ترلو چیست؟

ترلو
مقالات نرم افزار های تحت وب

ترلو چیست؟

ترلو یکی از بهترین ابزارهای ارتباط هماهنگ است. به اینصورت که یک شخص، تیم یا مجموعه می تواند تمام یا بخش قابل توجهی از پروژه و برنامه ها را در آن قرار داده و مدیریت کند. اگر به تازگی با ابزار Trello آشنا شده اید و می خواهید بدانید ترلو چیست و چگونه می توان با آن کار کرد پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله از تدریس24 را مطالعه نمایید.

ترلو چیست؟

ترلودر بیان ساده، ترلو “Trello” ابزاری است تحت وب برای مدیریت و راهبرد پروژه و یا برنامه های شخصی و عمومی بصورت کاملا هماهنگ. به اینصورت که پروژه یا برنامه بصورت Board تعریف شده و موارد در آن بصورت Card قرار داده می شود. در جزئیات Card نیز می توان اقدامات بسیاری نظیری برچسب گذاری، یادداشت، توضیح، پیوست فایل و … را انجام داد.

 همچنین در هر مرحله از کار می توان افرادی را به Board اضافه کرد تا کار بصورت تیمی قابل انجام باشد. معمولا هر عضو از تیم، هر اقدام یا برنامه ای را بصورت Card در ترلو تعریف کرده و یا اقدامات لازم را بر روی آنرا انجام می دهد. اینکار تا بالاترین سطح پروژه و برنامه بصورت هماهنگ قابل اجرا می باشد.

ترلو
کاربردهای ترلو

ترلو ابزار ترلو کاربردهای فراوانی دارد. در این بخش، تعدادی از کاربردهای این ابزار را بررسی می‌کنیم:

۱. برنامه‌ریزی روزانه

اگر باید کارهای مختلفی را در طول روز انجام دهید، بهتر است فهرستی از تمام آن‌ها داشته‌باشید. با استفاده از ترلو می‌توانید تمام وظایف و کارهای خود را در یک لیست قرار دهید؛ هم‌چنین، به شما این امکان را می‌دهد که از کارهایی که امروز باید انجامشان دهید، آگاه باشید.

۲. ردیابی زمان

لزوما ردیابی زمان نباید ساعت‌به‌‌ساعت انجام شود. در واقع، این روشی برای افزایش بهره وری شماست.

۳. سازمان‌دهی لیست مطالعه

اگر تعداد کاتالوگ‌ها و کتاب‌هایی که باید آن‌ها را مطالعه کنید، رو به افزایش است، می‌توانید برای هریک از آن‌ها کارتی درست کنید و از آن‌ها لیستی داشته‌باشید.

۴. برنامه‌ریزی تعطیلات

برای برنامه‌ریزی تعطیلات، باید درباره‌ی موارد بسیاری تصمیم گیری کنید. ترلو با ایجاد لیست‌هایی از فعالیت‌های روزمره، این کار را آسان‌تر می‌کند.

۵. مدیریت بودجه

ترلو می‌تواند در ایجاد یک برنامه‌ی مالی به شما کمک کند. می‌توانید در هر زمانی که خواستید، کارت جدیدی را درست کنید و میزان درآمد و هزینه‌ها را بررسی کنید.

۶. مدیریت پروژه با ترلو

مهم نیست که پروژه شما به چه رشته‌ای مرتبط است، ترلو می‌تواند به شما کمک کند. کافی است بورد خود را ایجاد کنید و لیست‌های متفاوتی را در آن قرار دهید. با انجام این کار می‌توانید کوچک‌ترین کارها را نیز مدیریت و بررسی کنید.

معایب ترلو

۱. بدون اینترنت، ترلویی وجود ندارد

به‌ طور کلی، مسئله‌ی اصلیِ تمام نرم‌‌افزارها، نه‌تنها ترلو، نیازشان به اینترنت است. اگر به اینترنت دسترسی نداشته‌باشید، به ترلو هم دسترسی نخواهید داشت. شاید با توجه به عصری که در آن زندگی می‌کنیم، دسترسی به اینترنت بسیار پیش‌پا‌افتاده به نظر برسد، اما متأسفانه همیشه ممکن است شرایطی پیش آید که نتوانید به اینترنت دسترسی پیدا کنید.

۲. فضای ذخیره‌سازی آن محدود است

اگرچه ترلو می‌تواند تعدادی از پیوست‌ها را در خود جای دهد، این پیوست‌ها باید حجمی کم‌تر از ۲۵۰‌ مگابایت (در هر بارگذاری) داشته‌باشند، البته اگر حساب کاربری طلایی داشته‌باشید. مسئله این است که اگر حساب کاربری طلایی نداشته‌باشید، اجازه دارید فقط ۱۰‌ مگابایت آپلود کنید.

۳. ثبت نظرات

یکی از مشکلات کنونی ترلو این است که شما نمی‌توانید نظری را که ثبت کرده‌اید، ویرایش کنید. پس از ارسال و ذخیره‌ی نظر، فقط یک گزینه وجود دارد، گزینه‌ی نوشتن نظر جدید.

۴. برای پروژه‌های بزرگ چندان مناسب نیست

وقتی صحبت از پروژه‌های کوچک‌تر می‌شود، ترلو کار خود را به‌خوبی انجام می‌دهد، اما اگر به مدیریت پروژه در مقیاس بزرگ‌تری نیاز باشد، شاید ترلو بهترین گزینه‌ی ممکن نباشد.

اهمیت و مزایای ترلو

اکنون قصد داریم برخی از مزایای استفاده از ترلو را بررسی کنیم:

۱. امکان استفاه از ترلو روی موبایل

یکی از مهم‌ترین مواردی که امروزه باید نرم‌افزارها در اختیار کاربران قرار دهند، امکان استفاده روی موبایل است. ترلو این امکان را فراهم کرده‌است. اکنون، می‌توانید از طریق تبلت، موبایل و کامپیوتر به ترلو دسترسی پیدا کنید.

۲. ساده‌تر بودن ساختار قیمت‌گذاری

در مقایسه با سایر ابزارهای شناخته‌شده‌ی مدیریت پروژه، ترلو ساختار قیمت‌گذاری بسیار ساده‌تری دارد؛ به عنوان مثال، با پرداخت ۲۵‌ دلار در ماه، می‌توانید به حساب کاربری نامحدود دسترسی داشته‌باشید. این بسته به شما امکان می‌دهد که تعداد نامحدودی را دعوت کنید؛ هم‌چنین، ویژگی‌های بسیاری دارد که نباید آن‌ها را نادیده گرفت.

۳. اعلان‌ها

وقتی صحبت از اعلان‌ها می‌شود، ترلو به هیچ عنوان شما را ناامید نمی‌کند. شما هرگز کاری را از قلم نخواهید انداخت. هر زمان که کارتی حذف شود، نظری درباره‌ی آن ثبت شود یا به‌روز شود، یک ایمیل دریافت می‌کنید. اگر روی موبایل خود از ترلو استفاده کنید نیز اعلان دریافت خواهید کرد.

۴. حذف یادداشت‌های ناکارآمد

بسیاری از ما یادداشت‌هایی برای خود می‌گذاریم و سپس فراموش می‌کنیم که مربوط به کدام کار بوده‌اند. با استفاده از ترلو دیگر با چنین مسئله‌ای روبه‌رو نخواهید شد. تمام یادداشت‌های مزاحم در یک لحظه ناپدید می‌شوند.

۵. بدون درنگ و تأخیر

سیستم به‌روزرسانی سرعت بسیار بالایی دارد؛ حتی اگر چندین نفر به طور هم‌زمان روی پروژه‌ها کار کنند، سرعت افت نخواهد کرد.

۶. دعوت آسان از افراد

می‌توانید در عرض چند ثانیه افراد را به ترلو دعوت کنید، فقط کافی است آدرس ایمیل را وارد کنید.

۷. طراحی ساده‌ی ترلو

مهم‌ترین نکته‌ی جالب‌توجه ترلو ماهیت کاربر‌پسند آن است. استفاده از ترلو بسیار آسان است و مراحل ساخت کارت و بورد، بصری و کاربرپسند هستند.

۸. پیروی از سیستم کانبان (Kanban)

تویوتا سیستم کانبان را در دهه‌ی ۱۹۵۰ منتشر کرد که نقش بسیار چشم‌گیری در شناسایی مسائل مربوط به روند توسعه داشته‌است. سیستم کانبان با استفاده از کارت‌ها و بوردها به برنامه‌ریزی کارها کمک می‌کند.همان‌طور که مشاهده می‌کنید، ترلو مزایای بسیاری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، اما اگر بخواهید عادلانه آن را بررسی کنید، باید به معایبی که گفته شد نیز توجه کنید.

همان طور که ملاحظه کردید، ترلو مزایای فراوانی دارد و برای کسب‌و‌کارها، بازرگانان، کارآفرینان و هرکسی که باید به وظایف روزمره‌اش رسیدگی یا پروژه‌هایی را مدیریت کند، سودمند است. طبق ارزیابی‌های انجام‌شده، ترلو یک نرم‌افزار عالی است که به شما در انجام کارهای اساسی کمک می‌کند. ترلو، چه برای استفاده شخصی و چه برای استفاده حرفه‌ای، کارساز است.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping