الگوریتم YMYL چیست؟

برنامه نویسی وب مقالات

الگوریتم YMYL چیست؟

الگوریتم YMYL روزانه کاربران فراوانی در گوگل سوالات بی‌شماری را در زمینه‌های مختلف بیان می‌کنند. سوالاتی در زمینه‌های پزشکی، مالی، آموزشی، امنیتی که تاثیر بسزایی در زندگی آن‌ها دارند. انتشار محتواهایی حاوی اطلاعات فریب دهنده و غلط می‌تواند به کاربران گوگل در برخی از تصمیم‌گیری‌ها و ابعاد زندگی ضربه بزند.

 در دنیای امروز و با حجم بالای اطلاعاتی که در بستر اینترنت منتشر می‌شود؛ تشخیص کیفیت این محتواها، کار دشواری بوده که بر عهده YMYL است. اما الگوریتم YMYL چیست؟ چه ارتباطی با الگوریتم E-A-T داشته و چگونه بر روی سئو سایت تاثیر می‌گذارد؟

الگوریتم YMYL یا “Your Money Your Life” قانونی سختگیرانه، تصویب شده توسط گوگل که محتواهای منتشر شده در زمینه‌های مرتبط با جان و مال کاربران را از نظر کیفی بررسی می‌کند. این الگوریتم با تمرکز بر روی کلمات کلیدی پرکاربرد، به بررسی کیفیت اطلاعات می‌پردازد.

 با آموزش سئو تخصصی شما نیز می‌توانید از جزئیات بیشتر این الگوریتم و تاثیر آن بر روی سایت مطلع شوید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند در استراتژی بهینه‌ کردن سئو و افزایش رتبه سایت، موفق عمل کنید.

در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

 

تاثیر الگوریتم YMYL در زندگی انسان ها

 

برای درک بیشتر الگوریتم YMYL و تاثیر آن بر روی مال و جان شما می‌توان شرایط زیر را تصور کرد. به احتمال خیلی زیاد، در طول زندگی خود با مشاهده علائم مختلف در بدن خود، به جستجو در گوگل روی آورده‌اید تا از علت و عوارض آن علائم مطلع شوید. حتی گاهی اوقات با توجه به اطلاعات موجود در اینترنت داروی خاصی را مصرف کرده‌اید. یا در جستجو دکتر حرفه‌ای در تخصصی خاص، از اطلاعات موجود در گوگل بهره بردید.

علاوه بر مثال‌های پزشکی می‌توان به مسائل مالی اشاره کرد. سرمایه‌گذاران بورس و بازارهای مالی دیگر که اطلاعات مورد نیاز و سیگنال‌های بازار را از سایت‌های مختلف گوگل مطالعه می‌کنند یا برخی از تصمیم‌های تاثیرگذار در کسب و کار خود را با توجه به اطلاعات منتشر شده در این سایت‌ها می‌گیرند.

حال اگر در تمامی مثال‌های ذکر شده، اطلاعات منتقل شده به کاربر اشتباه باشد؛ چه اتفاقی می‌افتد؟ شما به اشتباه دارویی را مصرف خواهید کرد که نه تنها وضعیت سلامتی شما را بهبود نمی‌بخشد بلکه باعث کاهش سطح سلامتی نیز می‌شود.

تنها با یک یا چند اطلاعات غلط یا حتی غیر حرفه‌ای در زمینه مسائل مالی، ممکن است تمامی دارایی‌های خود را از دست بدهید.الگوریتم YMYL با چهارچوب‌های سختگیرانه خود تلاش می‌کند تا با اعتبار سنجی و ارائه مطالب با کیفیت در برابر بروز این اتفاقات جلوگیری کند و حافظ مال و جان شما باشد.

الگوریتم YMYL
تولد الگوریتم YMYL، پول شما یا زندگی شما

در سال 2019، گوگل برای افزایش صحت و دقت اطلاعات موجود در بستر اینترنت، بروزرسانی جدید در الگوریتم‌های خود را معرفی کرد. الگوریتمی که از آسیب دیدن مخاطب جلوگیری می‌کند. با تولد الگوریتم YMYL ، در سپتامبر 2019، تعداد زیادی از سایت‌های پزشکی، سایت‌هایی که بر روی کلمات کلیدی پول ساز تمرکز می‌کردند؛

 دچار افت در رتبه بندی شدند. از ویژگی‌های مشترک این سایت‌ها می‌توان به رسمی نبودن، تخصصی نبودن و اعتبار پایین آن‌ها اشاره کرد. تمامی محتواهایی که راهکارها، پیشنهادات و کارهای خاصی را به کاربران القا می‌کردند؛ تحت تاثیر این الگوریتم گوگل قرار گرفتند. اکنون که با ماهیت الگوریتم YMYL آشنا شده‌اید خوب است بدانید که این آپدیت گوگل بر چه سایت‌هایی تاثیر می‌گذارد؟

تمرکز الگوریتم پول شما یا زندگی شما بر روی چه سایت هایی است؟

یکی از سوالات عمده برای سئوکاران و تولیدکنندگان محتوا در بستر اینترنت آن است که این الگوریتم بر روی چه سایت‌هایی تاثیرگذار است؟ کیفیت و اعتبار چه محتواهایی برای گوگل اهمیت دارد و چگونه می‌توانند این عوامل را رعایت کرده و نیاز مخاطب را برطرف کنند؟ از سایت‌های تحت تاثیر الگوریتم YMYL می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سایت‌هایی مرتبط با محتواهای خبری، سیاست و تکنولوژی

محتواهای مرتبط به سلامت، درمان بیماری‌ها و پزشکی

سایت‌های موجود در بستر اینترنت مرتبط با دولت‌ها، ادارات دولتی، قوانین شهروندی و حقوقی

سایت‌های ارائه دهنده اطلاعات مختلف در مورد سرمایه‌گذاری، مشاوره‌های مالی، وام و راهکارهای مختلف در این زمینه

سایت‌های فروشگاهی با طیف گسترده‌ای از کالاها

سایت‌های مختلفی در زمینه قومیت‌ها، مذهب و نژادها

علاوه بر سایت‌های ذکر شده، هر مطلب یا سایتی که خارج از این چهارچوب بر جان و مال کاربران تاثیر می‌گذارد؛ توسط الگوریتم YMYL بررسی می‌شود.

علت اهمیت بالای الگوریتم YMYL چیست؟

همان‌طور که مطالعه کردید؛ محتواهایی که ساختار الگوریتم YMYL را رعایت نمی‌کنند آسیب‌های جبران ناپذیری به مخاطبان وارد می کنند. علاوه بر این YMYL اهمیت بسیار بالایی برای تعداد زیادی از سئوکاران و صاحبان کسب و کارهای مختلف دارد. اگر حوزه فعالیت شما مرتبط با این الگوریتم باشد ضروری است که در چهارچوب آن عمل کنید تا سایت شما رتبه خوبی در SERP کسب کند.

 اولین قدم در کسب یک رتبه خوب، آشنایی با نحوه عملکرد این الگوریتم است. نحوه کار الگوریتم YMYL چیست؟ سئوکاران برای بهبود نتایج سایت خود، باید از چه اقداماتی پرهیز کرده و چه ساختاری را رعایت کنند؟

نحوه رتبه بندی محتواهای با کیفیت توسط الگوریتم YMYL گوگل

محتواهای YMYL برخلاف محتواهای دیگر، سیستم رتبه‌بندی متفاوتی دارند. طبق مقاله منتشر شده در سال 2019، گوگل هدف خود را با طراحی این الگوریتم این گونه شرح داد. هنگامی که جستجوهای کاربران مرتبط با محتواهای YMYL باشد؛ سختگیری‌های بیشتر برای سنجش کیفیت سایت‌ها اعمال خواهد شد.

 همچنین گوگل بیشتر بر روی عواملی مانند اعتبار، تخصصی بودن و کسب اعتماد کاربر، تمرکز می‌کند. علاوه بر این گوگل معتقد است که کاربران از او می‌خواهند که در بررسی سایت‌ها و جستجوهای مرتبط با الگوریتم YMYL به سخت‌ترین استانداردهای ایمنی، پایبند باشد. بنابراین با توجه به تمامی این عوامل، کسب رتبه‌‌ای خوب در محتواهای YMYL کاری دشوار است.

بر همین اساس سئوکاران و وبمسترانی که در این زمینه‌ها فعالیت می‌کنند باید به عوامل مختلف توجه داشته باشند تا اعتبار، تخصص و معیارهای لازم برای قابل اعتماد بودن را به دست آورند. احساسات و تفکر شما در رابطه با محتواهای قرار گرفته در سایت خود، معیار سنجش گوگل نبوده و برای آن اهمیتی ندارد.

بنابراین باید تلاش کنید خود را با معیارهای او وفق دهید. محتواهای منتشر شده در چهارچوب YMYL، بروز، دقیق، مفید و تاثیرگذار هستند. برای دستیابی به این ویژگی‌ها باید با مکمل YMYL، الگوریتم EAT آشنا شوید.

الگوریتم YMYL و E-A-T

یکی از سوالات متداول در رابطه با آپدیت YMYL گوگل، نحوه تشخیص کیفیت یک محتوا است. یکی از ابزارهای ضروری در این زمینه یا به عبارتی عضو جدا ناپذیر YMYL، الگوریتم EAT خواهد بود. الگوریتم EAT با توجه به 3 عامل مهم به کیفیت محتوا و نیاز کاربر توجه می‌کند. عبارت E-A-T، مخفف 3 کلمه Expertise-Authoritativeness-Trustworthiness است. اما هر کدام از این کلمات چه کاربردی در الگوریتم YMYL دارند؟

Expertise یا تخصص

بدیهی است که شما برای درمان بیماری‌های قلبی عروقی، به متخصص مغز و اعصاب مراجعه نمی‌کنید یا برای تعمیر خودرو خود به سراغ متخصصینی جز مکانیک‌ها نمی‌روید. ویژگی مشترک این دو شرایط، تخصصی بودن کار و دانش هر فرد است. این تخصص برای محتواهای YMYL نیز اعمال می‌شود. شما برای موفق شدن در الگوریتم YMYL گوگل، باید تخصص خود را به کاربران و موتورهای جستجوگر گوگل نشان دهید. تنها راه نشان دادن این تخصص در بستر اینترنت، تولید محتوا است.

مخاطب هنگام مطالعه محتواهای شما باید به تخصصی بودن اطلاعات و تجربه شما در این زمینه پی ببرد. طبق ساختارهای منتشر شده توسط گوگل، شما می‌توانید با انجام اقداماتی مختلف، به این جایگاه دست یابید. یکی از اقدامات مهم در این زمینه معرفی خود به مخاطب است.

به مخاطب بگویید که چه کسی هستید و چه حرفه‌ای دارید؟ دارای چه مدارکی هستید و چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید؟ مدارک دانشگاهی یا ضروری خود را به اشتراک بگذارید تا از سطح دانش شما مطلع شوند. قدم بعدی برای شناخته شدن به عنوان یک متخصص، انتشار یک عکس از خودتان است.

Authoritativeness یا اطمینان

عامل مهم دیگر در الگوریتم YMYL و EAT، اطمینان داشتن کاربر به شما، یا مرجع بودن است. در دنیای امروزی متخصصان زیادی در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند اما آیا همه آن‌ها قابل اطمینان هستند؟ آیا شما به متخصصی در زمینه زیبایی بدون هیچ نمونه کاری مراجعه خواهید کرد؟

 اطمینان پیدا کردن کاربر نیز به همین شکل است. علاوه بر شناخته شدن به عنوان یک متخصص باید به دنبال رضایت افراد از دانش و کار خود باشید تا کاربران موجود در بستر اینترنت و گوگل به شما اطمینان کنند.

برای کسب این اطمینان باید خود را میان جامعه ثابت کنید. نظرات رضایت بخش افراد دیگر و مشتریان خود را به اشتراک بگذارید. از تجربه همکاری افراد مختلف با خود بگویید و موفقیت‌های بزرگی که کسب کرده‌اند. برای محتواهای خود هرگونه مدرک معتبر که باعث اطمینان بیشتر مخاطب می‌شود را به اشتراک بگذارید. سخنرانی‌ها، مراسم و همایش‌های مختلف نیز بر اطمینان بیشتر کاربران موثر هستند. علاوه بر عوامل ذکر شده می‌توانید از روش‌های دیگر برای بهره‌مند شدن از امتیاز Authoritativeness و موفقیت در الگوریتم YMYL استفاده کنید.

Trustworthiness یا اعتماد و امانت

اکنون که با دو ویژگی دیگر آشنا شده‌اید زمان آن رسیده که با ویژگی اساسی آخر الگوریتم EAT رو به رو شوید. شما باید سایت و محتواهای خود را به عنوان منبعی مورد اعتماد به گوگل و کاربران معرفی کنید. این راه تنها با توجه به سه نکته اساسی قابل دستیابی است. از این سه نکته می‌توان به دقت، دسترسی بالا و منابع استفاده شده اشاره کرد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping