تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

تبلیغات کلیکی گوگل چیست
مقالات

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

تبلیغات کلیکی گوگل چیست اگر سایت دارید و در پی افزایش ترافیک سایت خودتان هستید، حتما به تبلیغ کردن هم به عنوان یکی از روش های افزایش ترافیک فکر کرده‌اید.می‌دانیم که تبلیغ کردن، روش‌های بسیار گوناگونی دارد و انتخاب روش مناسب، تابعِ هدف تبلیغ و البته میزان بودجه‌ی شما است.

در این مقاله از تدریس24 درباره‌ی یکی از الگوهای شناخته‌شده‌ی تبلیغ، یعنی تبلیغات کلیکی صحبت می‌کنیم که گاهی از آن با عنوان PPC (مخفف Pay-Per-Click) نیز نام برده می‌شود.در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا شمارا بیشتر با این مسئله آشنا کنیم.

آنچه در این مقاله میخوانید:

تبلیغات کلیکی (PPC) چیست؟

انواع مختلف تبلیغات کلیکی   

تعرفه تبلیغات کلیکی چگونه تعیین می‌شود؟

مزایای تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

تبلیغات کلیکی گوگل چیست با یک تعریف ساده می‌ شود گفت که بازاریابی با تبلیغات کلیکی یا پرداخت به‌ اندازه ی کلیک راهی برای استفاده از موتورهای جستجو به‌منظور کسب بازدید از طریق کلیک‌های کاربران به ‌صورت تبلیغات خواهد بود. از بهترین مثال‌های موجود برای تبلیغات کلیکی، تبلیغات اسپانسری گوگل در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل است.

 این سیستم گسترده‌ی تبلیغاتی گوگل Google AdWords نام دارد و دارای چندین بخش است که قسمتی از آن‌ها تبلیغات کلماتی در موتورهای جستجو، تبلیغات کلیکی در سایت‌های اشتراک ویدئویی مثل یوتیوب و همچنین در اپلیکیشن‌های موبایلی می‌باشند.

نحوه کارکرد این نوع تبلیغات بسیار هوشمندانه است. درواقع تبلیغات کلیکی امروزی بر مبنای تبلیغات کلمات کلیدی پایه‌گذاری شده‌اند. به همین علت این تبلیغات هوشمندانه خوانده می‌شوند که می‌توان آن‌ها را با سرعت زیاد و با دقت بالا و درست مطابق با کلمات کلیدی انتخابی سفارش داد. شما به‌ اندازه ی تعداد کلیک‌هایی که خواهان دریافت هستید، مبلغی متناسب با آن را پرداخت کرده و سفارش خود را پرداخت می کنید.

 مثلاً اگر شما تبلیغ خود را برای 1000 کلیک سفارش داده باشید، به مقدار 1000 کلیک از آی‌پی‌های مجزا کلیک دریافت می‌کنید و به محض رسیدن تعداد کلیک‌ها به حدنصاب، تبلیغ شما حذف خواهد شد. گوگل تبلیغ موردنظر شما را با کلمه کلیدی مخصوص به کسب‌و‌کار شما تطابق داده و در نتایج صفحاتی که مخاطبین اقدام به جستجو برای کلمات مشابه کرده‌اند به نمایش درمی‌آورد.

تبلیغات کلیکی گوگل چیست برای مثال شما خواهان سفارش دادن تبلیغی برای محصول خودتان هستید. مثلاً محصول موردنظر شما ساعت زنانه است. گوگل به‌صورت هوشمند و خودکار کلمه ساعت زنانه را با تبلیغ اصلی شما لینک می‌کند و هرجا در سطح موتور جستجوی گوگل شخصی کلمه ساعت زنانه و یا کلمات مشابه را جستجو کند، سایت شما به‌عنوان تبلیغ نمایش داده می‌شود. این مبحث مهم‌ترین بخش بازاریابی با تبلیغات کلیکی است.

97222
انواع مختلف تبلیغات کلیکی   

تبلیغات کلیکی گوگل چیست بگذارید قبل از اینکه انواع تبلیغات کلیکی را معرفی کنیم نکته‌ای مهم را به شما بگوییم، منظور از تبلیغات کلیکی صرفاً تبلیغاتی است که در آن بر اساس تعداد کلیک هزینه خواهید کرد.روش‌های دیگری که در آن هزینه‌ها بر اساس تعداد بازدید، نصب و … محاسبه خواهد شد، جزء تبلیغات کلیکی نیستند.

تبلیغات کلیکی نمایشی

تبلیغات کلیکی گوگل چیست در این روش شما تبلیغ خودتان را به واسطۀ یک شرکت ارائه‌دهنده تبلیغات کلیکی در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های پربازدید منتشر خواهید کرد. سپس به اندازه ی هر کلیکی که کاربران روی تبلیغ شما بکنند، مبلغی را پرداخت خواهید کرد.تبلیغات بنری خودش به دونوع تقسیم می‌شود: تبلیغات بنری استاندارد و تبلیغات بنری همسان.

تبلیغات بنری استاندارد

تبلیغات کلیکی گوگل چیست احتمالاً این نوع تبلیغات را سایت‌های خبری دیده باشید. منظورمن همان عکس‌های مستطیلی در گوشه و کنار سایت‌ها هستند که سعی دارند توجه ویژه ما را به خودشان جلب کنند.این بنرها در جایی مثل هدر سایت و لابه‌لای پست‌‌‌ها قرار گرفته‌اند و هیچ‌جوره نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت؛ به همین دلیل هم هست که این نوع تبلیغات برای شناساندن برند شما در میان مردم بسیار مفید و خوب است.

تبلیغات بنری همسان

به صورت کلی در تبلیغات همسان، شکل و شمایل تبلیغ شما با سایت نمایش‌دهنده هماهنگ می‌شود تا تبلیغاتی بودنش کمتر به چشم بیاید. در تبلیغات همسان بنری هم این قضیه صدق می‌کند.

تعرفه تبلیغات کلیکی چگونه تعیین می‌شود؟

تبلیغات کلیکی گوگل چیست دو روش برای تعیین تعرفه تبلیغات کلیکی وجود دارد. روش اول، نمونه ای است که موتورهای جستجو برای تبلیغات کلیکی خود به کار می‌گیرند. آن‌ها چیزی شبیه مزایده برگزار می‌کنند (Bid-based). با توجه به تقاضای بسیار زیاد برای نمایش تبلیغ در موتورهای جستجو، این روش طبیعی و کاملاً اجتناب‌ناپذیر است. به همین دلیل، برای کلمات کلیدی مختلف، قیمت‌های متفاوتی اعلام می‌شود.

البته در عمل، ظرافت‌ها و پیچیدگی‌های بسیاری از این نوع مزایده وجود دارد که خارج از موضوع بحث ماست. مثلاً موتورهای جستجو صرفاً به خاطر هزینه‌ی بیشتر، حاضر نیستند یک صفحه‌ی بسیار ضعیف را نمایش دهند. بنابراین کیفیت صفحه را هم می‌سنجند و در محاسبات خود دخیل می‌کنند.

اما وقتی تقاضا برای تبلیغ در شبکه‌های پخش و توزیع تبلیغ، به اندازه‌ی تقاضا برای موتورهای جستجو زیاد نخواهد بود، مزایده چندان معنا نخواهد داشت و معمولاً آن‌چه در عمل اتفاق می‌افتد، تعیین نرخ ثابت و مشخص به ازاء هر کلیک است که اصطلاحاً به آن Flat-rate Policy گفته می‌شود.

مزایای تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی گوگل چیست در مورد مزایای این بازاریابی صحبت‌های بسیاری شده است. اما ما به صورت فهرست‌وار و خلاصه به مزایای اصلی و مهم این نوع بازاریابی و تبلیغات اشاره می‌کنیم :

 • برای هر تجارت کوچک یا بزرگی مفید است.
 • با هرمقدار بودجه می‌توان این کمپین را راه‌اندازی کرد.
 • در‌ازای هر کلیک مبلغ پرداخت می‌شود. این یعنی به طور حتم کلیک‌هایی که لازم دارید را دریافت خواهید کرد.
 • امکان پیدا کردن مشتریان مستعد خرید در این نوع تبلیغات بسیار زیاد است.
 • نرخ تبدیل کاربر به مشتری و نرخ کلیک با استفاده از این بازاریابی افزایش می‌یابد.
 • امکان شخصی‌سازی تبلیغات برای زبان‌های خاص وجود دارد.
 • امکان شخصی‌سازی تبلیغات برای موقعیت‌های جغرافیایی خاص و یا به صورت جهانی وجود دارد.
 • قابلیت بررسی، آنالیز و مشاهده وضعیت تبلیغات مثل تعداد کلیک‌های دریافتی و … فراهم شده است تا نتایج و عملکرد آن‌ها را متوجه شوید.
 • فرمت‌های مختلفی در این نوع تبلیغات وجود دارد که بسته به نیاز شما متفاوت هستند.
 • امکان استفاده از این تبلیغات در سطح وب، ویدئوهای پلیرهای آنلاین و اپلیکیشن‌های موبایلی وجود دارد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه