الگوریتم موش کور گوگل (Google Possum) چیست؟

الگوریتم موش کور
برنامه نویسی وب مقالات

الگوریتم موش کور گوگل (Google Possum) چیست؟

الگوریتم موش کور گوگل چیست؟ الگوریتم پاسوم گوگل چگونه کار میکند؟ Google Possum چه تاثیری در سئو دارد؟ همان طور که می دانید در این گروه مطلب به بررسی تک تک الگوریتم های گوگل و میزان تاثیر گذاری آنها در بخش های مختلف سئو می پردازیم .

 قبلا از این مطلب نیز در انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران در مورد الگوریتم Fred که به تازگی در سال 2017 توسط گوگل معرفی شد صحبت کردیم که اگر این مطلب را مطالعه نکرده اید می توانید از این لینک مطالعه کنید :: الگوریتم Fred گوگل چیست؟

چه تاثیری بر سئو دارد؟ در این مقاله قصد دارم شما را با یکی دیگر از الگوریتم های گوگل تحت عنوان الگوریتم موش کور گوگل یا Google Possum آشنا کنم.بنابراین پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد این الگوریتم در ادامه مطلب با تدریس24 همراه باشید.

 

الگوریتم موش کور گوگل چیست؟

 

الگوریتم موش کور یا Possum در ۱ سپتامبر ۲۰۱۶ توسط گوگل معرفی شد. پایه و اساس این الگوریتم برروی اعتبارسنجی سئوی محلی است.

در اصل اینگونه می‌توان بیان کرد که یکی از مقاصد گوگل در بروزرسانی الگوریتم کبوتر، فراهم سازی شرایطی ایده آل برای بسیاری از تجارت‌های کوچک و نوپا در سطح اینترنت و مکان‌های جغرافیایی مختلف است.

به همین دلیل، گوگل با استفاده از الگوریتم موش کور خود لوکال سئو را مطرح کرد.این ویژگی موجب شد تا آن دسته از کسب وکارهایی که در رتبه‌بندی نتایج کلی جایگاه مناسبی نداشتند، با جستجوی محلی کاربران رتبه‌ی قابل توجهی در سراسر وب داشته باشند.

همچنین این الگوریتم باعث شد تا کاربران نیز در جستجوهای محلی نتایج خیلی بهتر و دقیق‌تری را بدست آورند.

الگوریتم موش کور

 

 

عملکرد الگوریتم موش کور

 

۱_ بهبود رتبه‌بندی وبسایت‌ها در جستجوی محلی

با یک مثال به توضیح آن خواهیم پرداخت: فرض کنید که یک شرکت در حوزه‌ی تولید سنگ و گچ در اطراف استان تهران قرار دارد.این شرکت دارای وبسایتی است که کلمات کلیدی و برچسب‌های آن به عنوان سنگ و گچ تهران می‌باشد.

از آنجایی که محل فیزیکی این شرکت در داخل تهران قرار ندارد و اطراف تهران است، گوگل رتبه‌ی خیلی بالایی به این کلمه‌ی کلیدی نخواهد داد.

اما با بروزرسانی‌های انجام شده برای الگوریتم موش کور، این گونه کسب و کارها جایگاه بهتری در سئوی محلی پیدا کردند.

همچنین تغییراتی انجام شد که صاحبان کسب و کار بتوانند با ثبت آدرس خود در Google My Business، علاوه بر اینکه در جستجوی کاربران سریع‌تر پیدا می‌شوند، افزایش رتبه‌ی بالایی را نیز نسبت به سایت‌های دیگر بدست آورند.

۲_ اهمیت یکپارچگی یا NAP آدرس در الگوریتم موش کور

یکی دیگر از عواملی که در سئوی محلی تاثیرگذار است و الگوریتم موش کور نیز اهمیت ویژه‌ای به آن می‌دهد، یکپارچگی آدرس کسب و کارها می‌باشد.بهتر است این مورد را نیز با یک مثال شفاف‌سازی کنیم. برای مثال: زمانی که کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت می‌کنید باید حتما آدرس، شماره تلفن و دامنه‌ای را برای آن ثبت کنید.

هرکجای این دنیای اینترنتی که قصد صحبت از کسب و کار خود را دارید با یک اسم ثابت فعالیت کنید.زیرا این الگوریتم به NAP بسیار حساس است.در واقع شما نمی‌توانید دو آدرس مختلف را برای یک کسب و کار در یک مکان در نقشه گوگل ثبت کنید.

چون بسیاری از کسب وکارها هستند که دو فعالیت متفاوت را تحت عنوان یک برند با دو آدرس متفاوت ثبت می‌کنند.درصورتی که گوگل آن‌ها را یکی می‌داند. پس اینگونه وبسایت‌ها با کاهش رتبه‌بندی توسط گوگل همراه خواهند بود.

۳_ اولویت با مکان فعلی است

برای مثال، یک کلینیک دندانپزشکی که قبلا در محدوده‌ی خیابان انقلاب تهران واقع شده و از برچسب‌هایی همچون دندانپزشکی انقلاب استفاده کرده است، پس از مدتی تغییر مکان داده و در خیابان ولیعصر در تهران مستقر می‌شود.

در اینباره باید گفته شود که الگوریتم موش کور، بسیار حساس و دقیق بوده و توقع این را دارد که همه موارد مطابق با شرایط فعلی و آدرس کنونی کسب و کار باشد تا بتواند سئوی محلی را به بهترین نحوه ممکن اجرا کند.

علاوه بر اینکه این ویژگی برای خود کسب و کار نیز مفید خواهد بود، به موش کور نیز اجازه خواهد داد تا نتایج محلی بهتری را به جستجوگران ارائه دهد.

۴_ تنوع کلمات کلیدی در نمایش نتایج

یکی دیگر از ویژگی‌های این الگوریتم این است که برچسب‌ها و کلمات کلیدی متفاوتی را برای نمایش به اشتراک خواهد گذاشت.

برای مثال: درگذشته کلمه‌ی آموزش و پرورش، با وزارت آموزش و پرورش نتایج یکسانی را در شامل می‌شد و هدف این بود که وبسایت‌های مشابهی را برای این جستجوها به کاربران نشان دهد.

اما پس از بروزرسانی الگوریتم موش کور، ممکن است دیگر شما چنین نتایج مشابهی را دریافت نکنید.یعنی می‌توان در کلمه‌ی اول که آموزش و پرورش می‌باشد، مطالب و مقالاتی در حوزه‌ی آموزش و پرورش کودکان، نوجوانان و… مشاهده کنید.

 

کاربرد الگوریتم موش کور

 

 

 

کاربرد الگوریتم موش کور برای در جستجوهای محلی بسیار بالا است، به اینصورت که ممکن است برخی از کسب و کارها در سرچ محلی فیلتر شوند و نشان داده نشوند.قبل از اینکه الگوریتم موش کور انتشار داده شود، کسب و کارهای غیر محلی زیاد در رتبه بندی های گوگل دیده نمی شدند.

مثلا اگر شخصی عبارت «رستوران در غرب تهران» را سرچ می‌کرد، لزوما سایت رستورانی که در غرب تهران نبود نمی‌توانست رتبه‌ای در نتایج گوگل داشته باشد.اما با به‌وجودد آمدن الگوریتم موش کور، کسب و کارهایی که جنبه غیر محلی داشتند، شانس بالایی برای دیده شدن در جست و جوی گوگل پیدا کردند.

 

الگوریتم موش کور بر روی کدام کسب و کار تاثیر میگذارد؟

 

فعالیت‌هایی که از خارج از شهر است

در زمان گذشته، کسب و کارهایی که در خارج از محدوده‌ی شهری بودند یا اینکه در منطقه‌ای وجود نداشتند، خیلی بعید و سخت بود که با جستجو کردن کلمه‌های کلیدی در نتایج نمایش داده شوند.

مثلا شما یک فروشگاه لوازم آرایشی هستید که در حوالی خیابان ونک نیست. حالا اگر کاربران در اینترنت سرچ کنند فروشگاه لوازم آرایشی در خیابان ونک، قطعا شما در لیست نتایج جستجو نمایش داده نخواهید شد.اما امروزه بخاطر ارائه این الگوریتم ، ویژگی منحصر به فرد برای جستجوهای محلی فراهم شده است که اگر خارج از محدوده مورد نظر هم فعالیت می‌کنند، در نتایج جستجو نشان داده شوند.

پس اگر شما جزء کسب و کارهای خارج از محدوده شهر هستید، دیگر نگران دیده نشدن خود در نتایج جستجوهای گوگل نباشید.

بررسی و اصلاح اطلاعات محلی

اطمینان حاصل کنید که شرکت شما اطلاعات تکراری و غلطی را در سایت نداشته باشد. چراکه این اطلاعات غلط می‌توانند گوگل و سایر موتورهای جستجو را گمراه کند.اگر اطلاعات شما صحیح و دقیق باشد، نسبت به رقیبانتان شانس بیشتری برای دیده شدن دارید، به خصوص اگر اطلاعات آن‌ها کامل و جامع نباشد.

به نظر می‌رسد الگوریتم موش کور گوگل برای نتایج مرتبط، اهمیت قابل توجهی قائل شده است.اگر گوگل کسب و کاری را از نتایج جستجو فیلتر کند، کسب و کارهایی نمایش داده می‌شوند که با عبارت سرچ شده مرتبط‌تر باشند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping