دیجیتال مارکتر کیست؟

دیجیتال مارکتر کیست
مقالات

دیجیتال مارکتر کیست؟

دیجیتال مارکتر کیست؟با وجود دسترسی بسیاری از اشخاص به اینترنت، اما تعداد کاربران آن روز به روز بیشتر هم می‌شود. نه تنها نسل جدید، بلکه نسل‌های قدیم و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها نیز به کاربران جدی اینترنت تبدیل شده‌اند. همزمان با گسترش دسترسی به اینترنت،‌ روش‌های بازاریابی دیجیتال نیز گسترش یافته است.

بازاریابی زمانی موفق است که با کاربر، در زمان و مکان مناسب ارتباط برقرار کنید و این بدان معنی است که باید با آن‌ها در جایی مواجه شوید که بیشتر وقت صرف می‌کنند و این یعنی همان اینترنت. در این مقاله از تدریس24 قصد داریم ببینیم یک دیجیتال مارکتر کیست و چگونه از این بستر برای بازاریابی خود بهره می‌گیرد.

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

 

دیجیتال مارکتر کیست؟بازاریابی در دو دسته سنتی و دیجیتال قرار گرفته است که در روش سنتی، بازاریابی از طریق تبلیغات کاغذی مانند روزنامه‌ها، مجلات و بروشورها و یا تماس تلفنی صورت می‌پذیرد. بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ نوعی از بازاریابی است که با پیشرفت تکنولوژی و گسترش استفاده از رسانه‌های ارتباط جمعی شکل گرفته است. در این روش از بازاریابی، از تمامی ظرفیت‌ها و کانال‌های موجود در دنیای دیجیتال برای معرفی محصولات به مشتریان استفاده می‌شود که تأثیر بسزایی در فروش و موفقیت کسب‌وکارهای مختلف دارد.

digital marketer cover
دیجیتال مارکتر کیست؟

 

دیجیتال مارکتر کیست؟این روزها اگر به اطراف خود نگاه کنیم، اشخاص زیادی را در حال استفاده از اینترنت و فضای دیجیتال مشاهده می‌کنیم. دنیای دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی، آنقدر بر زندگی افراد تاثیر گذاشته‌ است که دیگر دنیای بدون اینترنت را نمی‌توان تصور کرد! این گستردگی استفاده از اینترنت و ابزارهای دیجیتال از نگاه تجارت برای مدیران کسب‌وکارها می‌تواند فرصت خیلی مناسبی باشد. در واقع بازاریابی دیجیتال مزیت‌های بسیار زیادی، هم برای خریدار و هم برای فروشنده دارد که باعث رشد و موفقیت بسیار زیادی می‌شود.

در این شیوه بازاریابی نوین که تکیه بر ظرفیت‌های دیجیتال دارد به کمک ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس، ادوردز، تبلیغات کلیکی، ایمیل مارکتینگ و سوشال مارکتینگ، سئو و … هر روز بیشتر می‌شود. به همین‌ علت با یادگیری آموزش‌های دیجیتال مارکتینگ و رعایت قواعد آن، قطعا می‌توانید به اهداف فروش بالا و کسب درآمد مورد نظر خود برسید.

 

دیجیتال مارکتر کیست؟

 

دیجیتال مارکتر کیست؟باید بدانید اشخاص زیادی به دنبال یادگیری مهارت‌ها و ابزارهای این نوع از بازاریابی می‌باشند. در نتیجه دیجیتال مارکتر کسی است که آموزش‌های لازم را برای کار با دیجتال مارکتینگ فرا می‌گیرد و به بهترین شکل ممکن با استفاده از استراتژی‌های لازم، آن را اجرا می‌کند.

یک دیجیتال مارکتر می‌کوشد تا در ارتقای یک کسب‌وکار نقش اساسی داشته باشد. از این‌رو به کسب دانش مهارت‌هایی نیاز دارد که مسیر پیشرفت او را هموار کنند. برای اینکار کافی است از منابع معتبر و آموزش‌های موجود در این زمینه بهره ببرد. همچنین ابزارهای رایگان بسیاری وجود دارد که به عنوان یک دیجیتال مارکتر برای هر نوع از بازاریابی نیازمند به استفاده از آن هستید.

 

شغل‌ها و وظایف دیجیتال مارکتر

 

دیجیتال مارکتر کیست؟الان که با گستردگی و پیچیدگی وظایف در بخش مارکتینگ آشنا شدید، بهتر است نگاهی دقیق‌تر به شغل‌های مارکتینگ داشته باشیم. به‌ طور کلی این شغل‌ها را می‌توان به سه بخش زیر تقسیم کرد.

شغل‌ها و وظایف مدیریتی: بخشی از مارکترها در قسمت مدیریت، تحلیل و تعیین استراتژی بازاریابی به کار مشغول هستند.

حوزه‌های مشاوره و آموزش: قسمت کوچکی به مشاوره به کسب و کارها یا تهیه دوره‌های آموزشی در قسمت بازاریابی می‌پردازند.

اجرای بازاریابی: بخش بزرگی از شغل‌های مارکتینگ مشغول به انجام کارهای اجرایی هستند.

بخش بازاریابی یک کسب و کار می‌تواند بسته به بزرگ بودن سازمان، دارای چندین زیرمجموعه باشد. اگر با قیف بازاریابی آشنا باشید، می‌دانید که مسیر کلی بازاریابی را می‌توان به قسمت‌های آگاهی، علاقه، تصمیم و اقدام به خرید تقسیم کرد.

 

وظیفه مارکترها چیست؟

 

دیجیتال مارکتر کیست؟اما از دیدگاه بازاریابی شرکت ها، ماکترها در تلاش اند عقیده مخاطب را متناسب با خدمت یا محصول یک شرکت تغییر دهند یا آپدیت کنند. مارکترها مهارت این را دارند که تقاضای دیگران برای محصول یا خدمت را تحریک کنند یا برانگیزند و سه عنصر: سطح تقاضا، زمان تقاضا و ترکیب  تقاضای مخاطب را متناسب با اهداف سازمان تغییر دهند.

در بسیاری از اوقات شما مارکتر را نمیبینید یا نمیشناسید. به طور نمونه هیچکسی نمیداند چه کسی تبلیغات را برای یک شرکت تولید میکند. شما تبلیغات، آفرهای خاص، پروموشن ها و بیلبوردها را میبینید، اما هیچ ایده ای ندارید که چه کسی پشت این کمپین هست! با همه اینها، مارکترها و تلاش هایشان میتواند منافع بسیار زیادی برای شرکت ها به همراه داشته باشد.

 

وظایف مارکترها در شغل های مختلف:

 

دیجیتال مارکتر کیست؟در پوزیشن های شغلی مختلف وظایف مارکترها میتواند متفاوت باشد: تعیین اهداف، بخش بندی کردن مشتریان، مطالعه در مورد رقبا، تقویت رابطه با مشتریان، تولید محتوا، بودجه بندی، اولویت بندی طراحی های کمپین تبلیغاتی، میتواند وظایف مختلف انواع مارکترها باشد.

نحوه کار و استخدام دیجیتال مارکتر

اکنون که با شغل‌ها و وظایف مرتبط با یک دیجیتال مارکتر آشنا شدید لازم است بدانید که یک دیجیتال مارکتر در کجا و به چه شکل می‌تواند مشغول به کار شود. به‌صورت کلی سه روش قراردادی برای دیجیتال مارکتر وجود دارد:

کار کارمندی در کسب و کار

دیجیتال مارکتر کیست؟دیجیتال مارکترها می‌توانند در بخش بازاریابی یک کسب و کار به‌صورت قراردادی مشغول به کار شوند. بسته به میزان بزرگ بودن بخش بازاریابی،  امکان دارد به عناوین شغلی مختلفی نیاز باشد؛ اما مدیریت قسمت‌های مختلف بازاریابی به‌صورت قراردادی هستند. پس اگر به مدیریت علاقه دارید معمولاً باید به دنبال استخدام شدن باشید.

کار در آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ

یکی از محل‌های محبوب کار برای مارکترها آژانس‌های بازاریابی هستند. این آژانس‌ها در قسمت‌های مختلفی مانند مشاوره، آموزش و اجرا به کسب و کارها کمک می‌کنند. پس به‌عنوان دیجیتال مارکتر می‌توانید به دنبال استخدام شدن در آژانس‌های بازاریابی و یا حتی راه‌اندازی یک آژانس جدید برای خود باشید.

کار به‌صورت فریلنسری

دیجیتال مارکتر کیست؟قسمتی از دیجیتال مارکترها به‌صورت آزادکاری مشغول به فعالیت در بازاریابی هستند. این افراد با بستن قرارداد‌های مختلف به‌صورت پروژه‌ای در کارهای مشاوره‌ای و اجرایی بازاریابی دیجیتال کار می‌کنند. تولید محتوا، طراحی سایت، سئو و ادمین شبکه‌های اجتماعی محبوب‌ترین فعالیت‌هایی است که در حال حاضر توسط فریلنسرها انجام می‌شود اما افراد مجرب این حوزه، به طراحی استراتژی‌ها، کمپین‌های کلان دیجیتال مارکتینگ و به طور کلی، وظایف کلان‌تر و تخصصی‌تری می‌پردازند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه