روش های بهبود سئو سایت

سئو سایت
مقالات

روش های بهبود سئو سایت

سئو سایت امروزه سایت های متعددی وجود دارد که مسلما افراد به دنبال بهبود سئوی سایت هستند تا بتوانند سایت خود را در صفحه اول گوگل قرار داده و مخاطبان بیشتری را به خواندن مطالب سایت جذب کنند. لازم است بدانید در این بین روش هایی وجود دارد که به افراد کمک می کند تا راحت تر سئو سایت خود را بهبود بخشند و باعث شوند سایت پیشرفت چشم گیری داشته باشد. اگر شما نیز کنجکاو هستید که در این زمینه بیشتر بدانید در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

سئو سایت چیست و اهمیت بهبود آن چیست؟

به صورت کلی اگر بخواهیم به معرفی سئو سایت بپردازیم باید بگویم در واقع سئو برای موتورهای جستجو تمرینی برای بهینه سازی یا تحت تاثیر قرار دادن میزان دیده شدن یک وب سایت می باشد که این روش در قرار گرفتن در صفحه اول گوگل و رتبه بالای موتورهای جستجو یک تکنیک به حساب می آید و خیلی مفید و کار آمد هست.

با وجود اینکه اصلی ترین هدف افراد از تهیه وب سایت افزایش میزان بازدید کاربران می باشد طبیعتا لازم است که روش هایی را پیش گرفت تا بتوان به بهبود سئوی سایت پرداخته تا بتوان به بهترین نحو ممکن بازاریابی کرد.

باید دقت داشته باشید در اینجا تفاوتی که بین تبلیغات در گوگل و سئو سایت وجود دارد این است که می توان گفت سئو چتری است که تبلیغات گوگل را زیر خود نگه داشته است زیرا تبلیغات به طور دقیق به تغییرات کلیکی در رتبه اول نتایج گوگل اشاره می کند و سئو بیشتر در مورد به دست آوردن تجزیه و تحلیل الگوهای ترافیکی است. با این حال دقت داشته باشید که سئو و تبلیغات هر دو به شدت به کلمات کلیدی تکیه می کنند.

سئو سایت
روش های بهبود سئو سایت
ساختار مناسب وب سایت

یکی از اصلی ترین نکته هایی که در طراحی صفحات سایت باید رعایت شود، استانداردهای طراحی است. سایت شما نباید از لحاظ زیر ساخت و کدهای HTML دارای مشکل باشد. همه این ارورها و مشکلات از سمت گوگل شناخته شده و به عنوان امتیاز منفی در نظر گرفته می شود. البته قبل از همه این ها انتخاب یک URL مناسب برای وب سایت شما می تواند تا حد زیادی به ارتقا سئو سایت کمک کند.

میتوانید از دیگر مقالات ما در زمینه سئو استفاده کنید.

نام دامنه، در واقع همان آدرسی است که کاربران تایپ می کنند تا وارد وب سایت شما شوند. این آدرس خیلی مهم و اصلی است که پیچیده نباشد و به سادگی در خاطر کاربران بماند. به این طریق کاربر قبل از جستجو در گوگل و احیاناً پیدا کردن رقبای شما برای رفع نیازش، مستقیم به وب سایت شما می آید و از خدماتتان استفاده می کند.

هر محتوا یا صفحه ای که ایجاد می شود هم یک آدرس منحصر به فرد و خاص خودش را دارد. که در ادامه نام دامین اصلی شما می آید. برای مثال آدرس وب سایت شما / مقالات می تواند صفحه ای باشد که تمامی محتواهای متنی سایت را شامل می شود. این آدرس اگر به انگلیسی و با کلمات کلیدی مناسب انتخاب گردد، در سئوی کار تاثیر زیادی خواهد داشت. اگر بتوانید کلمه ای که نمایانگر آن مطلب هست را به انگلیسی ( نه فینگلیش یا فارسی) بنویسید تاثیر بیشتری در شناسایی توسط موتورهای جستجو خواهید گذاشت.

انتخاب عنوان مناسب و متا تگ برای صفحات سایت

همانطور که قبلا گفتیم که هر صفحه از سایت دارای یک موضوع، عنوان و آدرس منحصر به فرد و خاص است. این عنوان و موضوع به موتور جستجو محتویات داخل صفحه را معرفی می کند. یکی از مهمترین و اصلی ترین موارد ارتقا رتبه سایت همین عنوان صفحات است. عنوان را گوگل تحت متا تگ تایتل می شناسد. یعنی همان تب بالای مرورگرتان که وقتی ماوس را روی آن قرار می دهید نوشته ای را نشان می دهد. این نوشته همان عنوان صفحه است. این عنوان با متنی که به عنوان تیتر مطلب در صفحه با تگ H1 قرار می گیرد متفاوت است. سعی کنید حتماً کلمه کلیدی را در این عنوان استفاده کنید.

بهبود سئوی سایت با رپورتاژ آگهی

یکی از تاثیرگذارترین و جدیدترین روش های تبلیغات و برند سازی، رپورتاژ آگهی می باشد که موجب می شود در زمان بسیار کوتاهی بازدید از سایت شما تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند که این امر طبیعتا به بهبود سئوی سایت کمک شایانی می کند. حال افرادی که تمایل دارند از طریق سایت های اینترنتی اقدام به افزایش رونق کسب و کار خود کنند، رپورتاژ آگهی در سایت های معتبر و پربازدید تاثیر مثبتی خواهد داشت. دقت داشته باشید که به طور کلی می توان گفت رپورتاژ آگهی جنبه معرفی برند و خدمات را دارد و هنگامی که شما آن را در یک سایت معتبر درج می کنید کاربران می توانند با اعتماد بیشتری وارد سایت شما شده و اقدام به بررسی خدمات و برند شما کنند.

با این حال لازم است که در هنگام استفاده از رپورتاژ آگهی در سایت های معتبر آن را همیشگی کرد به طوری که به هیچ عنوان از سایت های دریافت کننده حذف نشود زیرا در سایت های درج کننده ممکن است که به مرور زمان و با افزایش مطالب سایت، رپورتاژ آگهی شما به صفحات بعدی منتقل شود اما امکان حذف آن وجود ندارد. با این حال دقت داشته باشید نکته مثبتی که در مورد درج آگهی در سایت های مختلف وجود دارد این است که می توانید به آسانی به صورت روزانه برندها و خدمات خود را معرفی کنید.

تولید محتوای مناسب بسیار تاثیرگذار در بهبود سئوی سایت

با وجود اهمیت زیادی که دیده شدن در بازار پر رقابت دنیای امروز وجود دارد مشاهده می شود فضای تبلیغاتی جهان در دنیای اینترنت نیز بسیار حائز اهمیت شده است. حال در این بین همانطور که گفته شد لازم است برای بهتر دیده شدن سایت اقدام به بهبود سئوی سایت و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو شود. در این بین مهمترین نکته ای که وجود دارد ایجاد محتوای سایت به بهینه ترین حالت ساختاری و ظاهری می باشد که این امر می تواند توسط نگاه مخاطبین و موتورهای جستجو کمک کند که سایت شما در رتبه های اول قرار گرفته و جایگاه خوبی پیدا کند.

 در این بین لازم است بدانید بهتر است در هنگام تولید محتوا هرگز محتوای کمتر از 2000 کلمه ننویسید. همچنین دقت داشته باشید با وجود اینکه ساخت و تولید محتوای آموزشی منحصر به فرد می تواند یک استراتژی قدرتمند برای افزایش ترافیک و کسب رتبه باشد طبیعتا داشتن برنامه زمانی منظم در تولید محتوا برای سایت می تواند بسیار حائز اهمیت باشد به طوری که شما باید به صورت مکرر برای سایت خود مطالب جدید و به روز تولید کنید که این امر می تواند موجب شود در بسیاری از وبلاگ ها درباره شما صحبت شود.

تاثیر محتوا

محتوا جزو چیزهایی است خیلی برای گوگل مهم است و طبق تجربه های جمع آوری شده محتوای درست می تواند یک تاثیر زیادی بر روی سئو سایت بگذارد، ولی کدام محتوا درست است که می تواند به سئو کمک کند؟ محتوای درست باید شرایط زیر را دارا باشد:

 • محتوای طولانی و منحصر به فرد: در همین اول باید به شما بگویم که متن طولانی باعث نمی شود که گوگل خیلی خوشش بیاید و شما را برای این موضوع تحسین کند ولی یکی از کار هایی که گوگل برای مقایسه سایت ها در محتوا انجام می دهد تعداد کلمات است ولی در کل محتوایی می تواند حتی دویست کلمه باشد ولی انقدر عالی باشد رتبه بالایی بگیرد، بحث دیگر بحث منحصر به فرد بودن محتوا است اگر محتوای شما کپی نباشد و مخصوص به خودتان باشد قطعا جایگاه خوبی در گوگل می گیرد.
 • قاعده نامزدی: یکی از قاعده های جالب که اسم زیبایی هم دارد قاعئه نامزدی است ولی حالا این قاعده به چه معناست؟ وقتی شما بتوانید با محتوا های خود کاربران را در سایت خود نگه دارید و آن ها را به سمت مطالب خود جذب کنید، با محتوا های خود رابطه ای با کاربران خود برقرار کردده اید برای همین به آن قاعده نامزدی می گویند.
 • قابلیت اشتراک پذیری: وقتی مطالب شما از یک استاندارد خوبی برخوردار باشد و باعث شود که کاربران به سایت شما جذب شوند، مطالب شما را به اشتراک می گذارند که این می تواند برای سایت شما خیلی خوب باشد چون گوگل می بیند که شما از طرف کاربران خود مورد قبول هستید.
سئو سایت
کلام آخر

قطعا همه ما می دانیم که سئو می توانیم به آسانی در گوگل رتبه خوبی بگیریم ولی نحوه بهبود سئو کار آسانی نیست و خوب قطعا از اهمیت بالایی بر خوردار است، شما با رعایت کردن مراحل بالا قطعا می توانید سئو خود را وارد یک مرحله جدید کنید و به ارزش سایت خود اضافه کنید که این موضوع می تواند خیلی به شما کمک کند پس بترکونید:)

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه