الگوریتم هیلتاپ گوگل چیست؟

الگوریتم هیلتاپ
برنامه نویسی وب مقالات

الگوریتم هیلتاپ گوگل چیست؟

الگوریتم هیلتاپ یکی از اولین الگوریتم‌های گوگل است که سایت‌های معتبر و حرفه‌ای را شناسایی می‌کند. محتوای سایت‌ها زیر ذره بین Hilltop قرار دارند و سایتی که بخواهد نظر الگوریتم هیلتاپ گوگل را جلب کند، باید متحمل تلاش زیادی شود.

در این مقاله از تدریس24 می‌خواهیم در مورد الگوریتم Hilltop و تأثیر آن در سئو صحبت کنیم.

همانطور که می‌دانید الگوریتم‌های گوگل انواع مختلفی دارند. برای شخصی که سئو انجام می‌دهد، آشنایی با الگوریتم‌های گوگل یکی از موضوعات مهم به شمار می‌رود.با به‌روزرسانی مداوم الگوریتم‌های گوگل، شناخت آن‌ها و نوع کارایی‌شان بسیار اهمیت دارد و گوگلِ امروزی، توانسته الگوریتم‌هایی پیاده‌سازی کند که هوشی مصنوعی آن‌ها، نزدیک به هوش انسان است.

معرفی الگوریتم هیلتاپ گوگل

 

الگوریتم Hilltop یکی از الگوریتم‌های قدیمی غول فناوری جهان است. این الگوریتم در سال 2003 توسط گوگل معرفی شد.با وجود الگوریتم‌های پیشرفته‌ای که پس از هیلتاپ ظهور کردند، همچنان این الگوریتم قدیمی در رتبه‌بندی صفحات نقش مهمی دارد.

گوگل توسط الگوریتم هیلتاپ موفق شد سایت‌های معتبر و مرجع را شناسایی کند. در واقع هدف این الگوریتم شناسایی صفحات مرجع برای رتبه‌بندی است.به طور کلی یکی از دلایلی که اهمیت دریافت بک لینک از منابع معتبر را افزایش داد، همین الگوریتم Hilltop بود. چرا که لینک سازی در سایت‌های قدرتمند، برای اعتباربخشی به صفحات نقش مهمی دارند.

الگوریتم هیلتاپ

 

اهمیت الگوریتم هیلتاپ در سئوی امروز

 

نقش الگوریتم Hilltop در سئوی امروزی، شناسایی موضوعات معتبر در صفحات سایت‌ها است. یعنی در کنار الگوریتم‌های پیشرفته و نوپای گوگل، وظیفه‌ی کمک‌رسانی و تأیید اعتبار موضوعات را بر عهده دارد.

در حال حاضر معیارهای امتیازدهی برای اعتبار صفحه (Page Authority) و اعتبار دامنه (Domain Authority) از طریق ابزار محبوب Moz اندازه‌گیری می‌شوند و در اختیار متخصصان سئو قرار می‌گیرند.

برای این که  هیلتاپ در سئو سایت شما تأثیر گذار باشد، باید اصولی را رعایت کنید تا اعتبار و رتبه بالایی را کسب نمایید.

در اینجا چند تکنیک را برای بهینه‌سازی این الگوریتم معرفی می‌کنیم تا با استفاده از آن‌ها رتبه سایت خود را افزایش دهید.

شناسایی سایت‌های معتبر

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای جلب توجه الگوریتم هیلتاپ، شناسایی سایت‌های معتبر و دریافت بک لینک از آن‌هاست.

یعنی لیستی از صفحات مرتبط با موضوع‌تان، که امتیاز PA و DA بالایی دارند را شناسایی کنید و اقدام به لینک سازی در آن‌ها نمایید.

اگر منبع معتبری که شناسایی کرده‌اید، امکان ساخت بک لینک به صورت رایگان را داشت که فرصت را از دست ندهید. اما چنانچه امکان لینک سازی رایگان در منبع مورد نظر فراهم نبود، باید از استراتژی رپورتاژ آگهی برای درج لینک استفاده کرد.

شبکه سازی با سایت‌ها و افراد واقعی

بهترین روش برای دریافت لینک، ایجاد شبکه با افراد یا مؤسسات واقعی است که دارای مشاغل مرتبط به شما هستند.

یکی از روش‌هایی که امکان دریافت بک لینک به صورت رایگان را در منابع معتبر فراهم می‌کند، استفاده از پست مهمان یا نویسندگی افتخاری است.

یعنی با سایت مورد نظر وارد مذاکره شوید و بگویید به صورت رایگان محتوای منحصر به فرد و ارزشمندی برای‌شان تولید می‌کنید و در ازای محتوایی که می‌سازید، بک لینک‌هایی درون محتوا قرار می‌دهید.

بررسی لینک سازی رقبا

یکی دیگر از موارد مهم برای ورود به الگوریتم Hilltop گوگل، بررسی لینک سازی رقبا در سایت‌های معتبر است. یعنی بک لینک‌های قوی رقبا را دنبال کنید و ببینید با چه روش‌هایی و از طریق چه انکر تکست‌هایی اقدام به لینک سازی کردند.

مرحله‌ی بعدی ساده است! شما نیز در همان منابع معتبر، اقدام به لینک سازی کنید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که در حوزه‌ی مربوط به موضوع‌تان، بک لینک بسازید.

 

الگوریتم هیلتاپ در گذشته

 

الگوریتم تپه گوگل تأثیر عمیقی بر سئو داشت و بررسی می کرد که لینک ها از کجا ‌به کدام منابع می روند و این لینک ها به افزایش رتبه سایت های منبع و مرجع کمک می کرد، بخصوص اگر از سایت های ارزشمندی داده می شدند.

به طور مثال، به دست آوردن لینک از سایت About.com در همان روزهای اولیه می توانست به طور چشمگیری به افزایش رتبه سایت کمک کند. همچنین سایتی مانند DMOZ که لینک های باکیفیت زیادی از صفحات تخصصی سایت های دیگر گرفته و به عنوان مرجعی برای یافتن سایت های باکیفیت برای لینک دادن استفاده می شود، بدست آوردن لینک از آن که به خودی خود یک لینک باکیفیت تلقی می شد، می توانست رتبه شما را تقویت کند.

الگوریتم هیلتاپ گوگل ممکن است ایده پنهان کردن روابط بین وب سایت ها را مطرح کرده باشد. بنابراین مدیریان وبسایت ها از آدرس های IP مختلف و غیر مرتبط استفاده می کنند، تا مالکیت دامنه را پنهان می کنند و مراقب نحوه ارتباط سایت ها با یکدیگر هستند، در غیر این صورت شبکه سایت هایی که همه متعلق به یک سازمان هستند که گاهی اوقات از صدها سایت تشکیل شده اند، اگر به یکدیگر لینک بدهند رتبه خود را از دست دادند.

الگوریتم هیلتاپ در حال حاضر

قبل از هیلتاپ الگوریتم های دیگری وجود داشتند که بر سایت های مرجع تمرکز می کردند و امروزه الگوریتم hilltop گوگل به منظور تقویت درک مفهوم و موضوع سایت های معتبر بکار می رود.

آگاهی از الگوریتم های قبلی به شما این قدرت را می دهد که الگوریتم های امروز را به عنوان موارد تکامل یافته و پیشرفته تر، بهتر درک کنید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping