدید، گوگل اکنون می‌تواند موضوع یک صفحه را درک کند اما به معنای از بین رفتن کلمات کلیدی نیز نیست.

در حقیقت، هنوز هم گوگل توصیه می‌کند از کلمات کلیدی در صفحه خود استفاده کنید. پس همچنان به کلمات کلیدی توجه کنید (و محتوای خود را برای آن عبارات بهینه کنید).

تنها تفاوت این است که اکنون می‌توانید چندین کلمه کلیدی را در یک صفحه مورد هدف قرار دهید. از آنجا که گوگل هوشمند است، آن صفحه را برای کلمات کلیدی مختلف موجود در صفحه شما و بسیاری از عبارات مشابه رتبه‌بندی می‌کند.

۴. انتشار محتوای طولانی

سئو معنایی Semantic SEO چیست؟اگر درمورد بهینه سازی سئو معنایی جدی هستید، باید به نوشتن محتوای طولانی عادت کنید. منظور از ″طولانی″ محتوایی است که دارای هزار، دوهزار یا حتی ۵ هزار کلمه باشد.بدیهی است که منظور من نوشتن مجموعه‌ای از مطالب بیهوده نیست بلکه نکته دیگری را می‌خواهم بگویم.

تقریبا غیرممکن است که یک موضوع را با یک پست وبلاگ ۴۰۰ کلمه‌ای به صورت کامل پوشش دهید. بسته به موضوع، ممکن است به چند هزار کلمه برای پوشش آن نیاز داشته باشید.خیلی از افراد تازه کار بر این باورند که مردم حوصله خواندن محتوای طولانی را ندارند؛ که کاملا اشتباه است. بعضی از افراد مقالات طولانی را به صورت کامل می‌خوانند و بعضی دیگر در یک مقاله طولانی، بخش‌های مورد نظر خود را می‌خوانند.

۵. محتوا دارای عبارات مرتبط معنایی باشد

این نوع کلمات به عنوان کلمات کلیدی LSI نیز شناخته شده‌اند. این عبارات به گوگل کمک می‌کنند تا درک بهتری از موضوع کلی صفحه شما داشته باشند.

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد اگر مدتی‌ هست که وارد دنیای توسعه‌نرم افزار شده‌اید،‌ شاید سؤالات گوناگونی برای شما به وجود آمده،‌مثلا فکر می‌کنید چه چیزی باعث ایجاد برنامه نویسی خوب می‌شود؟

چه مهارت‌هایی لازم است در سال جدید یادبگیرید تا تبدیل به یک توسعه‌دهنده بهتر شوید؟ دانشجویان این رشته چه چیزهایی را باید قبل از ورود به دنیای کار بدانند؟ مهارت‌های مورد انتظار از یک توسعه‌دهنده جوان چیست؟ و سؤالاتی از قبیل این‌ها؛ من در این مقاله از تدریس24 به شما کمک می‌کنم تا جواب تمام این سؤالات را بگیرید و بتوانید مسیر درستی را انتخاب کنید.

در ادامه،  مهارت های را برای شما شرح می‌دهم، که به اعتقاد من هر برنامه نویسی باید در سال ۲۰۲۰ آن را بشناسد یا بیاموزد. این مهارت‌ها، شامل یک زبان برنامه نویسی مانند C ++ یا Java، مفاهیم ضروری علوم کامپیوتر، مانند ساختار داده‌ها، الگوریتم‌ها و اصول شبکه‌های کامپیوتری، ابزارهای مهم مانند Git ،Docker ،Kubernetes، مفاهیم Cloud computing و پلتفرم‌هایی چون AWS ،GCP ،Microsoft Azure ، مهارت‌های همیشه مفید و سبز مانند SQL و UNIX، ویرایشگرهایی مانند Eclipse یا Visual Studio Code و همچنین ویرایشگرهای متن مانند VIM و NotePad ++ .

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد البته این لیست به هیچ وجه کامل نخواهد بود ، اما نقطه شروع خوبی برای مهارت‌هایی است که یک برنامه‌نویس باید بداند. اگر شما در زمینه توسعه نرم‌افزار به دنبال شغلی می‌گردید و به دنبال کار کردن در حوزه برنامه‌نویسی هستید، این‌ها مواردی هستند، که می‌توانید در راستای یادگیری و بهبود توانایی‌هایتان برای رقابت در در این حوزه استفاده کنید.

  1. Docker and Kubernetes

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشدمن اعتقاد دارم که هر برنامه‌نویس، مهندس نرم افزار، دانشمند داده و حتی مدیر پروژه باید درباره کانتینرها و ابزارهایی مانند Docker و Kubernetes بداند.الان ثابت شده است که پلتفرم‌هایی مثل Docker نه تنها به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا برنامه‌های خود را در یک محیط واحد، تست کنند، بلکه فرایند توسعه را نیز ساده‌تر می‌کنند.

با کمک Docker می‌توانید به سرعت برنامه خود را با تمام dependency ‌های آن توسعه دهید، همچنین امکان ایزوله‌سازی پردازش را هم برای شما فراهم می‌ آورد. به همین ترتیب، Kubernetes هم یک ارکستراتور است، آن را به سطح بعدی می برد و می تواند کانتینرها را برای شما مدیریت کند.

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد این به این معناست که دیگر نیازی به ناراحتی در مورد مقیاس پذیری برنامه خود ندارید و Kubernetes یا K8 می‌تواند این کار را برای شما به صورت خودکار انجام دهد. اگر می‌خواهید مهارت جدیدی را در سال 2020 بیاموزید، پیشنهاد می‌کنم داکر و کوبرنتز را بیاموزید، این کار نه تنها در شغل فعلی شما بلکه در پست بعدی شما نیز کمک خواهد کرد.

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد
تاثیر سرعت تایپ در افزایش راندمان برنامه نویس

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد در واقع همانگونه که یک ویرایشگر کد به منزله یک ابزار برنامه نویسی است، نحوه صحیح تایپ نیز می‌تواند همچون ابزاری کاربردی، کمک شایانی در حرفه ای شدن ما به عنوان یک برنامه نویس کند. از دید ما کسب مهارت تایپ صحیح (ده انگشتی) برای حرفه ی برنامه نویسی لازم و ضروری است.

به عبارت دیگر برنامه نویسی صرفاً در نوشتن کد خلاصه نمی شود بلکه ما به عنوان یک برنامه نویس گاهی نیاز داریم تا پیرامون اپلیکیشن خود توضیحاتی بنویسیم و یا چنانچه عضو یک تیم برنامه نویسی باشیم نیاز داریم تا با مابقی برنامه نویسان در تعامل بوده و مکاتبه نماییم و یا از طریق Comment، توضیحاتی را درون کد خود بنویسیم.

تاثیر زبان انگلیسی در پیشرفت برنامه نویس

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد مهارت بعدی که برای یک برنامه نویس لازم و ضروری است فراگیری زبان انگلیسی است. در واقع علت های مختلفی وجود دارند که ما تاکید داریم برنامه نویسان مبتدی می بایست حداقل به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند.از جمله این دلایل می توان به این نکته اشاره کرد که یک برنامه نویس برای این که همواره به روز باشد و از آخرین پیشرفت ها در زمینه برنامه نویسی مطلع باشد می بایست با زبان انگلیسی آشنا باشد چرا که تولید علم در دنیا به این زبان صورت می گیرد.

از سوی دیگر Documentation یا اسناد زبان های برنامه نویسی کاملاً به زبان انگلیسی نوشته شده است و برای خواندن آن ها ما می بایست با زبان انگلیسی آشنا باشیم.

پلتفرم‌های ابری (AWS ، GCP یا Azure)

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد جدای از کانتینرها، Cloud چیز دیگری است که من فکر می‌کنم هر توسعه‌دهنده نرم‌افزار و دانشمند داده، باید در سال 2020 یاد بگیرند. شرکت‌ها درهرسایز و دامنه‌ای اکنون برای صرفه‌جویی در هزینه و مقیاس پذیری بهتر محیط‌های خود را به Cloud تغییر می‌دهند ، این بدان معنی است که دیر یا زود، شما باید با برنامه‌های بومی cloud کار کنید.

یادگیری پلتفرم‌های Cloud، مانندPlatform (GCP)، Amazon Web Service (AWS) ،Google Cloud  یا Microsoft Azure شما را نه تنها یک قدم جلوتر از رقبای خود در شغل فعلی خود، بلکه در پست بعدی شما قرار می‌دهد. البته شما نیازی به یادگیری همه‌ی آن‌ها ندارید، و در حقیقت یادگیری یکی بدان معنی است که شما یک ایده عادلانه در مورد پلتفرم‌های دیگر خواهید داشت.

برای آغاز، پیشنهاد می‌کنم AWS را بیاموزید زیرا محبوب‌ترین و بالغ‌ترین پلتفرم ابری است و تقاضای زیادی برای توسعه‌دهندگان و مدیران‌سیستم با دانش AWS وجود دارد.

بانک اطلاعاتی و SQL

SQL یک پایگاه‌داده کلاسیک است، بیش از 30 سال است که وجود دارد، و فکر می‌کنم 30 سال دیگر هم در این حوزه خواهد بود. با توجه به این که پایگاه داده همه جا هست، از یک برنامه‌نویس انتظار می‌رود که با مفاهیم اساسی بانک اطلاعاتی مانند عادی سازی و طراحی جدول به همراه SQL آشنا باشد.

مهارت های مهمی که هر برنامه‌نویس باید داشته باشد بسیاری از بانک‌های اطلاعاتی مانندOracle ، MySQL ، Microsoft SQL Server ، PostgreSQL و …  وجود دارد؛ اما دانستن فقط یکی از آن‌ها کافی است. نکته مهم این است که شما باید با بانک اطلاعاتی آشنا باشید. شما باید بدانید که چگونه داده‌ها را وارد کنید/ به‌روز کنید/ حذف کنید و برای آن کوئری بنویسید.

آگاهی از مفاهیم پیشرفته مانند join کردن یک aggregate function، یک امتیاز بزرگ است و اگر می‌خواهید آن را یادبگیرید، The Complete SQL BootCamp مکان بسیار خوبی برای شروع است.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
  • عکس
  • شناسه محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • در انبار
  • موجودی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • عرض
  • اندازه
  • تنظیمات بیشتر
  • ویژگی ها
  • ویژگی های سفارشی
  • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه