انواع دیجیتال مارکتینگ

انواع دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی مقالات

انواع دیجیتال مارکتینگ

انواع دیجیتال مارکتینگ آشنایی با روش های دیجیتال مارکتینگ منجر به شناخت بیشتر کسب و کار از رسانه هایی دارد که با فعالیت در آن قادر است با کمترین هزینه بیشترین بازخورد را برای خود به ارمغان بیاورد. راهکارهایی که می تواند تمام در محیط وب اجرا شود و از رسانه های جمعی مثل تلویزیون و رادیو به منظور توسعه برند استفاده گردد.

در حال حاضر روش ها و ابزارهای مختلفی برای توسعه برند در فضای دیجیتال وجود دارد، در این مقاله از تدریس24 ما قصد داریم بهترین راهکارهای موجود را توضیح دهیم اما باید به این نکته توجه داشته باشید که:هر کسب و کاری باید استراتژی خود را برای تبلیغات داشته باشد، با یک نسخه نمی توان حال تمام کسب و کارها را خوب کرد!

روش ها و ابزارهای بازاریابی دیجیتال

انواع دیجیتال مارکتینگ در مقاله چگونه تبلیغ کنیم راجع به استراتژی تبلیغات و مارکتینگ پلن صحبت کردیم. گفتیم برای موفقیت تبلیغاتی در فضای دیجیتال باید مارکتینگ پلن مناسب با کسب و کار خود را تهیه کنید. اینکه شما چه روشهایی را برای تبلیغ برند خود در نظر بگیرید بر روی موفقیت، فروش و در کل بر روی برندینگ شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

بعضی ها روش های تبلیغاتی را بر اساس نوع رسانه دسته بندی می کنند، بعضی ها بر اساس نوع مشتری، بعضی ها بر اساس کیفیت و بازخورد. همه ی روشهای بالا برای دسته بندی ابزارهای بازاریابی دیجیتال درست است.

انواع دیجیتال مارکتینگ اما در تمامی مراحل چینش یک استراتژی دیجیتال باید توجه داشت که برند مذکور کیست، چه مشتریانی دارد، هدفش چیست، چه کار کرده، چقدر بودجه دارد و … تا بتوان بر اساس داده های واقعی روشهای مناسب تبلیغات در حوزه دیجیتال را به وی معرفی نمود.

انواع دیجیتال مارکتینگ
شما به دنبال لیست بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ هستید؟

انواع دیجیتال مارکتینگ اشتباه نکنید! چنین لیستی وجود ندارد و هر کس این لیست را درست کرده است فقط معرفی قصدش ارائه روش های دیجیتال مارکتینگ بوده است. شما نمی توانید بگویید کدام روش بهترین است، زیرا هر روش با توجه به جایگاه برند و خصوصیاتش می تواند روشی ایده آل و یا روشی بد برای تبلیغ باشد.

انواع دیجیتال مارکتینگ مشکلی که خیلی از کسب و کارها با آن روبرو هستند روش تقلید نادرست است. بگذارید این روش را با یک مثال به شما توضیح دهم:

چند برادر با وانت خود در خیابانی در شهر بساط جگر فروشی راه اندازی کردند. برای اینکه کارشان بگیرد قیمت را مناسب تر از دیگر جاها ارائه دادند، کیفیت خدمات و محصولشان هم بسیار خوب بود. طولی نگذشت که ایشان مشتریان زیادی برای خود جذب کردند. اما این سیل مشتریان، دیگر افراد را به این فکر انداخت که آنها هم می توانند اینکار را کنند، مگر جگر درست کردن و فروختن کاری دارد؟!

انواع دیجیتال مارکتینگ طولی نکشید که سطح شهر پر شد از وانت های جگر فروشی و این موضوع اینقدر زیاد شد که شهرداری آمد و همه جگرفروشی های وانتی را جمع کرد. جالب اینجاست با اینکار فقط یکی از آن جگر فروشی ها از وانت به مغازه جگر فروشی بزرگ رسید و آن هم کسی نبود جز آن چند برادر.

یک اتفاقی تو این ماجرا بود، افرادی که بدون اینکه تحقیق کنند، بدون اینکه بررسی کنند، بدون اینکه تحلیل کنند، کاری را به واسطه اینکه فلان کس چنین کاری کرده و سود کرده شروع کردند و شکست خوردند. واقعا به اینجور افراد چه می توان گفت؟!

در تبلیغات هم ما شاهد چنین کارفرمایانی هستیم. کسانی که دیدند فلان همکارشان از سایت دارد نتیجه می گیرد و به فکر این افتادند که سایت بزنند، اما نمی دانند که پشت یک سایت موفق چیست و چرا یک سایت موفق است و سایت دیگر نه.

انواع دیجیتال مارکتینگ

انواع دیجیتال مارکتینگ بازاریابی محتوا: بازاریابی محتوا شامل تولید و پخش انواع محتوا به صورت متن، عکس، مالتی مدیا است که هدف از این نوع بازاریابی این است کهتبلیغات برای مخاطبان شما سودمند باشد. شما می‌توانید به جای این که از متن تبلیغاتی استفاده کنید، از بازاریابی محتوا نهایت بهره را ببرید.

انواع دیجیتال مارکتینگ برای مثال اگر شما فروشنده هستید و ارتباط مستقیم با مخاطب و مشتری خود دارید، محتوا می تواند به معنی پست های سوشال مدیا مقالات بلاگ و ویدئو های سرگرم کننده باشد. در واقع اگر شما فروشنده و یا عرضه کننده هستید، امکان استفاده از گزارش ها وبینار ها و ویدئوهای آموزشی فراوانی را خواهید داشت.

انواع دیجیتال مارکتینگ بازاریابی موتور جستجوگر: هدف از بازاریابی موتور جستجوگر این است که وقتی مخاطب برند شما، محصول، خدماتی که ارائه می دهید و یا هر لغت و عبارت مرتبط با آن را جستجو می‌کند، وب سایت شما در بالای لیست جستجو به مخاطب شما نشان داده شود.

برای مثال گوگل که جستجوگر اصلی است، از انواع جستجوی طبیعی و ارگانیک بهره می برد که شامل ارتقا دهنده موتور جستجو یا سئو و ppc است که بابت هر کلیک هزینه پرداخت می شود و موبایل و کامپیوترهای را شامل می شود. همینطور امروزه از دستیاران هوشمند خانگی نیز بهره مند می شود برای اطلاعات بیشتر می توانید به دهمین گزینه یعنی بازاریابی صوتی یا آدیو مراجعه کنید.

تبلیغات نمایشی: انواع دیجیتال مارکتینگ تبلیغات نمایشی که همچنین از آنها به عنوان بنر یاد می شود ، بسیار شبیه تبلیغات چاپی هستند که در مجله ها مشاهده می کنید. تنها تفاوت آنها در این مورد است که این تبلیغات آنلاین هستند و شما باید از ناشران بخصوصی که مشتری های شما را می شناسند، برای توزیع آن ها استفاده کنید.

انواع دیجیتال مارکتینگ امروزه با استفاده از تبلیغات برنامه ریزی شده این نوع تبلیغات بهینه سازی شدند به این گونه که این تبلیغات ثبت می‌شوند آنالیز و بهینه سازی شده و توسط الگوریتم اتوماتیک به کار گرفته می‌شوند و مجدد از ان ها استفاده می شود.

( مانند وقتی که به کفشهای دلخواهتان  در یک وب سایت فروشگاهی نگاه میکنید و سپس  این تبلیغات در بازدید بعدی از وب سایتی دیگر تا یک ماه بعد به شما نمایش داده می شود  و  در هر بازدید از هر وبسایتی شما قادر به  تماشای آن تبلیغ خواهید بود.)

بازاریابی موبایل: انواع دیجیتال مارکتینگ بازاریابی موبایلی به گستردگی خود دیجیتال مارکتینگ است . می‌تواند با گونه‌های بسیار متنوع از انواع دیجیتال مارکتینگ همپوشانی داشته باشد . این نوع بازاریابی شامل هر کاری که روی دسکتاپ به انجام می دهید می شود، اما آن را روی موبایل قابل استفاده می کند.

مانند اپ های مخصوص موبایل . تبلیغات ارسال پیام ها متنی و استفاده از اپ های پیام رسان اجتماعی نمونه ای از این موارد است.  این نوع بازاریابی بخصوص برای مواردی اهمیت می یابد که مخاطبان شما افراد جوان باشند که بیشتر وقتشان را با تلفن هایشان می گذراند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی: بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی راه حلی است که از سالیان پیش به همراه بازاریاب‌ها بوده است اما در سال‌های اخیر رنگ و بوی بسیار ویژه تری گرفته است. همه برندهای بزرگ از این راه جذاب غافل نیستند و وقتی به پیج تک تک آنها سر می‌زنید می‌بینید که به سمت و سوی فروش در این شبکه‌ها پیش رفته اند.

 از مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی فروش و بازاریابی برای محصولات می‌توان به اینستاگرام اشاره کرد که در سالهای اخیر حتی قابلیت تعریف محصول در پیج را تعریف کرده است و مستقیما می‌توان محصول را در آن تعریف کرده و در پیج اقدام به فروش کرد.

بازاریابی ایمیل: بازاریابی از طریق ایمیل یکی از موثرترین کانال بازاریابی است و به ازای هر ۱۰۰۰ تومانی که شما برای بازاریابی ایمیلی هزینه می‌کنید می‌توانید انتظار بازگشت سرمایه و ایجاد سود تا ۵۱ هزار تومان را داشته باشید. استراتژی‌های بازاریابی از طریق ایمیل طی سالهای اخیر به مرور تغییر کرده است اما همچنان از اصلی‌ترین بازیگران خوزه دیجیتال مارکتینگ است.

انواع دیجیتال مارکتینگ استراتژی بازاریابی ایمیلی یک بخش مهم از هر استراتژی بازاریابی در تیم‌های دیجیتال مارکتینگ حرفه ای چه در ایران چه در خارج از ایران است. ایمیل مقرون به صرفه ترین روش تبلیغ محصولات شما به حساب می‌آید که می‌تواند برقراری ارتباط با مشتریان و دستیابی به اهداف فروش را به راحتی محقق کند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping