بردکرامب (Breadcrumbs) چیست و تاثیر آن بر روی سئو؟

بردکرامب
سئو مقالات

بردکرامب (Breadcrumbs) چیست و تاثیر آن بر روی سئو؟

 

بردکرامب یکی از اجزای مهم هر سایت خوب و کاملی، داشتن بردکرامب  است. حتما برای شما هم سوال پیش آمده باشد که بردکرامب چیست ؟ و چه تاثیری در سایت دارد؟ بردکرامب‌ها فقط به مخاطبین سایت شما نمی‌گویند که در کدام صفحه قرار دارند، آن‌ها همچنین به گوگل کمک می‌کنند تا متوجه شود که سایت شما چگونه ساختاری دارد.

برای اینکه بیشتر با مفهوم راهنمای ناوبری سایت آشنا شویم و بدانیم چرا در بهینه سازی سایت مهم است؛ با هم بررسی می‌کنیم که بردکرامب چیست و چگونه کار می‌کند.در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

بردکرامب چیست؟

 

برد کرامب ها مسیری که رفته ایم را نمایش می دهند در نتیجه راهنمای مسیر هستند و برای پیدا کردن مسیر به کار می روند و به مخاطب نشان می دهند در کجای سایت قرار گرفته همچنین به موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کنند که ساختار سایت شما را درک کنند.

معنی Bread crumb نان ریزه است که از دو واژه Breadبه معنای نان و crumb به معنای ریزه تشکیل شده است.برد کرامب در واقع متن کوتاه لینک دار است ،کلمات برد کرامب قابلیت کلیک کردن دارند و از صفحه خانه شروع می شوند.

فلسفه نام برد کرامب از اینجا به وجود آمده است که در یک افسانه ی قدیمی هنسل و گرتل برادر و خواهری بودند که مسیر خانه شان را گم می کنند و با کمک نان ریزه ها توانستند خانه شان را پیدا کنند، در واقع برد کرامب به کاربران نشان می دهد که چه مسیری را طی کرده اند که به اینجا رسیده اند.

برد کرامب ها در سیستم عامل ها،وبلاگ ها و وب سایت ها و برنامه های نرم افزاری استفاده می شوند برد کرامب از > برای نشان دادن جایی که در سایت قرار داریم استفاده می کند مکان قرارگیری برد کرامب در بالا یا پایین صفحه است برد کرامب ها در سایت های فروشگاهی که 3 یا 4 دسته بندی دارند بسیار کارآمد هستند مثل سایت آمازون که شامل برد کرامب های بسیاری است برد کرامب در نتایج گوگل نیز ظاهر می شود و ساختار سایت شما را به کاربران نشان می دهد.

بردکرامب
انواع بردکرامب کدام اند؟

 

بیشتر افراد تصور میکنند که تنها نوع نان ریزه موجود در سطح وب، نوع مسیریاب آن است. اما باید بدانید که نان ریزه ها در اصل به 4 دسته تقسیم میشوند که در ادامه هر کدام را برای شما توضیح میدهیم:

بردکرامب مکانی

اولین نوع بردکرامب، نوع پیشفرض و رایج آن است که در بیشتر سایت ها مشاهده میکنید. ساختار این نوع بردکرامب به صورتی است که دقیقا مکان موجود کاربر در سایت را به او نشان میدهد. با استفاده از نوع سلسله مراتبی بردکرامب کاربر میتواند به راحتی و با کلیک بر روی لینک های آن، به صفحات قبلی سایت بازگردد.

بردکرامب ویژگی (ATTRIBUTE)

این حالت را بیشتر در سایت های فروشگاهی یا آگهی میبینید که کاربر برای پیدا کردن هدف خود در آنها، نیاز به اعمال فیلتر های مختلف و ویژگی ها دارد. به طور مثال میخواهید در سایت آگهی شیپور، آگهی های مربوط به املاک اجاره ای در منطقه 10 تهران را مشاهده کنید که صرفا با قیمت اجاره ای بین 1 تا 3 میلیون تومان باشند.

پس از اینکه ویژگی های مورد نظر خود را انتخاب کردید، یک بردکرامب ویژگی برای شما ظاهر میشود تا بتوانید به خوبی انتخاب های خود را تشخیص دهید و حتی در صورت نیاز بر روی آن تغییراتی را اعمال کنید.

برد کرامب ویژگی سایت شیپور

همانگونه که در تصویر بالا مشاهده میکنید، قسمت 1، بردکرامب ویژگی و قسمت 2 بردکرامب مکان است. هر دو اینها میتوانند بر روی ارتباط بهتر کاربر با صفحه تأثیر مثبت داشته باشند.

بردکرامب مسیر یا تاریخچه

این نوع نان ریزه دیگر به ندرت در سایت ها مشاهده میشود و نوع مکانی جایگزین آن شده است. در این نوع کاربر میتوانست مسیر طی شده خود را به صورت ساده مشاهده کند. نمونه آن به این صورت است:

با توجه به کاربرد بالای بردکرامب های مکانی، دیگر استفاده از نان ریزه های موقعیت پیشنهاد نمیشود.

برد کرامب خرید

این نوع بردکرامب را به ندرت در سایت های ایرانی مشاهده میکنید. ساختار آن به این صورت است که مکان کاربر در فرآیند خرید از سایت را به وی نشان میدهد. این نوع نان ریزه تأثیر مثبتی بر روی سئو سایت ندارد اما میتواند به خوبی بر UX و افزایش فروش در سایت تأثیر گذار باشد.

 

مزایای استفاده از برد کرامب در تجربه کاربری

 

۱) گوگل آنها را دوست دارد

بازدیدکنندگان شما بردکرامب را دوست دارند ، اما گوگل نیز برد کرامب را در نتایج خود نشان می دهد این کار را انجام می دهد. برد کرامب ها روش دیگری برای پی بردن به چگونگی ساختار وب سایت شما به Google ارائه می دهند ، اما ، Google امکان دارد از آنها در نتایج جستجوی واقعی نیز استفاده کند ، که نتیجه شما را برای کاربران بسیار جذاب تر می کند.و موجب می شود سئو سایت شما بهبود یابد برای اینکه شانس بردکرامب شما در Google بیشتر شود ، باید داده های ساخت یافته مانند Yoast SEO را اضافه کنید.

۲) آنها تجربه کاربر را افزایش می دهند

از آنجا که افراد دوست ندارند گم بشوند وقتی به مکان جدیدی می روند آنها برای پیدا کردن مسیر به دنبال تابلو و راهنما هستند و این در مورد وب سایت ها نیز صدق می کند. شما باید بازدید کنندگان را راضی نگه دارید و اصطکاک را تا حد ممکن کاهش دهید. بردکرامب می توانند به تجربه کاربری شما کمک کنند ، زیرا آنها یک عنصر مشترک رابط هستند که بلافاصله راه نجات را به مردم نشان می دهند.

۳)‌ نرخ پرش را پایین می آورند

به سختی کسی از طریق صفحه اصلی وارد سایت می شود ، همه چیز در مورد جستجوی ارگانیک است. این بدان معنی است که هر قسمت از سایت شما می تواند یک نقطه ورود باشد. اگر صفحه انتخاب شده نیاز آنها را برآورده نکند ، باید راهی برای راهنمایی این بازدید کنندگان به سایر قسمتهای سایت خود بیابید. بردکرامب می توانند نرخ پرش را کاهش دهند زیرا شما به بازدیدکنندگان یک روش جایگزین برای مرور سایت خود ارائه می دهید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping