بک لینک EDU چیست؟

بک لینک EDU
مقالات

بک لینک EDU چیست؟

بک لینک EDU اصولا سئوکارها زمانی که قصد برنامه ریزی و ساخت استراتژی بک لینک برای پروژه ای داشته باشند، بخشی از منابع شان را برای خرید یا ساخت بک لینک EDU در نظر میگیرند. چراکه این بک لینک ها اهمیت زیادی برای گوگل دارند. اما بک لینک EDU چیست و چطور باید آن را بسازیم؟در ادامه این مقاله از تدریس24 با من همراه باشید تا همه چیز را در موردشان به شما توضیح بدهم.

بک لینک EDU چیست؟

 

بک لینک EDU چیست؟برا اینکه بفهمیم بک لینک EDU چیست باید ابتدا با سایت های EDU آشنا شویم. سایت های edu، سایت های آموزشی معتبر هستند. اصولا پسوند دامنه این سایت ها به جای IR، COM و… EDU. است. مثلا به آدرس warner.edu دقت کنید. همانطور که مشاهده میکنید پسوند دامنه این سایت، EDU. است. این سایت هم وب سایت رسمی یک دانشگاه در فلوریدای آمریکاست.

دقت کنید؛ بر خلاف انواع پسوندهای دیگر، اینطور نیست که شما بتوانید به همین راحتی یک سایت بسازید و برایش یک دامنه با پسوند EDU بگیرید. در واقع تنها سایت هایی مجاز به داشتن چنین پسوند دامنه ای هستند که در حوزه آموزش فعال باشند. آنهم نه هر سایت آموزشی عادی، بلکه سایت شما باید توسط وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده تایید شود تا اجازه خرید دامنه EDU داشته باشید.

نکته مهم: کلمه EDU در واقع مخفف کلمه educational به معنی آموزشی است. همانطور هم که گفتم ثبت دامنه EDU کار راحتی نبوده و عملا غیر ممکن است. حالا در همین بین، پسوند دامنه دیگری هم با نام .educational به وجود آمده. دقت کنید، دامنه های EDU به طور کلی با دامنه های educational متفاوتند و تصور نکنید اینکه میتوانید به راحتی نام دامنه را در پسوند educational ثبت کنید، به معنی ثبت یک دامنه قدرتمند و معتبر مثل EDU است.

بک لینک EDU
چرا بک لینک EDU مهم است؟

 

بک لینک EDU خب، همانطور که بالاتر هم متوجه شدید، صرفا سایت هایی در سطح جهان میتوانند پسوند دامنه EDU داشته باشند که مورد تایید وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده هستند. به زبان دیگر صرفا سایت های معتبر آموزشی میتوانند این دامنه را داشته باشند. با توجه به این موضوع، بک لینک هایی که از این سایت ها به سایت شما داده میشود، اعتبار بسیار بیشتری دارند نسبت به بک لینک هایی که از سایت های عادی میگیرید. علاوه بر این، از جمله دیگر دلایلی که باعث افزایش ارزش بک لینک این سایت ها میشود، این موارد است:

1. قدمت سایت

بک لینک EDU اگر با اصول پایه ای سئو سایت آشنا باشید، میدانید که برای گوگل سن وب سایت ها اهمیت زیادی دارد. چراکه اصولا سایت هایی با قدمت بیشتر، قابل اعتمادتر هستند. یکی از مزایایی که اغلب سایت های EDU دارند هم دقیقا همین است که عمر دامنه آنها بسیار زیاد بوده و گوگل برای شان ارزش بیشتری قائل میشود.

2. بک لینک های ورودی

چرا بک لینک EDU مهم است؟با توجه به اینکه اصولا سایت های EDU منبع محتواهای علمی هستند و البته به دلیل اینکه این سایت ها مربوط به موسسات و دانشگاه های معتبرند، بک لینک های زیاد و با ارزشی هم دریافت میکنند. مثلا سایت فلان دانشگاه در آمریکا، از سایت های معتبر دیگری مثل سایت وزارت آموزش و پرورش این کشور، دانشگاه های دیگر، سایت های دولتی و… بک لینک های زیادی دریافت کرده که باعث افزایش اعتبارش شده.

3. واقعی بودن بک لینک EDU

بک لینک EDU اگر دوره سئو خارجی را در سایت خریده باشید، میدانید که ما راه ها و روش های زیادی برای ساخت و خرید بک لینک داریم. اما اصولا ساخت بک لینک در سایت های EDU کار سختی است و هر کسی نمیتواند از این سایت ها لینک بگیرد. به همین دلیل گوگل اعتماد بیشتری به بک لینک این سایت ها داشته و آنها را واقعی تر میداند.

4. اعتبار محتوا

بک لینک EDU در بیشتر مواقع زمانی که یک سایت EDU اقدام به انتشار لینک یک سایت دیگر میکند، محتوا یا صفحه سایت مقصد بسیار معتبر است. بنابراین وقتی لینک سایت شما در چنین سایتی قرار بگیرد، نظر پیشفرض گوگل این است که محتوای بسیار معتبری داشته اید و اعتبار زیادی به آن میدهد.

در نهایت به همین دلایل هم هست که همیشه در بخشی از استراتژی بک لینک سازی، سعی میکنیم تمرکز را روی ساخت یا خرید بک لینک EDU بگذاریم.

 

بک‌لینک خوب کدام است؟

 

بک لینک EDU پیش از آنکه وارد جزییات بیشتری در مورد تشخیص کیفیت بک لینک‌ها شویم. خوب است بدانید که در رابطه با بک لینک‌ها در سال‌های اخیر تغییرات گسترده‌ای اتفاق افتاده است. در گذشته دریافت بک لینک بی کیفیت و اسپم منجر به افزایش رتبه سایت در گوگل می‌شد. اما با انتشار الگوریتم پنگوئن توسط گوگل، تغییرات مهمی در حوزه بک لینک و لینک سازی اتفاق افتاد. بطور کلی همه‌ی بک‌لینک‌ها یکسان نیستند. ملاک‌هایی برای تشخیص بک‌لینک خوب از بک‌لینک بی‌کیفیت وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

مرتبط بودن سایت

بک لینک EDU گوگل برای بک‌لینک‌های مرتبط ارزش بیشتری قائلی است، زیرا احتمال کلیک کردن کاربران روی آن‌ها بیشتر است. منظور از بک‌لینک مرتبط چیست؟ فرض کنید یک ساعت‌فروشی دو بک‌لینک از دو سایت داشته باشد. اولی سایتی درباره گربه‌ها و دیگری سایتی برای فروش باتری. در این مورد، بک‌لینک دومی ارزش بیشتری نسبت به اولی دارد چون مرتبط‌تر است.

این اصل برای آدرس دامنه هم صدق می‌کند. کسی که در حال مشاهده سایتی مانند watches.ir است احتمال بیشتری دارد که روی لینک سایت فروش ساعت کلیک کند تا کسی که در حال بازدید سایتی مانند cats.ir است.

اعتبار سایت بالا

بک‌لینک‌هایی که از سایت‌های قوی‌تر گرفته می‌شوند، نسبت به سایت‌های ضعیف‌تر معمولا «اعتبار» بیشتری با خود به همراه می‌آورند. اعتبار یک صفحه ارتباط مستقیمی با ترافیک ارگانیک آن دارد. منظور از ترافیک ارگانیک همان ترافیک ناشی از کلیک روی لینک یک سایت در نتایج سرچ گوگل است. با این وجود، بک‌لینک‌هایی که از یک سایت معتبر گرفته می‌شوند، لزوما همواره اعتبار بیشتری به ارمغان نمی‌آورند.

گوگل اعلام کرده که «اعتبار»ی که از یک صفحه به لینک‌های خارجی آن انتقال داده می‌شود، به طور مساوی بین همه لینک‌ها تقسیم می‌شود. بنابراین در اینجا تعداد لینک‌های موجود در آن صفحه نیز اهمیت پیدا می‌کند. اگر از دو صفحه با اعتبار کاملا یکسان بک‌لینک داشته باشید که یکی از آن‌ها لینک‌های خارجی بیشتری دارد، اعتباری که از صفحه‌ی دیگر (با لینک‌های کمتر) به سایت شما داده می‌شود بیشتر خواهد بود.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه