تکنولوژی VDI چیست؟

VDI
برنامه نویسی مقالات

تکنولوژی VDI چیست؟

VDI شروع دوران حرفه ای با نقش های شغلی کلی مانند ادمین سیستم ، ادمین شبکه یا کارشناس پشتیبانی سیستم ها و افزایش تخصص در یک زمینه کاری خاص به منظور پیشرفت کاری در حوزه IT در بین متخصصان IT بسیار متداول می باشد.

 کسب مهارت های اولیه شغلی ، اغلب با ترسیم افق های کاری آینده ، فرصت های جدید فراوانی را برای ارتقا کاری شما در بدل شدن به متخصصانی با بالاترین سطح مهارت در حوزه زیرساخت های IT و یا حوزه های نرم افزاری فراهم می نماید.

تخصص در زمینه مهندسی VDI معمولاً نیازمند شناخت کافی از هر دو حوزه زیرساخت و نرم افزار می باشد. از طرفی، با توجه به ماهیت نرم افزاری و نحوه استقرار فناوری VDI ، دارابودن سطح بالایی از دانش در حوزه نرم افزاری برای متخصصان این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است.

VDIدر ادامه این مقاله از تدریس24 با ما همراه باشید تا مسیر های لازم برای تخصص در این حوزه و تبدیل شدن به یک مهندس VDI را مورد بررسی قرار دهیم.

VDI چیست؟

VDIبه طور کلی در پاسخ به پرسش هایی نظیر VDI چیست؟ VDI مخفف چیست و یا دسکتاپ مجازی چیست و … باید عنوان کنیم که عبارت VDI مخفف Virtual Desktop Infrastructure به معنای زیرساخت دسکتاپ مجازی یا به بیان ساده تر، به اجرای نرم افزارهای دسکتاپ های کاربران بصورت مجازی بر روی پلتفرم های مجازی گفته می شود و سایر اصطلاحات Desktop virtualization (مجازی سازی دسکتاپ) ، End-User Computing (EUC) و Desktop as a Service (DaaS) (دسک تاپ به عنوان یک سرویس) نیز اغلب با مفهومی مشابه، در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند.

حال که با مفهوم VDI به صورت کلی آشنا شدیم با یک مثال ساده با VDI بیشتر آشنا شوید. همانند برند مشهور Kleenex در زمینه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی است بر پایه کاغذ، فناوری VDI نیز به مجموعه ای  از راهکارهای مجازی سازی دسکتاپ از وندورهای مختلف مانند Citrix Virtual Desktop (قبلاً با نام XenDesktop شناخته می شد) ، Dell Quest (EOL) ، Oracle VDI (EOL) ، VMware Horizon (قبلاً با نام View شناخته می شد) و Windows Virtual Desktop (WVD) (WVD) اطلاق می شود.

VDIبه دلیل شباهت اصول فناوری های مجازی سازی با یکدیگر، بسیاری از وندورها راهکارهای مجازی سازی برنامه های کاربردی (Application Virtualization) را همراه با فناوری VDI ارائه می دهند.

با توجه به تنوع راهکارهای VDI ارائه شده توسط وندورهای مختلف ، تمامی آنها اهداف بنیادین مشترکی را دنبال می کنند که شامل موارد ذیل می باشند:

1-مدیریت متمرکز

2-بهبود تطبیق پذیری با بروزرسانی ها و Patch ها

3-افزایش امنیت

VDIدستیابی به این اهداف از طریق ساخت ایمیج های پایه و به روز رسانی شده که ماشین های مجازی برای راه اندازی از آنها استفاده می کنند، امکان پذیر می گردد. بدین معنا که ماشین های مجازی VDI در هنگام بوت شدن ، آخرین Patch ها، نرم افزارها و هرگونه تنظیماتی انجام شده توسط یک مهندس VDI را دریافت می کند. فوق العاده است ، اینطور نیست؟ امکانات بیشتر و هیجان انگیزتری وجود دارد که با توجه به وندور محصولات تغییر می کند.

VDI
VDI در چه مواردی کاربرد دارد؟

VDIبسیاری از شرکت ها و کسب و کارها به یک یا چند مورد از دلایل زیر از فناوری VDI استفاده می کنند:

کار از راه دور

کار از راه دور به یک هنجار جدید برای بسیاری از کارمندان در طول همه گیری کرونا تبدیل شده است. از آنجایی که فناوری VDI اجازه می دهد تا دسکتاپ های مجازی را روی دستگاه های خانگی از یک مکان متمرکز اجرا کنید، کارمندان می توانند به راحتی به فایل های کاری خود دسترسی داشته باشند و با آنها کار کنند. virtual desktop infrastructure تضمین می کند که همه می توانند کار خود را انجام دهند و در عین حال از اطلاعات به خوبی محافظت میشود.

دسترسی به سیستم با هر دستگاهی

یکی از مزایای بزرگ فناوری VDI این است که به کاربران این امکان را می دهد تا از هر دستگاهی از جمله لپ تاپ، تبلت و تلفن همراه به دسکتاپ خود دسترسی داشته باشند. بدون توجه به دیوایس، کاربران اختیار کامل کار با دسکتاپ دارند. برخی از شرکت ها این ویژگی را برای اطمینان از دسترسی مفید می دانند. برخی مدیران کسب و کار، این ویژگی را مفید میدانند زیرا کارمندان لازم نیست برای اتصال به دسکتاپ حتما از کامپیوتر استفاده کنند.

شیفت کاری

VDIکارمندانی که بصورت شیفتی کار میکنند یا کاری خاص انجام می دهند معمولاً به رایانه شخصی نیاز ندارند. در بیشتر موارد، آنها می توانند از هر دستگاه موجود استفاده کنند و به دسکتاپ مجازی وارد شوند. در چنین موارد استفاده از VDI های non-persistent (غیر مداوم) توصیه میشود. دسکتاپ های مجازی از یک مکان متمرکز مدیریت می شوند و همه آنها برنامه ها و ابزارهای یکسانی دارند. VDI non-persistent بهترین گزینه برای موارد استفاده هایی است که نیاز به دسترسی بالا دارند، مانند مراکز تماس.

مزایای VDI

مزایای اصلی VDI عبارتند از:

VDIایجاد دسترسی – دلیل اصلی راه اندازی VDI فراهم کردن دسترسی آسان تر برای کاربران است. مهم نیست که کارمندان یک شرکت در کجا قرار دارند، هر زمان که نیاز به دسترسی داشته باشند، به برنامه ها و اطلاعات مورد نیاز دسترسی دارند.

Device flexibility – کاربران برای دسترسی و استفاده از دسکتاپ مجازی خود نیازی به سخت افزار خاصی ندارند. یکی از مزایای فناوری VDI این است که امکان میدهد با هر دستگاهی به سیستم وصل شد. این بدان معناست که کاربران می توانند از دستگاه های تلفن همراه، تبلت ها، لپ تاپ ها یا رایانه های خانگی برای کار در دسکتاپ مجازی خود استفاده کنند.

VDIافزایش امنیت – مدیریت متمرکز و ذخیره سازی اطلاعات مزایای امنیتی بیشتری را در زیرساخت دسکتاپ مجازی فراهم می کند. برای مثال، اگر یک قطعه سخت افزاری یک کاربر خراب شد، هیچ تهدیدی برای از دست دادن اطلاعات وجود ندارد. تمام اطلاعات در مرکز داده ای که میزبان سرور ماشین های مجازی است، ذخیره می شود.

هزینه کمتر – اگر کاربران از VDI از دستگاه های خود استفاده کنند و روی آن کار کنند، شرکت مجبور نیست برای هر کارمند سخت افزار فیزیکی خاصی تهیه کند.

VDIتجربه کاربری بهبود یافته – این تنظیمات تضمین می کند که کاربران تمام منابع مورد نیاز برای انجام وظایف خود را بدون توجه به اینکه در یک محیط مجازی کار می کنند، دارند. کاربران از هر مکان و بر روی هر دستگاهی بدون هزینه اضافی راحت کار می کنند. علاوه بر این، آنها بدون نیاز به خرید یا نگهداری سخت افزار، قدرت منابع فیزیکی میزبان VDI را دارند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping