الگوریتم YMYL چیست؟

الگوریتم YMYL
مقالات نرم افزار های تحت وب

الگوریتم YMYL چیست؟

الگوریتم YMYL فرض کنید گوگل در ایندکس کردن مطالب و رنکینگ صفحات فقط به مسائل معمولی مانند متن و عکس و…توجه کند، و نسبت به اعتبار سنجی سایت‌ها بی‌اهمیت باشد و کاربرن طبق پیج رنک گوگل به سایت‌هایی مانند سایت پزشکی یا مالی اعتماد کند که بعدها به دلیل دروغ بودن و حقه بازی یا کلاه‌برداری این سایت ها موجب فریب خوردن کاربرانی که اعتماد کرده‌اند شده و باعث پشیمانی شود.

در الگوریتم های گوگل خود بیان کرده است طوری با سایت‌ها برخورد می‌کند و قوانین سخت قرار می‌دهد که گویی از سمت کاربران مامورشده تا سخت‌ترین قوانین را پیاده کند به اصطلاح خودمانی می‌شود گفت مو را از ماست کشیدن، که این بسیار کمک شایانی به اعتماد کاربران می‌کند.

اصطلاح YMYL مخفف  Your Money or Your Life است که گوگل می گوید پول شما یا زندگی شما، اما منظور از YMYL چیست؟ می‌توان گفت منظور گوگل این است که در دنیای اینترنت صفحاتی وجود دارد که می‌تواند بر روی حس خوشبختی، سلامتی جنبه مالی و ایمن بودن کابران اینترنتی تاثیر زیادی بگذارد.

درسال 2018 که این الگوریتم سروکله اش پیدا شد بسیار یاز وبمستران و افرادی که مشغول سئو بودند دچار نوساناتی شدند و ترافیک‌های آنها به طرز عجیبی (بالاخص زمانی که این الگوریتم مجدد آپدیت شد) صورت گرفت.

به عبارتی دیگر، الگوریتم YMYL درواقع صفحه خرید یا مالی است که کاربران می توانند خرید یا پرداخت و انتقال پول داشته باشند.صفحات وب سایت که اطلاعات سرمایه گذاری و مالی و برنامه ریزی بازنشستگی و مشاوره خرید خانه و هزینه های پرداختی برای دانشگاه و… را حساب می کنند.

در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

دلیل اهمیت الگوریتم YMYL چیست ؟

گفته شد که الگوریتم YMYL درواقع الگوریتمی است که شامل سایت هایی می شود که ممکن است درصورت درج مطالب فریبنده و یا غیرمعتبر و غلط بسیار در زندگی افراد از جنبه های شادی و ایمنی و مالی و… تاثیر می گذارد.

از گفته گوگل می توان این برداشت را داشت که گوگل قصد دارد سخت ترین استاندارد مطمئن و ایمن را داشته باشد، طبق این گفته اگر الگوریتم الگوریتم YMYL متوجه شود که جستجوی کاربر برمی گردد به موضوع الگوریتم YMYL ، سیستم رتبه بندی و رنکینگ گوگل به نکات وعواملی مانند درک خود از اعتبار، متخصص بودن و مطمئن بودن تمامی page ها یی که در لیست نتایج جستجو به نمایش در می آید، عملکرد و وزن بهتری داشته باشند.

به بیان ساده می توان گفت ابتدا گوگل، تخصص، اعتماد، اعتبار را می سنجد و سپس سایت هایی که این ویژگی را دارند، در لیست نتایج به کابر نمایش می دهد. اسم این اگوریتم را E-A-T گذاشتند.

الگوریتم YMYL
الگوریتم YMYL روی چه سایت‌هایی تاثیرگذار است؟

الگوریتم YMYL هر صفحه‌ای که اطلاعات غلط آن بتواند روی کیفیت زندگی انسان‌ها تاثیر منفی بگذارد، جزو صفحات الگوریتم YMYL قرار می‌گیرد. این صفحات را می‌توان در گروه‌های زیر دسته‌بندی کرد:

اخبار: سایت‌هایی که در مورد رویدادهای بین‌المللی، اقتصاد، سیاست، علم و تکنولوژی اخبار منتشر می‌کنند.

مسائل حوزه شهروندی: سایت‌هایی که در حوزه افزایش آگاهی شهروندی فعالیت می‌کنند. موضوعاتی مثل انتخابات، خدمات دولتی، موسسات عمومی، خدمات اجتماعی و مسائل حقوقی در این دسته قرار می‌گیرند.

مسائل مالی و اقتصادی: سایت‌هایی که در حوزه مسائل مالی مثل روش‌های سرمایه‌گذاری، مالیات، بیمه، خدمات بانکی و… اطلاعات ارائه می‌کنند. همچنین سایت‌هایی که امکان نقل و انتقال آنلاین پول را فراهم می‌کنند، در این دسته قرار دارند.

فروشگاه‌های اینترنتی: سایت‌های فروشگاهی و یا آن‌هایی که اطلاعاتی در مورد خرید کالا و خدمات ارائه می‌کنند.

اطلاعات پزشکی: سایت‌هایی که اطلاعتی در مورد بیماری‌ها، روش‌های درمان، داروها، بیمارستان‌ها و… ارائه می‌کنند.

گروه‌های اجتماعی: سایت‌هایی که در حوزه گروه‌های مختلف انسان‌ها مثل گروه‌های قومی، دینی، جسنیتی و.. فعالیت می‌کنند.

علاوه بر موارد بالا، موضوعات زیاد دیگری هم هستند که تاثیرات جدی بر زندگی انسان‌ها دارند. موضوعاتی مثل ورزش، تغذیه، سفر و کاریابی از این جمله‌اند. گوگل این موضوعات را هم در حد خودشان با الگوریتم YMYL بررسی می‌کند.

چرا صفحات الگوریتم YMYL مهم هستند؟

گوگل می‌خواهد بهترین محتوا را برای هر پرسشی ارائه دهد و همچنین از کاربران می‌خواهد، بدانند که می‌توانند به نتایج آن اعتماد کنند.

به عنوان یک موتور جستجو، این امر به طور طبیعی به نفع گوگل است اما ظهور اخبار جعلی در سال‌های اخیر و فاش شدن اینکه گوگل سرپ‌ها توسط ناشران دستکاری می‌شوند، گوگل را مجبور به موضع تهاجمی‌تر در برابر محتوای غیر معتبر کرده است.

یک سال بعد، گوگل دستورالعمل‌های رتبه‌بندی کیفیت جستجو خود را به روز کرد که به شدت E-A-T و Y. M. Y. L را به عنوان وسیله‌ای برای تعیین قابلیت اطمینان محتوا نشان می‌دهد.

برای بازاریابان، مهمترین جنبه، این است که صفحات Y. M. Y. L به ویژه در به روزرسانی‌های اخیر الگوریتم هسته اصلی گوگل مورد ضرب و شتم واقع شده‌اند، که به ما می‌گوید این موضوع تا چه حد قابل توجه است.

موضوعات Y. M. Y. L

بهداشت، امور مالی، رفاه، قانون و غیره توصیه‌هایی را ارائه ندهید که در موقعیت ارائه آن نیستید. “اطمینان حاصل کنید که محتوای شما در واقع کاملا دقیق است.”

از داده‌های فراوان برای تهیه نسخه پشتیبان از ادعاهای خود استفاده کنید و مطمئن شوید که ارقام خود را از منابع معتبر دریافت می‌کنید.

اگر در حال ایجاد محتوا هستید، اطمینان حاصل کنید که این مطالب به طور واقعی به مردم در تصمیم گیری آگاهانه برای خرید کمک ‌کند، فقط آن‌ها را به یک سری پیوندها هدایت نکنید.

محتوای تولید شده توسط کاربر را تعدیل کنید تا مطمئن شوید چشم اندازهای E-A-T شما را تهدید نمی‌کند. مهمتر از همه، مطمئن شوید که صلاحیت ارائه مشاوره در محتوای خود را دارید و درگیر تاکتیک‌های فریبنده نیستید.

بزرگترین قربانیان به روزرسانی‌های اخیر الگوریتم‌های اصلی، وب سایت‌های Y. M. Y. L هستند که بدون هیچ گونه اثبات تخصصی، مشاوره‌ای در مورد موضوعاتی مانند بهداشت، امور مالی و سایر موضوعات محتوا ارائه می‌دهند.

گوگل این مهارت را در قالب‌هایی که می‌تواند تشخیص دهد مانند: پیوندها، نقل قول‌ها و غیره مشاهده کند، بنابراین پروفایل آنلاین خود را در این مورد ایجاد کنید و به محتوای موجود خود لینک دهید تا با در نظر گرفتن E-A-T و Y. M. Y. L محتوای خود را بهینه‌سازی کنید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping