برچسب در سایت چیست و چه کاربردی دارند؟

برچسب
طراحی سایت مقالات

برچسب در سایت چیست و چه کاربردی دارند؟

 

دسته بندی و برچسب گذاری هردو کاربردهای خود را در ارائه مطالب سایت یا وبلاگ دارا هستند. برای حفظ سادگی و دسترسی بهتر کاربران به مطالب سایت پیشنهاد میشود که تعداد دسته ها را بیشتر از پنج عدد قرار ندهید. کاربران برای دسترسی به موضوع مشخصی در سایت شما از دسته ها استفاده میکنند و زیاد بودن تعداد آن میتواند موجب سردردگمی آنها شود.

 همچنین محدود بودن آن به نویسنده این امکان را میدهد تا موضوع مقاله بعدی خود را براحتی انتخاب کرده و محل نمایش صحیح آن را تعیین کند. برچسب گذاری نیز با هدفی مشابه به کار میرود و ترکیب این دو میتواند راهنمای مناسبی برای کاربران در یافتن مطالب مورد نظرشان در سایت شما باشد. در این مقاله از تدریس24 به نحوه صحیح استفاده از برچسب ها یا همان Tag خواهیم پرداخت.

برچسب ها دسته بندی های خاص و کوچک تر را برای مطالب سایت شما انجام میدهند و به محتوای هر نوشته بستگی خواهند داشت در حالیکه دسته بندی براساس موضوع نوشته انجام میگیرد. برای ایجاد ارتباط بین مطالب در دسته های مختلف باید از برچسب گذاری استفاده کنید.

برای مثال فرض کنید که شما مطلبی در مورد فیلم “گذشته” به کارگردانی “اصغر فرهادی” نوشته اید، بطور حتم دسته بندی این مطلب چیزی مانند “نقد فیلم” یا “معرفی فیلم” خواهد بود و انتخاب عبارت “اصغر فرهادی” بعنوان دسته نمیتواند انتخاب مناسبی باشد.

 با این حال در دسته “اخبار سینما” شما مطلبی در مورد تقدیم جایزه اسکار به اصغر فرهادی منتشر کرده اید. حال فرض کنید که کاربر سایت شما در حال خواندن مطلب مربوط به فیلم “گذشته” بوده و تمایل دارد که اطلاعات بیشتری در مورد کارگردان آن داشته باشد.

اگر شما در هردو مطلب ذکر شده برچسب “اصغر فرهادی” را تعریف کرده باشید کاربر میتواند براحتی و با کلیک بر روی آن تمام مطالبی که به نوعی با “اصغر فرهادی” در ارتباط است را مشاهده کند. همین مثال را میتوانید در مورد هر زمینه کاری یا موضوع دیگری بکار ببرید. در واقع برچسب ها کلمات مهم در متن شما هستند (با کلمات کلیدی اشتباه نگیرید).

 

برچسب چیست؟

 

قبل از این که به چگونگی تاثیر برچسب بر سئو و نحوه ایجاد آن بپردازیم، شما را با این مفهوم آشنا می کنیم. تصور کنید کتابی در دست دارید.

اگر بخواهید از محتوای کتاب با خبر شوید بدون شک نگاهی به فهرست آن می اندازید. فهرست شامل عناوین کلی یا عناوین فصل هاست. عنوان هر فصل به شما می گوید که در آن فصل موضوع کلی مطالبی که ارائه شده است، چیست.

اگر سایت وردپرسی شما را مشابه یک کتاب در نظر بگیریم، عناوین فصل ها در واقع دسته ها هستند. دسته بندی به ساختار سایت وردپرسی شما نظم می بخشد.

دسته بندی در یک سایت وردپرسی اجباری است. به نحوی که اگر برای دسته ها عنوان انتخاب نکنید، سایت وردپرسی محتوای شما را به صورت ” دسته بندی نشده” نشان می دهد.اما علاوه بر عنوان فصل ها، هر فصل بخش های مختلفی دارد و در فهرست، مطالب هر فصل بخش بندی می شود. این بخش بندی در خصوص سایت وردپرسی شما، برچسب ها هستند.

هر چند نوشتن برچسب از نظر ساختار سایت وردپرسی اجباری نیست ( با خطا) مواجه نمی شوید، اما بدون شک پس از آشنایی با اهداف، مزیت ها و کاربرد های آن استفاده از آن را برای خود اجباری خواهید نمود.

برچسب
 هدف از برچسب گذاری

هدف اصلی از برچسب گذاری معماری اطلاعات و افزایش انسجام یک سایت است که منجر به بهبود تجربه کاربری می شود.

زمانی که شما برچسب ها را ایجاد می­کنید و به اطلاعات سایت خود به صورت حرفه ای نظم می بخشید، به موتورهای جستجو نیز کمک می کنید که معماری بهتری بر روی اطلاعات داشته باشند و مطالب را بهتر درک کنند.

بنابراین هر چه انتخاب تگ ها اصولی تر و حرفه ای تر باشد تاثیر بیشتری بر سئو دارد. بدون شک معماری اطلاعات بهتر و تجربه بهتر کاربری باعث ارتقا جایگاه سئو شما می شود.در تعریف تگ ها تنها کافی است این اصل را مد نظر قرار دهید که شما در حال معماری اطلاعات وب سایت خود هستید.

در شرایطی که بخواهید با استفاده از کلمات کلیدی که کاربران جستجو می کنند ایجاد تگ ها را در پیش بگیرید و به سایر نکات از جمله ارتباط تگ ها با محتوا، معماری اطلاعات  و … توجهی نداشته باشید، نه تنها ایجاد تگ ها باعث بهبود سئو نمی شود بلکه حتی ممکن است باعث آشفتگی و بهم ریختن نظم اطلاعات سایت شما بشود.

به بیان ساده تر حتی اگر هدف شما از ایجاد برچسب ها، ارتقا جایگاه سئو سایتتان است، تگ ها را برای راحتی کاربران و مدیریت بهتر سایت ایجاد کنید نه برای موتورهای جستجو. در صورتی که این رویکرد را داشته باشید بهترین تگ ها را خواهید داشت که باعث قرار گرفتن شما در اولویت موتورهای جستجو نیز می شوند.

مزایا و کاربرد برچسب ها در وردپرس

استفاده از برچسب مزایا و کاربرد متعددی دارد اما سه مزیت اصلی را می توان برای آن مورد تاکید قرار داد. اول این که استفاده از برچسب مدیریت سایت را بسیار راحت تر می کند.شما می توانید در میان محتواهای مختلف بر اساس برچسب ها جستجو کنید و مطلب مورد نظر خود را بیابید. با توسعه سایت و افزایش حجم محتوا این مزیت می­تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

تصور کنید یک سایت گسترده با انواع محتوا دارید و می خواهید لینک داخلی میان محتوای جدید و دیگر محتواهای سایت برقرار کنید، برچسب ها می توانند معجزه کنند و به شما کمک کنند تا بسیار سریع این کار را انجام دهید.

در حالی که بدون استفاده از برچسب این کار می تواند بسیار خسته کننده و طاقت فرسا باشد. همانطور که می­دانید لینک داخلی می تواند در ارتقا سئو سایت تاثیر زیادی داشته باشد.

برچسب دومین مزیت استفاده از تگ ها این است که موتورهای جستجو از جمله گوگل درک بهتری از محتوای شما خواهد داشت و بهتر می توانند در میان محتواهای موجود در سایت شما جستجو کنند.بنابراین احتمال این که در اولویت موتور جستجو قرار بگیرید بیشتر است. از این منظر می توان گفت استفاده از تگ ها در ارتقا سئو سایت شما تاثیر می گذارند.

سومین مزیت استفاده از برچسب یا تگ این است که کاربران می توانند جستجوی بهتری در سایت شما داشته باشند.در واقع می توان گفت استفاده از تگ باعث بهبود تجربه کاربری شده و استفاده از سایت را تسهیل می کند. می توان پیش بینی نمود به دلیل افزایش رضایت کاربران و بهبود تجربه کاربری، استفاده از تگ ها منجر به افزایش ترافیک و ارتقا جایگاه سئو سایت شود.

برچسب جستجوی بهتری در سایت شما داشته باشند.در واقع می توان گفت استفاده از تگ باعث بهبود تجربه کاربری شده و استفاده از سایت را تسهیل می کند. می توان پیش بینی نمود به دلیل افزایش رضایت کاربران و بهبود تجربه کاربری، استفاده از تگ ها منجر به افزایش ترافیک و ارتقا جایگاه سئو سایت شود.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping