ایمیل سازمانی چیست؟

f11f93
برنامه نویسی وب مقالات

ایمیل سازمانی چیست؟

ایمیل سازمانی چیست یکی از متداول‌ترین و پر کاربردترین بسترهای ارتباطی هر سازمانی به حساب می‌آید. سرویس ایمیل سازمانی به خوبی جایگزین نامه‌نگاری و مکاتبات قدیمی شده و بهترین انتخاب برای تعامل درون‌سازمانی و برون‌سازمانی بین کارمندان و مخاطبان سازمان است. دیگر هیچ کسب و کار و سازمان معتبری پیدا نمی‌شود که سرویس ایمیل سازمانی نداشته باشد یا از ایمیل‌های رایگان استفاده کند.

در این مقاله از تدریس24 قصد داریم ابتدا به معرفی ایمیل سازمانی پرداخته و از جنبه‌های مختلفی با کاربرد این نوع سرویس ایمیل آشنا شویم. در ادامه نیز، انواع روش‌های ساخت ایمیل سازمانی را با هم خواهیم دید.

ایمیل سازمانی چیست؟

ایمیل سازمانی چیست، یک سرویس ایمیل است که امکان ارسال و دریافت پیام‌های ایمیلی را برای کاربران سازمان فراهم می‌کند. مهمترین ویژگی سرویس ایمیل سازمانی، این است که بصورت اختصاصی برای یک سازمان راه‌اندازی شده و مدیریت آن در اختیار همان سازمان قرار دارد. یعنی تمامی حساب‌هاری کاربری آن توسط خود سازمان تعریف شده و کلیه سیاست‌های امنیتی و ملاحظات ارتباطی سازمان در آن رعایت شده است.

سرویس ایمیل سازمانی روی دامنه‌های متعلق به سازمان تنظیم می‌شود. به عبارت بهتر  می‌توان روی یک سرویس ایمیل سازمانی، برای چندین دامنه مختلف سازمان سرویس ایمیل تعریف کرد که همگی بصورت یکپارچه مدیریت شوند.

همچنین اکثر سرویس‌های ایمیل سازمانی علاوه بر سرویس ارسال و دریافت ایمیل، از ابزارهای تعاملی دیگری هم پشتیبانی می‌کنند. این ابزارها به کارکنان کمک می‌کند که کارهای گروهی را به راحتی و با کمترین هماهنگی مدیریت و برنامه‌ریزی کنند.

ایمیل سازمانی چیست امکان به اشتراک گذاری پوشه پیام‌ها، سازماندهی و مرتب کردن خودکار پیام‌های ایمیل، تقویم یکپارچه، مدیریت مخاطبان، دسترسی به فضای ابری برای ذخیره‌سازی و مدیریت مستندات، امکان ثبت و مدیریت وظایف از جمله قابلیت‌هایی است که بصورت یکپارچه در سرویس ایمیل سازمانی قابل ارائه است.

ایمیل سازمانی
ضرورت ساخت ایمیل سازمانی چیست؟

ایمیل سازمانی چیست حال سوال این است چرا ایمیل سازمانی لازم است؟ این روز ها کمتر شرکت معتبری از ایمیل های رایگان مانند جیمیل، یاهو و… استفاده می کند. ما به شما توضیح خواهیم داد که چرا شرکت های معتبر ایمیل سازمانی را ترجیح می دهند:

 1. 1. ایمیل سازمانی به کسب و کار شما اعتبار می بخشد

ایمیل سازمانی چیست که با نام دامین شما ساخته شود، باعث ایجاد احساس امنیت برای مشتریان شما می شود. زمانی که شما برای مشتریان خود بخواهید خدمات خود را ایمیل کنید، اگر از یک جیمیل رایگان مانند farhad_mashiri1992 [@] gmail .com استفاده کنید قابل اعتماد تر است یا استفاده از ایمیل info [@] webpouya .com ؟

کاملا واضح است ایمیلی که بر اساس دامین شما ساخته شود، اعتبار بیشتری در ذهن مشتری هایتان ایجاد می کند.

ایمیل سازمانی نه تنها باعث ایجاد اعتبار در ذهن مشتری هایتان می شود، بلکه باعث برند سازی و ماندگاری نام برندتان در ذهن مشتری هایتان نیز می شود؛ پس زمانی که اعتماد مشتری ها به برند شما کسب شد، ناخودآگاه فروشتان هم افزایش می یابد.

 1. 2. کوتاه بودن آدرس ایمیل سازمانی

ایمیل سازمانی آیا می توان یک آدرس کوتاه و زیبا در ایمیل های رایگان مانند جیمیل پیدا کرد؟ جواب این سوال خیر است، زیرا قبلا تمام آدرس های کوتاه جیمیل پر شده است؛ پس برای داشتن یک آدرس کوتاه و مرتبط با شرکتتان، ما به شما داشتن یک ایمیل سازمانی را پیشنهاد می کنیم.

ایمیل سازمانی چیست آیا کوتاه بودن آدرس ایمیل کمکی به کسب و کارتان می کند؟ صددرصد جواب این سوال بله می باشد، زیرا هرچه آدرس ایمیل کوتاه تر باشد، راحت تر در ذهن مشتری می ماند، باعث برند سازی می شود و همچنین اعتبار برند شما را افزایش می دهد. حال اگر به جای استفاده از یک ایمیل سازمانی و کوتاه از یک جیمیل رایگان با آدرس طولانی استفاده کنید، نه تنها در ذهن مشتری نمی ماند، بلکه قابل اعتماد نیز نمی باشد.

 1. 3. امنیت بالای ایمیل سازمانی

ایمیل سازمانی چیست همه ی ما می دانیم هک شدن ایمیل چه دردسر هایی در پی خواهد داشت. زمانی که ایمیل ما هک شود، هکر دسترسی به تمام ایمیل های ما خواهد داشت. پس هکر می تواند مشتری های ما را از طریق ایمیل شناسایی کند و باعث از دست دادن مشتری می شود.

یکی از راهکارهایی که از هک شدن ایمیل جلوگیری می کند، استفاده از ایمیل سازمانی است. این ایمیل دارای امنیت بالاتری نسبت به ایمیل های رایگان می باشد؛ همچنین می توان در هاست تنظیمات امنیتی انجام داد؛ این ها تنها قابلیت های امنیتی ایمیل سازمانی نیستند.

ایمیل سازمانی چیست قابلیت های امنیتی دیگر مانند گرفتن بک آپ برای عدم به وجود آمدن مشکل زمان بروز رسانی در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

 1. 4. ارتباط راحت تر با کارمندان

منظور از اینکه ایمیل سازمانی ارتباط با کارمندان را راحت تر می کند چیست؟ همانطور که گفتیم زمانی که شما ایمیل سازمانی می سازید، می توانید برای کارمندان نیز ایمیل مرتبط با ایمیل سازمانی خود بسازید. بطور مثال شرکت وب پویا می تواند یک ایمیل اختصاصی مانند info [@] webpouya .com داشته باشد و برای کارمندان خود ایمیل مانند name [@] webpouya .com بسازد.

اینکه هر کارمندی یک ایمیل اختصاصی مرتبط با شرکت داشته باشد، هم ارتباط کارمندان با شرکت را راحت تر می کند، هم ارتباط مشتری با کارمندان. مثلا وقتی مشتری بخواهد با کارمندی از شرکت شما ارتباط برقرار کند، به راحتی می تواند از ایمیل مخصوص کارمند استفاده کند که نه تنها باعث ارتباط راحت تر می شود، بلکه برند شما را سازمان دهی شده نمایش می دهد.

مزایا و معایب استفاده از ایمیل سازمانی

ایمیل سازمانی ارتباطات ایمیلی بخش مهمی از عملیات تجاری به‌شمار می‌رود. در محیط تجاری، از ایمیل برای اطلاع‌رسانی به کارمندان و مشتریان درباره مسائل مربوط به کار استفاده می‌شود. با استفاده از ایمیل، کارمندان می‌توانند به‌راحتی از برنامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به کار و وظایف محول‌شده اطلاع پیدا کنند. ناگفته نماند شرکت‌ها از ایمیل برای برقراری ارتباط با مشتریان و فروشندگان و ارسال به‌روزرسانی‌های مهم تجاری و اعلان‌ها و یادآوری‌ها نیز بهره می‌برند.

مزایای استفاده از ایمیل تجاری
 1. 1. کارایی

ایمیل سازمانی چیست میانگین زمان پاسخ‌گویی به ایمیل بسیار کمتر است. ایمیل‌ها به‌سرعت ارسال می‌شوند و کارمندان نیز آن‌ها را به ارتباط تلفنی و حضوری ترجیح می‌دهند.

 1. 2. مقرون‌به‌صرفه‌بودن

ایمیل وسیله ارتباطی مقرون‌به‌صرفه‌ای است و از‌نظر اقتصادی در‌مقایسه‌با انواع روش‌های بازاریابی سنتی، کم‌هزینه‌ترین روش به‌شمار می‌رود. از‌طریق ایمیل سازمانی، می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن به دَه‌ها‌هزار مشتری بالقوه دسترسی پیدا کنید.

 1. 3. تطبیق‌پذیری

از ایمیل می‌توان به‌عنوان ابزار ارتباطی اولیه یا ابزار تکمیلی ارتباطی استفاده کرد. از بازاریابی گرفته تا منابع انسانی، ایمیل کاربرد وسیعی دارد.

 1. 4. دسترس‌پذیری

ایمیل سازمانی چیست به پیام‌های ایمیل می‌توان به‌راحتی در هر مکان و زمانی دسترسی داشت. این امر به‌ویژه برای افراد دورکار بسیار اهمیت پیدا می‌کند؛ زیرا به سازمان‌ها و شرکت‌ها اجازه می‌دهد حتی زمانی که افراد در خانه کار می‌کنند، درارتباط و تحت‌کنترل باقی بمانند.

 1. 5. موبایل و متصل

با استفاده از انواع گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها می‌توانید به‌راحتی به پیام‌های ایمیل دسترسی پیدا کنید. برای این کار، تنها کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید.

 1. 6. مقیاس‌پذیری

ایمیل سازمانی چیست پیام‌های ایمیل را می‌توان در حجم زیاد برای پاسخ‌گویی به نیازهای ارتباطی شرکت‌ها ارسال کرد. سیستم‌های دیتابیس بزرگ به سیستم‌های پیام‌رسانی با توان عملیاتی درخورتوجه نیاز دارند و سیستم‌های ایمیل از قابلیت پاسخ‌گویی به این نیاز برخوردارند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping