تفاوت بازاریابی مشارکتی و برند سازی مشارکتی

بازاریابی مشارکتی و برند سازی مشارکتی
دیجیتال مارکتینگ مقالات

تفاوت بازاریابی مشارکتی و برند سازی مشارکتی

بازاریابی مشارکتی و برند سازی مشارکتی دو از یک بهتر است. در مورد همه‌ی چیزهایی که جفت هستند و به تنهایی موثر نیستند. فکرکنید؟ مثلا تصور کنید تنها یک کفش داشته باشید! در اینصورت نمی‌توانید از مجموعه‌ی مهارت‌های خود استفاده کنید، اگر در این وضعیت بپرید حتما یکی از پاهای‌تان درد خواهد کرد.

داستان‌های موفقیت‎‌آمیز بسیاری در زمینه‌ی بازاریابی مشارکتی و برندسازی مشارکتی وجود دارد. مدیران IMPACT گفته‌اند:” دو هفته‌ی گذشته ما از دو نفر از مشتریان‌مان خواستیم یک گروه را به عنوان مهمان در وبلاگ ما معرفی کنند. این بازاریابی مشارکتی ما به مشتریان‌مان این فرصت را داد تا نیروی خود را گسترش دهند، در حالی که باعث شد خوانندگان ما محتوای آموزنده دریافت کنند.

” تنها با چند لینک داخلی در وب‌سایت با عناوین “۵ راه برای موفقیت در کسب‌وکار شما” یا ” ۵ راه بدست آوردن اعتماد در فرآیند فروش” برای مشتریان‌تان راهنمایی‌هایی برای موفقیت تولید کنید و بدین وسیله اعتبار خود را نزد آن‌ها به عنوان منبع مطمئن و قابل اعتماد برای اطلاعات افزایش دهید.

 این‌که شما از یک روش ساده مثل این‌ها صحبت می‌کنید یا با یک برند دیگر به صورت مشارکتی کار می‌کنید متفاوت است. با این ذهنیت اصطلاحات بازاریابی مشارکتی و برندسازی مشارکتی برای برجسته کردن منافع بالقوه شکسته شد.

در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید تا شمارا بیشتر در این زمینه راهنمایی کنیم.

تفاوت بازاریابی و برندسازی مشارکتی در چیست؟

 

بازاریابی مشارکتی و برند سازی مشارکتی در حالی که هر دو روش شامل مشارکت بین دو برند است و به دنبال افزایش بازاریابی هستند، اما برندسازی مشارکتی و بازاریابی مشارکتی از نظر اجرایی با هم تفاوت دارند.

بازاریابی مشارکتی بین دو برند هم‌فکر برای ترویج محصولات و یا خدمات یکدیگر رخ می‌دهد، در حالی که یک محصول ترکیبی ایجاد نمی‌کنند. تعهدات بازاریابی مشارکتی به روابط با برندهای دیگر اجازه می‌دهد.

برندسازی مشارکتی عبارت است از یک محصول یا خدمت تک با بیش از یک نام برند و یا ارتباط یک محصول با کسی غیر از تولیدکننده‌ی اصلی آن و فرصتی برای یک برند فراهم می‌کند تا محصول و خدمات خود را به مشتریان وفادار برند دیگر معرفی کند.

بازاریابی مشارکتی بدون ایجاد یک محصول ترکیبی بین دو مارک همفکر برای تبلیغ محصولات یا خدمات یکدیگر اتفاق می افتد. مشارکت های مشترک بازاریابی به شما امکان می دهد با مارک های دیگر درگیر شوید.

بازاریابی مشارکتی و برند سازی مشارکتی

 

 • مارک مشترک:

بازاریابی مشارکتی و برند سازی مشارکتی  مارک مشترک یک محصول یا خدمات واحد با بیش از یک مارک تجاری یا ارتباط کالایی با شخص دیگری غیر از سازنده اصلی آن است و فرصتی را برای یک برند فراهم می کند تا محصولات و خدمات خود را به مشتریان وفادار برند دیگر معرفی کند.

 • شناسایی شریک

اگر می خواهید در زمینه بازاریابی مشترک همکاری کنید ، در این صورت اگر لیستی از مارک های مورد علاقه خود داشته باشید ، این نقطه شروع خوبی خواهد بود و اگر این لیست محدود باشد ، م moreثرتر خواهد بود. در این حالت شما با هم رقابت نمی کنید اما باید مکمل یکدیگر باشید. مطمئناً ، مارک تجاری با تعداد زیادی خریدار ، فلسفه بازاریابی یکسان و محصولات مختلف موفقیت های زیادی را به همراه خواهد داشت.

انتخاب شریک برای یک نام تجاری بسیار مهم بسیار مهم است ، هدف این است که مزایای این دو مارک برای افزایش مصرف کنندگان ، انعطاف پذیری بیشتر آنها یا ترکیب ویژگی های مختلف مربوط به مارک در یک محصول ترکیب شود. حفظ بودجه و منابع بسیار مهم است و خریداران شما باید برند شریک زندگی شما را قبول کنند و بالعکس. در هنگام انتخاب شریک ، ابتدا باید یک فضای بازار عادلانه داشته باشیم که این بسیار مهم است.

بازاریابی مشارکتی و برند سازی مشارکتی  اگر هر دو مارک دارای لیست تماس قوی باشند ، می توانند پایگاه داده خود را به یکدیگر معرفی کنند ، فرصت های جدیدی را برای یکدیگر فراهم کرده و دسترسی به منابع و شهرت را افزایش دهند. بازاریابی وابسته امکان دسترسی به یک پایگاه داده کامل از مشتریان جدید را فراهم می کند ، بنابراین می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید.

 • نام تجاری همکاری:

ارزان لزوماً بودجه درستی برای بازاریابی محصولات یا خدمات نیست. فرصت های مارک مشترک به شما امکان می دهد محصولات یا خدمات جدیدی را با هزینه ای که با شرکای خود تقسیم می کنید ، راه اندازی کنید.

ورود به بازارهای جدید: ایجاد نام تجاری مشارکتی امکان برقراری ارتباط با مشتریان جدید را افزایش می دهد و شما وارد قلمرو ثبت نشده مارک های همکار می شوید. وقتی دو مارک بهم می رسند ، کنجکاوی افراد در مورد نتایج طبیعی است که به شما کمک می کند پایه و اساس یک محصول موفق را ایجاد کنید.

بازاریابی مشارکتی و برند سازی مشارکتی انتخاب یک شریک برای برندسازی مشارکتی از لحاظ معیارهای انتخاب، شبیه بازارسازی مشارکتی است. البته آسان تر این است که ابتدا محصول یا خدماتی را که می خواهید تولید کنید، مشخص و سپس بر اساس نوع محصول یا خدمات، برند مناسب را برای همکاری انتخاب کنید.

یک شریک مناسب برای برندسازی احتمالا شرکتی است که مانند شما از ارائه آن خدمات یا محصول سود می برد و منابع مالی کافی را برای ایفای تعهدات خود تا انتهای مدت همکاری در اختیار دارد. نکته مهم این است که هویت برند شریک باید برای خریداران شما جذاب باشد یا بالعکس.

 • کسب منافع

بعد از انتخاب شریک مناسب، مهم آن است که پیش از هر کاری، حوزه فعالیت مشترک را مشخص کنید.

بازاریابی مشارکتی و برند سازی مشارکتی با توجه به جزییات، از بروز هرگونه ابهام در مورد انتظارات متقابل جلوگیری می کنید. همچنین تعیین زمان و مکان انجام تعهدات هر یک از طرفین نیز مهم است و کارکنان هر دو شرکت باید با توجه به این زمان بندی های برنامه کاری شان را تنظیم کنند.

وقتی محصول یا خدمات نهایی به مرحله بهره برداری رسید، می توانید فعالیت بازاریابی را شروع کنید. بسته به توافقات صورت گرفته، منافع مخلتفی برای پویش های مشترک قابل تصور است:

 • آشکارسازی آدرس های ایمیل

اگر هر دو برند، فهرستی طولانی از آدرس ایمیل خریداران و مخاطبان داشته باشند، می توانند با استفاده از بانک داده های یکدیگر، برند خود را به مخاطبان برند همکار معرفی کنند. این نوع آشکارسازی ایجاد فرصت های ارتباطی جدید را تسهیل و حوزه دسترسی و تأثیر هر یک از شرکا را دو برابر می کند.

 • دسترسی بیشتر به منابع

گرچه برندهای همکار باید در شرایط مساوی و منصفانه وارد همکاری شوند، اما هر یک از آنها ممکن است منابعی در اختیار داشته باشند که دیگری از آن بی خبر باشد. این منابع می تواند یک نرم افزار باشد یا روابط گسترده با مدیران تجاری یا راهبردهای جدید بازاریابی، اما نکته مهم این است که برند شما باید از هر فرصتی برای استفاده از منابع شریک تان برای موفقیت کمپین استفاده کند.

 • افزایش اعتبار

فعالیت های بازاریابی مشارکتی باعث افزایش اعتبار یک برند می شوند و اسم شما را بر سر زبان ها می اندازند. این همکاری نه تنها باعث بیشتر دیده شدن یک برند می شود، بلکه توافقات صورت گرفته بین شما و شریک تان، نشان دهنده سطح اعتماد طرفین به یکدیگر است که متعاقبا باعث اعتماد بیشتر مشتریان خواهد شد.

 • صرفه جویی در زمان

بازاریابی مشارکتی و برند سازی مشارکتی بازاریابی مشارکتی به برند شما امکان دسترسی آنی به بانک داده های مشتریان جدید را می دهد. تهیه دستی این بانک اطلاعاتی می تواند زمان زیادی بگیرد، بنابراین بازاریابی مشارکتی از لحاظ صرفه جویی در زمان، بسیار کارآمد است و ارتباط با بازار هدف را با صرف کمترین هزینه به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

 • هزینه کمتر

درحالی که بازاریابی یک محصول یا خدمات جدید به ازای هر مخاطب، برای هر بند با هزینه زیادی همراه است، برندسازی اشتراکی ظرفیت برند شما را برای ورود به قلمروهای بکر و دستیابی به مخاطبان جدید، افزایش می دهد. دسترسی به بازار برند شریک، احتمال جذب مشتریان جدید را افزایش خواهد داد و به شما اجازه می دهد که با مشتریان جدید وارد ارتباط شوید.

هیجان دوبرابر در زمان رونمایی از یک محصول یا خدمات

وقتی که دو برند برای ارائه یک محصول یا خدمت جدید با یکدیگر به همکاری می پردازند، طبیعی است که افراد در مورد خروجی کار آنها کنجکاو می شوند. این نوع کنجکاوی و هیجان می تواند توسط شبکه های اجتماعی هر دو برند تقویت شود و مخاطبان را به تعامل بیشتر و گفت وگو در مورد این همکاری و نتیجه آن تشویق کند. دو برابر شدن این هیجان و انتظار می تواند در زمان رونمایی از محصول مشترک دو برند، موفقیت بیشتری را برای هر دوی آنها به همراه داشته باشد.

 

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping