تجزیه و تحلیل امنیت سایبری چیست؟

امنیت سایبری
شبکه مقالات

تجزیه و تحلیل امنیت سایبری چیست؟

امنیت سایبری تجزیه و تحلیل امنیت یک رویکرد فعال در زمینه امنیت سایبری است که با استفاده از قابلیت جمع آوری، تجمیع و تجزیه و تحلیل داده ها، عملکردهای امنیتی حیاتی را برای شناسایی، تجزیه و تحلیل و اقدامات سایبری انجام می دهد.

ابزارهای تجزیه و تحلیل امنیتی مانند شناسایی تهدید و نظارت امنیتی با هدف شناسایی و بررسی حوادث امنیتی یا تهدیدات احتمالی مانند بدافزار خارجی، حملات هدفمند و افراد مخرب. با توانایی تشخیص این تهدیدها در مراحل اولیه، متخصصان امنیتی این فرصت را دارند که قبل از نفوذ به زیرساخت های شبکه، به خطر افتادن داده ها و دارایی های ارزشمند یا آسیب رساندن به سازمان، آنها را متوقف کنند.

راه کار های تجزیه و تحلیل امنیت، داده ها را از منابع متعددی جمع می کند که شامل داده های مربوط به نقاط پایانی و رفتار کاربر، برنامه های تجاری، گزارش وقایع سیستم عامل، فایروال ها، روترها، آنتی ویروس ها، اطلاعات تهدید خارجی و موارد دیگر است.

 ترکیب و همبستگی این داده ها به سازمان ها یک مجموعه داده اصلی برای کار می دهد و به متخصصان امنیتی این امکان را می دهد تا الگوریتم های مناسب را به کار گیرند و جستجوی سریع را برای شناسایی شاخص های اولیه حمله انجام دهند. علاوه بر این، از فن آوری های یادگیری ماشین نیز می توان برای انجام تهدید و تجزیه و تحلیل داده ها در زمان واقعی استفاده کرد.

این مقاله از تدریس24 ویژگی ها و مزایای یک بستر تجزیه و تحلیل امنیتی را بررسی می کند این زیرساخت امنیتی مهمترین تهدیدهای امنیتی برای سازمان شما را شناسایی می کند رویکردهای مختلف امنیتی را به شا نشان می دهد تا به طور پیشگیرانه از حملات جلوگیری کرده و محیط خود را ایمن کنید.

تعریف امنیت سایبری

 

امنیت سایبری شامل یک سری پروتکل است که یک شرکت یا یک فرد برای اطمینان از اطلاعات از “ICA” خود پیروی می کند. ICA مخفف کلمات یکپارچگی، محرمانه بودن و در دسترس بودن می باشد. اگر از امنیت مناسبی برخوردار باشید، می توانید خیلی سریع در مواقع قطعی برق، خطاها یا خرابی های هارد را بازیابی کنید. زیرا این نوع حوادث باعث می شود كه كارایی شما در برابر حملات خارجی و هكرها آسیب پذیرتر شود.

مفاهیم تداوم تجارت و بازیابی فاجعه، راهبردهای اساسی امنیت سایبری است. استمرار تجارت برای بقای یک تجارت ضروری است. بازیابی سریع تهدیدها به این معنی است که می توانید مخاطبان خود را در موقعیت های مشکل ساز حفظ کنید. بازیابی فاجعه به معنای حفظ تمامیت داده ها و زیرساخت های شما پس از یک رویداد فاجعه بار است. این تهدیدها در نهایت با سطح امنیت سایبری که در حال حاضر در زیرساخت های دیجیتالی شما اجرا می شود، طبقه بندی می شوند.

امنیت سایبری
اهمیت امنیت سایبری

 

چرا باید امنیت در صدر برنامه های هر شرکت باشد؟ چرا باید مدیریت ارشد، خود را نسبت به امنیت سایبری نگران کند؟ یک دلیل غیرقابل انکار وجود دارد: دنیای دیجیتال که در آن تجارت می کنیم آسیب پذیر است و در معرض حمله سایبری قرار دارد.

شبکه جهانی هنوز باید راه طولانی را پیش از تبدیل شدن به یک اکوسیستم کاملاً امن که برای تنظیم و کنترل خود برنامه ریزی شده است، طی کند. تصمیم گیرندگان باید اطمینان حاصل کنند که کلیه سیستم های شرکت خود، از آخرین استانداردهای با امنیت بالا پیروی می کنند. کارمندان همچنین باید در پروتکل های اولیه امنیت سایبری آموزش ببینند. این به ویژه در مورد کارمندان غیر فناوری صادق است. به عنوان مثال، همه باید بدانند چگونه یک ایمیل فیشینگ صورت می پذیرد و چگونه باید از آن جلوگیری کرد.

بدون استراتژی امنیتی صحیح، ممکن است اتفاقات غیر قابل جبرانی رخ دهد. مهاجمان می دانند که چگونه نقاط ضعف را بیابند و از آنها بهره برداری کنند، شکاف هایی را باز می کنند که باعث می شود سیستم های قوی از بین بروند.

 

چرا باید امنیت سایبری را جدی بگیریم ؟

 

دشوارترین چالش در امنیت سایبری، پدید آمدن روش های جدید برای ایجاد خطر و حمله است. به طور سنتی ، سازمان ها و دولت بیشتر منابع امنیتی سایبری خود را بر روی امنیت محیط متمرکز کرده اند تا فقط از مهمترین اجزای سیستم خود محافظت کرده و در برابر رفتارهای شناخته شده دفاع کنند،اما امروزه این رویکرد ناکافی است ، زیرا تهدیدها سریعتر از آنچه سازمانها بتوانند با آنها پیش بروند ، تغییر می کنند.

در نتیجه ، سازمان های مشاوره ای رویکردهای فعالانه و سازگارانه تری را در زمینه امنیت سایبری ترویج می کنند. به همین ترتیب ، موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) در چارچوب ارزیابی ریسک خود دستورالعمل هایی را صادر کرد که توصیه می کند تغییر به سمت نظارت مستمر و ارزیابی های زمان واقعی باشد ، یک رویکرد مبتنی بر داده برای امنیت بر خلاف مدل سنتی مبتنی بر محیط.!

با توجه به نکات بالا می توان کاملا درک کرد که جدی گرفتن امنیت سایبری چقدر اهمیت دارد.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping