اینفوگرافی چیست؟

اینفوگرافی
گرافیکی مقالات

اینفوگرافی چیست؟

اینفوگرافی چیست بدون شک همه شما تاکنون در جلسات مختلف موضوعاتی را برای عده‌ای توضیح داده‌اید. گاهی اوقات توضیح برخی مسائل با استفاده از کلمات، بسیار مشکل و دشوار است. از طرفی ممکن است شنوندگان به خوبی موضوع مورد بحث را نتوانند درک و تجسم کنند. در این شرایط اینفوگرافیک یک راهکار بسیار مفید و کارآمد است که نه تنها به توضیح آسان مسائل کمک می‌کند، بلکه شنوندگان مسئله را بهتر درک و تجسم می‌کنند.

 اما Infographic چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع اینفوگرافیک کدامند؟ چگونه می‌توان یک اینفوگرافیک جذاب ساخت؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله از تدریس24 بگوییم اینفوگرافیک چیست و چه کاربردی دارد؟

اینفوگرافیک چیست؟

اینفوگرافی چیست اینفوگرافیک در واقع ترکیب گرافیک (Graphics) و اطلاعات (Information) است که ترکیب این دو اطلاعاتی بصری برای مخاطب ایجاد می کند که فهم مطلب را برای کاربر لذت بخش و آسان می کند. اما اینفوگرافیک معنایی خاص‌تر از این عبارت است و به مجموعه‌ای از تصاویر، نمودارها و متن گفته می‌شود که یک نمای کلی از موضوعی را به راحتی بیان می‌کند.

 در اینفوگرافی از تصاویری چشمگیر و جذاب برای انتقال سریع و واضح اطلاعات استفاده می‌شود. همچنین یک ابزار ارزشمند برای ارتباط بصری است. به یاد داشته باشید که تصاویر بصری در اینفوگرافیک باید بیش از آن که هیجان‌انگیز و جذاب باشند، در درک محتوا به ما کمک کنند.

اینفوگرافی چیست
کاربرد اینفوگرافی چیست؟

اینفوگرافی چیست اینفوگرافیک در درک و هضم آسان اطلاعات پیچیده بسیار مؤثر و عالی است. شما می‌توانید با استفاده از اینفوگرافیک در هر زمان یک مرور سریع از یک موضوع را ارائه دهید، یک فرآیند پیچیده را توضیح دهید، نتایج تحقیق یا داده‌های یک نظرسنجی را به نمایش بگذارید، یک پست یا گزارش طولانی از وبلاگ را خلاصه کنید.

اینفوگرافی چیست چندین گزینه را با هم مقایسه کنید و آگاهی را در مورد یک موضوع یا علت آن افزایش دهید. همچنین زمانی که موضوعی که قصد توضیح آن را دارید، سخت و دشوار باشد، می‌توانید از اینفوگرافیک استفاده کنید. بنابراین اینفوگرافیک تقریباً در هر صنعتی می‌تواند مفید واقع شود.

مزایای اینفوگرافیک

اینفوگرافیک‌ها با ترکیب داده‌ها و تصاویر، داده ها را برای مخاطب قابل فهم تر می کند. در اینفوگرافیک معمولاً داده‌های خام با تصاویر، استعاره‌ها و رنگ‌هایی که اطلاعات را زنده می‌کند، نمایش داده می‌شوند. اینفوگرافیک‌ها برای جمع‌آوری داده‌های زیاد در یک قالب ساده و برای جذاب کردن اطلاعات مناسب هستند. آنچه اطلاعات را قانع کننده‌تر می‌کند، قابلیت درک آن‌ها است. اینفوگرافیک برای کمک به مردم در درک داده‌ها بسیار مفید است. آنچه شما در اینفوگرافیک به صورت بصری ارائه می دهید، به آن‌ها کمک می‌کند تا به سرعت اطلاعات را درک کنند و این مورد ارزش زیادی به محتوای شما می‌افزاید.

اینفوگرافی چیست وقتی دانش خود را از طریق اینفوگرافیک به اشتراک می‌گذارید نه تنها خود را به عنوان یک متخصص معرفی می‌کنید، بلکه اعتبار برند خود را نیز افزایش می‌دهید. تحقیقات موردنیاز برای ایجاد اینفوگرافیک به زمان، دانش و تجربه نیاز دارد.

اینفوگرافیک به شما امکان می‌دهد تحقیقی را که به تنهایی انجام داده و جمع آوری کرده‌اید، به صورت تصویری ارائه کنید. مشتریان احتمالی توانایی شما در بیان یک داستان را با داده‌های بصری مشاهده می‌کنند و این موضوع به آن‌ها کمک می‌کند تا شما و شرکتتان را بشناسند، دوست داشته باشند و به آن اعتماد کنند.

دلایل محبوبیت اینفوگرافی چیست؟

اینفوگرافی چیست اینفوگرافی مزیت‌هایی دارد که باعث استقبال زیاد از این روش در ارائه‌ی مفاهیم شده است. یکی از نقاط قوت اینفوگرافی قابلیت انتشار ساده و گرفتن تعداد زیادی بازدید، کامنت‌ و لینک‌ است. مزیت دیگر این است که براساس تحقیقات، فرایند انتقال داده‌های دیداری در مغز، به‌طور تقریبی شصت‌هزار برابر سریع‌تر از داده‌های متنی است.

ازاین‌رو سرعت یادگیری و ذخیره‌ی اطلاعات، در روش اینفوگرافی بهتر از وقتی است که از شیوه‌ی نوشتاری استفاده می‌شود و همین عامل سبب شده که به‌جای استفاده از شیوه‌ی نوشتاری، امروزه بیشتر از این روش استفاده شود.

اینفوگرافی چیست نتیجه‌ی مطالعه‌ی دیگری نیز نشان داده است: استفاده از شیوه‌های دیداری در متقاعدکردن مخاطب، ۴۳ درصد مؤثرتر از وقتی است که تنها بر نوشته‌ تکیه می‌شود. در کنار مزیت‌های یاد شده، طراحی خوب بسیاری از اینفوگرافی‌ها با موضوعات مهیج و پرمخاطب نیز به محبوبیت این روش افزوده‌ است.

انواع اینفوگرافی

با شروع ساخت اینفوگرافیک، متوجه می‌شوید که انواع خاصی از اینفوگرافی‌ها در انتقال انواع خاصی از داده‌ها یا اطلاعات به کار می‌روند. ما در این بخش به معرفی انواع اینفوگرافیک می‌پردازیم.

۱. اینفوگرافیک جدول زمانی

اینفوگرافی چیست جدول زمانی نوعی اینفوگرافیک ایده‌آل است که می‌توان از آن برای تجسم تاریخ، برنامه‌ریزی یک رویداد خاص، برجسته کردن روند رویدادها، اشتراک‌گذاری یک داستان به ترتیب زمانی و تعیین انتظارات مخاطبان در مورد مدت زمان یک فرآیند استفاده کنید. اینفوگرافیک جدول زمانی کمک می‌کند موارد مختلفی مانند سابقه کاری، نحوه ایجاد یک ایده، پروژه یا داستان را نشان دهید.

۲. اینفوگرافیک اطلاعاتی

اینفوگرافیک اطلاعاتی یکی از محبوب‌ترین اینفوگرافی‌هاست که برای اهدافی مانند به اشتراک گذاشتن یک موضوع خاص، معرفی ایده یا مفهوم جدید و ایجاد یک پست بسیار جذاب از وبلاگ یا مقاله ساده برای خوانندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اینفوگرافیک اطلاعاتی یک قالب اینفوگرافیک برای زمانی است که قصد دارید موضوعی بسیار فنی را به مخاطبانی ارائه دهید که با موضوع آشنا نیستند.

اینفوگرافی چیست به عنوان مثال هر کسی که در تجزیه و تحلیل SWOT تازه کار است، می‌تواند با نگاه کردن به اینفوگرافیک آن، بلافاصله مفهوم را درک کند. برخلاف انواع دیگر اینفوگرافیک‌ها، اینفوگرافیک اطلاعاتی عمدتاً متون یا کلمات را تشکیل می‌دهد تا تصاویر.

۳. اینفوگرافیک فرآیند

پردازش اینفوگرافیک برای اهدافی مانند: تقسیم یک فرآیند پیچیده به قطعاتی ساده و قابل هضم از اطلاعات، ارائه خلاصه‌ای از مراحل یک فرآیند و تجسم یک رویه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید مخاطبان شما جزئیات یک فرآیند یا روش را به سرعت آموزش ببینند، از اینفوگرافیک‌های پردازش یا فرآیند استفاده کنید.

۴. اینفوگرافیک مبتنی بر فهرست

مغز انسان لیست‌ها را دوست دارد که این موضوع محبوبیت اینفوگرافیک‌های مبتنی بر لیست را توضیح می‌دهد. این نوع اینفوگرافیک‌ها از چک لیست گرفته تا لیست کارهای انجام شده، یک ایده بسیار مناسب و عالی هستند. با این اینفوگرافی‌ها می‌توانید مجموعه‌ای از نکات را به اشتراک بگذارید.

۵. اینفوگرافیک برای ساخت رزومه

اینفوگرافی چیست اینفوگرافیک رزومه، که به رزومه تصویری نیز معروف است، به متقاضیان کار کمک می‌کند تا با تجسم رزومه ساده خود بهترین قدم را بردارند. با طراحی رزومه به صورت یک قالب بصری می‌توانید خود را از سایر کاندیداها متمایز کرده و مدیر بخش استخدام را متقاعد کند تا برای مصاحبه با شما تماس بگیرد.

همچنین می‌توانید توجه کارکنان را نیز به خود جلب کرده و آن‌ها را وادار کنید تا درباره شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. در رزومه خود بخش‌های خاصی مانند مهارت‌ها، پروژه‌ها و تیم‌هایی که با آن‌ها کار کرده‌اید را به نمایش بگذارید.

۶. اینفوگرافیک جغرافیایی یا نقشه

اگر می‌خواهید داده‌های جمعیتی را ارائه دهید یا اطلاعات مبتنی بر مکان را به اشتراک بگذارید، اینفوگرافیک نقشه بهترین گزینه است. این نوع اینفوگرافیک یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای کسانی است که قصد ارائه و نمایش روندها در یک مکان خاص جهانی، ایالت‌ها، شهرها، شهرک‌ها و حتی محله، به اشتراک گذاشتن داستان‌های تصویری یک مکان خاص و اعلام نتایج نظرسنجی یا آمار محصول بر اساس موقعیت مکانی را دارند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
  • عکس
  • شناسه محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • در انبار
  • موجودی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • عرض
  • اندازه
  • تنظیمات بیشتر
  • ویژگی ها
  • ویژگی های سفارشی
  • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping