ترکر(tracker)چیست؟

Trackers-and-SDK
مقالات نرم افزار های تحت وب

ترکر(tracker)چیست؟

trackerمهم ترین فاکتور در اجرای کمپین‌های تبلیغاتی، آنالیز و بررسی نتیجه کمپین است. چرا که بدون بررسی نتایج، شما صرفا مارکتینگ اپلیکیشن خود را محدود به خرج کردن بودجه تبلیغاتی کرده‌اید. دیر یا زود هزینه تبلیغات شما به اتمام می‌رسد. طبیعی است شما از بازاریابی اپلیکیشن خود کمترین بازده را کسب خواهید کرد.

بنابراین اگر به دنبال رصد و بررسی مرحله به مرحله نصب اپلیکیشن خود، تعداد کلیک‌ها و سایر اطلاعات لازم برای بهینه‌سازی اپلیکیشن خود هستید، شما نیاز به یک ردیاب یا ترکر موبایل دارید. اول از همه نیاز دارید که به مفهوم این که ترکر چیست پی ببرید.

در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

ترکر‌ چیست؟ (?What Is a Tracker)

tracker ترکر در  اپ مارکتینگ، ترکر‌ یک لینک ردیاب کمپین است. یک تبلیغ‌کننده موبایل باید یک ترکر‌ را در یک کمپین وارد کند تا به آنها امکان سنجش عملکرد را بدهد. این کار شامل گزارش در چند کلیک و برداشت یک کمپین تولید می‌شود. همچنین نشان می‌دهد که انتقال کاربران چقدر موثر بوده‌است.

به عنوان مثال فرض کنید شما در حال پیاده‌سازی کمپین تبلیغاتی با یک شبکه تبلیغاتی یا یک اینفلوئنسر اینستاگرامی هستید. در این صورت شما به این شمارنده یا ترکر نیاز خواهید داشت که میزان نصب های اپلیکیشن شما را رصد کند. و خلاصه بهینه‌سازی اپلیکیشن شما را اندازه‌گیری کند تا بودجه تبلیغاتی خود را به بهترین نحو صرف کنید.

ترکر‌ ها همچنین درمورد کاربرانی که منتقل می‌شوند اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهند و به بازاریابان اجازه می‌دهند تا داده‌های خود را بیشتر واکاوی کنند و فعالیت را در سراسر قیف بازاریابی تلفن همراه تجزیه و تحلیل کنند. به عنوان مثال یکی از داده‌های کاربردی برای دیجیتال مارکترها  و اپ مارکترها، میزان ماندگاری کاربر یا چرخه عمر کاربر است.

tracker
اگر همه جست‌وجوهای شما با ترکر رصد شوند؟

tracker ترکریکی از قوی‌ترین پلتفرم‌های تبلیغاتی دنیا، تبلیغات گوگل یا گوگل ادز است. این تبلیغات کاملا بر پایه ترکر و علاقه کاربران است. گوگل به صورت دائمی جست‌وجوهای شما را دنبال می‌کند و با استفاده از این ترکینگ، کاربران خود را دسته‌بندی می‌کند.

 به این ترتیب گوگل ادز با در دست داشتن یک ترکر فوق‌العاده قدرتمند یک ابزار بهینه‌سازی مادام العمر را داراست که گوگل را به  یکی از بهترین شبکه‌های تبلیغاتی مبدل گردانده است.

چرا ترکر‌‌ها مهم هستند؟

tracker اکنون زمانی است که می دانیم ترکر چیست و ترکرها یک جزء اساسی برای آنالیز موبایل هستند. زیرا داده‌های جزئی لازم برای ارزیابی عملکرد تبلیغات را در اختیار تبلیغ‌کنندگان و بازاریابان قرار می‌دهند. یک کمپین تبلیغاتی بدون ترکر‌ هیچ داده مخصوص کمپینی را ارائه نمی‌دهد.

trackerحتی اگر شما با شبکه تبلیغاتی های مختلف از قبیل یکتانت، دیما، تپسل و … هم فعالیت کنید و از داشبورد آنها استفاده کنید، بدون وجود ترکر ، این داده های اساسی و نتایج تبلیغات شما چندان صحیح نخواهد بود و اپ مارکتینگ فقط بر پایه باور و اعتماد خواهد بود.

 اینجاست که اتریبیوشن موبایل و ترکر ادتریس نقش پیدا می‌کنند. به طور خاص، هنگامی که از ترکر‌ ها در کنار یک ویژگی منسجم و کوششی آنالیزگر استفاده ‌شود، آنها به تبلیغ دهندگان کمک می‌کنند. به کمک ترکرها دیجیتال مارکترها میتوانند با ارزش‌ترین کاربران را شناسایی کنند و این اطلاعات را در راستای تلاش‌های هدفمند خود دوباره به کار برند.

tracker این مساله مهم است که زمانی که شرکت‌ها کاربران خود را افزایش می‌دهند، اطمینان حاصل کنند که آنها فقط هزینه تبلیغات خود را در شبکه هایی افزایش می‌دهند که ROAS یا برگشت هزینه تبلیغات را بهبود می‌بخشد.

ترکرها و آنالیتیکس موبایل

tracker آنالیتیکس موبایل به بررسی عملکرد اپلیکیشن و رفتار کاربران با آن می‌پردازد. این سرویس که توسط ترکر موبایل ارائه می‌شود، اطلاعات ارزشمندی همچون تعداد کل نصب‌ها، تعداد رخدادهای اپلیکیشن، کانال‌هایی که کاربران از طریق آن‌ها اقدام به نصب اپلیکیشن کرده‌اند، مدت زمان حضور فعال کاربران در اپلیکیشن، نرخ بازگشت و … را در اختیار صاحبان کسب‌و‌کارهای موبایلی قرار می‌دهد.

اپ مارکترها، صاحبان کسب‌وکارها و توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها می‌توانند با در دست داشتن این اطلاعات فهم و درک بهتر و بیشتری از:

کارآمدی اپلیکیشن

اصول بازاریابی که تیم مارکتینگ در پیش گرفته‌اند

نوع تعامل کاربران با اپلیکیشن

یک ترکر چگونه کار می‌کند؟

tracker ترکر که گاهی در فارسی به آن شمارنده هم می‌گویند، ابزاری برای ارزیابی اتریبیوشن موبایلی،  آنالیتیکس موبایل یا هر دو آن‌ها است. ابزاری که به کمک آن می‌توان کاربران را در تمامی مراحل سفر مشتری دنبال کرد و با مطالعه رفتار آن‌ها، متوجه نتیجه‌بخش بودن یا نبودن فعالیت‌های حوزه اپ مارکتینگ شد.

trackerعلاوه بر این استفاده از یک ترکر به کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اپلیکیشن، وضعیت تبلیغات مختلف و نوع تعامل کاربران با اپلیکیشن منتهی خواهد شد و در نتیجه بهینه‌سازی آن را راحت‌تر خواهد کرد.

اما یک ترکر چگونه همه این کارها را انجام می‌دهد؟ ترکرها که اصلی‌ترین وظیفه آن‌ها ردیابی کاربران در تمام مراحل قیف فروش است، این کار را به کمک یک SDK یا کیت توسعه نرم‌افزار که در اپلیکیشن‌ها قرار می‌گیرد، انجام می‌دهند.

آن‌ها کاربران را از ابتدای مسیر یعنی از زمانی که بر روی تبلیغات بنری، درون برنامه‌ای یا … کلیک می‌کنند، دنبال خواهند کرد و زمانی که نصب اپلیکیشن توسط کاربر انجام می‌شود، ترکر متوجه آن خواهد شد و آن را به کاربری که به روی تبلیغ کلیک کرده بود، مرتبط می‌سازد.

trackerدر چنین شرایطی یک کلیک و نصب موفق به کمپین تبلیغاتی مرتبط و اپلیکیشن منسوب خواهد شد. یک ترکر موبایل موفق دنبال کردن کاربران را از زمان کلیک به روی تبلیغات اپلیکیشن آغاز و تا ابد (حتی پس از لغو نصب یا Uninstall) ادامه خواهد داد!

چرا پارامترهای ترکر‌ی مهم هستند؟

tracker پارامتر ترکر‌ قطعه کد تعریف شده‌ای است که به انتهای URL اضافه می شود. سپس می‌تواند توسط یک سیستم درونی برای تجزیه و تحلیل اطلاعات موجود در آن URL تجزیه شود. وقتی کاربر آگهی را مشاهده یا کلیک می‌کند، تبلیغ‌کننده می‌خواهد از اطلاعات مربوط به آن کلیک یا مشاهده مطلع شود.

 اگر راهی برای ثبت و انتقال اطلاعات مربوط به این تعامل وجود نداشته باشد، سنجش دقیق عملکرد آن تبلیغ غیرممکن خواهد بود. اما حالا با استفاده از پارامترهای ترکر‌ی می‌توانیم یک عکس فوری در زمان کلیک بگیریم و اطلاعات مربوط به اینکه کدام کمپین باعث ایجاد کلیک شده است، چه شبکه‌ای تبلیغ را ارائه داده که کلیک را جذب کرده و موارد دیگر را به اشتراک بگذاریم.

مزایای پارامترهای ترکر‌ی چیست؟

tracker پارامترها سطح خاصی از گزارش را فراهم می‌کنند و فضایی را برای افزودن سطح دانه دانه به اطلاعاتی که گرفته می‌شود فراهم می‌کنند. هر پارامتر مکانی برای اتصال یک برچسب به داده‌ها ایجاد می‌کند، این امکان را می‌دهد که اطلاعات بین سیستم‌ها به اشتراک گذاشته شود. همچنین تجزیه آن اطلاعات به گونه‌ای امکان پذیر است که انسان بتواند آن را درک کند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping