الگوریتم می دی (MayDay) گوگل چیست؟

MayDay
مقالات نرم افزار های تحت وب

الگوریتم می دی (MayDay) گوگل چیست؟

MayDay ما می‌دانیم که الگوریتم‌های گوگل دائماً در حال تغییر هستند. برخی از تغییرات جزئی هستند و حتی ممکن است مورد توجه بسیاری از مدیران وب سایت‌ها قرار نگیرند.

سایر به روزرسانی‌های الگوریتم گوگل از اهمیت بیشتری برخوردار بوده اند. به روزرسانی «MayDay» سال ۲۰۱۰ یکی از آن‌ها بود. بین اواخر ماه آوریل و اوایل ماه مه سال ۲۰۱۰، بسیاری از افراد شاهد افت ناگهانی بازدید وب سایت‌ها بودند که باعث وحشت برخی از دارندگان وب سایت‌ها شد.

در این مقاله از تدریس24 الگوریتم MayDay و به روزرسانی‌های آن را به شما توضیح خواهیم داد تا درباره‌ی آن بیشتر بدانید، پس در ادامه با ما همراه باشید.

به روزرسانی گوگل MayDay چیست؟

MayDay به روزرسانی اول ماه مه تأثیر مهمی بر روی کلمات کلیدی به اصطلاح دم بلند داشت در حالی که از کلمات کلیدی کوتاه صرف نظر می‌شد. به گفته گوگل، هدف آن‌ها از این بروزرسانی الگوریتم افزایش کیفیت نتایج جستجو بود.

چه چیزی باعث شده این الگوریتم، به روزرسانی بسیار ویژه‌ای داشته باشد؟ کلمات کلیدی طولانی و دم دراز ، به خصوص آن‌هایی که دارای سه و چهار کلمه هستند، بیشترین نرخ تبدیل را دارند. آن‌ها سودآورترین و پردرآمدترین کلمات کلیدی در تجارت الکترونیکی به شمار می‌آیند.

MayDay
هدف از به روزرسانی MayDay چیست؟

MayDay قرار است به روزرسانی الگوریتم May Day کیفیت نتایج جستجو را بهبود بخشد. برای اینکه این اتفاق بیفتد، «کیفیت» یک صفحه برای جستجوهای چند کلمه‌ای دوباره ارزیابی می‌شود.

صفحاتی که محتوای منحصر به فردی را ارائه نمی‌دهند یا محتوای آن‌ها فقط بی کیفیت است یا به اصطلاح برای کاربر مفید نیست، برای جستجوی دنباله طولانی از نتایج جستجو حذف می‌شوند، یا به طور دقیق، به پشت نتیجه جستجو منتقل می‌شوند صفحات این به روزرسانی بیشتر بر شرکت‌های «بزرگ» تأثیر گذاشته است. طبق گفته گوگل، نتایج بروزرسانی رضایت بخش است.

سئو تعدادی از فروشگاه‌های اینترنتی را تحت تأثیر این به روزرسانی قرار داده و در تمام این مغازه‌ها یک وجه مشترک پیدا کرده است، جایی که از جمله موارد دیگر، نرخ پرش بسیار زیاد بود. بنابراین می‌توان فرض کرد که وقتی گوگل در مورد کیفیت یک صفحه تصمیم می‌گیرد، نرخ پرش یک سیگنال رتبه‌بندی می‌شود.

تأثیرات بروزرسانی MayDay برای وب سایت‌های تحت تأثیر چیست؟

MayDay  در نتیجه کاهش شدید بازدید، ناشی از از دست دادن رتبه‌بندی طولانی مدت در نتایج جستجو، میزان مشاهده وب سایت‌های تحت تأثیر به طور محسوسی کاهش می‌یابد.

این امر برای متخصصان جستجو که وقت و تلاش زیادی را برای شناسایی و اجرای اصطلاحات موثر جستجوی طولانی مدت در برخی از صفحات وب اختصاص داده‌اند، بسیار ناراحت کننده است. برخی از مدیران وب سایت‌ها از کاهش این شرایط طولانی مدت در حدود ۱۵٪ خبر دادند.

اگر در یک صنعت رقابتی مانند تجارت الکترونیکی هستید، این ضربه قابل توجهی است. در حالی که تغییرات الگوریتم واقعاً صنایع‌های خاصی را مورد هدف قرار نمی‌دهند، اما در بروزرسانی MayDay، وب سایت‌هایی که در زمینه‌ی تجارت الکترونیکی بودند به شدت مورد آسیب قرار گرفتند.

در یک زمینه تجارت الکترونیکی، شما احتمالاً ده‌ها و یا صد‌ها مورد مختلف برای فروش دارید.

با وجود رقابت بسیار زیاد در جستجوی کلمات کلیدی اصلی، مدیران وب سایت‌ها اغلب اصطلاحات جستجوی دم بلند را در صفحات محصول خود گنجانده‌اند تا به مردم کمک کنند که فروشگاه خود را به صورت آنلاین پیدا کنند.

استفاده از کلمات کلیدی دنباله دار به خودی خود تاکتیک سئو «کلاه سیاه» نیست و بالعکس، استفاده صحیح از آن‌ها حتی امروزه نیز می‌تواند بسیار مفید واقع باشد. «اما وقتی صحبت از این استراتژی می‌شود، برخی از روش های خاکستری وجود خواهند داشت»همه این‌ها به ارتباط کلمات کلیدی دم بلند شما بر خواهد گشت.

MayDay در سال ۲۰۱۰، بسیاری از وب سایت‌های تجارت الکترونیکی با سو استفاده از کلمات کلیدی دم دراز، صفحات محصول را با اصطلاحات مبهم مربوطه پر می‌کردند تا تلاش کنند صفحات محصولات خود را جذاب کنند. این عمل موثر بود، کمک به مشتریان بالقوه در یافتن فروشگاه شما نیمی از تلاش در مورد تجارت الکترونیکی خواهد بود.

حتی اگر کاربری به صفحه‌ای از محصول رسید که واقعاً به دنبال چیز دیگری بود، ممکن است بماند و اگر حداقل در همان دسته‌ای بود که به دنبال آن بود مثل: لباس زنانه، لباس ورزشی، لباس مردانه و غیره، در اطراف مغازه کلیک کند.

چرا الگوریتم MayDay به وجود آمد؟

هدف الگوریتم Mayday این است که کیفیت نتایج جستجو را بهبود بخشد. برای اینکه این اتفاق بیفتد، کیفیت یک صفحه برای جستجوهای عبارات چند کلمه‌ای دوباره ارزیابی می‌شود.

صفحاتی که محتوای منحصر به فردی ارائه نمی‌دهند و یا محتوای مفید برای کاربر ندارند، در جستجوهای طولانی، از نتایج جستجو گوگل حذف می‌شوند، یا به طور دقیق به پشت نتیجه جستجو منتقل می‌شوند. این به روزرسانی، بیشتر شرکت‌های بزرگ را تحت تاثیر قرار داده است. به گفته گوگل، نتایج به روزرسانی برای کاربران رضایت بخش تر است.

تاثیر قیمت محصول بر رتبه بندی سایت

الگوریتم می دی تعدادی از فروشگاه‌های آنلاین را که تحت تأثیر این به روزرسانی قرار داد. در بررسی تمام این مغازه‌ها، که در میان آن‌ها، نرخ بازگشت بسیار بالا بود، اشتراکاتی پیدا شد. بنابراین، ما می‌توانیم فرض کنیم که نرخ گزاف گویی یک سیگنال رتبه‌بندی است. وقتی گوگل در مورد کیفیت یک صفحه تصمیم می‌گیرد.

جزئیات الگوریتم

MayDay مت کاتز ، مدیر تحقیقات الگوریتم گوگل ، در مورد جزئیات الگوریتم Mayday ، اظهار داشت:

الگوریتم میدی هیچ ارتباطی با به روز رسانی الگوریتم کافئین ندارد. آن را تغییر می دهد الگوریتم من هنگام رتبه بندی وب سایت ها کاملاً الگوریتمی است و برای همه سایت ها اعمال می شود. این الگوریتم به طور کامل آزمایش شده و کار می کند.

 الگوریتم میدی برای اولین بار برای وب سایت های بزرگ تجارت الکترونیکی اجرا شد. وب سایت هایی که پیوند ندارند و کاربران فقط صفحه اصلی وب سایت خود را مشاهده می کنند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping