تاثیر نام دامنه بر سئو سایت

نام دامنه
سئو مقالات وردپرس

تاثیر نام دامنه بر سئو سایت

 

انتخاب نام دامنه اولین گام برای ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی است و انتخاب مناسب آن یکی از حیاتی‌ترین مواردی است که باید به ان توجه کنید. انتخاب یک دامنه مناسب می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در رشد و جایگاه برند شما داشته باشد. تاثیر نام دامنه بر سئو بسیار زیاد است و یکی از مواردی است که هنگام انتخاب نام دامنه باید به آن توجه کنید که در این مقاله به طور کامل آن را توضیح می‌دهیم.

انتخاب نام دامنه یا دامین یکی از مهمترین کارهایی است که در ابتدای راه اندازی هر کسب و کار اینترنتی باید صورت گیرد. دامنه در واقع نام اینترنتی هر سایت می‌باشد و انتخاب صحیح آن برای هر کسب و کاری بسیار حیاتی است. نام دامنه می‌تواند نام برند شما باشد و یا الهام گرفته از نوع کسب و کار شما باشد.

 اما هر نام دامنه‌ای ممکن است مناسب کسب و کار شما نباشد و باید هنگام انتخاب آن اصولی را رعایت کنید. یکی از مهمترین تاثیرات دامنه، بر روی سئو سایت می‌باشد که باید انتخاب آن بسیار هوشمندانه انجام گیرد و تا حدودی به کسب و کار شما مرتبط باشد.

یک دامنه خوب هم می‌تواند بر سئو تکنیکال سایت تاثیرگذار باشد و هم می‌تواند در ذهن کاربران به خوبی جای گیرد. در این مقاله از تدریس24 با ما همراه باشید تا به طور کامل به تاثیر نام دامنه بر سئو سایت بپردازیم.

 

آیا نام و نوع دامنه در سئو سایت تاثیر دارد؟

 

یکی از سوالاتی که برای بعضی افراد در سئو سایت وجود دارد این است که آیا انتخاب دامنه مناسب در سئو سایت تاثیرگذار است؟ تاثیر دامنه بر سئو سایت چگونه است؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که بله، انتخاب دامنه مناسب و هدفمند در حوزه کاری شما، میتواند سیگنال های مثبتی و یا منفی را در سئوی سایت شما داشته باشد، کارشناسان گوگل به این موضوع اشاره کرده اند که نام دامنه مناسب سیگنال های مثبتی را در سئو سایت ایجاد میکند. اما تاثیر دامنه در سئو چگونه اتفاق می افتد؟

در زیر مواردی که از یک دامنه میتواند سیگنال های مثبتی در سئو سایت ایجاد کند را بررسی میکنیم.

 1. 1. عمر و سن دامنه
 2. 2. مدت زمان ثبت دامنه
 3. 3. نام دامنه
 4. 4. پسوند دامنه
 5. 5. اتوریتی دامنه
 6. 6. پارک دامنه
عنوان جذاب
تاثیر عمر دامنه بر سئو سایت

یکی از مواردی از دامنه که میتواند بر سئو سایت تاثیرگذار باشد عمر و سن دامنه است، البته تفاوتی بین دامنه قدیمی غیرفعال و دامنه جدید وجود ندارد، اگر شما در چند سال گذشته دامنه ای را خریداری کرده اید و هیچ فعالیتی را روی آن انجام نداده اید، این دامنه هیچ تفاوتی با دامنه ای که امروز خریداری میکنید ندارد.

گوگل سن دامنه را از زمان اولین محتوا و مطلب ثبت شده در سایت حساب میکند و نه از زمان خرید دامنه.

اگر شما دامنه ای را در گذشته خریداری کرده اید اما سایتی برای آن ایجاد نکرده اید، عمر و سن دامنه شما هیچ تاثیری بر سئو سایت شما ندارد، اما دامنه ای که چند سال زودتر خریداری شده و فعالیتی بر روی آن انجام شده است میتواند از گزینه تاثیر دامنه بر سئو بهره ببرد.

این کاملا طبیعی است که دامنه ای که امروز فعال شده است با دامنه ای که یکسال پیش خریداری شده و فعال نیز بوده است تفاوت داشته باشند، پس این دیدگاه غلطی است که بعضی از افراد فکر میکنند چون دامنه ای را در سال های قبل خریدند، امروز که میخواهند روی آن فعالیت کنند دارای یک امتیاز هستند.

نقش دامنه‌ها در کسب و کار آنلاین

شرکت‌های زیادی در زمینه سئو فعالیت می‌کنند و همه آنها خدمات مشابهی در اختیار مشتران می‌گذارند. از سئوکاری پیشرفته گرفته تا پرداخت پول به کمپین‌های جستجو (search campaigns).گرچه این شرکت‌ها فرق‌هایی در روش کار خود دارند ولی پایه نظری کار همه آنها یکسان است. با وجود تغییر در روش‌های بهینه سازی جستجو، پایه نظری این شرکت‌ها بدون تغییر مانده است.

امروزه نام دامنه مانند گذشته در رنکینگ شما تاثیر گذار نیست. ولی این نام چیزی است که فقط به شما اختصاص دارد و کس دیگری نمی‌تواند از آن کپی برداری کند. همچنین نام دامنه باعث می‌شود که سایت شما

بیشتر کلیک بخورد.

اعتماد بیشتری کسب کند.

در نتایج جستجو جلب توجه کند و

به علامت تجاری شما تبدیل شود.

انتقال مطلب صحیح به مخاطب

اگر می‌خواهید ارزش سایت خود را بالا ببرید باید نام دامنه را طوری انتخاب کنید که حاوی پیام مناسب به بازدید کنندگان باشد. اگر پیامی که دامنه شما به مخاطب می‌گوید تنها این باشد که :«نام من دقیقا با کلیدواژه‌هایی که شما جستجو کرده‌اید یکسان است.» در این صورت بهتر است استراتژی خود را عوض کنید!

نام دامنه باید طوری باشد که حاوی اطلاعات مناسبی در مورد کسب و کار شما باشد. در این صورت این نام به تجارت شما کمک خواهد کرد. توجه داشته باشید که اگر نام دامنه شما حاوی یک کلیدواژه باشد، در هنگام جستجو آن کلیدواژه بولد می‌شود و بیشتر از کلمات دیگر توجه کاربر را به خود جلب می‌کند.

[نکته: مسئله بولد شدن کلیدواژه در نام دامنه در هنگام نوشتن این مقاله در سال 2016 وجود داشت. اکنون در SERPهای گوگل کلیدواژه‌ها بولد نمی‌شوند. دور از انتظار نیست که در آینده بولد شدن به طور کامل برداشته شود!]

نام دامنه و پی پی سی

تبلیغات هم می‌توانند با انتخاب مناسب نام دامنه شانس کلیک خوردن خود را افزایش دهند. نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که در شرایط مساوی، تبلیغاتی که نام دامنه آنها سازگاری بیشتری با کلیدواژه‌ها داشته باشند، بیشتر مورد توجه بازدید کنندگان قرار می‌گیرند.

حداقل، زمانی اینطور بوده است. در واقعی پژوهشی که به آن اشاره شد کمی قدیمی شده است – آنقدر قدیمی که ممکن است دیگر درست نباشد! البته نتایج این پژوهش هنوز هم ارزش دارد. نه به خاطر اعداد و آماری که گزارش کرده، بلکه به خاطر رفتاری که مشاهده کرده است. در آن زمان اینگونه برداشت می‌شده که:

تطابق نام دامنه با نوع محصول، مشتریان را به بازدید سایت تشویق می‌کند.

بولد شدن کلیدواژه‌ها جلب توجه می‌کند.

ممکن است نام دامنه روی کیفیت محصولات شرکت تاثیر داشته باشد.

بنابراین، نام دامین این توانایی را داشت که CTR و تعداد کلیک‌ها بر روی لینک سایت را افزایش دهد. گرچه استثناهایی هم وجود داشت: اگر شرکت رقیب کاملا شناخته شده بود، در این صورت به احتمال کمتری روی سایت شما کلیک می‌شد.

اینکه در صفحه گوگل فضای کمی به تبلیغات اختصاص داده شده نیز ارزش نام دامنه را بالا می‌برد. چون کاربران معمولا به دنبال محصول و نه شرکت می‌گردند. بنابراین اگر نام دامنه حاوی نام محصول می‌شد احتمال کلیک خوردن روی آن افزایش پیدا می‌کرد. زیرا فضای زیادی برای توضیح در مورد نوع محصول در زیر لینک سایت وجود ندارد و بیشتر اطلاعات از نام دامین گرفته می‌شد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping