الگوریتم Sandbox چیست؟

الگوریتم Sandbox
مقالات نرم افزار های تحت وب

الگوریتم Sandbox چیست؟

الگوریتم Sandbox بسیاری از کاربران اینترنت یک روز تصمیم می‌گیرند که یک وبسایت راه‌اندازی کنند و مانند بذری که تازه کاشته می‌شود، روزانه به محتوا و طراحی سایت رسیدگی کنند تا کم کم به ثمر برسد؛ اما همیشه این مسیر کوتاه یا لذت‌بخش نیست. به همین دلیل درصد زیادی از وبسایت‌های تازه تاسیس ممکن است بعد از چند مدت فعالیت به حال خود رها شوند و دیگر کسی سراغشان را نگیرد!

الگوریتم سند باکس یا Google Sandbox Algorithm یکی از الگوریتم‌های جالب شرکت گوگل است که سایت تازه متولد شده را در چند مدت ابتدایی فعالیت خود مورد بررسی قرار می‌دهد تا از ادامه فعالیت آن سایت مطمئن شود؛ به این ترتیب، میزان کیفیت محتوا و میزان رغبت صاحبان سایت برای ادامه مسیر هم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 در این مقاله از مجموعه مقالات دیجیتال مارکتینگ و سئو و بهینه سازی سایت، می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که الگوریتم سندباکس چیست و چه کاربردی دارد؟ اگر شما هم اطلاعات زیادی درباره این الگوریتم جالب ندارید، تا انتهای این نوشته با تدریس24 همراه شوید.

الگوریتم Sandbox چیست؟

الگوریتم Sandboxشاید جالب باشد قبل از پرداختن به تعریف الگوریتم سندباکس، این نکته را با شما به اشتراک بگذاریم که در هر دقیقه، ۳۸۰ یا به عبارتی ۴۰۰ وبسایت در حال راه‌اندازی و ورود به دنیای اینترنت هستند. البته هر روز این رکورد در حال جا به جایی است چون هر چقدر تکنولوژی در مسیر پیشرفت سرعت می‌گیرد، نشان می‌دهد که تا چه اندازه رقابلت بین وبسایت‌ها افزایش می‌یابد و لازم است معیارهای جدیدتری برای غربال شدن آن‌ها تعیین شود.

البته در دنیای رقابت بین وبسایت‌ها یک داور منحصر به فرد و متخصص حضور دارد که کاربران را در مرکز توجه خود قرار داده است و در هر شرایطی جانب کاربران را نگه می‌دارد. همه ما نام این دارو حرفه‌ای را می‌دانیم؛ گوگل عزیز! حالا تصور کنید که این تعداد از سایت که روزانه متولد می‌شوند و به تعداد سایت‌های قبلی می‌افزایند، چطور باید مدیریت کرد؟

تمام این مدیریت قرار نیست توسط خود گوگل انجام شود؛ بلکه مانند هر سازمان بزرگ دیگری تقسیم کار حرف اول را می‌زند. در همین راستا، گوگل دست به اختراع تعدادی الگوریتم بسیار شگفت‌انگیز کرده که گوگل سندباکس یکی از آن‌ها است. تمام این الگوریتم‌های گوگل مانند دستیاران باوفا و هدفمند عمل می‌کنند و در صدد یافتن بهترین نتیجه برای جلب رضایت کاربر و ساختن بهترین تجربه کاربری برای وی هستند.

الگوریتم Sandbox در معنای لغوی به معنی زمین بازی کودکان است؛ پس نشان‌دهنده وبسایت‌های نوپایی است که تازه پا به عرصه گوگل قرار داده‌اند و به قولی، چندان با راه و روش دنیای اینترنت آشنا نیستند. گوگل با سپردن این وبسایت‌های جوان به درست الگوریتم سندباکس خود، مدیریت کامل آن‌ها را برون‌سپاری می‌کند تا بتواند بخش اعظم تمرکز و توجه خود را روی سایت‌های بزرگ‌تر معطوف سازد. لازم به ذکر است که تمام این اتفاقات زیر نظر گوگل انجام می‌شود؛ پس وبسایت تازه متولد شده خود را به دست فرد مطئنی می‌سپارید!

الگوریتم Sandbox
الگوریتم Sandbox گوگل چیست و چقدر معتبر است؟

الگوریتم Sandbox الگوریتمی است که شبیه فیلتر عمل می کند و سایت‌های جدید را از سایت‌های قدیمی تر تفکیک می‌کند.

در این الگوریتم گوگل، سایتهای تازه کار برخلاف تلاشی که برای کسب رتبه می کنند، نتیجه ی مطلوب خود را نمی گیرند، اما اگر ناامید نشده و روال کارشان را به خوبی دنبال کنند، می توانند خود را به گوگل ثابت کرده، از زمین تمرین بیرون بیایند و رتبه کسب کنند.

سندباکس هیچ وقت بطور رسمی توسط گوگل تایید نشده است. اما بسیاری از سئو کارها بر اساس تاثیرات آن بر روی روند کسب رتبه در سایتهای تازه کار، بر وجود آن اطمینان دارند.

آیا سایت من در الگوریتم Sandbox گوگل است؟

الگوریتم Sandbox ابزارهای بررسی سندباکس گوگل به شما کمک می کند که بررسی کنید آیا سایتتان در زمین بازی قرار دارد یا خیر. این ابزارها فیلدهایی برای ورود کلمات کلیدی و URL دارند که با وارد کردن آنها وضعیت حضور در سندباکس مشخص می شود.

ضمن اینکه اگر رشد بسیار کند اتفاق می افتد یا ورودی های سایت شما بیشتر از کلمات غیر کلیدی سایتتان است، احتمالا در این زمین شنی گیر افتاده اید و باید با تولید محتوای با کیفیت و لینک سازی درست خودتان را به گوگل ثابت کنید تا اجازه دهد وارد بازی بزرگترها شوید.

اگر مطمئن شدید که سایتتان در سندباکس است صبور باشید. در دو ماه اول ورود، تاثیرات منفی این الگوریتم بسیار چشمگیر است و پس از گذشت سه ماه روند رشد بهبود می یابد. کل زمان ماندن در سندباکس از یک تا شش ماه است که در اواخر این دوره تاثیرات منفی سند باکس بسیار کاهش می یابد.

آیا الگوریتم Sandboxسندباکس گوگل روی همه سایت ها فعال می شود؟

الگوریتم Sandbox برای اینکه پاسخ به این سوال شفاف‌تر باشد، به بررسی سه حالت اتفاق افتادن الگوریتم سندباکس در سایت‌های مختلف می‌پردازیم:

ممکن است سندباکس اصلا برای سایت شما فعال نشود؛ چون حتما نیازی به این الگوریتم نبوده.

روند قرارگیری سایت در سندباکس به دلایل مختلف کند و آهسته باشد که وبمستر متوجه آن نشود.

به شکلی ناگهانی سایت را راه‌اندازی کنید و در سندباکس گوگل قرار بگیرد که روند خود را طبق توضیحات طی خواهد کرد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping